FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 119, 120, 121  Następny
  Co to za anime? / Czy ktoś pamięta tytuł...
Wersja do druku
Garet_L Płeć:Mężczyzna
Fighting Dreamer


Dołączył: 15 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-07-2009, 17:42   

Witam wszystkich serdecznie, w sumie to nie jest mój pierwszy post na tym forum ale pierwszy jako zalogowany użytkownik.

Anime którego szukam leciało kilka lat temu bodajże na Polsacie. Był to jakiś poważniejszy tytuł(czyt. nie pokemony czy inne anime skierowane do młodszej grupy odbiorców), niestety pamiętam je jak przez mgłę.

Akcja działa się chyba na ziemi, głównym bohaterem był chłopak który (chyba) z czasem dowiedział się, że nie jest ziemianinem (zaleciało nieco supermenem :P). Dostał on od osoby, u której mieszkał(?) specjalną rękawicę po ojcu(?) dzięki której mógł używać jakiejś nadprzyrodzonej siły i np. podnosić wielkie głazy, czemu towarzyszyło pojawienie się tak jakby niebieskiej poświaty na przedmiocie.

Nie jestem pewien w ogóle, ale chyba na ziemię miała zostać przeprowadzona inwazja przez wrogów owego chłopca/ lub na jego rodzinną planetę(?).

Chłopak miał odnaleźć ostatnia jednostkę latającą na której -po kosmosie- podróżowali jego sprzymierzeńcy, nie wiem jak się o niej dowiedział. Statek ten nazywał się /uszati/ z tego co pamiętam...
Pamiętam też, że po openingu było coś wspominane o jakieś księdze, nie wiem czy nazwa tego anime zawierała w sobie słowo księga czy było to anime podzielone na księgi (coś mi się kojarzy 'księga ósma')... Kompletnie nie wiem jak zabrać się za szukanie tego anime, może ktoś z was mnie jakoś nakieruje, lub ułatwi mi przypomnienie sobie większej ilości szczegółów by je znaleźć.

Z góry dziękuję za pomoc.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-07-2009, 22:16   

Nie wiem, o jaki tytuł chodzi, ale może ta lista okaże się pomocna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Austin
Gość
PostWysłany: 15-07-2009, 23:39   

Oglądałem tak ok. 8 lat temu w telewizji anime o takiej dziewczynie, która była tam niby księżniczką. Nie wiele pamiętam, ale w którymś odcinku leciała czymś w rodzaju sterowca z drewnianej kabiny. I chyba jakiś lis czy coś tym rodzaju chcieli ją z niego uprowadzić. Bo tak w ogóle to działo się w jakiejś krainie, którą zawładnęły skarabeusze, które chcą zabrać wodę z tamtej krainy. I na koniec ona używa swojej mocy i wytwarza taką fioletową barierę wobec siebie i coś się dzieje i woda wraca do krainy. Pamiętam, że kochałem się tej dziewczynie i ostatnio mi się przypomniała ;D. Chciałbym przypomnieć sobie co to było.
Powrót do góry
przypadkowy czytelnik :)
Gość
PostWysłany: 16-07-2009, 00:45   

Sakura239000 napisał/a:
Witam! Chodzi mi o anime ktore ogladalam w dziecinstwie, bohaterem anime byla blondynka z bujnymi lokami ( jej imie to byl rownoczesnie tytul anime, ale jakos nie moge go sobie przypomniec), ona kochala sie w kolesiu z brazowymi wlosami a on jezdzil bodajze w wyscigach samochodowych, jej ojciec nie bardzo akceptowal ich zwiazek, pozniej chyba sie rozstali a ten chlopak zwiazal sie z dziewczyna na wozku inwalidzkim, nie pamietam duzo szczegolow , z tego co wiem ta blondynka wypominala mu ze duzo pali ;) (w ktoryms odcinku). Wiem ze to troche pogmatwane ale strasznie dawno to bylo a chcialabym sobie przypomniec to anime a bez tytulu raczej nie mam szans :) Z gory dzieki za proby pomocy ;D



po blondynce kojarzę tylko, to może być Candy... byłam bardzo mała jak to leciało więc moge źle pamiętać...
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 08:51   

Nie mam pojęcia, czy reszta się będzie zgadzała, bo nie oglądałam tego w ogóle, ale sam motyw z wodą kojarzy mi się z Bosco.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Austin
Gość
PostWysłany: 16-07-2009, 09:09   

Avellana, właśnie to miałem na myśli. Dziękuję =].
Powrót do góry
Garet_L Płeć:Mężczyzna
Fighting Dreamer


Dołączył: 15 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2009, 12:01   

Urufu napisał/a:
Nie wiem, o jaki tytuł chodzi, ale może ta lista okaże się pomocna.


Nie mogłem znaleźć tego 'anime' na tej liście. Zapewne nie było to anime tylko inna kreskówka na pdst jakiegoś komiksu ;\
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Benito
Gość
PostWysłany: 25-07-2009, 15:45   

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Chodzi mi o tytuł anime którego akcja rozgrywała sie w miasteczku studenckim a uczniowie dysponują mocami paranormalnymi(główny bohater nie posiada owej stricte, jedynie potrafi neutralizować moce innych). Z tego co pamiętam była tam również dziewczyna która miała władzę nad elektrycznością. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.
Powrót do góry
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 25-07-2009, 15:47   

Benito, brzmi jak To Aru Majutsu no Index.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gość
Gość
PostWysłany: 26-07-2009, 10:29   

Zadam teraz dość głupie pytanie
Czy Hatsune Miku to postać z anime (jeśli tak to z jakiego) czy z vocaloida? Bo juz za bardzo nie wiem
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-07-2009, 10:47   

Z Vocaloida. Na razie ma tylko swoją oficjalną grę na PSP, reszta to twórczość fanowska.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 26-07-2009, 14:25   

Ale ma swoją mangę! Tytuł to "Hatsune Mix". Trochę poczekasz i być może będzie i anime.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Mortvert Płeć:Mężczyzna
WiP'owski Inżynier


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Wszechswiat rownolegly@Park narodowy
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 30-07-2009, 20:13   

Hmm
A ja nie wiem skad to jest --> z0r.de/?id=520
Jakies pomysly?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2009, 21:49   

Mortvert, wygląda jak Orihime z Bleacha.

Edit: Ee-e, za pierwszym razem wyświetliła mi się dziewczyna wymachująca porem, a za drugim co innego... To już nie wiem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 31-07-2009, 07:11   

Eee... to u mnie coś nie tak czy tam nie ma odnośnika?
Mortvert napisał/a:
z0r.de/?id=520

Co to jest? Adres raczej nie...

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 121 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 119, 120, 121  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group