FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-01-2009, 23:16   

Clannad niby jest dramatem, ale śmieszy lepiej niż większość komedii. Rodzice Nagisy i złośliwe poczucie humoru głównego bohatera niemal całkowicie deklasują poziomem wszystkie traumy. Wątki dramatyczne są zrobione przeciętnie i choć przy zakończeniu wątku Fuko i Kotomi na pewno się poryczysz, to finałowy wątek jest niespecjalny - mogła go rozwiązać od razu zwykła rozmowa. Mówiąc inaczej - możesz się za to zabrać nawet jeśli nie lubisz dramatów.

ps. Jeśli Clannad Ci się spodoba koniecznie zabierz się za Kanon 2006, który bezbłędnie połączył humor i dramat.
Przejdź na dół
Ray89
Gość
PostWysłany: 03-01-2009, 23:52   

Cytat:
choć przy zakończeniu wątku Fuko i Kotomi na pewno się poryczysz


heh, znaczy poryczę się z radości czy smutku? :D :D

A Kanon06 ma hapyy end czy nie? Bo z tego co słyszałem na końcu wszyscy są zdrowi, nikt chyba nie umiera a głowny miłosny wątek jest zakończony definitywnie i pozytywnie. Ale tyle to z komentów po angielsku wyczytałem gdzieś więc też wolałbym wiedzieć.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-01-2009, 00:12   

Gość napisał/a:
heh, znaczy poryczę się z radości czy smutku? :D :D


Z tymi łzami to może przesada. Tak czy inaczej chodzi tutaj o wątki dramatyczne. Clannad mimo wszystko nie jest pozycją, którą mogę nazwać komedią. Mogę powiedzieć, że posiada wątki komediowe, chyba było by to bliższe prawdzie. Tak na uboczu - ten wątek z Fuko faktycznie był mocny.

Kanon 06 w moim odczuciu był jednak bardziej dramatyczną - choć też twórcy regularnie starali się rozładować atmosferę, skutecznie w większości wypadków. Kończy się hmm...no kończy się szczęśliwie. Ale do tego szczęścia długa i kręta droga.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ray89
Gość
PostWysłany: 04-01-2009, 00:54   

Cytat:
Tak czy inaczej chodzi tutaj o wątki dramatyczne


czyli jednak ze smutku się poryczę..................ech, no ale jak główny wątek ma być happy end and love and kiss to dam rade :D

Jeszcze 2 pytania:

1. Wyjaśni mi ktoś zakończenie Special A? Bo oni niby kończą razem, całują się...........ale o co chodzi z tym leceniem w dół i unoszeniem się prawie w powietrzu.............nie wiedziałem czy cieszyć się bo happy end czy co?? Wytłumaczcie mi plsssssssssss

2. czy anime Basilisk: Kouga Ninpou Chou ma happy end miłosnego wątku i ogólnie zakończenie jest szczęśliwe??
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2009, 10:09   

No dobrze, to trochę offtopowo, ale: Special A jest ekranizacją kawałka znacznie dłuższej mangi, w związku z tym zakończenie ma raczej otwarte - w mandze dalej idą rozmaite perypetie bohaterów. Biorąc pod uwagę ogólną formułę, także w mandze nie spodziewałabym się jakichś dramatycznych czy przełomowych wydarzeń, raczej będzie się trzymać w konwencji niekończącej się komedii szkolnej z wątkami romantycznymi (podpowiadają mi, że manga obecnie liczy ponad 100 rozdziałów, zekranizowano jakieś 30-40 - trudno powiedzieć, bo nie wybierano ich po kolei).

Co za tym idzie, bohaterowie się NIE zabili, a cały ten lot miał podkreślać romantyczność sceny. Głupie to, ale przypominam, że akurat w tej serii nie jest to pierwszy przypadek, że ktoś wyskakuje z dna przepaści, wyprzedza samochody i tak dalej. Poza tym, tak na marginesie, jest to prawie powtórzone ujęcie z tym, które było w finale Ouran High School Host Club, tylko tam Tamaki i Haruhi lecieli z mostu do wody.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-01-2009, 12:59   

Ray89 napisał/a:
2. czy anime Basilisk: Kouga Ninpou Chou ma happy end miłosnego wątku i ogólnie zakończenie jest szczęśliwe??

