FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 24, 25, 26  Następny
  Jaką mangę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Tatsuuki
Gość
PostWysłany: 06-07-2010, 14:15   

Dzięki za rady - jestem dziewczyną z dużym pociągiem do wszelkiego rodzaju dramatów. Shoujo traktuję dość sceptycznie, podobnie jak wampiry, ale rozterki bohaterów są dla mnie magnesem;P Lubię jak się fikcyjnym postaciom komplikuje życie xD
Przejdź na dół
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-07-2010, 15:01   

Tatsuuki napisał/a:
Dzięki za rady - jestem dziewczyną z dużym pociągiem do wszelkiego rodzaju dramatów. Shoujo traktuję dość sceptycznie, podobnie jak wampiry, ale rozterki bohaterów są dla mnie magnesem;P Lubię jak się fikcyjnym postaciom komplikuje życie xD

To ja już bym szczerze polecił jakieś poważniejsze dramaty niż ten kretynizm. Akurat ich w mangach nie brakuje.
Powrót do góry
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2010, 15:46   

Grisznak napisał/a:
To ja już bym szczerze polecił jakieś poważniejsze dramaty niż ten kretynizm.


Dlaczego od razu kretynizm? Nie sądzisz, że godzisz nieco w czyjeś gusta? Nie jestem wielbicielką mdłych i sztampowych shoujo, cenię poważniejsze dramaty, lecz mimo to nie uważam, iż manga Vampire Knight jest niewarta uwagi. Ambitne dzieło to to nie jest, ale bez przesady... Uznaję, że jeśli ktoś nie lubi rozterek wewnętrznych bohaterów, to po prostu nie musi tego czytać, prawda? Pozwólmy Tatsuuki samej zadecydować.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dżul Płeć:Kobieta
Człowiek Autodemolka


Dołączyła: 16 Lis 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2010, 22:00   

Tatsuuki, jak dla mnie nie warto, bo znajdziesz w tej mandze tylko dramaty na miarę Zmierzchu, a właściwe jeszcze bardziej nieżyciowe...jeśli to możliwe. Ale jeśli lubisz takie klimaty (emo wampiry, elementy romansu i "mroczne" klimaty i tajemnice) to możesz spróbować, ale jeśli nie - to ta pozycja Cię do nich nie zachęci.
A poza tym, czy "inwestowanie" ma sens metaforyczny? Bojeśli nie, to jak dla mnie możesz sobie spokojnie ściągnąć mangę za darmo. Trzeba korzystać z dobrodziejstw internetu, czyź nie?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5184977
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 06-07-2010, 22:22   

Dżul napisał/a:
A poza tym, czy "inwestowanie" ma sens metaforyczny? Bojeśli nie, to jak dla mnie możesz sobie spokojnie ściągnąć mangę za darmo. Trzeba korzystać z dobrodziejstw internetu, czyź nie?



TAK, bo około 20 zł to TAKI wydatek! Nie no, to już jest szczyt bezczelności. Publiczne namawianie do kradzieży rzeczy, która jest łatwo dostępna i niedroga, weź się dziewczyno zastanów co piszesz. Wiadomo, nikt nie jest święty, ale dzięki takiemu podejściu jak twoje, w tym kraju naprawdę nie opłaca wydawać się nic... Łapki mi opadają jak czytam takie bzdury.

PS Tak, czuj się ostrzeżona.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dżul Płeć:Kobieta
Człowiek Autodemolka


Dołączyła: 16 Lis 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2010, 23:12   

No cóż, dla mnie, biednej licealistki to jest wydatek. Ale kłócić się nie będę, bo rzeczywiście nie powinnam namawiać do nielegalnych działań i za to bardzo PRZEPRASZAM.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5184977
Tatuuski
Gość
PostWysłany: 07-07-2010, 15:01   

Oj, chyba rozpętałam kłótnię... Dobra, w każdym razie dziękuję za opinie - pomogły mi w podjęciu decyzji;)
Powrót do góry
Regis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2010, 12:17   

Szukam jakiejś wciągającej mangi, tematyka w zasadzie dowolna z wyjątkiem Sci-Fi i wszelkich mechów. Musi jednak być już zakończona i niezbyt rozwlekła. Nie mam na koncie zbyt wielu przeczytanych tytułów, więc możecie śmiało polecać co Wam przyjdzie na myśl. Z góry dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-07-2010, 12:25   

Regis napisał/a:
Szukam jakiejś wciągającej mangi, tematyka w zasadzie dowolna z wyjątkiem Sci-Fi i wszelkich mechów. Musi jednak być już zakończona i niezbyt rozwlekła. Nie mam na koncie zbyt wielu przeczytanych tytułów, więc możecie śmiało polecać co Wam przyjdzie na myśl. Z góry dzięki.

Może jednak sprecyzuj nieco dokładniej swoje zainteresowania. Tzn, co chciałbyś, aby taka manga zawierała. Jaki typ - akcja i przygoda czy raczej romans i obyczajówka, a może coś bardziej odjechanego w kosmos. Shojo czy shonen?
Powrót do góry
Regis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2010, 12:30   

Ok, no więc bardziej akcja i przygoda, romans może być, ale jako wątek poboczny, nie główny. Shojo raczej odpada, klasyczny Shounen w stylu Bleacha czy Naruto też. Wolałbym, aby miało to raczej poważny charakter.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-07-2010, 12:39   

Regis napisał/a:
Ok, no więc bardziej akcja i przygoda, romans może być, ale jako wątek poboczny, nie główny. Shojo raczej odpada, klasyczny Shounen w stylu Bleacha czy Naruto też. Wolałbym, aby miało to raczej poważny charakter.

W takim razie, z wydanych w Polsce:
"Battle Angel Alita"
"Eden"
"Gunsmith Cats"
"Black Lagoon"
"Akira"
"Skrzydła Serafina"
"Exaxxion: Bóg Wojny"
Powrót do góry
Regis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2010, 12:47   

Dzięki za propozycje, Akira wygląda interesująco. W pierwszym poście wspomniałem, że Sci-Fi mnie nie interesuje. Nie muszą to być koniecznie tytuły wydane w Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 15 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2010, 13:02   

Regis, proponuję Shin Angyo Onshi - manhwa, w Polsce zostało wydane anime na jej podstawie i "Island" tego samego autora. Ma 17 tomów, nie wiem, czy to liczy się jako "rozwlekła".
Może spodoba ci się (chociaż niekoniecznie, bo to dość specyficzna manga) Ibara no Ou.
Polecam też mangi Naokiego Urasawy, nie ma tam może zbyt wielu bijatyk, ale naprawdę trudno się od nich oderwać :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Regis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2010, 14:21   

Dzięki Shizuka, wszystko wygląda dość ciekawie, zwłaszcza Monster i 20th century boys, czegoś takiego szukałem :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2010, 20:45   

Poszukuję dobrej mangi ze sztukami walki w tle lub na pierwszym planie (interesuje mnie bardziej walka bez broni niż z nią), najlepiej skończonej. Może być świat fantasy, elementy magii lub świat współczesny albo realia historyczne. Lista mang, które czytałem (trochę niepełna, bo bez porzuconych) na profilu tanukowym.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 15 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group