FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 70, 71, 72  Następny
  Ocena najnowszych rozdziałów mang [SPOILERY]
Wersja do druku
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-06-2007, 21:08   

Skoro jesteśmy przy Tobim,
Naruto 357 raz jeszcze:

Spoiler: pokaż / ukryj
Co to była w ogóle za akcja? Wyglądało jakby Sasuke przeciął go mieczem, Tobi zaliczył glebę, po czym podniósł się w bardzo_nieprzyjemny_sposób. To nie był klon. Nawet Sasuke był zdziwiony. Może za wcześnie, żeby wyciągać wnioski, ale 1) Tobi nie znalazł się w Akatsuki przypadkiem, 2) prawdopodobnie jest w jakimś stopniu zmutowany jak wszyscy członkowie Aka, których do tej pory poznaliśmy, 3) wstawić dowolne, z teorią Tobi=Obito włącznie.

Tsunami napisał/a:
W każdym razie, ja też lubię ich sparowanych, mogą żyć nawet w trójkąciku z Ishidą.

ROFLMAO! xD
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-06-2007, 09:07   

FMA 72:

Spoiler: pokaż / ukryj
walka Eda i Ala z chimerami była świetna- nawet nie pod kątem wykonania(które było dobre) ale sam wątek humorystyczny ładnie wpleciony w całą akcję bardzo i się spodobał(i to było mniej więcej pół chaptera). Później konfrontacja Winry-Scar: dlatego wolę mangę od anime. Zdecydowanie wątek psychologiczny jest ale nie ma przesadnego dramatyzmu

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2007, 14:52   

FMA 72
Zgadzam się. Bardzo dobry chapter, jeśli nie jeden z najlepszych jakie dotychczas czytałem. Poza tymi elementami co wymieniłaś dodałbym jeszcze sam początek, pierwsze 6 stron gdy
Spoiler: pokaż / ukryj
przeważnie zimna i opanowana Hawkeye, roztrzęsiona wraca do domu i względny spokój odzyskuje dopiero gdy dzwoni do niej Mustang. Mój ulubiony moment tego chaptera

Nie podobało mi się jedynie to, że
Spoiler: pokaż / ukryj
tak łatwo pionki unieruchomiły Scara, który stał się niby wolniejszy od Eda. Nawet gdyby Winry zastosowała jakiś lekki metal (np. aluminium) to i tak jego gęstość byłaby większa niż gęstość kości, a trzeba dodać że największym atutem Scar'a w walce byłą jego szybkość, a tu nagle stał się wolniejszy niż tytułowy bohater. Co więcej Ed nie ma tyle siły co Scar, a bez siły nie ma szybkości. Trochę za bardzo autorka stara się zrobić z Eda superherosa, nie lubię gdy bohater jest zbyt doskonały.


Conan 611
Kontynuacja poprzedniej sprawy, standardowy przebieg akcji, nic czego by wcześniej już nie było. W tym przypadku jednak tego rodzaju fillery nie przeszkadzają i chce się dalej czytać :).

Claymore 73
Czytałem go już dość dawno temu (gdzieś z godz. po tym gdy wyszła skanlacja), ale nie chciałem wypowiadać się tylko na jego temat, bo za wiele to się nie działo.
Spoiler: pokaż / ukryj
Claris i ta ssaczka polują na Galateę, docierają do miejsca gdzie ukrywa się potężny Claymore i koniec chaptera. Moim zdaniem to nie będzie Galatea, ani nikt z super 4 (czyli Clare, Miria, Deneve, Helen - chyba, one wszystkie są do siebie takie podobne) lub pozostałych po wydarzeniach w krainie śniegu. Wkrótce się okaże. Szkoda tylko że tak rzadko wychodzą chaptery (raz na miesiąc, podobnie jak Berserk).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tsunami Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Sty 2006
Skąd: z wybrzeża
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2007, 15:11   

Teraz to sobie pomarudzę, w końcu rozdziały z tego tygodnia dały mi pewne pole do popisu.

Zacznę od starego, "dobrego" Bleacha z rozdziałem 279

Spoiler: pokaż / ukryj
Po ostatnim porządnym rozdziale spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. I bynajmniej nie chciałam, by doszło do sytuacji, w której najrozsądniej myślącą istotą okazuje się arrancarski dzieciak. No ale kto tam w sumie miał się wykazać trzeźwym myśleniem? Inoue? Pfff, ona była taka jak zwykle - irytująca, naiwna i pełna och jakże szlachetnego podziwu dla Truskawa. Dlaczego ona nie ma chociaż odrobiny charakteru?!
Swoją drogą, Kubo zaczyna się już chyba gubić w swojej mandze. Sugerowałabym robienie dokładnych notatek. Grimm nagle zaczyna walczyć mieczem, choć przy ich poprzednim starciu bankai Kurosakiego był dla niego śmiesznostką. Czyżby jakaś niekonsekwencja? A może nagle Szóstka odkrył, że Ichi jest dla niego godnym przeciwnikiem? Oj Tite, zacznij coś w końcu robić.