Krótka odpowiedź:
Spoiler: pokaż / ukryj
Nie.
Uzasadnienie:
Spoiler: pokaż / ukryj
W ostatnim odcinku dostajemy tzw. japoński happy end, czyli wszyscy giną. Być może w tamtejszej kulturze to szczęśliwe zakończenie ;)

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
suzaku_no_miaka Płeć:Kobieta
Yui-chan...

Dołączyła: 03 Sty 2009
Skąd: cesarstwo Konan
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2009, 13:38   

Ja bym polecała tak:
1) Fushigi Yuugi
2. Death Note
3. FMA
4. Haibane Renmei

Myślałam, żeby jeszcze Naruto polecić, ale dochodzę do wniosku, że to anime jest do tego, do czego papier toaletowy Velvet czyli do d...XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
159089
Kiruś Płeć:Mężczyzna
Krecik_Władca_Piwnicy


Dołączył: 04 Sty 2009
Skąd: Piekło
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2009, 15:06   

Gdybym miał czegoś NIE polecić, to NIE poleciłbym "Angel Sanctuary", gdyż manga jest zdecydowanie lepsza, obszerniejsza i bogatsza w wątki.
Za to poleciłbym:
1). Nabari no ou
2). Okane ga nai
3). FMA
4). Neon Genesis Evangelion
5). Hellsing

_________________
Pieczone jabłka są the best!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
12708174
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-01-2009, 15:38   

Ten temat służy w zasadzie nie do polecania losowych tytułów, tylko do wskazywania tytułów wedle wytycznych dawanych przez kogoś. Znaczy pytanie - odpowiedź, nie jestem pewien, czy samo wymienienie wyjątkowo odmiennych tytułów bez adresata komuś w jakimś większym stopniu pomoże.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-01-2009, 15:44   

a tak właściwie to komu to polecacie :] (czyt pierwszy post)

Ray89 nie wiem czy dobrze cie czytam ale szukasz komedii romantycznej z definitywnym hapy endem (poprawić jeśli sie myle). Dodatkowo szukasz dużych oczu i jakichś udziwnień?

Jeżeli dobrze rozumuje może podpasuje ci tych kilka tytułów:
I My Me! Strawberry Egg
Karin
Lovely Complex
Mahoromatic
Nanaka 6/17
Onegai teacher i twins
Sister princess (byle bez dubbingu)

Ale jeżeli szukasz tylko klonów clannad kanon itp to jedna rada: Z daleka od air, zdecydowanie nie kończy się szczęśliwie.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ray89
Gość
PostWysłany: 04-01-2009, 16:07   

Cytat:
Ray89 nie wiem czy dobrze cie czytam ale szukasz komedii romantycznej z definitywnym hapy endem (poprawić jeśli sie myle). Dodatkowo szukasz dużych oczu i jakichś udziwnień?


Cóż kokodin, w pewnym stopniu się nie mylisz. Ogólnie w ogóle lubię happy endy, nie ważne czy to romans czy akcja/mecha/s.f/fantasy/przygoda itp. Po prostu jak brak jest wątku romantycznego w serii to mi się wydaje jakby to było coś niekompletnego. A imo robienie serii romantycznej bez happy endu jest DLA MNIE nielogiczne bo co robić tą miłość jak ma się źle skończyć. Ale to moje zdanie

Zainteresowałeś mnie tym I My Me! Strawberry Egg. Mógłbyć sypnąć spoilerem czy zakończenie czy jest happy?

