FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2007, 14:38   Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?

Ponieważ w dotychczasowym temacie regularnie pojawiały się omyłkowe wypowiedzi, a pierwszy post nie zawierał żadnych informacji o przeznaczeniu tematu, postanowiłam zamknąć go i zarchiwizować, a na jego miejsce założyć nowy.

Temat służy do zadawania pytań o serie polecane w jakiejś kategorii. Innymi słowy, mogą się tu znaleźć pytania w rodzaju: "jakie komedie romantyczne polecacie?", "co podobnego do aaa mógłbym obejrzeć", względnie "Widziałam bbb, ccc i ddd - podsuńcie coś w podobnych klimatach?"

Posty nie będące odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań będą usuwane.

Posty "Eee to świetna seria, polecam wszystkim" - jeśli nie będą odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań - będą usuwane.

Tematy dublujące ten temat będą zamykane lub scalane.

Proszę wybaczyć kategoryczny ton, ale to bardzo częsty rodzaj pytań i z doświadczenia wiemy, że wygodniej wszystko wrzucać do jednego tematu, niż zakładać za każdym razem oddzielny, który w dodatku po 1-2 stronach schodzi na offtop "a moje ulubione anime..."

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hirako
Gość
PostWysłany: 02-01-2009, 01:29   

Witam, poszukuję anime akcji (mogą być fantasy,przygodowe,mecha itp) z wątkiem romantycznym. Tak jak np. Fate/Stay Night albo Full Metal Panic czy Macross Frontier. Tylko jak można to takie serie z dobrymi zakończeniami, gdzie te pary kończą razem (znaczy żyją razem :D) bo te serie co wyżej wymieniłem mają nieciekawe zakończenia miłosne, więc no cóż. Poszukuję serii akcji ale żeby mieć się z czego cieszyć na końcu, nie tyle, że ten ZŁY został pokonany a ci DOBRZY zwyciężyli. Proszę o wasze propozycje i dzięki.
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2009, 01:45   

Xamd - seria jeszcze się nie skończyła, ale raczej większość pairingów przetrwa do końca.
Eureka 7 - patrz Xamd, tylko że gorsze i skończone.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-01-2009, 17:59   

Pytanie z tych dziwnych:
Czy warto się brać za maria-sama?
Jaki charakter ma to anime poza tym że to babska szkoła?
Jest to bardziej komiczne czy wszystkie bohaterki płaczą w rękaw tytułowej marii dlatego że "xxx była niemiła"?
Szczerze mówiąc wszystkie obrazki z jakimi się przypadkowo spotkałem pokazują "tę dużą czarną" z "małym kucykiem" czy to jakaś dziwna para? Ale jakiś klip na youtube z karykaturkami chibi podpisany maria sama (którego nie mogę teraz znaleźć) zwrócił moją uwagę.
Teraz mam dylemat czy warto .
Proszę o obiektywną opinie i o ile można nie link do recenzji :] to potrafię znaleźć sam.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hirako
Gość
PostWysłany: 02-01-2009, 18:16   

vries- hmm, sorrka, ale z tego co wiem to Xam'd nie jest skończony w ogóle (znaczy ani za granicą czy u nas) więc nie będę oglądał nie wiedząc jak się skończy główny wątek romantyczny (jak happy to Ok, I will try). A Eureka 7 to nie jest przypadkiem, z tego co słyszałem romans (o ile moge tak to nazwać) między jakimiś dwoma dzieciakami?? Znaczy, cóż, wole dojrzałe romanse, bo jak 11 latki mają mówić se "Kocham cię, zawsze będę z tobą" to to trochę niedorzeczne jest :D :D


Czekam na dalsze propozycje od was!
Powrót do góry
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-01-2009, 18:40   

kokodin napisał/a:

Jest to bardziej komiczne czy wszystkie bohaterki płaczą w rękaw tytułowej marii dlatego że "xxx była niemiła"?

Ani jedno, ani drugie - humorem seria raczej nie tryska, ale nie jest to też jakiś nadzwyczajnie dramatyczny wyciskacz łez. Najlepiej zobaczyć pierwszy odcinek, daje dobre pojęcie o klimacie całości.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-01-2009, 19:10   

Dobra może się skusze tylko w moim gąbkowym przypadku jak zobaczę pierwszy odcinek to przestaje oglądać tylko gdy zdecydowanie mi się nie spodoba w innym przypadku i tak oglądam a na końcu "o skończyło się? ale akcja jeszcze się przecież nie zaczęła" .
Dzięki za wprowadzenie.