Następny jest D.Gray-man 122. Tym razem będzie krótko:

Spoiler: pokaż / ukryj
Nie rozumiem za bardzo tego wszystkiego, ale to było ostatnie cudowne ocalenie, jakie miałam ochotę oglądać. Koniec. Wolałabym, by Katsura w końcu zaczęła postępować konsekwentnie, ale w takiej sytuacji nie mam zamiaru dłużej czytać tej mangi.


xxxHolic 137

Spoiler: pokaż / ukryj
Jakiś taki króciutki był ten rozdział. I to jeszcze dotyczący małej panienki ze zdolnościami medium, którą niezbyt lubię. No ale niech jej będzie, byle tylko Clamp nie kreował jej na wielką męczennicę.
Zastanawia mnie powiązanie dat urodzin Sakury, Syaorana i Watanukiego. On także intensywnie o tym wszystkim rozmyśla.


Tsubasa Reservoir Chronicle 156

Spoiler: pokaż / ukryj
Zdecydowanie najlepszy z tych wszystkich rozdziałów. Ale także mocno przygnębiający. Im więcej Clampice mówią o tych "pechowych bliźniętach", tym smutniejsze to wszystko się staje. Oni nie powinni zostać obłożeni takim piętnem, przecież na to nie zasłużyli. Ech, pozostaje czekać na ciąg dalszy.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7189608
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 16-06-2007, 18:53   

Naturo 358 nie podobał mi sieeee.


Spoiler: pokaż / ukryj
To sie robi nudne XD W tym rozdziale nawet Tobiego było mało... A tytuł nastepnego rozdziału "The artist's grand finale" raczej jednoznacznie wskazuje, ze Deidara pójdzie ino raz a porzadnie w piach. Denerwuje mnie Sasuke, niby taki macho i w ogóle, a mały Deiduś, któremu Naruto i Kakasz skopali tyłek, oraz Tobi zmuszaja go od razu na przejscie na ostatni poziom przeklętej pieczeci. Feh.


Tsubasa Reservoir Chronicle 156


Spoiler: pokaż / ukryj
Jakoś wypaliła sie we mnie chęc poznania mrocznej przeszłosci dwójki blizniat. Na szczescie w przyszłym rozdziale choc na chwile wrócimy do terazniejszości. I kompletnie zbrzydł mi Fay XD


xxxHOliC 137


Spoiler: pokaż / ukryj
Plus za powrót scenki humorystycznej z Doumekim! Teraz chyba kazdy zachodzi w głowe czemu Syao, Sakura i Watanuk mają w tym samym dniu urodziny, a na dodatek imię Watanuka oznacza "1 kwietnia", nota bene prima arpilis >D A Kohane tez nie lubie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2007, 19:11   

Bleach 279
Też będę narzekać.
Ocena: 3/10

Spoiler: pokaż / ukryj
Nudne, drętwe gadki. Ichigo: na pewno wygram... (jaaaasne, tak jak ostatnim razem... człowieku, przymknij się). Wszyscy troje tak przynudzali, że pod koniec rozdziału miałam ochotę zrobić sobie krzywdę. Ogólnie straszna beznadzieja, ale przyznaję punkty za
- wymyślny tytuł (Jugulators, mój Boże. Aż musiałam sprawdzić co to znaczy: to jugulate - poderżnąć gardło)
- parę fajnych ujęć (lubię jak Kubo Tite rysuje Getsugę)
- scenę, w której Ichigo blokuje Cero mieczem, a Grimm odpala następne z drugiej ręki
- Nell, dzieci nie da się kurde oszukać. Tsunami, nie zgadzam się, że Inoue jest naiwna. Ona tylko próbowała wciskać Nell (i sobie) jakieś kity, tak naprawdę była spanikowana - ręce jej się trzęsły.

Z tym mieczem Grimma już nie bardzo kojarzę, ale rzeczywiście facet jest niekonsekwentny.


Naruto 358
Po prostu bomba :D
Ocena: 10/10 za ten tekst :

Spoiler: pokaż / ukryj
Tobi: Show him the power of your pop-art, senpai!
Deidara: Pop is dead! My style is superflat.

:D Deidara znów uraczył nas złotą myślą na miarę "Art is a bang!". Niezorientowanym wyjaśniam, że superflat jest terminem, który wymyślił Takashi Murakami, japoński artysta nazywany następcą Andy'ego Warhola. Murakami inspiruje się kulturą masową, szczególnie kulturą otaku.

