FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Ankieta z ciekawości...

Którą z dwóch grup pojęć byś wybrał/ła w kontekście małżeństwa, kierując się swoim w 100% wolnym wyborem.
Trwałość, wola, obowiązek, tradycja.
29%
 29%  [ 7 ]
Spontaniczność, emocje, wielkie uczucie, nowość.
70%
 70%  [ 17 ]
Głosowań: 24
Wszystkich Głosów: 24

Wersja do druku
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2006, 01:51   Ankieta z ciekawości...

Czytając pewną książkę natknąłem się na pewne pytanie retoryczne ze z góry udzieloną pewną odpowiedzią. Z ciekawości jednak chciałem się zapytać jakby to wyszło w praktyce wśród dosyć osobliwego towarzystwa, które niektórzy nazywają "tanuki". Poza tym generalnie można będzie wymienić poglady na temat, o którym zdaje się szerzej jeszcze tu nie rozmawiano - jeśli zdublowałem temat to sory, ale ankiety takiej jeszcze na pewno nie było. No to jak to jest według was?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
..:::GHOST:::.. Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Ciemna strona pomidora :P
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-05-2006, 02:06   

NO ba! Odpowiedź B^_^ Tradycja i obowiązek źle mi się kojarzą w tym kontekście :P
Tradycja kojarzy mi się ze śwarną kurką domową stojącą przy garach i kraczącą na wszystkie strony (np. że zupa stygnie a ty jakiś głupi mecz w telewizji oglądasz...) XD(takie moje małe zboczenie)
Obowiązek...hmmm no dobra ale bez przesady(wkońcu nikt nie lubi smyczy) :P
A tak poza tym to co to za pomysły o drugiej w nocy?(-_-)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6241815
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2006, 02:23   

Generalnie to ja mam inne skojarzenia jeśli chodzi o to co powymieniałeś, a niektórzy mają 1:00 w nocy i wracają o tej godzinie z pracy i nie mogą wcześniej napisać :).

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-05-2006, 05:59   

Ogulnie gdyby wymienić miejscami "wolę" i "wielkie uczucie" to bym nie miala się przyczepić. Może poza tą nowościa ale to chyba zależy jak rozumiane.
A tak ogulnie to jestem przeciwna małżeństwom wogule. Motywuję to zawsze stwierdzeniem ze jak chcesz z kimś być to chcesz a jakaś stojąca nad karkiem instytucja gotowa w każdej chwili narzucać jakieś kanony, obopizki, powinności i wogule wtrącać się w nie swoje prawy tylko wszystko zbednie komplikuje.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 02-05-2006, 08:12   

Za dużo sklejasz, za dużo rozdzielasz. Ankieta jest zabawna, odmawiam głosowania.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-05-2006, 10:04   

Ankieta jest tendencyjna i głupia. Co złego w tradycji i dlaczego wyklucza ona spontaniczność ? Przyznaj się, chciałeś robić za "nowoczesnego" i "postępowego".
Głosować nie zamierzam, bo żadne z tych uogólnień do mnie nie pasuje.
Powrót do góry
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 02-05-2006, 10:50   

Ja też nie głosuję, żadna z opcji mi nie odpowiada. Nie ma w życiu tak, że coś jest czarne i białe... Nie mam nic przeciwko luźnym związkom, nie mam nic również przeciwko małżeństwom na wieki-wieków amen. To piękne, owszem, ale jeśli coś się nie ukłąda, nie tkwiłabym w takim związku tylko dlatego, że "tradycja i obowiązek".

Poza tym dobry związek to chyba taki, w którym nowości i spontaniczności nie brakuje, prawda? :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-05-2006, 10:55   

@Grisz
Ludzie! Przecież powiedział że pytaz z CIEKAWOŚCI. I że trafił na to w ksiażce jakiej!
Traktować takie tamaty jak zabawę a nie rzucać się na poważnie obrażalskie sztywniaki!

<<Przepraszam ale nic mnie tak nie wkuża jak rzucanie się do kogoś bo nie wszystkim się temat podoba, trzeba było wyleźć a nie się oburzać niepotrzebnie>>

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-05-2006, 11:14   

Kochanie, biorąc pod uwagę doświadczenia z tym panem, spodziewałbym się wiele, ale nie czegoś humorystycznego.
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2006, 11:17   

To nie ja tylko autor książki, którego nazwisko, ani tytuł książki i tak wam nic nie powie więc nie ma po co pisać. Poza tym nie głosowanie też jest wyborem. Dla mnie ankieta wcale nie jest głupia.
Grisznak napisał/a:
Co złego w tradycji i dlaczego wyklucza ona spontaniczność ?

A weź se sam odpowiedz na to pytanie, bo ja nic takiego nie sugerowałem w moim poście, a autorem ankiety nie jestem ja.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-05-2006, 11:27   

Cytat:
, którego nazwisko, ani tytuł książki i tak wam nic nie powie więc nie ma po co pisać.

Mnie nauczyli na studiach, że gdy się coś cytuje, to przez zwykłą przyzwoitość wypada podać źródło i autora.
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2006, 11:30   

"Małżeństwo" - Xavier Lacroix - Zadowolony?? Oświeciło Cię??

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-05-2006, 11:33   

Każdy temat to temat oddzielny. Wcześniejsze doświadczenia, zwłaszcza negatywne, nie powinny mieć w nim nic do rzeczy. Oczekiwanie konfliktów rodzi konflikty moje kochane Griszątko.
Czego przykład, choć delikatny mamy u góry.

<<A poza tym zgadzam się ze ankieta nie jest głupia. Jest zabawnia. Zwłaszcza że ogladłam, a raczej moi rodziciele oglądali, ostatnio film traktujacy o tym że ksieżniczka arabska zakochała się w amerykańskim nastolatku. Co piękne film był nowiutki co wcale nie przeszkadzalo mu w byciu beznadziejenie sentymentalnym i głupim. A jeszcze tan Amerykański Natolatek był brzydki okropnie...>>

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2006, 12:18   

Zakładając ten temat chciałem porozmawiać z Tanukami o małżeństwie. Bardzo bym prosił o zaprzestanie tzw. "wycieczek osobistych", które nie sprzyjają kulturalnej rozmowie i powodują ogólne zniechęcenie do tematu innych użytkowników.
Ankieta (pomimo tytułu tematu) jest tylko dodatkiem wynikającym z mojej ciekawości.

Mi osobiście podoba się troche wypowiedź Seriki - choć nie do końca. Wydaje mi się, że w każdym związku od czasu do czasu coś się psuje. Wydaje mi się, że potrzeba w takich momentach umiejętności wybaczania, a na przykład poczucie obowiązku pomaga trochę w pozostaniu przy drugiej osobie.
I oczywiście, że potrzeba nowości i spontaniczności - bo każda kobieta (chyba każda) tego potrzebuje prawda?

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-05-2006, 12:24   

Cytat:
Zakładając ten temat chciałem porozmawiać z Tanukami o małżeństwie.


O ciekawe... Czyim, że się tak spytam? Bo chyba Grisznak i IT. mają tu jakieś doświadczenie (co z tego, że zmyślone). Reszta pozostaje wolna jak ptaki...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group