FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-07-2017, 17:56   

Musze coś doprecyzować, zanim zacznę polecać: czy uważasz Shingeki, D. Gray mana i nowego Berserka za godne polecenia? Od odpowiedzi zależy, co Ci można zaproponować.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cephiednomiko Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Lip 2017
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2017, 21:53   

Shingeki mi sie podobało, d.gray-mana obejrzałam z sentymentu, natomiast Berserk to troche nie moje klimaty. Ogólnie w przeszłości oglądałam bardzo dużo anime, wiec klasyka jest mi dobrze znana. Nie mam za to rozeznania w nowych tytułach, dlatego zwróciłam się do was, bo zapewne jesteście dużo bardziej na bieżąco. Jeśli mialabym zawęzić kryteria, to szukałabym jakiejś serii przygodowej, moze być z elementami fantastyki. Takiej bardziej rozrywkowej niż do przemyśleń.

_________________
Zapraszam na moją stronę o filmach, książkach i anime.
http://cioteczka-miko.pl
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-07-2017, 22:30   

Z nowych serii polecałabym Boku no Hero Academia, czyli japońską serię o młodych kandydatach na bohaterów (obecnie wychodzi drugi sezon). Z zakończonych serii jest Assassination Classroom, czyli opowieść o klasie próbującej zabić swojego ośmiornicowatego nauczyciela (wiem, że opis brzmi dziwnie, ale to ma sens w kontekście). Kekkai Sensen ma interesujący setting w postaci Nowego Yorku, który został opanowany przez przybyszów z innego świata. Haikyuu!! jest świetnym anime o siatkówce, które polecam jako osoba która normalnie nie lubi serii sportowych. Ostatnio zaczęto też animować serię Jojo's Bizarre Adventure, która jest dość specyficzna, ale jej unikatowość wychodzi jej zdecydowanie na plus (obecnie wyszły 4 serie; nie pomylić ze starymi OAVkami). Noragami jest interesującą serią o nisko postawionym bogu, który próbuje poprawić swoją stancję i który przypadkiem ładuje się w całą masę kłopotów (dwie serie). One-Punch Man, czyli opowieść o tym, że bycie najpotężniejszym człowiekiem na świecie nie rozwiązuje wszystkich problemów, tylko tworzy nowe. Polecałabym też serię tego samego autora, Mob Psycho 100 o wzlotach i upadkach nastoletnich esperów, które sporo osób odstrasza estetyką, ale które jest świetnie poprowadzone i wspaniale zanimowane. Shingeki no Bahamut:Genesis i kontynuacja Shingeki no Bahamut:Virgin Soul to dość zakręcone fantasy. Fate/Stay Night Unlimited Blade Works (seria TV, NIE kinówka), czyli historia wojny o Grala między legendarnymi bohaterami (jeśli nie widziałaś mogę też polecić prequel Fate/Zero, kolejność oglądania nie ma większego znaczenia, bo obie serie spoilerują się nawzajem)

Jeśli nie przeszkadza seria, która idzie nieco bardziej w romans (nadal z elementami przygodowymi), ale dobrze poprowadzony to poleciłabym też Akagami no Shirayukihime. Jeśli lubisz historie w stylu eposów to Arslan Senki jest też warte uwagi.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Jenot
Gość
PostWysłany: 28-08-2017, 15:32   

Szukam jakiegoś godnego uwagi dramatu, romansu. Ukazało się może coś ciekawego w ostatnich latac
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-08-2017, 14:26   

Tsuki ga Kirei, jeszcze ciepłe.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jenot
Gość
PostWysłany: 30-08-2017, 07:39   

Widziałem to już ostatnio, ale dzięki z za odzew.
Powrót do góry
sheldon92 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 16 Paź 2017
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2017, 19:41   Anime

Hej ! poleci ktos jakies dobre anime najlepiej aktualne nadal w emisji!! pozdrawiam :)

