FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
  Nasze oczy
Wersja do druku
barnaba30wr Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2006, 10:11   

Hej, noszę okulary od niepamiętnych czasów, wadę wzroku mam ogromną, ale staram się jakoś z tym żyć tak by być zadowolonym z siebie i z życia Uśmiech...
Pierwsze okulary dostalem na poczatku podstawowki, jakis malutki minus (oj chcialbym miec takiego teraz), okularow bardzo nie lubilem i nosilem, a jakze, ale w kieszeni. Nie minelo jednak wiele czasu a wzrok zaczal pogarszac sie w zastraszajacym tempie, a ja musialem przeprosic sie z okularami bo zycie bez nich stalo sie coraz bardziej uciazliwe. Stalym okularnikiem zostalem przy -2,5. Idac na studia mialem juz na oczach -7,5 i bez okularow bylem bezradny.. Obecnie mam -9,0 na oba oka, co oznacza tyle, ze bez okularow lub soczewek widze tylko rozmyte ksztalty i kolory. Swoja droga ciekawy jest psychologiczny aspekt takiej wysokiej krotkowzrocznosci, jest to jednak znaczne uposledzenie jednego ze zmyslow co wplywa na wyostrzenie pozostalych i ogolna percepcje swiata. Niesamowity jest tez moment gdy wkladajac okulary przenosi sie czlowiek z rozmytego swiata do tego ostrego i realnego - ale to zrozumie tylko ktos, kto ma tych minusow niemalo. Generalnie to lubie siebie w okularach, ale przy takiej wadzie soczewki maja mnostwo zalet-wygoda, nieograniczone pole widzenia, szczegolnie gdy zyje sie aktywnie.
Powiem szczerze, ze podobaja mi sie kobiety w okularach, swoj ciagnie do swego Uśmiech... - ladnie dobrane oprawki podkreslaja urode, oczy schowane zza szklami okularow maja taki nieco tajemniczy i intrygujacy wyraz, a gest poprawiania okularow zsuwajacych sie po ladnym nosku ma w sobie wiele zmyslowosci.
Zastanawiam sie nad operacja laserowa, ale szczerze mowiac boje sie jakiejkolwik ingerencji w tak delikatna tkanke.

Pozdrawiam wszystekich patrzacych na swiat zza szkiel Uśmiech...

ps. a to brykli moje:
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-07-2006, 10:44   

Ingerencji w tak delikatną tkankę nie musisz się bać. Polecam krakowską klinikę, miałam tam trzy operacje (nie laserowe, na zeza - dość powiedzieć, że jak przed trzecią miałam kąt "rozrzutu" widzenia 15 stopni, tak teraz mam 2 i ludzie nie wierzą, że nadal mam tego zeza :D). Chociaż problem z trójwymiarem mam nadal, ale to od początku wiadomo było, że się tego nie wyleczy >.> (zez i nierówna krótkowzroczność radośnie spowodowała, że każde oko widzi inaczej... Dzięki czemu ja nie widzę filmów trójwymiarowych ^^")

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
xan Płeć:Mężczyzna
Siakis taki jom.


Dołączył: 25 Lip 2006
Skąd: Warszał
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2006, 10:53   

Pozdrowienia dla okularników ;)
Oi! -9.0 to nieźle, już sobie wyobrażam co się dzieje jak wstajesz rano i chcesz iść do kibelka.
Ja miałem pierwsze brylki w 8 klasie, mała wada -0.75 w LO zmieniałem okulary ze 3 razy, Az na -1.20 potem skok na -3 a potem na -3.75. Jak poszedłem na studia to o dziwo mój wzrok się poprawił bo wada się cofnęła na -2.75. No ale to nie zmienia faktu, że bez okularów widzę nie wiele.
Dlatego moje wyobrażenie to -9.0 kosmos.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2550725
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2006, 18:00   

a ja mimo dużej ilości czasu spędzanego przy kompie i tv mam zupełnie zdrowe oczy i świetny wzrok. nie wiem czemu ale zupełnie mi to nie zaszkodziło. okulary nosiłem w wieku 3 lat bo miałem zeza. teraz oczy mam zdrowe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2006, 09:38   

Ja to mam krotkowzrocznosc,ale tylko na jedne (lewe)oko,pamietam jak nosilam kiedys opatrunek...koszmar po prostu:/

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 28-07-2006, 10:14   

Podobno jagody są dobre na oczy. Jak ostatnio byłam u okulistki, powiedziała mi, że powinnam jej jeść, żeby zahamować pogarszanie się wzroku. Najlepiej jeszcze zamrozić je w woreczkach po kilka sztuk, by mieć do nich dosŧęp poza sezonem.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2006, 19:13   

O rety, coraz więcej ludzi z wadami wzroku dookoła. Ja mam zupełnie zdrowy jak na razie, ale trochę się o niego obawiam, ćwiczę go czasami.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Szarodziej Płeć:Mężczyzna
adept magii


Dołączył: 06 Lip 2006
Skąd: wieża z kości słoniowej
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2006, 20:45   

Ja mam dość mocną dalekowzroczność (do 30 cm od moich oczu można mi machnąć ręką i nie zauważę), to trochę śmieszne... w tej chwili jestem oddalony o 45 cm od monitora, żeby nie widzieć zamazanej plamy. Współczuję Maieczko

_________________
"Errare humanum est, in errore perservare stultum"

Yeah! Dorobiłem się Avka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2006, 19:12   

W tym tygodniu byłem u okulisty no i nie mam żadnych problemów widziałem wszystko włączając w to nawet tą linijkę z najmniejszymi literkami :) chociaż musze przyznać że w trakcie badania zauważyłem że na lewe oko widzę odczuwalnie słabiej niż na prawę.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Syrad Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lip 2006
Skąd: Białystok (tam gdzie żyją smoki)
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2006, 21:39   

Ja natomiast mam zmniejszonął ostrość widzenia na większe odległości, to znaczy że z 3 metrów rozmazują mi się rysy twarzy ludzkich a pisanie z tablicy jest trudne żeby nie powiedzieć niemożliwe.Lekarz zapisał mi krople, ale gó&*# to daje. I mówi mi, że to zaburzenie ciśnienia w oku, cokolwiek to znaczy. Poza tym powiedział mi żebym nie forsował oczu bo są przepracowane.
Tak przy okazji ma ktoś jakieś ćwiczenia, które może polecić by ćwiczyc wzrok?
Z górki dziękuje

_________________
"Nie bój się śmierci to moment tylko, módl się żeby przyszła przede mną"
Warto żyć tylko dla chwały, honoru i miłości, reszta to puste frazy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2150317
Oshii Rion Płeć:Kobieta
wtf?


Dołączyła: 24 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2006, 22:05   

Szczerze? Osoby w okularach wydają mi się sympatyczniejsze i już od pierwszego spojrzenia mam nadzieję, że są ciekawymi ludźmi. :)
Ja na pewno cos popsułam w swoim wzroku od siedzenia przy kompie, aleco tam. :P
Co do oczu ogólnie, jestem wzrokowcem (poza tym też słuchowcem), więc mam wyostrzony wzrok. ;)
Lubię kolor moich oczu. Taka dziwna zieleń, przenikająca w złoto. :)

_________________
Ones who are born at dawn...
Don't ever lose sight...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1747706
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group