FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Czy cel uświęca środki?

Czy uważasz, że cel uświęca środki?
Tak
11%
 11%  [ 3 ]
Zależy jaki, ale bywa, że owszem
46%
 46%  [ 12 ]
nie wydaje mi się...
23%
 23%  [ 6 ]
Idź precz Szatanie!
19%
 19%  [ 5 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 26

Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-06-2006, 18:41   

Cytat:
Bianca... przeczytaj uważniej moją wypowiedź

rownica jest w zasadzie semantyczna........ a poza tym, nie chodzilo mi o ciebie a o tych co wielkim glosem krzycza "wcale" i "nigdy" nie zastanowiwszy sie porzadnie
Przejdź na dół
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-06-2006, 19:23   

Cytat:
Cel nigdy nie uświęca środków, natomiast czasem zdarza się, że je usprawiedliwia. Różnica niby mała, ale jednak istotna.


Ano racja. Zapisałem zgodnie z tradycją, ale tak naprawdę chodzi właśnie o to. Naloty dywanowe nie stały się święte przez to, że pomogły pokonać Hitlera:P.

Cytat:
Ysen, dałeś się ponieść trendom :P.


Ja przynajmniej dałem więcej niż dwie możliwości w ankiecie;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Silent Angel Płeć:Kobieta
*Hermit*


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2006, 19:45   

Bianca napisał/a:
bo w zasadzie kazdy lek powstal na skutek prob - w wyniku ktorych ktos (czy to zwierze czy czlowiek) cierpial a czasem (a nawet czesto) umieral

No pierwszy raz słysze aby jakieś groźne leki testowało się na ludziach. Chyba, że oni sami by wyrazili na to zgodę.
Poza tym co ma medycyna do zasady "cel uświęca środki"? Przecież żadnych ludzi się tam nie zabija ani nikogo nie torturuje... Jakoś Twój argument mnie mało satysfakcjonuje.

_________________
At night, the town is quiet like the bottom of the ocean
I continue down the road by myself
Guided by the distant voice
I keep searching for the soft blue light

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8822302
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2006, 19:46   

Ysengrinn napisał/a:
Ja przynajmniej dałem więcej niż dwie możliwości w ankiecie;P.

O, przepraszam, rzeczywiście :D.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-06-2006, 19:49   

Silent Angel napisał/a:
No pierwszy raz słysze aby jakieś groźne leki testowało się na ludziach. Chyba, że oni sami by wyrazili na to zgodę.

podrecznik do historii sugeruje - tam sie troche takich przykladow znajdzie.

a medycyna ma tyle ze takiemu kroliczkowi (badz czlowiekowi, w szczegolnosci chlopu albo zebrakowi) podaje sie szczepionke na cos - bo jakos ja trzeba przetestowac. szczepiona sie okazuje za silna, delikwent choruje i umiera. a jakby ten lekarz nie proboal wynalezc szczepionki zeby ludzie w ogolnosci nie chorowali, to.....
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-06-2006, 19:55   

Cytat:
podrecznik do historii sugeruje - tam sie troche takich przykladow znajdzie


Eee? Od kiedy takie rzeczy są w podręcznikach do szkół?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Silent Angel Płeć:Kobieta
*Hermit*


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2006, 20:02   

Widać u niektórych są XD A tak na poważnie to nie myślę żeby jakąś wielką zniewaga czy bezczeszczeniem życia były takie eksperymenty jakie przytaczasz Bianco.

_________________
At night, the town is quiet like the bottom of the ocean
I continue down the road by myself
Guided by the distant voice
I keep searching for the soft blue light

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8822302
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-06-2006, 20:04   

Wiesz... Trupy były. W związku z tym narażano życie człowieka, żeby stworzyć szczepionkę. Wnioski?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-06-2006, 20:08   

Mai_chan napisał/a:
iesz... Trupy były. W związku z tym narażano życie człowieka, żeby stworzyć szczepionkę. Wnioski?


Matematyka: uratowano tysiące, a nawet miliony... Nie mniej jednak stąd już blisko do totalitaryzmu: ile istnień można poświęcić, by ocalić ich więcej?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-06-2006, 20:13   

Wiesz, Stalin twierdził, że nie warto, bo życie jednego człowieka jest i tak warte tyle samo co życie miliona:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Silent Angel Płeć:Kobieta
*Hermit*


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2006, 20:16   

Mai_chan napisał/a:
Trupy były. W związku z tym narażano życie człowieka, żeby stworzyć szczepionkę. Wnioski?

Aha, "zabiję parę osób, ale to mnie usprawiedliwi, bo działam w słusznym celu i chce uratowac więcej osób"? Hm.. ciekawa teoria. Widać życie w XXI wieku mało znaczy i ucieka się już ono tylko do statystyk.

_________________
At night, the town is quiet like the bottom of the ocean
I continue down the road by myself
Guided by the distant voice
I keep searching for the soft blue light

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8822302
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-06-2006, 20:37   

Silent Angel napisał/a:
Aha, "zabiję parę osób, ale to mnie usprawiedliwi, bo działam w słusznym celu i chce uratowac więcej osób"? Hm.. ciekawa teoria. Widać życie w XXI wieku mało znaczy i ucieka się już ono tylko do statystyk.