Cytat:
Ale jeżeli szukasz tylko klonów clannad kanon


Nie nie szukam klonów tych serii. Po prostu chciałem wiedzieć czy kończą się szczęśliwie. A od Air'a wiem żeby się trzymać z daleka bo kumpel mi sypnął spoilerem zakończenie więc natychmiast dodałem to do mojej listy "Pozycje zakazane" nad moim biurkiem, razem obok School Days i innyyyych tytułów. Nie znosze mieć deprechy albo płakać do poduszki (jak po zakończenie Stay/Fate NIght).
Powrót do góry
aneta11111 Płeć:Kobieta
Ta od dziwnych rzeczy


Dołączyła: 20 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2009, 16:11   

Mnie zakonczenie I My Me! Strawberry Egg nie zadowolilo, ale inaczej chyba by nie mozna bo było by to raczej niezgodne z prawem ze wzgledu na wiek bohaterow:P
A do komedii romantycznej z definitywnym hapy endem dorzuciłabym:
Code-e
Itazura na kiss
Special a
Ouran High School Host Club
edit:
nie lubie spoilerowac więc odsylam do recenzji: http://anime.tanuki.pl/strony/anime/770-ouran-high-school-host-club/rec/785

_________________


Ostatnio zmieniony przez aneta11111 dnia 04-01-2009, 16:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ray89
Gość
PostWysłany: 04-01-2009, 16:38   

Cytat:
Mnie zakonczenie I My Me! Strawberry Egg nie zadowolilo, ale inaczej chyba by nie mozna bo było by to raczej niezgodne z prawem ze wzgledu na wiek bohaterow:P


Cholerne prawo, nawet do fikcyjnego anime się pcha. Pfff. Ech, no to chyba se na razie odpuszczę, może później gdzieś tam sięgnę po to. ;]. Ostatno Onegai Teacher np oglądałem i choć samo anime może zbyt ambitne nie było to zakończenie było zdecydowanie KOMPLETNE i happy. :D. Tam teraz szanse REC

aneta11111 a mogłabyś spoilerek zakończenia Ouran High School Host Club wrzucić? Proszę, to by mnie do serii nastawiło konkretniej ;].
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-01-2009, 17:04   

Jeżeli lubisz ładne happyendy to na twoim miejscu zwrócił bym uwagę (poza wymienionymi) na pozycje jak: Vandread, Nogizaka Haruka no Himitsu, Toshokan Sensou, Final Approach, Ef - A Tale of Memories, Ai Yori Aoshi, Seto no Hanayome. Pozycje dość odmienne, połączone obecność w każdym ładnego happy endu zawierającego (mniej lub bardziej wyeksponowany) wątek romantyczny. Z czego Ai Yori Aoshi to jeden wielki happy end od początku do końca. A Ef: ToM może z swojego przebiegu nie zapowiadać takowego zakończenia, ale jak najbardziej je posiada. Chyba nawet najbardziej przesłodzone z tych wszystkich (no, poza Ai Yori Aoshi, ale to jak już mówiłem wcześniej w ogóle inna galaktyka pod tym względem).

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-01-2009, 17:20   

Rzeczywiście z i my me trochę przestrzeliłem. Skupiłem się na tym że wszyscy mu wybaczyli, a on powiedział że wróci już nie jako przebieraniec gdy podreperuje sobie reputacje w innej szkole (czyli pewnie gdy jego klasa już skończy naukę aby nie było już zakazanego romansu).
Tak sobie jeszcze przypomniałem że w Hand maid May jest fajne zakończenie zwłaszcza w specjalnym odcinku słowa kończące że "one mogą" kompletnie mnie rozwaliły.
Napisz czy chcesz kilka tytułów całkiem niezłych z hapy endem tylko bez romansu.

A w ouran
Spoiler: pokaż / ukryj
kończy się efektownym pościgiem karetą za samochodem i sparowaniem zakończonym wielkim pluskiem :P nie mogę zdradzić więcej bo będzie nieciekawe


costly to ja tu najczęściej polecam vandreada :P i oczywiście po 2 seriach kończy się sparowaniem.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group