FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2011, 09:53   

Ysengrinn napisał/a:
utrzymuje status quo, głównie w kwestii KRUS,

Właśnie o to mi chodziło w kwestii dbania o elektorat. Jak widać więcej nie potrzeba.

_________________
Evil Manga
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2011, 10:14   

Cytat:
Jak już ktoś wspomniał wcześniej ciekawa może być sytuacja gdy PO będzie miało zdecydowaną większość i nie będzie potrzebowała robić koalicji. Wg mnie ma w obecnej sytuacji ogromną szansę na wynik ponad 50%. Pozostaje tylko pytanie czy ludzie się nie wkurzą na bezczynność i wieczne działania PRowo-pozorujące
Najbardziej może na tym skorzystać SLD jeśli ludzie nie mają pamięci długotrwałej co niestety jest coraz częstszą przypadłością.

Platforma moim zdaniem ma mniejsze szanse na samodzielne rządy, niż cztery lata temu, gzie udało im się namówić większość ludzi na glosowanie przeciw Pis. Jeśli im się wtedy nie udało zebrać większości, to teraz im się na pewno nie uda. Zresztą jak się przyjrzeć sondażom to nie było tam takiego(albo ja przynajmniej nie widziałem), który by im dawał ponad 50%. Więc po najbliższych wyborach będą rządzić znowu z PSL, albo z SLD. Tego drugiego koalicjanta zdecydowanie by nie chcieli. Dlatego też ściągają do siebie ludzi o poglądach lewicowych. No i patrząc teraz na wyniki w sondażach SLD ta strategia na razie działa.

Dembol napisał/a:
PiS nie ma wg mnie szans na dobry wynik. Po powstaniu PJN wykruszyło im się sporo elektoratu. W opinii sporej części ludzi ta partia interesuje się jedynie Smoleńskiem i kilkoma kwestiami światopoglądowymi dotyczącymi może procenta społeczeństwa. Elektorat radiomaryjny i prawicowi ultrasi, którzy po upadku LPR nie mogą sobie znaleźć miejsca dadzą im te 15-20%.

Nie no PIS jakby sobie odpuścił męczenie ludzi Smoleńskiem, to miałby szanse na dobry wynik. Po Platformę na prawdę jest za co krytykować. Tylko zamiast się skupić na sprawach socjalnych, oni tylko jedno wałkują. Sądzę jednak, że trochę ponad te 20% wymordują.

Dembol napisał/a:
PSL znowu dostanie 7-10%. Jak zawsze. Paradoksalnie partia ta jako jedyna bardzo dba o swój elektorat. Jednocześnie szkodząc całej reszcie obywateli i blokując sporo niezbędnych reform lub je znacznie osłabiając. Dodatkowo jest zupełnie bezideowa, nepotyczna i skupiona jedynie na stołkach. Bardzo ucieszyłby mnie brak tych szkodników w strukturach rządowych.

Oni po prostu co cztery lata krzyczą, że jak nas nie wybierzecie to inni zlikwidują KRUS. I to magiczne zaklęcie zawsze działa. A ostatnio udało im się na listę Kozakiewicza ściągnąć. Mnie to osobiście trochę zaskoczyło, bo sądziłem, że jak on się już gdzieś zdecyduje kandydować to na pewno tylko i wyłącznie z ramienia Pis.

Dembol napisał/a:
Pozostaje jeszcze opcja oddania głosu na Optimusa Prime ku której ostatnimi czasy najbardziej się skłaniam

Jego wizja rządzenia państwem dla mnie jest zbyt idealna. Zdecydowanie wole bezdusznych i bezwzględnych nacjonalistów takich jak Megatron.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-06-2011, 12:00   

Dembol napisał/a:
Właśnie o to mi chodziło w kwestii dbania o elektorat. Jak widać więcej nie potrzeba.


Potrzeba - jak tak dalej pójdzie elektorat PSL po prostu nie pójdzie głosować. Idzie to wolno, bo na chwilę obecną PiS się zwyczajnie opierdziela, a SLD i PO nie mają rolnikom nic do zaoferowania.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2011, 13:34   

Akurat PiS o swój elektorat (a przynajmniej jego część) dba, ciągle ożywiając sprawy związane ze Smoleńskiem, podnosząc je przy każdej okazji. Ta część elektoratu PiS ma pełne prawo czuć się dowartościowana. Śmieszy w tym kontekście całkowite olewanie swojego elektoratu przez SLD, które nawet nie próbuje przenieść do dyskusji publicznej interesujących go kwestii. Bo argument o tym, że nie ma większość jest bałamutny - sam fakt podtrzymywania pewnych tematów w dyskursie publicznym ma już znaczenie i PiS się tego nauczyło.

Cytat:
A ostatnio udało im się na listę Kozakiewicza ściągnąć. Mnie to osobiście trochę zaskoczyło, bo sądziłem, że jak on się już gdzieś zdecyduje kandydować to na pewno tylko i wyłącznie z ramienia Pis.

W kwestiach obyczajowych PSL jest tylko trochę bardziej liberalne niż PiS, a jednocześnie nie jest dla wielu "czarnym ludem".

EDIT: Kalisz pokazał po raz kolejny Napieralskiemu...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2011, 20:20   

Urawa napisał/a:
EDIT: Kalisz pokazał po raz kolejny Napieralskiemu...

