FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Nasze oczy
Wersja do druku
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2005, 00:44   

moglo by sie wydac ze wszyscy fani anime maja zly wzrok :] lol :P
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-12-2005, 10:14   

slocik napisał/a:
moglo by sie wydac ze wszyscy fani anime maja zly wzrok :] lol :P


Mogłoby się wydawać dziwne, że ludzie od najmłodszych lat siedzący przy komputerach / w książkach mają zły wzrok...

Ale wydaje mi się, że sporo tutejszych ma wady wrodzone. Inną kwestią, że okularników w społeczeństwie jest obecnie nienormalnie dużo.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-12-2005, 21:34   

-2,25 prawe i -1,00 lewe oko. Okulary noszę mniej więcej od jakichs 3 lat.

Poza tym brak widzenia obuocznego. <jest nas coraz więcej _^_> Ja wylądowałem na badaniach w Poznaniu, i dowiedziałem się że owszem, można mi tę wadę skorygować, ale istnieje ryzyko, że zacznę widzieć podwójnie <i to na trzeźwo...>, co byłoby raczej kłopotliwe

Miałem też swego czasu, w wieku ok. 4-5 lat, zeza pionowego, ale to zostało naprawione <nawet bezoperacyjnie>

A co do wspomnianej jazdy samochodem, to prawo jazdy dostać, o ile mi wiadomo, można <kiedyś można było bodajże 3 lata później niż wynosiła granica wieku dla ludzi bez takiej wady>, ale trzeba unikać na przykład jeżdżenia w nocy i późnym wieczorem, bo wtedy ten brak obuocznośći szczególnie przeszkadza.

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-12-2005, 03:40   

Czyli trwa ustawiczny przypływ kierowców-okularników którychnajlepiej po zmieżchu z domu nie wypuszczać... A ja się dziwiłam że wypadków coraz więcej...

A wymagania medyczne będą juz tylko spadać skoro dwie trzecie społeczeństwa ma jakieś dotkliwe wady... I naprawdę boję się czasów kiedy wszyscy dookola będą mieli prawo jazdy czymś warunkowane...

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-12-2005, 11:58   

Przepraszam IT. ale co mają wady wzroku wspólnego z pijanymi, naćpanymi czy niedzielnymi kierowcami, tudzież w "złotej młodzierzy z podrasowanym wozem mającymi za nic przepisy ruchu drogowego" wyprzedzającymi na trzeciego, albo z kierowcami tirów, którzy maja tak wyśrubowane czasy dostaw, że pedzą jak szaleni, żeby im szef nie potrącił z tej marnej pensji która dostają (przy czym faktem jest, że pojazdów mniejszych gabarytowo nie zuważają)?

wypraszam sobie..
foh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-12-2005, 12:20   

A czy ja się do któregokolwiek z tych przykładów odwołałam? Nie porównywałam zagrożenia jkie stważają "okularnicy na drogach" do naprawdę powaznych problemów drogowych, a i nie drogi jako takie, ale raczej jako społeczenstwo jako takie na myśli miałam...

Chodziło mi o to ze niedługo trudno bedzie o kierowcę, mniejsza z tym czy niedzielnego, czy niewyspanego, czy pijanego czy młodego który nie miałby jakichś dodatkowych zaleceń wynikających ze stanu zdrowia. Oczu w szczegulnosci. to nic osobistego, po prostu faktem jest że populacja okularników się rozwija i podbija swiat. I nikt mi nie wmówi że z ich grona wyłączaja się wyżej wymienieni osobnicy płci obojaga.

Nie obrażaj się IKuś, ja nie chciałam nikogo urazić, to było raczej stwierdzenie faktu ^^''

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Alira14 Płeć:Kobieta
Wielkie Prych


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Draminion gdzie normalnym wstęp wzbroniony!;)
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 18-12-2005, 14:26   

Jestem krótkowzroczna, z astygmatyzmem, na prawym oku mam 4,5 na lewym 4,0. Żeby było zabawniej lekarz powiedział, że stan lewego oka będzie mi się z roku na rok polepszał, a prawego pogarszał.
Okulary noszę od 3 klasy podstawówki. Jakoś nigdy mi nie przeszkadzały. No i świetna z nich jest obrona, np. kiedy rzucają ci ołówkiem w twarz (draństwo się odbiłoXD). Szkła mam plastikowe.
Muszę cały czas mieć okulary na nosie, bo jak nie mam ich dłużej niż 10 min, to oczy zaczynają mnie piec i łzawić. Żeby było ciekawiej, mogę bez okularów spokojnie przeczytać całą książkę.

Czy wy też macie takich genialnych znajomych którzy rzucają wam teksty typu "Anka, ty masz okulary, przeczytaj co jest na tej tablicy bo ja tam nic nie widzę". Argh, ta wiara w to, że okulary dają właścicielowi super hiper sokoli wzrok,zawsze doprowadza mnie do szału==.

