FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 119, 120, 121  Następny
  Co to za anime? / Czy ktoś pamięta tytuł...
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-05-2010, 20:03   

Co prawda pierwsze słyszę, ale korzystając z tanukowej wyszukiwarki znalazłam Grand Prix. Może to to.

EDIT. Znalazłam jeszcze Speed Racer.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dvdmax93 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2010, 17:17   Szukam nazwy

Witajcie:)
Na początku chciałbym aby moderatorzy przenieśli ten temat jeśli zły dział.
cóż bardzo was proszę o pomoc.

Jak byłem młody jeszcze to podstawówka chyba była :P 9-11lat oglądałem na tvp 1 lub 2 nie pamiętam dokładnie ale w Polskiej telewizji z lektorem.

Było to anime a live(chodzi mi o to ze to było takie anime a dokument jak prawdziwi ludzie opowiadają jak to było a ze dorysowali te dziewczynki jak chodziły do szkoły itp mam nadzieję że rozumiecie) opowiadało o dziewczynkach które umarły w wyniku wybuchu Hiroszima i Nagasaki w Japoni były parę sekundowe (anime) sceny np(opiszę to co pamiętam),dziewczynki wychodziły ze szkoły,1 z dziewczynek była na statku i wiatr zdmuchną jej kapelusz,dziewczynki były na terenie gdzie ta bomba wybuchła 1 z nich widziała błysk i bum:(, jeszcze pamiętam jak 1 z dziewczynek umarła 3mając w ręku pomidor (to było narysowane)
pewien dziadek gra dla jednej z dziewczynek na fortepianie(to akurat prawdziwy pan nie anime).
Kojarzy ktoś coś? proszę o pomoc.

Scalono z właściwym, przyklejonym tematem.
IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2010, 18:20   

Dvdmax93 też oglądałam ten film, dawno temu w TVP, wydaje mi się, że poszukujesz "Girls in Summer Dresses",
,, 6 sierpnia 1945 r. na Hiroszimę spadła bomba atomowa. Wśród 200 tys. jej ofiar było przynajmniej 30 tys. młodzieży, w tym 6 tys. dziewcząt w wieku szkolnym. Od wybuchu zginęły wszystkie uczennice klas pierwszych najstarszego żeńskiego gimnazjum w prefekturze Hiroszimy. Dziewczęta miały szkolny obowiązek prowadzenia dzienniczków, w których zapisywały codzienne wydarzenia ze szkoły i z domu. Kilka takich dzienniczków ocalało. Wykorzystując te i inne pamiątki, stworzono animowaną opowieść filmową o krótkim, szkolnym życiu uczennic."
Na tej stronie więcej informacji http://www.nhk.or.jp/peace/english/library/198027.html

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dorsai Płeć:Mężczyzna
wieczny student


Dołączył: 24 Cze 2008
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2010, 18:57   

Już nieaktualne... Znalazłem odp na innym forum...

[Można skasować]

_________________
Przedziwna pogoda ogarnęła mą duszę, podobna tym słodkim rankom wiosennym, których używam całym sercem. (...) Ach, to tak uciska serce! A jednak być niezrozumianym to los takich jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1379302
jatonapisalem
Gość
PostWysłany: 28-05-2010, 20:25   

hej

może ktoś wie co to za anime leci w 1:18 do 1:36 ?


http://www.cda.pl/video/308169/Why-so-serious-2-czesc-2
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 28-05-2010, 20:29   

Kenshin, chyba OAVka, chociaż tutaj akurat nie dam głowy

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Vatelema Płeć:Kobieta

Dołączyła: 18 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2010, 20:37   

To na pewno Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen (czyli pierwsza OAVka).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
jatonapisalem
Gość
PostWysłany: 28-05-2010, 20:37   

wielkie dzięki za tak szybką odpowiedz
Powrót do góry
Anderworld Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2010, 19:33   Szukam anime!

Witam, to mój pierwszy dzień na tym forum, i jeśli zamieściłem temat w nieodpowiednim dziale to góry przepraszam, a więc do rzeczy:

Słyszałem od kumpla o pewnym anime, które mnie bardzo zaciekawiło, tylko problem w tym, że nie pamięta on nazwy, ale jest pewien, że w nazwie było słowo "Shinigami", a co do samej fabuły:

Anime to opowiada o pewnym Shinigami (a jest tylko takich Shinigami 5 na świecie), pewnego dnia zdobywa moce Shinigami czy coś podobnego, brat go chce wykorzystać do własnych celów, i kończy się tak, że moc zaczyna pokazywać publicznie czego raczej nie powinno się robić. Później chce go rząd i wojskowi wykorzystać oczywiście do własnych celów bo jakże by inaczej, broń ludzi nie może go zabić tylko inny Shinigami, anime kończy się tak że główny bohater zniszczył świat i stworzył nowy gdzie żył ze swoją dziewczyną (jeśli się nie mylę). Oprócz tego bohater lubił jeść ludzi, to znaczy musiał.

Tak mi kolega opowiedział anime podobno coś około 130 odcinków z czego łącznie daje z 5 serii? Czy może ktoś zna nazwę tego anime? Byłbym bardzo wdzięczny za okazaną pomoć.

Za wszystkie błędy ortograficzne, składniowe itp. przepraszam

Scalono do właściwego tematu, opcja Szukaj nie boli.
moshi_moshi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-05-2010, 20:10   

Zarówno MAL, jak i ANN twierdzą, że nie istnieje żadne anime (ani manga) z "Shinigami" w nazwie, które choć trochę przypominałoby to co opisałeś. Jedyne takie anime to Shinigami no ballad, które ma ledwie sześć odcinków i wygląda bardziej na okruchy życia.

Oczywiście możliwe, że jest to starszy tytuł, którego nie zanotowano lub który ma zwyczajnie inną nazwę. Ja tylko informuję, że poszukiwanie tym sposobem nie dało rezultatu, żeby inni nie tracili czasu.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Anderworld Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2010, 21:15   

Właśnie też szukałem, na stronach z recenzjami anime i nie mogę znaleźć, prawdopobnie było to mało znane anime, ale miałem nikłą nadzieje że może ktoś oglądał takie anime, być może kolega z tytułem się pomylił, może nie było Shinigami w nazwę, myślałem że ktoś może oglądał to anime i pamięta nazwę, ale sądzę że to mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2010, 21:59   

Anderworld napisał/a:
Właśnie też szukałem, na stronach z recenzjami anime i nie mogę znaleźć, prawdopobnie było to mało znane anime, ale miałem nikłą nadzieje że może ktoś oglądał takie anime, być może kolega z tytułem się pomylił, może nie było Shinigami w nazwę, myślałem że ktoś może oglądał to anime i pamięta nazwę, ale sądzę że to mało prawdopodobne.

Chodzi ci o to?
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-05-2010, 23:01   

Shinigami no Ballad ma się do tego opisu jak ja do baletu mongolskiego.

Pojęcia nie mam co to może być, ten opis do zupełnie niczego mi nie pasuje.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2010, 23:28   

Pal sześć już to Shinigami w nazwie - mi ten opis nie pasuje do żadnego anime o jakim słyszałem (a przy tej długości to powinien być jednak jakiś tytuł bardziej zauważalny).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-05-2010, 23:37   

A może mu się Bleach z czymś epicko pozajączkował? Bo innego tak długiego anime o shinigami nie ma.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 48 z 121 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 119, 120, 121  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group