W tej chwili się od tego odchodzi (głównie dlatego, że "opinia publiczna", a nie moralność), ale do tego się generalnie rzecz sprowadza. W tej chwili lakarze starają się maksymalnie wyelminować ryzyko, ale nadal ostatnia faza testowania kazdego leku, to test na ludziach, i nadal zdarzają się "skutki uboczne". Jesteś idealistką miły Aniele. To piękna postawa, ale nie wytrzymuje konforntacji z rzeczywistością.


Zegarmistrz napisał/a:
[Matematyka: uratowano tysiące, a nawet miliony... Nie mniej jednak stąd już blisko do totalitaryzmu: ile istnień można poświęcić, by ocalić ich więcej?


Więcej Zeg, więcej. Oczywiście trzeba barć pod uwagę skutki dalekośiężne (nie negocjujemy z terrorystami, bo to zachęci kolejnych), ale już bombę atomową na cywilów zrzucimy, bo w ten sposób poświęcając kilkadziesiąt tysięcy ocalimy bkilkaset (przoszę nie chwytać mnie za liczby, nie znam statystyk 2 wojny światowej). I tak, to jest bardzo bliske totalitaryzmu, czy to źle czy dobrze, zależy już tylko od intencji trzymającego władzę. Nie zastnaiwaliście się nigdy, czemu np. na okręcie nie ma demokracji?

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-06-2006, 20:49   

Bzzz. Złe wnioski. Koleżanka przede wszystkim postrzega sytuacje w systemie czarno-białym, a tu się tak nie da. Po drugie, koleżanka nie próbuje nawet wczuć się w intencję przedmówcy...

Moja wypowiedź odnosiła się do wypowiedzi Bianki, w której ta mówi o ryzykownych eksperymentach przy nowych szczepionkach. Odpowiedziałaś wówczas:

Silent Angel napisał/a:
A tak na poważnie to nie myślę żeby jakąś wielką zniewaga czy bezczeszczeniem życia były takie eksperymenty jakie przytaczasz Bianco.


Na co ja odpowiedziałam, że takie eksperymenty powodowały straty w ludziach. Niewielkie z reguły, ale owszem. Na moje pytanie, czy dla wynalezienia tychże szczepionek nie warto było ponieść tego ryzyka odpowiadasz, zaprzeczając swojemu poprzedniemu postowi - gdyż wyraźnie TĄ SAMĄ sytuację w jednym miejscu traktujesz jako Wielkie Zuo, a w drugim jako "nie tak wielka zniewaga". Trochę konsekwencji, proszę...

Gdyby ktoś tego ryzyka nie podjął, dziś nadal borykalibyśmy się z różnymi chorobami. Kiedyś śmiertelnymi.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-06-2006, 20:53   

Silent Angel napisał/a:
Aha, "zabiję parę osób, ale to mnie usprawiedliwi, bo działam w słusznym celu i chce uratowac więcej osób"? Hm.. ciekawa teoria. Widać życie w XXI wieku mało znaczy i ucieka się już ono tylko do statystyk.

no wiec wlasnie dlatego mowie ze milo jest byc mlodym i nie miec problemow. bo milo i przyjemnie jest zarzucac lekarzowi ze jest bydlakiem i kogos poswiecil, tylko ze..... inaczej sie nie dalo - szczegolnie przy duzo nizszym poziomie tecnollogii.

a, bylebym zapomniala. rewolucje przemyslowa (ktora w podrecznikach byla) tez mozemy wsadzic do dolka i zakopac - bo ona tez, niespodzianka, odbyla sie kosztem robotnikow (swoja droga, miala szanse spowodowac wieksze straty niz dowolne badania naukowe, z racji na skale). wniosek - WSZYSTKO czym w tej chwili zyjesz jest zbudowane na czyjejs krwi. to co, wyniesiesz sie na role prowadzic gospodarstwo naturalne czy zastanowisz sie zanim zaczniesz rzucac oskarzenia w strone ludzi z wynikow pracy ktorych kozystasz w kazdej chwili swojego zycia? bo oskarzenia sie strasznie latwo rzuca jak sie nigdy samemu nie musialo dokonac zadnego wiekszego wyboru.
Powrót do góry
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-06-2006, 21:10   

Silent Angel napisał/a:
Aha, "zabiję parę osób, ale to mnie usprawiedliwi, bo działam w słusznym celu i chce uratowac więcej osób"? Hm.. ciekawa teoria. Widać życie w XXI wieku mało znaczy i ucieka się już ono tylko do statystyk.

Akurat w tym przypadku nikt nikogo nie chce zabijać. Zanim przeprowadzi się testy na ludziach, specyfik jest obficie testowany na zwierzętach. Ryzyko jest redukowane do minimum, ale niestety żadne testy nie mogą go wyeliminować. Był ostatnio (15 marca tego roku, dokładnie) przypadek tego typu tragedii.

A "życie mało znaczy"? A niby po co się pracuje nad lekarstwami, jak nie właśnie po to, żeby życia ratować? Jest całkiem prawdopodobne, że żyjesz i masz się dobrze tylko i wyłącznie dlatego, że znajdowali się ludzie, którzy podjęli ryzyko i dali się bestialsko zamordować przez tych okrutnych, złych naukowców...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group