Scalono. /siekierka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gość
Gość
PostWysłany: 22-11-2017, 21:19   szalona kreska

Hej. Szukam czegoś ze zwariowaną, dynamiczną i zabawną animacją. To są przykłady tytułów, które zdecydowanie przypadły mi do gustu: [b:]Kekkai sensen, FLCL, Abenobashi mahou shoengai[/b:] i to chyba tyle, co przychodzi mi do głowy. Wszyscy, którzy widzieli te tytuły znajdą ten czynnik wspólny, o który mi chodzi. Chodzi mi o dziką i nieokiełznaną kreskę, nie o dokładną i śliczną. Znacie coś takiego? Jeśli tak to podzielcie się swoją wiedzą.
Powrót do góry
gość
Gość
PostWysłany: 22-11-2017, 21:55   poprawka do powyżej

Nie musi to być komedia, obojętnie jaki gatunek
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-11-2017, 08:59   

Musi byc TV? Może Acchi wa Ssipak.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gość
Gość
PostWysłany: 23-11-2017, 21:23   

Macie coś jeszcze ciekawego? Dynamizm, niedbałość, dzika kreska itp
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-12-2017, 09:26   

FLCL, Abenobashi, poszukaj rzeczy, przy których działał Imaishi albo Yuasa.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iruken Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 16 Gru 2017
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2017, 14:48   

Polecam
Machine-Doll Wa Kizutsukanai
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kage-sama
Gość
PostWysłany: 29-12-2017, 11:16   

Szukam anime w kilku kategoriach, na początek chcę jednak zaznaczyć, że bardzo ważna jest dla mnie grafika. Ciężko ogląda mi się serie niechlujne albo "trącące myszką".
Poza tym nie lubię mechów, walk w kosmosie, piszczących dziewuszek, komedii, szkolnych romasów, przegiętych walk wielką magiczną bronią ani typowych obyczajówek. Za to zawsze chętnie dramaty, jakieś tajemnice, serie psychologiczne, z elementami fantasy lub s-f. Najlepiej coś dla starszego widza.
Wracając do tematu, szukam anime, które dzieje się:

1. w mrocznym mieście, cyberpunkowym lub po prostu obskurnym (jak np. GITS, Kakurenbo, Texhnolyze, Girl's Last Tour),

2. we współczesnej metropolii, ma dopracowaną, realistyczną grafikę: smartfony, komputery, metro, neony, wieżowce itp. (jak np. Zankyou no Terror, Higashi no Eden, Durarara, niektóre filmy Shinkaia),

3. w niepokojącym świecie alternatywnym albo na Ziemi jakiej nie znamy ;), jest jakaś tajemnica związana z tym światem (np. Made in Abyss, Shin Sekai Yori, Attack on Titan). Byle nie było to w stylu przeniesienia bohaterów do świata rodem z D&D,

4. w Japonii jak z pocztówki, mistycznej i baśniowej, ze świątyniami, kwiatami wiśni itd. Może być słodko, może być mrocznie, współcześnie lub historycznie, obojętne. Fragmenty tego klimatu czułam w Otogizoushi, Hotarubi no Mori e.

Tutaj moja lista, chociaż nie oceniłam wszystkiego, co już widziałam (sporo serii porzucam po kilku początkowych odcinkach) http://anime.tanuki.pl/strony/uzytkownik/kage-sama/oceny

Z góry dzięki :)
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-12-2017, 15:50   

Powiem tak:
Chcesz dramat, okruchy życia - zapomnij o super grafice. Najlepsze serie z tego gatunku jakie znam były robione po kosztach.

Nie rozumiem, co masz na myśli pisząc o grafice "trącącej myszką". Jeśli chcesz tylko serie powiedzmy po 2006 roku, to powiem Ci, że nie pomogę. Znam za to masę starszych serii ze świetną grafiką, które spełniłyby oczekiwania.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 112 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group