_________________
"Lepszy jest brak weny niż bycie Chuckiem Austenem"


Daria - Czy kiedykolwiek nasz wygląd nie wpływa na to jak nas oceniają?
Jane - Kiedy oddajesz organy do przeszczepu, no chyba, że to oczy

Daria, 2x06 -"Monster"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3270122
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 18-12-2005, 17:33   

Alira14 napisał/a:
Szkła mam plastikowe.

Ja też. Ciągle zrzucam okulary więc gdyby były szklane, częściej musiałabym kupować nowe.
W domu zazwyczaj nie noszę okularów, tylko do oglądania tv i korzystania z kompa. Odkładam je gdzie popadnie i później nie mogę znleźć, głównie dlatego, że ich nie dostrzegam. I szukam zgięta w pół, np. z nosem przy blacie stołu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-12-2005, 18:10   

Tak odnosnie wzroku przypomniala mi sie jedna rzecz... Kocic , witaj w klubie osob z duza wada wzroku... i kobiet przeznaczonych do cesarskiego ciecia. Hum.

A co do kolorow... Pomaga nie tylko patrzenie na zielone. Trzeba tez dbac o to, by dieta zaopatrzona byla w duzo owocow/ warzyw w kolorach zielonym i pomaranczowym.
Warto zaopatrzyc sie tez w krople i zel do oczu z wyciagiem ze swietlika. Sa naturalne, wiec mozna je stosowac bez ograniczen.

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.


Ostatnio zmieniony przez Varda dnia 18-12-2005, 18:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-12-2005, 18:12   

O, to ciekawe, bo ja akurat przy komputerze okulary zdejmuję... Pewnie dlatego, ze po co mi minusy, jak siedzę z nosem w monitorze, bo naprawdę nie ma jak odsunąć go dalej.

A poszukiwanie okularów to norma... Zwłaszcza, że zdejmuję je w najróżniejszych miajscach w domu i potem łażę bez, a jak przychodzi czas na pójście gdzieś, naprawdę nie daję rady sobie przypomnieć, co ja z nimi właściwie zrobiłam... ^^"

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2005, 19:56   

Plastikowe szkła są chyba nieodzowne, zwłaszcza, kiedy ktoś ma sporą wadę wzroku. Wyobraźcie sobie dźwiganie na nosie takich grubaśnych denek od słoika...

U siebie zauważyłam ostatnio dosyc ciekawą rzecz. Niby jestem dalekowidzem, a kiedy czytam lub siedzę przy komputerze, nosem niemal dotykam kartek/ekranu. Czy tak mają wszyscy dalekowidze, czy ja jestem "wyjątkowa"?

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-12-2005, 02:42   

Zadam niedyskretne pytanie bo nie mogę się powstrzymać... Co mają okulary do Cesarskiego Cięcia!?

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2005, 08:15   

Po prostu jeśli wada wzroku jest bardzo duża (na minus), to jest spore zagrożenie odklejenia siatkówki... Mniejsza o to, na czym to dokładnie polega, w każdym razie to może spowodować ślepotę. Siatkówka może się odkleić od nadmiernego wysiłku fizycznego, więc taka kobita nie powinna nosić też ciężkich toreb, czy walizek, w każdym razie nie stale. No a w przypadku ciąży robi się standardowo cesarskie cięcie, żeby nie narażać jej na odklejenie siatkówki podczas porodu.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grabarz Płeć:Mężczyzna
*Crossfire*


Dołączył: 30 Lip 2005
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 29-12-2005, 17:24   

Ja jak byłem mały (kl.2 podstawówki) to zapruszyłem sobie oko w piaskownicy, no i okulista. Diagnoza była taka +1 do czytania i oglądania, po nosiłem może z 3 miesiące i wywaliłem je do szuflady.
Nie nosiłem i same oczy mi sie naprawiły, a od jakiś trzech lat mam bardzo dobry wzrok nie wiem jakim cudem, poprostu potrafie przeczytać bardzo małe literki z badzo daleka (np. przykład jak są tablice w szkole takie z literkami do badania wzroku, to potrafiłem przeczytać te literki na boku co są napisane jakieś liczby i litery jakieś oznaczenia tablicy).
Myle że to przez to że zapruszyłem sobie oko i włanie nie nosiłem okularów, oczy same się naprawiły.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-12-2005, 19:55   

Niestety nie grabarz, masz "plusy" czyli nadwzroczność - czyli im dalej, tym lepiej. To też wada, i sądząc z opisu pogarsza ci się. Zresztą sam przetestuj - spróbuj wziąść coś napisane bardzo małym drukiem i przeczytać to z odległości ~30 cm... Z czasem będziesz widział co raz gorzej z małej odległości...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group