FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
  ACTA
Wersja do druku
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 20-01-2012, 14:52   ACTA

Każdy, kto ostatnio patroluje częściej internet chyba wie, czym jest wyżej wymienione porozumienie, i co się z nim wiąże.
Więc spytam wprost- co wy sądzicie na jego temat?

EDIT:
Jakby jednak ktoś nie wiedział co to ACTA
Click

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"


Ostatnio zmieniony przez RepliForce dnia 21-01-2012, 17:17, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-01-2012, 15:20   

[O co z tą całą ACTĄ chodzi można przeczytać TUTAJ]


To zła umowa, w razie przyjęcia cofnie nas w zakresie prawa autorskiego o jakieś kilkadziesiąt lat do tyłu. Ale większość paniki jest siana przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o co w niej chodzi... jeśli temat będzie ludzi interesował, to w celach informacyjnych postaram się jutro wrzucić w punktach najważniejsze zmiany, które może ona wprowadzić, bo jest już dostępna jej wersja w j. polskim.

PS. Zmieniłbym jednak nazwę tematu i przeniósł może do Off-topicu... końca fandomu ewentualne przyjęcie tej umowy na pewno nie oznacza.

Edit: Zamiast posta, dodałem linka do wpisu na blogu Teukrosa, bo po prostu nie ma sensu pisać drugi raz tego samego. :)

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.


Ostatnio zmieniony przez Morg dnia 22-01-2012, 03:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-01-2012, 15:58   

Wrzuć. Ja z chęcią się zapoznam.
A i o związku z fandomem też bym nie przeginał. Myślę, że mogłaby mieć nawet pozytywny wpływ...

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2012, 17:33   

Zależnie od tego w jaki sposób dokłądnie by działała. Ja chętnie bym się dowiedział o niej trochę więcej.

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-01-2012, 17:48   

Z tematem to mi wychodzi na to że : Fandom=Piraci. Owszem wielu jest niewychowanych , zwłaszcza na dzikim zachodzie jak wschodnia część europy, nauczona kraść :P Ale fandom to nie tylko my, same stany mają raczej dobrze rozwinięty system dystrybucji legalnych wydań (bez tego grupki nie ripały by duali) Niestety w Polsce tych prawdziwych fanów anime jest mało, lub są bardzo biedni, więc nawet dystrybutorzy tu nie chcą sprzedawać. możemy się tylko pocieszyć, że nie tylko fanów anime to dotknie, więc i opozycja będzie większa :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 20-01-2012, 18:07   

Kokodin, no jednak nie, Na film można iść do kina, muzyki można posłuchać na płytach. Ale Anime po upadku animegate w jako takiej formie nie dostaniesz

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-01-2012, 18:10   

Od kiedy fandom potrzebuje Anime do istnienia? Poradzim sobie i bez tego ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-01-2012, 18:28   

Będzie jak przed 2000 rokiem. Telewizor w salce i animy z VHSu.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2012, 18:45   

I co, źle było? Czasy bez Anfanów, Elfenliedów, Mokonów...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-01-2012, 18:58   

RepliForce napisał/a:
Kokodin, no jednak nie, Na film można iść do kina, muzyki można posłuchać na płytach. Ale Anime po upadku animegate w jako takiej formie nie dostaniesz

A powiedz mi dlaczego AnimeGate upadło? Nie było tak, że nasza polska fandomowość olała wydawcę (może z powodu właśnie tylko jakiej takiej jakości)? Ja zdążyłem kupić parę płytek z ulubionymi serialami, bo nawet mały grosik od każdej płytki trafił do autora za fatygę (a reszta dla machiny). Nie ukrywajmy, należało im się. Gdyby każdy "fan" tak zrobił, to moim zdaniem interes by nie upadł. Niestety jest nas zbyt mało, lub zbyt małe jest stężenie tych chętnych do wydawania pieniędzy, aby sobie legalne źródła utrzymać. I tu się zaczyna błędne koło, które rzeczona ustawa jeszcze pogłębi :]

Z moim zdaniem można się nie zgadzać, bo mnie zawsze interesują bardziej przyczyny niż skutki i często w moich przemyśleniach przesadzam. Ale generalnie, czy jakiekolwiek zaostrzenie może poprawić sytuację legalnych dystrybutorów niszowych? Moim zdaniem nie. Meinstreem może i wzrośnie ale kosztem właśnie tych , którym ciężko będzie znaleźć coś dla siebie. Mali dystrybutorzy stracą potencjalnych klientów i się pozamykają, co jeszcze problem pogłębi. I tak dalej... Przeżyje tylko zdrowy i silny fandom. Polska , co tu kryć. Kilka for na 3000 dusz nie pokryje 40 milionowej populacji, nie opłaci się prowadzić sprzedaży bezpośredniej a samo "anime" trzeba by reklamować. Gdyby piractwa mało zabraknąć to ciężko by było efektywnie promować anime i mangi właśnie w takich post socjalistycznych krajach. Z resztą narkotyki też "na spróbowanie " bywały tanie, dopiero jak się uzależni to czuć po kieszeni(wiem głupi przykład)

Dobra powiedzcie mi teraz co ja chciałem właściwie napisać bo jak zwykle się zgubiłem.

