FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
kage-sama
Gość
PostWysłany: 30-12-2017, 21:37   

Slova, wydaje mi się, że w okolicach 2000 roku nastąpił przełom jeśli chodzi o grafikę, ale specjalistką nie jestem. Przykładowo ciężko patrzy mi się na Armitage III (głównie chodzi mi o projekty postaci). Podaj proszę wszystko, co przychodzi Ci do głowy, a dalej już sobie posprawdzam i powybrzydzam ;)
Przejdź na dół
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2017, 22:52   

1. Mardock Scramble
2. Meh... Może komedia o urzędnikach: Servant x Service
3. Hoseki no Kuni się właśnie skończyło. Ewentualnie 12 Kingdoms.
4. Seirei no Moribito
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-12-2017, 10:03   

Gość napisał/a:
Slova, wydaje mi się, że w okolicach 2000 roku nastąpił przełom jeśli chodzi o grafikę,

To źle CI się wydaje. Znaczy dobrze, ale nie o to chodzi. W okolicach 2000 studia przestawiały się na cyfrową obróbkę obrazu i kolorowanie cyfrowe, więc w latach 99-2003 mamy bardzo charakterystyczną paletę kolorów.

A jeśli zaś chodzi o projekty postaci to masa projektantów z lat '90 dalej robi projekty postaci i aż tak mocno się nie różnią (patrz Evangelion i filmy Hosody). Także polecam się pozbyć uprzedzeń, bo mogę znaleźć masę serii nowych, które wyglądają jakby były robione 10 czy 20 lat temu i starsze serie, które w oczy rzucają się jedynie kolorowaniem na kliszy.

Poza tym piszesz, że najlepiej coś do starszego widza, a wszystko to, co wykluczyłeś, to jest zazwyczaj właśnie dla starszych widzów. Dramaty to akurat domena bajek dla nastolatków.

1. Boogiepop Phantom. Ja bym jeszcze wcisnął Patlabora, bo już wtedy Mamoru Oshii nienawidził miasta i portretował je w typowy dla GiTSa sposób.

2. Nic dobrego z nowych bajek w takim settingu nie przychodzi mi do głowy. Powtórzę to, co wyżej -meh. Pewnie wymieniłeś wszystko to, co było warte uwagi (acz zankyou no terror to był chłam aż trzeszczało). Może Mawaru Penguindrum, ale to jest specyficzna seria, pewnie nie o to Ci chodzi. Może Sky Crawlers. Może Dennou Coil. Może Eve no Jikan.

3. Las Exile. Spirit of Wonder: Scientific Boys Club. Ouritsu Uchuugun: Oneamisu no Tsubasa. Noein ~mou hitori no kimi he~. Ima, Sokoni Iru Boku. Stranger - Mukou Hadan. Sora no Woto. Sakasama no Patema. Palme no Ki. Gasaraki - pasuje też do 1 i 3.

4. Księżniczka Kaguya. Ojii-san no Lamp. Mai Mai Shinko to Sennen no Mahou. Teito Monogatari - to na pewno będzie pasowało. Sarusuberi ~Miss Hokusai~. Nitaboh: Tsugaru Shamisen Shiso Gaibun. Makowe Wzgórze. List do Momo. Koushoku Ichidai Otoko. Jarinko Chie.

Jeśli chcesz rzeczy rzeczywiście dla dojrzałego widza to:
Hyouge Mono, Showa Monogatari, Millennium Actress, Perfect Blue, Japonia – moja ojczyzna, Giovanni no Shima, Barman, Yomigaeru Sora -Rescue Wings-, Uchuu Kyoudai, King of Pigs

To są wszystko serie, które bardzo cenię.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kage-sama
Gość
PostWysłany: 31-12-2017, 11:37   

Vries, dzięki, znam 1 i 4, o Houseki ostatnio ciągle coś słyszę więc czas spróbować.

Slova napisał/a:
(...) Także polecam się pozbyć uprzedzeń, bo mogę znaleźć masę serii nowych, które wyglądają jakby były robione 10 czy 20 lat temu i starsze serie, które w oczy rzucają się jedynie kolorowaniem na kliszy.

Poza tym piszesz, że najlepiej coś do starszego widza, a wszystko to, co wykluczyłeś, to jest zazwyczaj właśnie dla starszych widzów. Dramaty to akurat domena bajek dla nastolatków.


Jeśli chodzi o kolory, to nie zwróciłam na to nigdy uwagi.
Mechy, magiczne walki wielką bronią, szkolne romanse i piszczące dziewuszki są dla starszych widzów? Hmm ;) Dobra, z mechami mogę się zgodzić, niemniej i tak nie lubię tego elementu.
Dzięki za propozycje, niektóre znam, ale większości nie, będzie w czym wybierać.

Jakby komuś przyszło coś jeszcze do głowy, to piszcie proszę.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-12-2017, 12:19   

Gość napisał/a:
szkolne romanse i piszczące dziewuszki są dla starszych widzów?

Tak.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leniwy stały uzytkowink
Gość
PostWysłany: 31-12-2017, 19:41   

Cytat:
szkolne romanse i piszczące dziewuszki są dla starszych widzów?

zdecydowanie
Tylko prawdziwy koneser doceni Ichigo Amano z Yumeiro Patisiere
Powrót do góry
nie jestem otaku
Gość
PostWysłany: 27-08-2018, 21:30   

Szukam anime z motywem braci rozdzielonych w dzieciństwie z których jeden uznany za martwego pojawia się jako przeciwnik głównego bohatera.
Powrót do góry
nie jestem otaku
Gość
PostWysłany: 27-08-2018, 21:32   


Spoiler: pokaż / ukryj
cos jak owari no seraph
Powrót do góry
FanDariiZawiałow
Gość
PostWysłany: 30-04-2022, 15:07   

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=u6uadPV1KFg

Poleci mi ktoś Anime w tym stylu/konwencji i w tym klimacie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 113 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group