FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Podporządkowywanie się grupie i konformizm
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-06-2006, 20:02   

Ale normom, nie ludziom. Podporządkowywanie się ludziom to serwilizm. Poza tym w zasadzie nigdy nie występuje w czystej postaci.

Zastanawiam się, jaka w gimnazjum jest definicja konformizmu, bo obawiam się, iż używają tam tego trudnego słówka tylko w kontekscie subkultur i młodzieżowej banditiery. W związku z tym niektórzy nie rozumieją, że gdy np. nie dłubią w nosie na ulicy, to także zachowują się konformistycznie. Tak naprawdę jest jeszcze przynajmniej jedna grupa - oportuniści, którzy poddają się prądowi tylko tyle, ile im pasuje.

Konformizm czysty to taki wynalazek dla głupich - żeby się nie skaleczyli. Wiadomo, że sami nic mądrego nie wymyślą, więc niech idą utartą ścieżką.

Cytat:

nie wiem..... moze ja mialam jakies dziwne studia ze nie bylo zadnej wojny?


Nie miałaś, u mnie na zaocznych nikt nikomu krzywdy nie robi, jak ktoś na jakieś pomoce to każdy może odkserować. Atmosfera bardzo fajna, a brak bliższych znajomości wynika głównie z mojej atowarzyskiej osobowości.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2006, 20:11   

Ysengrinn napisał/a:
Zastanawiam się, jaka w gimnazjum jest definicja konformizmu, bo obawiam się, iż używają tam tego trudnego słówka tylko w kontekscie subkultur i młodzieżowej banditiery. W związku z tym niektórzy nie rozumieją, że gdy np. nie dłubią w nosie na ulicy, to także zachowują się konformistycznie.

w gimnazjum konformizm to ubieranie się według mody dlatego że coś jest modne a nie dlatego że się podoba. konformizm to palenie papierosów, picie alkoholu i branie narkotyków po to, żeby zjednać do siebie innych. konformizm w gimnazjum to przejęcie stylu bycia od reszty.
Ysengrinn napisał/a:
Tak naprawdę jest jeszcze przynajmniej jedna grupa - oportuniści, którzy poddają się prądowi tylko tyle, ile im pasuje.

oportunizm jest do konformizmu bardzo podobny. też tego nie lubię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-06-2006, 20:13   

No właśnie. Obawiam się, że ktoś tu operuje zbyt uproszczonymi pojęciami, by ta dyskusja miała sens...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-06-2006, 20:15   

Nezumi napisał/a:
Cytat:
czy powiedzenie "a ja uwazam ze neopety to bzdura" w temacie w ktorym rozmawiaja grajacy w te gre tylko po to zeby to powiedziec jest brakiem konformizmu czy..... wlasciwie czym?....

to akurat jest wyrażenie poglądów


nie, wyrazenie pogladow to jest "ja w neopetach nie widze nic ciekawego". podczas gdy powyzsze sprowadza sie do stwierdzenia "skoro w to gracie to ja jestem od was lepszy bo nie gram"
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2006, 20:17   

niekoniecznie. jak powiem że film jest głupi to nie znaczy że obrażam jego fanów tylko że film mi się nie podoba i uważam że jest glupi (bezsensowny/mało ambitny). kiedy mówię, że zespół jest beznadziejny, nie obrażam jego fanów tylko stwierdzam swoje poglądy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2006, 20:24   

Cytat:
oportunizm jest do konformizmu bardzo podobny. też tego nie lubię.

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, zmienisz swoje działania, gdy okaże się, że jakaś grupa ludzi działa tak samo? O ile właściwie pojmuję oportunizm.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2006, 20:25   

Nezumi napisał/a:
niekoniecznie. jak powiem że film jest głupi to nie znaczy że obrażam jego fanów tylko że film mi się nie podoba i uważam że jest glupi (bezsensowny/mało ambitny). kiedy mówię, że zespół jest beznadziejny, nie obrażam jego fanów tylko stwierdzam swoje poglądy.
Ale nie pójdziesz na koncert zespołu metalowego tylko po to, by zacząć krzyczeć "Ach jaka ta muzyka jest beznadziejna i idiotyczna", prawda?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-06-2006, 20:28   

Nezumi, nie, wyrazenie opinii to "moim zdaniem...."