EDIT
MEGAUPLOAD JUŻ ZAMKNĘLI BEZ TYCH USTAW- WIĘC JAK CHCĄ TO MOGĄ. I nie będzie przez jakiś czas anime online :P
Pytanie do czego miały by tak na prawdę służyć te ustawy ich twórcom.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 20-01-2012, 20:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 20-01-2012, 19:08   

Temat przeniesiony, a nazwa zmieniona na bardziej neutralną.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 21-01-2012, 00:00   

kokodin napisał/a:

EDIT
MEGAUPLOAD JUŻ ZAMKNĘLI BEZ TYCH USTAW- WIĘC JAK CHCĄ TO MOGĄ. I nie będzie przez jakiś czas anime online :P
Pytanie do czego miały by tak na prawdę służyć te ustawy ich twórcom.

ten wie, że megaupload wraca z inną domeną ^^

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
anulka406 Płeć:Kobieta
Unfabulos :)


Dołączyła: 13 Cze 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 21-01-2012, 00:23   

Mnie sprawa całkiem interesuje.

Zastanawiam się, jakie naprawdę skutki mogłoby mieć wprowadzenie tej ustawy. Nie chciałabym być monitorowana w Internecie, to na pewno. Moim zdaniem jest to łamanie praw człowieka, jeśli nie robi on nic złego. Poza tym jak niby ta ustawa miałaby funkcjonować? Przecież wszyscy nagle nie przestaną ściągać nielegalnie plików. Na wszystkich nakładać kary? Jeżeli byłyby to kary pieniężne, większość spłacałaby je i tak na raty, jeśli by nie miała. A jeśli by nie spłacali? Więzienie? A jeśli nikt by nie płacił? Wszystkich do więzienia? Jest tyle miejsca? A jeśli ściągającym pliki wytaczano by procesy, jak długo musiały by trwać przy ogromnym nawale dodatkowej pracy dla urzędników? Jakoś mi to tak nie wygląda... W większej mierze to prawo dotknęłoby strony rozprowadzające nielegalne treści, a przecież takich jest mnóstwo. Zamknęliby wszystkie? Ale przecież wiele takich stron służy też w innych celach. Może od razu zamknąć Internet?

Poza tym moim zdaniem w przypadku Polski wprowadzenie tej ustawy odcięłoby nas od dostępu do jakiekolwiek kultury. Są na przykład obcojęzyczne seriale umieszczane w Internecie za darmo, legalnie, i na przykład teraz nawet użytkownicy, którzy nie mówią językiem takiego serialu, mogliby się z nimi ze zrozumieniem zapoznać dzięki napisom tworzonym non-profit. Tłumaczenie takiego filmu łamie jednak prawo autorskie. Jeżeli zwiększyłoby się wykrywanie takich złamań i kary za nie, wątpię, żeby tak wiele osób chciało robić napisy czy byłyby one łatwo dostępne. Tak samo na przykład z tłumaczeniami piosenek, one też łamią prawo autorskie. A w Polsce niewiele jest wydawane, a jeśli jest wydawane, dużo kosztuje.

Monitorowanie posuwań Internautów nie jest sposobem na zwalczenie piractwa. Walcząc z piractwem, można na przykład zapewnić Internautom legalny dostęp do pewnych dóbr, np. sprzedawać filmy/gry/muzykę/książki w formie elektronicznej, to znaczy umożliwiać ich pobranie za symboliczną - to znaczy nie wygórowaną - opłatę. Gdyby takie strony umożliwiły zakup ludziom z innych krajów, zniknąłby problem trudności zdobycia np. filmów czy płyt nie wydanych w kraju, którego obywatelem est ten potencjalny konsument. Oczywiście istnieją już takie strony, ale ten "rynek" nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięty. Ja tam zainwestowałabym w rozwinięcie czegoś takiego, a nie wymyślała ustawy umożliwiające monitorowanie ludzi. To śmieszne. Rozwinięcie takiego sposobu zdobywania produktów dałoby nam jakąś alternatywę.

Nie rozumiem też, dlaczego tłumaczenie piosenek jest łamaniem praw autorskich. W końcu nikt i tak nie wyda książeczki z przetłumaczonym tekstem, prawda? Powinni to znieść.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10892933
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-01-2012, 00:26   

anulka406 napisał/a:

Monitorowanie posuwań Internautów nie jest sposobem na zwalczenie piractwa.


Mam nadzieję, że chodziło o posunięcia...

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 21-01-2012, 10:35   

Co to megaupload to z jednej strony się dziwię, a z drugiej rozumiem.
Dziwię się, bo istniał system zgłaszania naruszeń praw autorskich (podobny do youtube-owego, czyli ktoś musiał zgłosić zastrzeżenie). Co nie znaczy, że bardzo wiele nielegalnych materiałów dożywało tam późnej starości (chyba przez to, że chyba nie istniał wygodny sposób przeszukiwania go).

Ci i tak nie oznacza, że w wielu przypadkach po prostu nie opłaca się ścigać "tych maluczkich". Swego czasu na uczelni miałem bożonarodzeniowy najazd policji na serwery. Właściwie skończyło się dużym szumem i jedyni co mieli później problemy to administratorzy sieci (a policja miała ładny bonus za wykrycie przestępstw).

No i trzecia myśl, Co i tak nie przeszkadza by Chiny (o zgrozo bardzo często przedstawiane jako "ta idealna" gospodarka) miały te wszystkie prawa własności głęboko gdzieś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 18 Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group