Wybaczcie, ale uwielbiam takie wtręty, i strasznie się cieszę, że Kishimoto dalej rozwija postać Deidary w taki fajny sposób jak w łuku z Gaarą. Z nowych postaci w Part 2 Deidara i Suigetsu są moimi absolutnymi faworytami.

Jeszcze parę uwag do tego rozdziału. Takie walki lubię: strategie, zbieranie informacji o przeciwniku, narażanie się na straty, żeby zyskać przewagę. Bardzo podoba mi się pomysł ze smokiem Deidary, który powoli zjada swój ogon. Kishi trzyma poziom i nie zapomina o ograniczeniach. Trochę mi tego brakuje w Bleachu.

Nawet CS2 Sasuke nie zdołał zepsuć mi tego rozdziału. Czy jest jakaś szansa, że to skrzydło już nie odrośnie, a po zjedzeniu mentosa, Sasuke sam odrąbie sobie drugie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-06-2007, 14:27   

Bokura Ga Ita tankoubony - 8, 9, 10, 11 - pierwsze wrażenia.

Jak wiecie, anime o tym tytule kończy się równo z ostatnią stroną 8 tankoubonu, jednak nie spuszcza "bomby atomowej" która jest w mandze... Na moje nieszczęście, *ktoś* uznał za stosowne tą bombę mi na głowę spuścić, i od przeczytania kręcę się niespokojnie...

Manga jest wydana gaijinoprzyjaźnie, choć to oczywiście tylko wrażenie - poprostu jak każdy shoujok z ambicjami ma furigana, co na galaktyczną skalę przyspiesza czytanie.

Poza spoiler-tagiem, mogę powiedzieć tyle, że na razie nie wydarzyło się dużo. Zamaskowane rzeczy nie zabolą kogoś kto przeczytał końcówkę 8 tomu, raczej obliczone są na złagodzenie bólu...
Spoiler: pokaż / ukryj
9 tom i następne, dzieją się 3 lata później. Nanami studiuje w Tokio, wciąż śni na jawie o swoim Yano, który ją (po)rzucił 3 lata temu, ale umawia się - a jakże, z Takeuchim, który cierpliwie czekał aż upływ czasu oraz głupota i egoizm Yano zrobią swoje. Mamy też sporo miłosnego cierpienia w rozłące, pierwszą pracę, i co-nieco wiadomo-czyich wspomnień o przeszłości Yano, wnoszących co-nieco do sytuacji z końca 8 tomu. Okazuje się, że Yano kończąc 18 (czyli rok po scenie na peronie) coś komuś powiedział, i coś postanowił... konkretnie, "(po)rzucić wszystko co dotąd się zdarzyło, i zacząć wszystko od nowa". Jak typowy, durny szczeniak, oświadczył to ...Takeuchi'emu... (LOL) dodając "Takahashi tanomuze". To by wyjaśniało zniknięcie...
Niestety, pewne kłopoty sprawia zmiana projektów w anime w stosunku do mangi - w 11 pojawia się jakaś dziwczyna, którą chyba powinienem poznawać, a nie poznaję... a ma uczestniczyć w "niespodzianym spotkaniu" z Nanami...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2007, 21:23   

@Nanami - chyba trochę niesprawiedliwie oceniasz Sasuke.

Naruto 358
Spoiler: pokaż / ukryj
Deidara jest silnym przeciwnikiem i wyraźnie poszedł na całość. Sasuke znalazł się w bardzo niekorzystnej sytuacji, ponieważ Deidara atakował z powietrza, dowolnie zmieniając dystans, natomiast ataki Sasuke mają ograniczony zasięg. W tym czasie Tobi zaminował całe pole. Myślę, że Sasuke świetnie sobie poradził, to było naprawdę sprytne. W efekcie Deidara zwalił się na swoje pole minowe i całą pułapkę diabli wzięli. Przynajmniej wybuch był spektakularny, un!

Co do walki z Kakashim i Naruciakiem, to wydaje mi się, że Deidara skupił się na ucieczce i nie pokazał na co go naprawdę stać, dlatego porządnie oberwał. I nie zapominajmy, że po tej walce Kakashi musiał tydzień odpoczywać w szpitalu. Deidara nie jest przeciwnikiem, którego można lekceważyć, i żadna to ujma dla Sasuke, że zdecydował się zastosować CSa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2007, 13:20   

tsubasa reservoir chronicle, 157 czyli tragiczna przeszłość Fai ciąg dalszy


Spoiler: pokaż / ukryj
Mam wodę z mózgu 0_o, Z kim w końcu rozmawiał Fei Wang Reed zawsze sądziłam, że z Yuuim, a teraz to już sama nie wiem, ale jeśli to był Yuui to, czemu mówi o sobie w trzeciej osobie? (chociaż być może pobyt w wieży niezbyt dobrze wpłyną na jego psychikę) Dodatkowo bliźniak, do którego się zwraca Fei Wang Reed chcę odejść, co pasuje bardziej do Yuui niż Fai. Tylko, jeśli to Fai umarł to, o co ma teraz pretensje do Yuui? Tego przecież chciał?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-06-2007, 20:14   

