FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Anarchia i nie tylko
Wersja do druku
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-02-2006, 21:12   

Co prawda Maieczka już o tym pisała, ale czemu, do jasnego grzyba, anarchia uparcie myli się niektórym z utopią?! Przecież jedno z drugim nie ma nic wspólnego! Moment... ma... obie wykluczają istnienie takich podstawowych ludzkich uczuć jak zazdrość, nienawiść, rządza władzy. Nie dopuszczają też do wiadomości, że zawsze znajdzie się ktoś, komu by system nie odpowiadał i starałby się go zmienić siłą.

Nezumi, masz ty w ogóle pojęcie, dlaczego tak czepiają się twoich wypowiedzi? Bo jeżeli nie to to już nie jest dobrze...

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-02-2006, 21:46   

Coś by się chcialo dopisać do tematu ale cóż. Przeżyłam mały zawodzik.
Anarchia nie jest stanem osiągalnym i tyle. Ludzie sa zbyt różni by indywidualne podejście ktorego wymaga dalo się zastosowac. Bo zawsze znajdzoe sie jaiś co go trzeba w gwiazdki brac żeby nie dostać pół osta.
Idealna anarchia panuje w każdym z osobna i aparat urzedowy nie ma nic do tego.


A poza tym Nezu... Jak ci naprawde xle to weź prawo w swoje ręce.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-02-2006, 18:52   

IT. napisał/a:

Anarchia nie jest stanem osiągalnym i tyle.

Blasku Tysiąca Słońc, tu akurat się mylisz, bo anarchia jest stanem bardzo łatwo osiągalnym. Wystarczy spojrzeć na to, co w ciągu ostatnich lat działo się w np Albanii czy Argentynie...
Szczerze powiedziawszy, myślałem, że ten temat założył ktoś w celach, że tak to ujmę, jajcarskich...
Powrót do góry
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-02-2006, 07:25   

Zdziwisz się jak powaznie może mówic o anarchii naród niezadowolony.

A ja nie mowilam o stanie anarchii wyniklej z nieudolnosci politycznej. Chodziło mi o ideę anarchii którą ja osobiście wyznaję.

A swoją drogą... Mógłby ktoś wyjaśnic o co konkretnie poszło z Argentyną? Wiem że tam się działo źle od dłuższego czasu ale umkną mi początek systuacji bo za młoda bylam.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-02-2006, 09:53   

IT., o kase. a konkretnie budzet byl standardowo na minusie, az w pewnym momencie zalamala sie waluta - ludzie zaczeli wyciagac kase z bankow, banki nie mialy czym oddac i tez padaly, ceny rosly jak na drozdzach, firmy padaly, ludzie nie mieli na jedzenie i dalej w ten desen.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-02-2006, 11:56   

http://www.saga.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=528 - proszę, tu jest wszystko jasno opisane...
Wieżo z kości słoniowej, bez nieudolności rządu nie ma możliwości zaistnienia anarchii, gdyż nikt czegoś takiego nie poprze...
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-02-2006, 20:45   

Cytat:
A ja nie mowilam o stanie anarchii wyniklej z nieudolnosci politycznej. Chodziło mi o ideę anarchii którą ja osobiście wyznaję.


Ale anarchia jest tylko jedna. I zawsze wygląda tak samo. No, w zależności od różnorodności etnicznej i czasu trwania różni się ilością trupów. Taka Anarchia Idealna, jak śniła się Bakuninowi i innym świrom w XIX wieku, wytępiłaby chyba ze 100% ludzkości.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Kamjia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Lut 2006
Skąd: Bielsk
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2006, 21:04   

Tak na marginesie to anarchia jest formą struktury społeczno - politycznej, w której nie ma żadnej ukonstytuowanej władzy, a jednocześnie każdy członek społeczeństwa opartego o anarchię (ważne: ) żyje tak, by nie naruszać praw innych ludzi. Więc nie ma tak znowu, że nie można byłoby porównać tego systemu do utopii. To wszystko zależy od samych ludzi, którzy są jacy są. W codzienności jest tak, że pojęciu „anarchii” usilnie dokleja się negatywne zabarwienie. Anarchia wcale nie musiałaby być zła, gdyby i jeszcze raz gdyby, ludzie byli jacy nie są, więc kompletnie nie znaczy, że ludzie na tym globie do czegoś takiego są, lub kiedykolwiek byliby gotowi. To jedynie w rozumieniu potocznym jest nazywane nieudolnością, niedowładem czy rozpadem struktur politycznych, bałaganem organizacyjnym, który wynikać ma ze złego zarządzania i braku porozumienia uczestników. Więc bronię tu zdania, że anarchia może równać się utopii. (Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.)

