FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Kazirodztwo w historii
Wersja do druku
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-05-2006, 13:06   

Noo... Tego... Ale z mamusią?! Na impotencję!??! No cóóóóóóóż...
Zawsze mnie to zastanawiało... Czy oni nie mogli sobie poszukać.... mniej spokrewnionych połowic? Czy nie byłoby to bardziej opłacalne, politycznie, ekonomiczne i.... wogule?

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-05-2006, 13:15   

IT., no nie do konca - w momencie jak jestes "najwyzsza wladza", to mozesz pojac za polowice tylko kogos kto ci jest jakos rowny, albo cie to ponizy....
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-05-2006, 00:06   

W takim serialu komediowym "Pan wzywał, milordzie?" była fajna kwestia: "Brytyjskie rody szlacheckie już dawno powinny się oddać w ręce hodowców koni rasowych".

Ludzie kochają analogie. Jeśli z tłustej krowy i tłustego byka rodzi się tłuste cielę, to pewnie z Córki Mądrego Władcy i Syna Mądrego Władcy narodzi się Mądry Władca. Pomijam już Boskie Pochodzenie i tak dalej...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 19-05-2006, 13:06   

Temat wydzielony, bo offtop od tematu wyjściowego mocarny. Indżoj.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-05-2006, 17:52   

Ekchem... A czy przypadkiem chodowcy sami nie mają określonego limitu pokrewieństwa żeby sztuczki nie wychodziły jakieś pokręcone? A poza tym czy ktoś się orientuje jak wyglada wykres ryzyka w poszczegulnych wariantach kazirodczych? Jak na to wpływa różnica porodów i pokoleń? Ktoś to bada? Gdzie szukać takich danych?

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-05-2006, 08:35   

IT., o chodowcach sie wypowiadac nie bede, bo na tym sie nie znam kompletnie - ale wiem ze mozna zamiec sobie hodowle chomikow z 2 chomikow. a co do wykresu, to watpie zeby ktos to badal.... bo trzebaby w tym celu miec material.
Powrót do góry
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-05-2006, 10:00   

Właśnie o śledzeie linii szkud wśrud zwierząt mi chodzi. Co prawda jakby poszukać naprawde dokładnie to na pewno znalazłyby się i odpowiednie ogzęplace cholowli ludzkich, ale po co gorszyć opinię publiczną?
No tak, można, ale czy zakładanie chodowli wsobnej miałobyjakiś ses?

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-05-2006, 13:49   

IT., wiesz, wsrod zwierzat to tez - o ile sie nie myle to takie ktore sie mnoza szybko i "skutecznie" - patrz chomiki czy rybki w akwarium to spokojnie sie choduje wsobnie.

natomiast roznego rodzaju psy rasowe ktore sie choduje przez wzglad na "cechy rasowe" z osobnikami o bliskim genotypie dostaja z tym roznego rodzaju "prezenty" typu chorych kregoslupow itp.
Powrót do góry
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-05-2006, 15:05   

Tak jest zawsze. Tylkoczy i w jakim stopniu mozna to odniesć do ludzi? Czy ktoś wie?

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-05-2006, 13:32   

Cytat:
Jeśli z tłustej krowy i tłustego byka rodzi się tłuste cielę, to pewnie z Córki Mądrego Władcy i Syna Mądrego Władcy narodzi się Mądry Władca

Fuhrer zwykł mawiać, że nie chce mieć dzieci, gdyż dzieci wielkich ludzi są zazwyczaj debilami...
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-05-2006, 19:03   

Tak, wiem, że Hitler uważał swą matkę za wielką kobietę:P.

Co do rasowych psów to owszem - moje futrzaste biedaczysko ma nonstop problemy ze skórą, a w rodowodzie niektóre imiona pojawiają się cztery razy:/.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-05-2006, 20:38   

Cytat:
Fuhrer zwykł mawiać, że nie chce mieć dzieci, gdyż dzieci wielkich ludzi są zazwyczaj debilami...