Tsubasa RC 157

Lain, ja już nic nie wiem. Czekam tylko, aż CLAMP nam cokolwiek wytłumaczy... nawet nie do końca pamiętam spoilery 158. Wszystko zaczyna mi się mieszać.
W każdym razie... smutno mi się zrobiło czytając ten chapter. Eh.[/b]

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 02-07-2007, 13:26   

Claymore rozdział poboczny 1
Bardzo fajny rozdział ukazujący prawdziwą potęgę Teresy.
Spoiler: pokaż / ukryj
Teraz staje się w miarę jasne dlaczego Claire była w stanie pokonać tego Lwa, który był jednym z potężniejszych Awakened Beings, pomimo swej niepełnej transformacji. Po prostu Youki Teresy było niewyobrażalnie duże, prawdopodobnie większe niż Priscilly, tylko że ta pierwsza nigdy nie pokazywała nikomu swojej prawdziwej potęgi, nawet przy walce z przebudzoną Priscillą wykorzystała tylko 10% swojej mocy. Ładnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2007, 00:21   

Bleach 280
Grimmjow pokazał bardzo efektowne Cero i rzucił parę celnych uwag (Ichigo faktycznie trochę zlał Orihime, hehe). Niestety w rozdziale 281 nastąpiło to, czego się obawiałam...
*wpełza do łóżka i nakrywa się kołdrą*

Spoiler: pokaż / ukryj
Grimm wyzwolił swoją tru formę D:


Powiem tak: mogło być gorzej.


Naruto 259 i 260
Dei-Dei nie przestaje mnie zachwycać. Ta walka jest coraz zabawniejsza ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 07-07-2007, 16:46   

Bleach 282
Co tu dużo ukrywać, uczciwa młócka. Jak się okazuje, walka Ichigo i Grimma ma sporą widownię...

Spoiler: pokaż / ukryj
...dzięki czemu poznajemy arrankarską płeć piękną. Poważna konkurencja dla Matsumoto :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-07-2007, 11:24   

A ja z ciekawostką wyskoczę. Pokazały się pierwsze rozdziały mang Darker than Black i Seirei no Moribito, przeczytałam, podzielę się wrażeniami.

Darker than Black - mam tak zwane mieszane uczucia. Fabułę podejrzewam o bycie równie dobrą jak ta w anime, po jednym chapterze trudno powiedzieć. Za to kreska.... nie zdziwiłabym się, gdybyśmy zaraz mieli romantyczną scenę w bąbelkach i różyczkach. SHOUJO! Zrobili z tego totalnego szojca! W dodatku mangaczka nie potrafi rysować facetów: Hei wygląda jak standardowy, pokrzywiony główny bohater bez mózgu... Że nie wspomnę o zwierzętach i Mao - słodkim kawaii kociaku. ERROR! ERROR!
Dodatkowym szokiem był żarówiasty niebieski kolor stron... 'Zrobiliśmy eksperyment i zostawiliśmy je w oryginalnym kolorze', dang...
Z czystej akademickiej ciekawości rzucę okiem na rozdział drugi, kiedy się pojawi, ale jakoś wątpię...
Dla porządku - manga wychodzi co miesiąc, więc rozdziały są dłuuugie.

Seirei no Moribito - tu sprawy mają sie lepiej, przede wszystkim dlatego, że wszystko toczy się zgodnie z anime (więc z powieściami również), a i kreska jest miła dla oka. Widać w niej też podobieństwo do grafiki z anime - kolejny plus, ta jest na bardzo wysokim poziomie (na ocenę jej na 10 bym się może nie odważyła, ale na 9 zasługuje jak najbardziej). Co mi nie pasuje, to Balsa wyglądająca na nastolatkę.
Jest jedno ale - dla osób oglądających serię tv manga będzie zwyczajnie nudna, wałkuje wszystko jeszcze raz i to bez świetnej muzyki Kenjiego Kawaii. W dodatku ze znanym wszystkim tłumaczeniem Runpsicat... (tak, dogadali się)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 02:03   

Id v.4 c.5 - bo ja wiem, dziwny rozdział i tyle, nic nie wnosi do fabuły, nic nie wyjaśnia w związku z wydarzeniami, które dopiero co się zakończyły, a trwały bardzo długo. Taki filler można powiedzieć:p Dajcie Id'a, chcę wiedzieć, jak się potoczy dalej fabuła >< ( i elfkę, bo jest jedyną naprawdę ładną kobietą w tej serii póki co:p )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 72 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 70, 71, 72  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group