"jest glupi/bezsensowny/malo ambitny" jest proba stwierdzenia czegos absolutnego, a raczej przypisanie sobie prawa do takiego stwierdzenia. i tak, dosyc czesto to robimy jezeli mowimy o czyms o czym mozemy powiedziec ze nie tylko nam sie nie podoba a jest zle z jakichs obiektywnych powodow (zle napisane/wtorne).

poza tym, stwierdzenie ze cos jest malo ambitne jest w miare neutralne - bo nie kazdy film musi byc ambitny. malo tego, mozna z nim polemizowac, wykazujac jakies elementy ktore twoim zdaniem czynia produkcje ambitna. stwierdzenie ze cos jest bezsensowne tez (chociaz ma w sobie odcien negatywu) - w zasadzie z tych samych powodow (bo malarstwo nowoczesne to najlepszy przyklad ze nie wszedzie powinien byc sens). jedno i drugie to rzeczy ktore w jakis sposob mozna zmierzyc albo porownac. natomiast "jest glupi" "jest bzdurne" jest stwierdzeniem ktore jest negatywne i odnosi sie do wszystkich ktprzy tak nie uwazaja. malo tego, nie mozna mu za bardzo zaprzeczyc bo co oznacza "glupi" w stosunku do filmu czy gry czy ksiazki?jak z tym mozna polemizowac?
Powrót do góry
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-06-2006, 20:57   

Nezumi napisał/a:
IT. napisał/a:
Jestem konformistką ale się nie podporządkowuję tylko lecę gdzie mnie wiatr zaniesie. Konformizm polega też na niewybijaniu się.
A podporządkowanie się nie opłaca na dłuższą metę.

tak?


Tak Nezu. Podporządkowując się upychasz w sobie jakiś bunt. A jednym z objawów konformizmu jest życie z prądem. Tumiwisizm.
Jeśli starasz się podporządkować: źle na tym wychodzisz.
Jesli starasz się walczyć: źle na tym wychodzisz.
Jeśli starasz się coś robić: źle na tym wychodzisz.

A jeśli masz poważny problem z przystosowaniam się do życia to nie próbuj, jeśli bedziesz się usmiechał dostatecznie często to ono dostosuje się do ciebie.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2006, 11:09   

Cytat:
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, zmienisz swoje działania, gdy okaże się, że jakaś grupa ludzi działa tak samo? O ile właściwie pojmuję oportunizm.

nie. zmienianie swoich opinii tak, żeby były inne od grupy to nonkonformizm lub antykonformizm, zależy od skali. oportunizm to podporządkowanie się ze zmianą poglądów ale częściowo. a zachowanie swoich poglądów niezależnie od grupy to indywidualizm
Bezimienny napisał/a:
Ale nie pójdziesz na koncert zespołu metalowego tylko po to, by zacząć krzyczeć "Ach jaka ta muzyka jest beznadziejna i idiotyczna", prawda?

nie, bo chodzę tylko na koncerty zespołów które lubię. jak zespołu nie lubię to mówię, że nie lubię ale na koncert nie idę. nie ejstem z tych co na koncercie HIMa (nie mam nic do HIMa, fajny jest, ale takie przypadki były) kupują bilety na miejsca pod sceną i wygwizdują muzyków bo to chamstwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2006, 13:15   

Lepiej byc indywidualista niz konformista-nawet jakby z tego powodu czekalyby gwizdy itp...Po co robic/sluchac/inne to ,czego sie nie lubi?A jak komus nie pasi?To wal na ryj,bujaka i krzyz na droge<o!

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2006, 13:16   

Nezumi napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
Ale nie pójdziesz na koncert zespołu metalowego tylko po to, by zacząć krzyczeć "Ach jaka ta muzyka jest beznadziejna i idiotyczna", prawda?

nie, bo chodzę tylko na koncerty zespołów które lubię. jak zespołu nie lubię to mówię, że nie lubię ale na koncert nie idę. nie ejstem z tych co na koncercie HIMa (nie mam nic do HIMa, fajny jest, ale takie przypadki były) kupują bilety na miejsca pod sceną i wygwizdują muzyków bo to chamstwo.

Nie widzę różnicy między tą sytuacją a poniższą

Nezumi napisał/a:
Cytat:
czy powiedzenie "a ja uwazam ze neopety to bzdura" w temacie w ktorym rozmawiaja grajacy w te gre tylko po to zeby to powiedziec jest brakiem konformizmu czy..... wlasciwie czym?....

to akurat jest wyrażenie poglądów

(Przypominam, że nastąpiło to w temacie poświęconym Neopetom)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2006, 16:09   

Jest różnica pomiędzy zachowywaniem swoich poglądów a wyrażaniem ich. Ja tam zawsze robię szybki bilans potencjalnych zysków i strat, niekoniecznie w sensie materialnym i jest dobrze. Poza tym są pewne normy, których należy przestrzegać. Można sobie np. skórzane spodnie i kuse bluzeczki, ale nie w pracy.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2006, 15:17   

LookOUT napisał/a:
Lepiej byc indywidualista niz konformista-nawet jakby z tego powodu czekalyby gwizdy itp...Po co robic/sluchac/inne to ,czego sie nie lubi?A jak komus nie pasi?To wal na ryj,bujaka i krzyz na droge<o!

fajne podejście
Bezimienny napisał/a:
Nie widzę różnicy między tą sytuacją a poniższą

no ja mówię, obie chamskie. ja takich rzeczy nie robię i robił nie będę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-06-2006, 15:51   

Nezumi napisał/a:
no ja mówię, obie chamskie. ja takich rzeczy nie robię i robił nie będę


Nezumi napisał/a:
to akurat jest wyrażenie poglądów


gdzie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group