Cytat:
Tak, wiem, że Hitler uważał swą matkę za wielką kobietę:P.


Tak, to wiele tłumaczy... Zwłaszcza to, jak skopał wszystko, za co się zabrał. Niewątpliwie tu miał racje: wielcy ludzie mają dzieci - debile.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2006, 10:12   

Ysengrinn: jesli chodzi o hodowle to nazwisko moglo sie pojawiac chocby dlatego ze byl to ten sam reproduktor. Czyli tatus majacy rozne 'zony'. Problemy u psow rasowych nie sa wynikiem kazirodzctwa bo tego w hodowli sie unika ale cech genetycznych wyniklych z wyhodowania osobnika o charakterystycznych cechach. I tak psy z krotka kufa beda mialy problemy z oddychaniem. Psy wysokonozne z dysplazja, psy miniaturki moga miec cechy skarlowacenia niepozadane w hodowli. Ale nie jest to kwestia kazirodczych powiazan a jedynie genotypu.

Teraz mowi sie ze dzikie zwierzeta maja problemy z kazirodztwem (gepardy, tygrysy) gdzie kuzyn i kuzynka sie parza. Ale matka z synem czy ojciec z corka juz nie bardzo. Po prostu czesto odlaczaja sie od stada i szukaja partnerow na nowych terenach.

To tyle gwoli hodowli i kazirodztwa. A cytat nawiazywal do czystosci rasy konia, czyli pelnej krwi. Bez domieszek inych ras - czyli w tym wypadku klas a nie do kazirodztwa.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2006, 10:32   

Ja przepraszam, że ośmielam się polemizować z ekspertką, ale genotyp psów rasowych jest właśnie wynikiem hodowli planowanej przez ludzi, a najczęściej też chowu wsobnego. Bo tworząc nową rasę albo starając się utrzymać "wzorzec" rasy krzyżuje się zwierzęta jak najbardziej do tego wzorca podobne. A to oznacza często - spokrewnione, a w przypadku nowych albo mało licznych ras - na pewno jakoś spokrewnione... Genotyp podobny (i z podobnymi problemami zdrowotnymi) im z drzewa nie spadł, ani w neopetowym laboratorium się nie wylabował - jest podobny, bo są spokrewnione.

Co więcej, genotyp psów rasowych jest taki, jaki życzą sobie ludzie - z powodów użytkowych albo szeroko pojętych ozdobnych. Stąd się też biorą cechy "niepożądane" - bo jeśli krzyżujemy psy, żeby mieć miniaturki, to jakaś część będzie chorobliwie karłowata. Jakby rasowe psy puścić na żywioł, to by się natychmiast radośnie wymieszały, część niedostosowanych do normalnego życia/rozrodu wydechłaby od razu, a z reszty mielibyśmy stado kundli. A z tych kundli przetrwałyby te, które najlepiej umiałyby polować/tłuc rywali/pilnować swego, dysplazja i problemy z oddychaniem wyeliminowałyby się w ciągu 1-2 pokoleń.

Na temat koni nie wchodźmy, bo to bardziej skomplikowane niż psy - w tej chwili większość koni sportowych to "mieszanki firmowe" różnych ras, hodowane pod kątem pożądanych cech fizycznych, a nie "czystości wzorca". Dla "czystości wzorca" hoduje się no. konie czystej krwi arabskiej, ale już pełna krew angielska, niby też rasa, jest diabelnie zróżnicowana fizycznie, co wie każdy, kto te konie widział w większej ilości - bo one nie miały być śliczne, zgrabne i jednakowe, tylko miały jak najszybciej biegać. Ale to już nie ma nic do kazirodztwa.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-05-2006, 19:51   

Cytat:
Ysengrinn: jesli chodzi o hodowle to nazwisko moglo sie pojawiac chocby dlatego ze byl to ten sam reproduktor. Czyli tatus majacy rozne 'zony'.


Owszem i te żony były jego córkami. Zresztą "panie" też się powtarzały.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group