FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 15, 16, 17  Następny
  Kim chcecie zostać w przyszłości?
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2008, 22:41   

Nie, nie zrozumieliśmy się... Ja nie byłabym w stanie robić czegoś, czego nie lubię albo co mnie nie interesuje - pod tym względem jestem wyjątkowo wręcz rozpuszczona i na próby przymuszania mnie do czegoś nieciekawego reaguję ciężkim stresem (sprawdzone doświadczalnie na żywym organizmie). Ja nie byłabym w stanie iść na "przyszłościowe" studia...

Chodzi mi o coś innego: że są rzeczy, które są fajne jako hobby - kiedy poznajesz ich tyle, ile chcesz i tak głęboko, jak chcesz. Ale zanim zdecydujesz, że to jest Twój kierunek studiów, należy rozważyć, czego jeszcze tam trzeba będzie się uczyć i czy na pewno chcesz się w to pchać. Na przykład ja zawsze lubiłam geologię i kamyki: należałam wiele lat do klubu geologicznego, jeździłam zbierać kamienie. A jednocześnie świetnie wiedziałam, że nie poradziłabym sobie z wieloma rzeczami na studiach i nie powinnam iść w tym kierunku. Bo bawi mnie łażenie i zbieranie kamyków, ale nie zgłębianie geologii w rozmaitych jej aspektach. Więc tylko przed tym ostrzegam, żeby nie wepchnąć się w coś, co po poskrobaniu nie okaże się takie łatwe i śliczne, jakie było, kiedy jeszcze tylko się w to bawiliśmy. Bo widziałam takie przypadki i na ogół oznaczały one "rok do tyłu"...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2008, 23:05   

Popieram przed wypowiedź.

Ja po liceum myślałem o tym, żeby iść na historię - ale wiedziałem, że studia zniszczył by we mnie pasję i radość jaką czerpie z czytania książek o historii. Dlatego wybrałem drugą interesującą mnie działkę - technikę - może nie była ona moim najważniejszym zainteresowaniem, ale jednak lubie wiele rzeczy, których się nauczyłem i niezaperzeczalnie w tym kraju potrzeba inżynierów :)

Praca, która mnie nie cieszy i którą wykonuje tylko dla kasy nudzi mi sie po kilku tygodniach - sprawdziłem.

BTW: Zawsze chciałem być drwalem :) - ale takim z siekierą i piłą ręczną, a nie spalinową ;)

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 07-05-2008, 12:47   

Co do Japonistyki to wiem, że to tak kolorowo niewygląda. Dlatego jest to raczej jakaś ostatnia opcja, którą wątpię, że wybiorę. Myślę, że później, gdy zarobię trochę kasy, opłacę sobie kurs, bo jednak sądzę, że japoński to bardzo ładny język i chciałabym się go nauczyć.
Jeśli chodzi o dziennikarstwo, to jednak mam "styl ponadprzeciętny", jak to powtarzali moi nauczyciele od polaka, więc taka skończona nie jestem na tym kierunku. Lubię pisać, więc myślę, że taki wydział niebyłby taki zły. Zresztą z tym pisaniem do gazety nie wiadomo, zawsze mi się coś tam może zmienić i pójdę w jakimś innym kierunki np. napiszę książkę czy coś.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-05-2008, 13:31   

Cytat:
ale wiedziałem, że studia zniszczył by we mnie pasję i radość jaką czerpie z czytania książek o historii.

Piszący te słowa jest chodzącym dowodem na nieprawdziwość powyższej tezy.
Cytat:
BTW: Zawsze chciałem być drwalem :) - ale takim z siekierą i piłą ręczną, a nie spalinową ;)

http://pl.youtube.com/watch?v=5zey8567bcg
Powrót do góry
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2008, 17:18   

Jestem na pierwszym roku turystyki i hotelarstwa. Jutro mam wybierać sobie specjalizację i......nie mam pojęcia czy kierunek turystyka międzynarodowa będzie takim dobrym wyjściem. No, ale może od początku.

Po maturze chciałam iść na japonistykę. Niestety nie byłam na tyle odważna żeby spakować manatki i jechać na drugi koniec Polski zwłaszcza, że cały czas słuchałam tekstów w stylu "daj se spokój tutaj (czyli w Gdańsku) masz tyle fajnych uczelni" :/. Do tego dochodzi ilość punktów z jaka przyjmują na japonistykę (letko nie jest).
Cóż, postanowiłam wiec, że pójdę na turystykę, a od następnego semestru zapisuje sie na język japoński. Na studiach uczę sie jeszcze rosyjskiego i szlifuję angielski. W planach jest też zrobienie kursu pilota wycieczek, potem jak już będę mogła sama się utrzymać zastanawiałam się nad przewodnikiem turystycznym. Spełnieniem moich marzeń było by móc kiedyś pilotować wycieczkę do Japonii i ogólnie Azji. Tylko pytanie czy to "da sie zrobić" :)

Dlatego właśnie ta turystyka międzynarodowa, a teraz kiedy mam podjąć decyzję waham się. Zawsze tak jest kiedy przychodzi mi decydować - wycofuję się, odwlekam lub wciąż zmieniam zdanie.
Po niecałym roku studiów spodobało mi się hotelarstwo. Mogę wybrać je jako specjalizację jednak kiedy słyszę od moich profesorów, że na tym kierunku szkoli się przyszłych recepcjonistów to szlag mnie trafia. Nie po to szłam na studia żeby siedzieć w recepcji mimo, że powtarzają, iż "to taki odpowiedzialny zawód". Ja bym się porostu zanudziła.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-05-2008, 19:43   

Shizuku napisał/a:
Jeśli chodzi o dziennikarstwo, to jednak mam "styl ponadprzeciętny", jak to powtarzali moi nauczyciele od polaka, więc taka skończona nie jestem na tym kierunku. Lubię pisać, więc myślę, że taki wydział niebyłby taki zły. Zresztą z tym pisaniem do gazety nie wiadomo, zawsze mi się coś tam może zmienić i pójdę w jakimś innym kierunki np. napiszę książkę czy coś.


