FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Podporządkowywanie się grupie i konformizm
Wersja do druku
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2006, 15:02   

mówienie że nie lubi się neopetów w temacie o neopetach nie jest chamstwem, ponieważ temat służy nie tylko do wyrażania pochlebnych opinii. natomiast chodzenie na koncert zespołu i wygwizdywanie go to chamstwo i psucie zabawy fanom. tak samo spamowanie na forum zespołu. ale na przykład wejście na temat o zespole i stwierdzenie że jest głupi/mało ambitny/whatever bez mówienia o jego fanach to wyrażanie poglądów
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-06-2006, 15:20   

Nezumi, na bogów, czy ty nie dostrzegasz nielogiczności swojej wypowiedzi?

Ponawiam pytanie Bianki - czym się różni
Nezumi napisał/a:
spamowanie na forum zespołu.

które określiłeś jako chamstwo od wejścia do tematu o Neopetach i wyrażenie wielce mówiącej opinii "Neopety to bzdura". Tak, dla mnie to JEST spam, bo nie ma w tym żadnej konkretniejszej treści, żadnego uzasadnienia. Tekst powstał wyłącznie po to, żeby wkurzyć osoby w owe neopety grające.

Wyrażenie poglądów też ma swoje granice. Łatwo powiedzieć "to bzdura" nie podając argumentów, ale jest to po prostu chamskie, względem osób tymże się interesujących.

Aha, i tak BTW. Zdajesz sobie sprawę z tego, że jest "bzdury gadacie" to ulubiony "argument" użytkownika Anfana the Trolla? Wiesz mam nadzieję, jaką opinię ma on w świecie?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2006, 15:22   

Pisanie w temacie o neopetach, że te są głupie i infantylne, jest:
- chamskie, bo psuje jednak humor osobom je lubiącym i piszącym w tym temacie,
- bezcelowe, bo i tak się ich nie przekona,

Wyrażenie w ten sposób poglądów jest o tyle dziwne, że można to zrobić w znacznie milszy, a przynajmniej bezkonfliktowy sposób. Natomiast wmawianie ludziom, że ich hobby jest do bani, bo tak, jest chamskie.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2006, 15:25   

wiem jaką ma on opinię.



a że neopety to bzdura to przecież nie ja mówiłem więc mnie nie porównujcie.


może faktycznie, mówienie że coś jest bzdurą to lekka przesada ale temat o neopetach służy do wyrażania wszelkiego rodzaju opinii, nie tylko pozytywnych. bo myślenie w stylu "my kubimy więc mamy prawo a jak ktoś nie lubi to niech zamknie twarz" jest bez sensu. czemu? dlatego, że każdy ma prawo do własnych poglądów i wyrażania ich jeżeli nikogo przy tym nie obraża.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-06-2006, 15:28   

Nezumi napisał/a:
ponieważ temat służy nie tylko do wyrażania pochlebnych opinii

no dobra. to ja tez wyrazam opinie: "nezumi jest glupi". dokladnie to samo co "neopety sa glupie". a poniewaz to dokladnie to samo, to moja opinia nie jest dla nikogo obrazliwa.

i tak, gdybym powiedziala zamiast tego "nezumi nie rozumie co to oznacza wlasnosc prywatna i zasady uzytkowania" - bylaby to opinia. tak samo jakbym powiedziala "neopety maja za bardzo cukierkowa, przeslodzona i dziecinna grafike"


Ostatnio zmieniony przez Nezumi dnia 13-06-2006, 15:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2006, 15:28   

Nezumi napisał/a:
jeżeli nikogo przy tym nie obraża.

Punkt dla ciebie - tylko ze czasem można obrazić nieświadomie, a taka osoba zwykle potem nie ma ochoty przeprosic za niecelowy efekt swych działań.

Nezumi napisał/a:
więc mnie nie porównujcie

W moim odczuciu gadamy o tym ogólnie, bez wskazywania (nawet między wierszami) konkretnych osób.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-06-2006, 15:33   

Cytat:
13. W nawiązaniu do punktu 12 - powinniśmy szanować cudze poglądy i zainteresowania. Decyzje o kasowaniu tematów podejmują Administratorzy, względnie Moderatorzy. Nie zabierajmy głosu tylko po to, by pokłócić się z innymi użytkownikami.


Odnosząc się do tego punktu Konstytucji Forum wyrażenie "Neopety to bzdura" NIE POPARTE żadnymi argumentami JEST spamem. Ma za zadanie wyłącznie wywołanie kłótni i ogólne psucie zabawy innym użytkownikom.

A Nezumi, przytomny człowieku... Czy NAPRAWDĘ nie zauważyłeś, że ja NIE CIEBIE do Anfana the Trolla porównuję? Tylko, uwaga, niespodzianka! Autorów komentarzy typu "XYZ to bzdura".

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2006, 15:34   

BOReK napisał/a:
Punkt dla ciebie - tylko ze czasem można obrazić nieświadomie, a taka osoba zwykle potem nie ma ochoty przeprosic za niecelowy efekt swych działań.

to prawda. takie rzeczy się zdarzają. ale ja tam zawsze mogę przeprosić jeżeli kogoś obraziłem. mogę też wybaczyć jeśli ktoś tego chce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-06-2006, 16:21   

"swiezutki" przyklad chamstwa:

wpakowanie sie komus do domu i zapalenie papierosa, a na uwage wlascicieli ze w tym domu sie nie pali zacznie gadac ze nietolerancja dla dymu to subiektywne odczucie a tak to jeden powie ze palic nie mozna, drugi ze sie na czerwono ubierac i mozna bedzie tylko zakladac kapcie i niczego nie dotykac zeby przypadkiem nie zepsuc.

tudez, wpakowanie sie komus na forum za ktore placa i ktorym administruja i rozpoczecie pouczania administracji jak ma je prowadzic - tak Nezumi, TYM razem to jest o TOBIE.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group