_________________

I bardzo dobrze, że Kalisz dopiął swego. Jakby kto inny miał tam jedynkę byłoby to dziwne. Szkoda tylko, że cała ta sprawa ujrzała światło dzienne. Bo o tych listach mogli gdzieś w zaciszu gabinetu się kłócić i nie wywlekać tego. Ale nie.... Woleli się ze szkodą dla partii w mediach okładać.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2011, 10:45   

Już nawet nie wielcy przedwieczni, ale wręcz Starsi Bogowie pojawią się na listach SLD.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2011, 11:01   

Paweł Nastula w akcji - PSL za to ściąga byłych olimpijczyków. Po co się tyle uczyć? Trenować i jeszcze raz trenować trzeba.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2011, 14:08   

Cytat:
Na listach PSL znaleźli się także: Urszula Górska-Kafyri, córka legendarnego trenera Kazimierza Górskiego i król polskich kibiców Andrzej "Bobo" Bobowski.


Teraz czekać tylko, aż na czyjejś liście pojawi się "Staruch". Ech, to ja już wolę Włochów, którzy sobie wybrali Ciccolinę.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2011, 21:56   

Cytat:
Teraz czekać tylko, aż na czyjejś liście pojawi się "Staruch". Ech, to ja już wolę Włochów, którzy sobie wybrali Ciccolinę.

Mam nadzieję, że na żadnej. Przeczytałem z nim wywiad w Polityce i przestało mi być szkoda kibiców, którym zamykają stadiony (choć to rozsądne nie jest...).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2011, 22:15   

vries napisał/a:

Mam nadzieję, że na żadnej. Przeczytałem z nim wywiad w Polityce i przestało mi być szkoda kibiców, którym zamykają stadiony (choć to rozsądne nie jest...)

No na całe szczęście to nam nie grozi. Za to teraz jest kilku piłkarzy do zagospodarowania. Zakończyli karierę i nie mają co robić. Wiec nie będę za bardzo zdziwiony jak ich gdzieś na listach wyborczych zobaczę.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2011, 12:49   

Wygląda na to, że PO w roli partii lewicowej sprawdza się nieźle Za to SLD zlatuje do poziomu PSL. Cóż, el commendante Napieralski chyba znowu będzie musiał tańczyć z bliźniaczkami, żeby odrobić straty, bo kapitan Kloss może nie wystarczyć.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2011, 14:17   

Wychodzi na to, że PO rośnie w siłę słabością SLD - dobra robota Napieralski, tylko tak dalej a wyeliminujesz swoją partię z Sejmu.
Ech, dajcie mi jedną sensowną partię powyżej progu wyborczego.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2011, 15:22   

Cytat:
Ech, dajcie mi jedną sensowną partię powyżej progu wyborczego.

Obawiam się, że to problem większości ludzi w tym kraju. Poza kilku-kilkunasto procentowym żelaznym elektoratem, większość z nas głosuje "przeciw" albo "bo nikogo innego nie ma".

A ściąganie wszelkiej maści dziwadeł na listy wyborcze trwa w najlepsze.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2011, 17:11   

Urawa napisał/a:
Wygląda na to, że PO w roli partii lewicowej sprawdza się nieźle Za to SLD zlatuje do poziomu PSL.

Badanie internetowe - totalnie niereprezentatywne. Nie ma się co podniecać. Ale nie będę na nich głosować , bo Napieralski ma u mnie kreskę za niesłowność.

Urawa napisał/a:
A ściąganie wszelkiej maści dziwadeł na listy wyborcze trwa w najlepsze.

ugh...

Urawa napisał/a:
Obawiam się, że to problem większości ludzi w tym kraju. Poza kilku-kilkunasto procentowym żelaznym elektoratem, większość z nas głosuje "przeciw" albo "bo nikogo innego nie ma".

Ja nie głosuję przeciw. Ogólnie mam świadomość, że obiecanki cacanki przedwyborcze i tak się nie sprawdzą. Jako wyborca centro-lewicowy mam do wyboru Palikota (i prawdę powiedziawszy zanim podał swój program wyborczy chciałem głosować na Ruch Poparcia), mam SLD (Napieralski mi się naraził, a Kalisz nie startuje u mnie w regionie) i mam PO (nie podoba mi się wzrost biurokracji za ich rządów). I w zasadzie mogę sobie zmarnować głos na RAŚ.
Problem polega na tym, ze to trochę głosowanie na mniejsze żło (Lub partię, która i tak nie przejdzie).

A odnośnie Starucha i spółki, to UPR przygotował dla nich specjalny program:
http://www.upr.org.pl/main/index.php?strid=1&katid=867
Ciekawe czy uda się zagospodarować elektorat.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2011, 23:08   

Bezimienny napisał/a:
Wychodzi na to, że PO rośnie w siłę słabością SLD - dobra robota Napieralski, tylko tak dalej a wyeliminujesz swoją partię z Sejmu.

Ano, jest kryzys a Napieralski nad tym nie panuje. Bo ostatnio do tarć między nim, a Kaliszem dołączyła Piekarska. A skoro jej już nerwy puszczają to znaczy, że jest niedobrze. Ale ja i tak ostatecznie wole sojusz niż udającą lewice Platformę.

vries napisał/a:
A odnośnie Starucha i spółki, to UPR przygotował dla nich specjalny program:
http://www.upr.org.pl/main/index.php?strid=1&katid=867
Ciekawe czy uda się zagospodarować elektorat.

Są już tak zdesperowani, że elektoratu szukają wszędzie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group