_________________
Walk while you have the light,
lest darkness overtake you;
he who walks in darkness
does not know where he is going.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-02-2006, 21:33   

Cytat:
anarchia jest formą struktury społeczno - politycznej, w której nie ma żadnej ukonstytuowanej władzy, a jednocześnie każdy członek społeczeństwa opartego o anarchię (ważne: ) żyje tak, by nie naruszać praw innych ludzi.


Właśnie NIE - czytałem o poglądach Michaiła Bakunina, głównego filozofa anarchii. On wyznawał wolność absolutną, nieograniczoną także prawami innych ludzi. Jednocześnie wierzył, że anarchia zaprowadzi na swiecie pokój. Czy muszę komentować stan psychiczny tej osoby?

I tak, anarchia idealna jest utopią - gdyż nie ma racji bytu. Bogu dzięki.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-02-2006, 09:24   

Ysengrinn, dokladnie taki sam jak przed nim mial wujaszek lenin, a przed nim jeszcze paru - skutki jak najbardziej widac
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-02-2006, 10:38   

Cytat:
gdyby, ludzie byli jacy nie są,

Fuhrer rozumowal podobnie...
Co ciekawe, nawet XX wieczni pisarze, ktorzy dotykali tego tematu, jak Dick czy LeGuin, dostrzegali dosc szybko, ze anarchia to jeden wielki cyrk, ktorego celem jest roz****nie jednego systemu tylko po to by na jego miejscu zbudowac nowy. Kropotkin widzial w tym zreszta glowne zagrozenie dla anarchii...
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-02-2006, 14:25   

Swoją drogą fajnie przedstawioną anarchie mają Pożeracze w Konfrontacji. To takie humanoidalne, 4 metrowe wilki, które zbuntowały się przeciw wszelkim prawom, ludzkim i boskim.

Generalnie Pożeracze zajmują się robieniem tego, na co mają ochotę. Najczęściej zjadają wszystko to, co wpadnie im w łapy. Oprócz tego jeszcze uprawiają sporo rabunku i równie sporo seksu z udziałem różnych dziwnych ustrojstw.

Tępią wszelką hierarchię, wszelkie prawa, wszelkie zależności, wszelką dyscyplinę itd.

Generalnie walczą po stronie Destiny, ale tylko z jednego powodu: przygarniają każdego, kto tylko zechce się do nich przyłączyć (i nie zostanie omyłkowo zjedzony). Zgromadzili pod swym sztandarem wszelkich awanturników, buntowników, jednostki aspołeczne, społeczne odpadki, degeneratów, socjopatów, wyżutków, bandytów i szuje którtych nawet Ciemność nie chciała widzieć w swych szeregach.

Devourerzy kochają się z: Pariasami (czyli wyżej wymienioną zbieraniną renegatów i banitów) i Nieczystymi. Nieczyści to nazwa, jaką nadały sobie bandy półelfich zbójów wykopanych z elfich królestw. Generalnie łączy ich jeden cel: Pożeracze chcą robić to, co solekcja naturalna wymusza w każdej anarchii (znaczy się: ZABIJAĆ!!!!), a Pariasi i Nieczyści chcą to, do czego zmusza ich ich bandycki żywot (znaczy się: ZABIJAĆ!!!!). Jeśli dodamy do tego, że po bitwie Pariasi i Nieczyści opiekują się tym, co dany osobnik miał na sobie, a Pożeracze jego doczesnymi szczątkami (do gara! do gara! do gara!) otrzymamy obraz idealnej harmonii i doskonałej symbiozy!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-02-2006, 14:38   

Cytat:
Ysengrinn, dokladnie taki sam jak przed nim mial wujaszek lenin,


Bianca Bakunin to żył w czasach powstania styczniowego;). I na szczęście w przeciwieństwie do wujka Wołodii nie miał okazji wprowadzać swej wizji w czyn.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-02-2006, 14:54   

Ysengrinn, my bad ;) ale merytorycznie to chyba niewiele zmienia, bo i przed nim takich panow troche bylo co to byli przekonani ze wladza jest po nic
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2006, 15:20   

Kamjia, tak, to jest genialna ideologia anarchii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group