Skoro potrafisz pisać, to szlifuj styl w życiu, tzn. pisz do gazet, serwisów, zinów itd. Jeśli tam się sprawdzisz, to kontynuuj to a wtedy robota dziennikarska jakoś się potoczy.
Ale, na wszelki wypadek, wybierz studia związane z czymś innym. Dobrze mieć możliwość wyboru.
Powrót do góry
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2008, 14:46   

Emerytem po 15 latach pracy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sam-kun Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2008, 22:30   

Informatyk, programista, jednak ciągnie mnie do dziennikarstwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2008, 23:08   

Na początku chciałem iść na dziennikarstwo. Jednak stwierdziłem, że nie za bardzo chciałbym pisać o tych "tańczących ze stołkami".
Potem wybór padł na dziennikarstwo muzyczne. Okazało się to niemożliwe, gdyż trzebaby pokończyć szkoły muzyczne, aby się dostać na studia.
Obecnie stawiam na psychologię. Wiem, z czym się to wiąże. Praca po dwanaście godzin na dzień i najczęściej sen jest jedynym czasem wolnym w tygodniu. Ale na prawdę widzę swą przyszłość przy pomaganiu ludziom z zaburzeniami psychosomatycznymi. :P

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2008, 11:09   

Set Abominae napisał/a:

Obecnie stawiam na psychologię. Wiem, z czym się to wiąże. Praca po dwanaście godzin na dzień i najczęściej sen jest jedynym czasem wolnym w tygodniu. Ale na prawdę widzę swą przyszłość przy pomaganiu ludziom z zaburzeniami psychosomatycznymi. :P


Jaka będzie to praca, to już zależy. Pomimo tego, że psychologów jest coraz więcej, nadal jest to jeden z najbardziej uniwersalnych kierunków, bo jakby nie było, w dzisiejszych czasach psycholog potrzebny jest niemalże wszędzie. Dla przykładu w takich Niemczech psycholog należy do drugiej grupy zawodowej zaraz po lekarzach i prawnikach, angażowany jest nawet przy wystroju mieszkań. Żeby za bardzo nie odbiegać od realiów - psycholog w Polsce może np. prowadzić szkolenia - chociaż praca ta wymaga dużej dyspozycyjności, to może być bardzo opłacalna. Więc jak widać psycholog nie musi nawet pracować bezpośrednio z ludźmi.


Sam się zastanawiam jakim psychologiem chciałbym zostać, jak na razie jestem na pierwszym roku i jest tak jak sobie to wyobrażałem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2008, 16:39   

Gdzie może pracować psycholog?
-> Szpital psychiatryczny
-> Szkoła
-> Sąd rejonowy (biegły)
-> Poradnie zdrowia
-> Przeróżnakiekie komisje (np poborowe)
-> W wielkich korporacjach
-> Przy szkoleniach (jak słusznie zauważył mój przedmówca)
-> Na uczelni (wykładając)
I jeszcze w innych miejscach, więc pracę znajdę. Jednak przy pracy na cały etat (gdziekolwiek bym nie złożył papierów) zarobek jest dość niski (do 2000 PLN na miesiąc). Wyłączając duże korporacje.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-12-2008, 17:07   

Zwróć uwagę, że biegły to praca na umowę o zlecenie. Większość komisji podobnych do wymienionej podobnie. Można tutaj łatwo łączyć etaty - z tego punktu widzenia, to zarobkowo jest to zdecydowanie bardziej atrakcyjne zajęcie niż mówisz :]

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kon Płeć:Mężczyzna
Wanna die?


Dołączył: 27 Gru 2008
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2008, 17:16   

W przyszłości zostanę informatykiem (chyba)

_________________
Nie mówcie mojej mamie że jestem otaku :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
722996
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-12-2008, 18:14   

Moim marzeniem jest zostanie pisarzem, ale obawiam się, że jednak nie mam wyobraźni do tego potrzebnej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-12-2008, 19:20   

A ja ostatnio zastanawiam się nad swą przyszłością coraz więcej. W sumie nie wiem, co będę robił w przyszłości. Kłopotów z dostaniem się na studia raczej nie będę miał (choćby matury z matmy pisać nie muszę, olimpiada... być może w tym roku dojdzie kolejne zwolnienie), jednakże jeszcze nie wiem, na co chcę pójść. Myślałem o studiowaniu matematyki (teraz zresztą, niejako "obok" szkoły, chodzę na jeden-dwa przedmioty na semestr) i zostaniu na uczelnie - lecz w sumie konkretnych planów jeszcze nie mam ;) W sumie nie wiem, do czego bym się najlepiej nadawał.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group