Hirako nie wybrzydzaj na eureke renton ma 14 lat nie 11 a sama eureka ... nikt tego nie wie. Poza tym to nie jedyna trudna para :P
Oprócz tego można by obejrzeć blood+ czy Ergo proxy . Vandread mógł by być zbyt nawydziwiany.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Suza
Gość
PostWysłany: 02-01-2009, 20:33   

Jak Fate/ Stay Night to może Shingetsutan Tsukihime? Tylko tam nie ma szczęśliwego zakończenia :P
A oprócz tego Black Lagoon.
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2009, 20:45   

Gość napisał/a:
vries- hmm, sorrka, ale z tego co wiem to Xam'd nie jest skończony w ogóle (znaczy ani za granicą czy u nas) więc nie będę oglądał nie wiedząc jak się skończy główny wątek romantyczny (jak happy to Ok, I will try). A Eureka 7 to nie jest przypadkiem, z tego co słyszałem romans (o ile moge tak to nazwać) między jakimiś dwoma dzieciakami?? Znaczy, cóż, wole dojrzałe romanse, bo jak 11 latki mają mówić se "Kocham cię, zawsze będę z tobą" to to trochę niedorzeczne jest :D :D

Wybrzydzasz, wiesz?
Wracając do tematu. Oglądałeś wszystkie Macrossy? Jeśli nie, to możesz obejrzeć oryginał (Macross), Macross Plus i Macross Zero. Z tego, co pamiętam wszędzie był happy end.
Ewentualnie Baccano!, ale tam wątki romantyczne były mało romantyczne.
W Blue Gender chyba był happy end, ale nie dam sobie za to odciąć ręki (może ktoś ma lepszą pamięć i to potwierdzi).
W Gundam Seed na 200% jest happy end. Ale te wątki romantyczne są tam trochę wsadzone na siłę.

kokodin napisał/a:
Oprócz tego można by obejrzeć blood+ czy Ergo proxy .

Nie kończą się najpozytywniej

Spoiler: pokaż / ukryj
(zagłada ludzkości, śpiączka bohaterki)

Gość napisał/a:
A oprócz tego Black Lagoon.

Też nie kończy się najszczęśliwiej. kto wie, może po kolejnej serii...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
aoc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Lis 2008
Skąd: z Polski
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2009, 22:34   

Obejrzałbym sobie jakąś lekką , przyjemną i w miarę sensowną komedię . Najchętniej coś w stylu Minami-ke . Minami-ke : Okawari już znam , a na kolejny sequel trzeba jeszcze będzie poczekać . Dla ułatwienia : w kwestiI komedii jestem "upośledzony" ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6404012
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-01-2009, 00:41   

Aoc - Seto no Hanayome, Suzumija Haruhi no Yuuutsu, Full Metal Panic?! Fummoffu. Albo jeżeli masz ochotę na hardcore to Cromartie High School, ale ta pozycja raczej dyskusyjna jest jeżeli chodzi o lekkość.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-01-2009, 09:56   

Jeżeli chodzi o ciepłą komedię w której główną role odgrywają samotnie żyjące dziwczyny (bez rodziców) to ichigo mashimaro powinno pasować idealnie. A jeżeli chodzi o brutalność i wygląd najmłodszej z sióstr warto się wziąć za toradora. Chociaż tam już mamy wątki romansowe.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
aoc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Lis 2008
Skąd: z Polski
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2009, 11:48   

To jest to ... jestem zobowiązany :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6404012
Ray89
Gość
PostWysłany: 03-01-2009, 22:54   

Witam, może chybię z pytaniem ale chciałbym się zabrać za serie Clannad'a, a ponieważ nie jestem zwolennikiem ciężkich probelmów, dramatów i rozpadających się związków to chciałbym zapytać, czy Clannad jest jedną z tych serii lekkich, z humorem, która ma pewne poważne wątki ale nie kończą się ona smutno (np. śmierć czyjaś, rozstanie, wyjazd z miasta itp). Bo nie mam nic przeciwko żeby było trudno ale wolę jak kończy się coś dobrze. No i wątek główny romantyczny z tego co słyszałem w Clannad kończy się dobrze.
Bo w recenzji na Tanuki pisze w opisie gatunku Dramat/Okruchy życia. Podczas gdy jak czytam komentarze na internecie to bardziej byłbym skołonny dać Romans/Okruchy życia, a może nawet pokusiłbym się o Komedia/Romans/Okruchy życia.

Więc proszę, tych co oglądali, dajcie mi jednoznaczną opinię i pomoc, bo nie wiem czy się za to zabierać czy nie. Dziękuję bardzo!!
Powrót do góry
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-01-2009, 23:02   

Obejrzyj pierwszą serię (swoją drogą w gatunkach faktycznie powinna być ta Komedia i Romans), drugą już niekoniecznie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 399 Idź do strony 1, 2, 3 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group