FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Kwestia urody i makijażu
Wersja do druku
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 13-12-2011, 08:23   

Makijaż jest dla Ciebie maską przed światem...? Bo nie wiem na czym polega fobia społeczna. Mnie byś się podobała bardziej bez tych wszystkich tuszów i kredek, włosy i oczy masz naprawdę fajne.

_________________

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 13-12-2011, 13:29   

Też bym wolała, by niektóre panie kredki może i kupowały, ale do rysowania. Ale jeśli ktoś tak lubi się wyrażać.. Jednak nie ma to jak naturalne piękno. ^^

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 13-12-2011, 14:39   

krew_na_scianie napisał/a:
Jednak nie ma to jak naturalne piękno. ^^

Oh tak? Że tak powiem - niektórym łatwo mówic. Pamiętajcie proszę, że dla pewnych osób makijaż to jedyne rozwiązanie, dzięki któremu są w ogóle w stanie wyjśc z domu i czuc się (w miarę) pewnie. A to całe gloryfikowane "naturalnego piękna" np. w przypadku koreanek to też kwestia prawidłowo nałożonej autentycznej TAPETY.
Zresztą to wszystko kwestia gustu, a i samo malowanie oczu wymaga naprawdę dużeeeego talentu i potrafi sprawiac frajdę, więc osobiście nie widzę w tym nic złego.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 13-12-2011, 14:52   

A co Crofe, lepiej za parę lat nie móc poznać własnej skóry i bać się wstać bez tony makijażu? :P Makijaż może być oczywiście arcydziełem, ale na codzień lepiej używać go z umiarem, przynajmniej takie jest moje zdanie. I po co Ci koreanki, masz tu żywy okaz - mnie! ;) Ale rozumiem inne przypadki, gdzie czasami faktycznie to jedyna możliwość, by przełamać się i wyjść z domu.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-12-2011, 16:10   

O, dobry filmik, dzięki za link. Już wiem, jak na wiosnę szpachlę w miejsce rdzy na karoserie nakładać, obejdzie się bez warsztatu : D

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-12-2011, 17:30   

W sumie może by tak część dyskusji na temat makijażu, tego co uważamy za ładne i gdzie stawiamy granicę z napisem "Umiar" wydzielić? Temat wydaje się mieć potencjał i zainteresowanie, a w sumie związek ze zdjęciami ma tylko pośredni.

A w temacie - całkiem ładne zdjęcia ^^

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kuro_neko Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Gru 2011
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2011, 17:51   

Salva napisał/a:
Makijaż jest dla Ciebie maską przed światem...? Bo nie wiem na czym polega fobia społeczna. Mnie byś się podobała bardziej bez tych wszystkich tuszów i kredek, włosy i oczy masz naprawdę fajne.


Powiedzmy, że tak to działa. W pewnym sensie, ale chodzi też o inne problemy (nie z wyglądem, ale z psychiką). Nie maluję się tak na co dzień. Oprócz tego w makijażu dostrzegam pewien rodzaj sztuki.

A co do tematu o makijażach - jestem za ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 13-12-2011, 19:08   

Też jestem za, od jakiegoś czasu chciałam założyc topic o kosmetykach i make-upie, bo to istny temat rzeka.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-12-2011, 20:26   

Cytat:
A to całe gloryfikowane "naturalnego piękna" np. w przypadku koreanek


Yyyyyy... Ktoś uwierzył, że Koreanki naprawdę wyglądają jak laski z anime?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 13-12-2011, 20:44   

Ja tam podziwiam kobiety, które potrafią się ładne umalować i wygląda to naturalnie, bo dla mnie większość kosmetyków do makijażu to ciemna magia. Ja sobie prosto paznokci pomalować nie potrafię. Albo zazdroszczę tym, których rodzicielki (albo rodzenstwo płci źeńskiej) zgłębiły te tajniki wcześniej i się nimi podzieliły. Ostatnio moja mama na spotkanie rodziców (jest nauczycielka) sobie palcem ciapnęła turkusowy cień do powiek. TAK, PALCEM. I się mnie pyta czy tak się może pokazać... To nawet aż ja wzdechnęłam, złapałam patyczek do uszu (bo ona nie miała odpowiedniego pędzelka oczywiście) i jej poprawiałam. Na tusz do rzęs się wzbroniła, bo "ma uczulenie i jej oczy łzawią".

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 13-12-2011, 20:52   

Ysen, myślę i myślę, a nadal nie rozumiem Twojego posta. Chodziło mi o to, że często słyszę opinię, że koreanki są "naturalnie ładne" i mniej się malują niż np. Japonki (bo fakt, w mniejszym stopniu podkreślają swoje oczy, chyba dużo rzadziej stosują soczewki powiększające czy paski do podklejania powiek). A prawda jest taka, że aby osiągnąc odpowiednio naturalny i piękny efekt, to muszą się trochę namęczyc z kolorami i użyc masy produktów (przykłady, drugi filmik chyba najlepszy).

... co to ma wspólnego z anime?

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-12-2011, 21:10   

To na ten przykład.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2011, 21:13   

Nanami napisał/a:
Na tusz do rzęs się wzbroniła, bo "ma uczulenie i jej oczy łzawią".

Akurat to jestem w stanie zrozumieć, bo w moim przypadku malowanie kresek i/lub rzęs ma sens jedynie wtedy, kiedy przez cały czas od nałożenia jestem w pomieszczeniu. Niezależnie od tego, czy mam makijaż, czy nie - po wyjściu na słońce/mróz/wiatr zaczynam płakać rzewnymi łzami i szlus. Idę i płaczę, no >.>

Jakimś ratunkiem prawdopodobnie by były permanentne kreski, ale znam masę lepszych sposobów na wykorzystanie prawie pół tysiąca złotych.



Ysen, ale to nie jest robienie z siebie postaci z anime, a zachodniej kobiety. Większość przypadków podklejania powiek i wkładania soczewek powiększających oczy ma na celu upodobnienie się właśnie do Europejek albo Amerykanek. 'Cause that's so cool & trendy...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 13-12-2011, 21:35   

Dobry przykład "naturalnego piękna" - kobieta ewidentnie ma soczewki i najprawdopodobniej perukę ;d nie, nie o to mi chodziło, zresztą tłumaczyłam w poprzednim poście.


Nanami napisał/a:
Ostatnio moja mama na spotkanie rodziców (jest nauczycielka) sobie palcem ciapnęła turkusowy cień do powiek. TAK, PALCEM.

Generalnie jasne i rozświetlające cienie (albo te, które stanowią bazę dla reszty kolorów) jak najbardziej można nakładac palcem. Niestety ciemniejsze czy też bardziej wyraziste barwy się do tego już nie nadają...

Uuu współczuję GoNik, ja strasznie lubię malowac sobie rzęsy.
Też się zastanawiałam nad makijażem permanentnym oczu albo przedłużaniem/zagęszczaniem rzęs, pewno w jakimś grouponie dałoby się za 3 stówki załatwic, ale... i tak mi żal. Już wolę się pomęczyc w łazience ;d
Tak a propos eyelinerów - ciekawostka z Japonii, czyli nakładanie eyelinera i mascary za pomocą... łyżeczki. Ciekawa z niej dziołcha jest, chociaż jej makijaże nie do końca są w moim stylu, trochę za mocne.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kuro_neko Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Gru 2011
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2011, 21:59   

Crofesima napisał/a:

Tak a propos eyelinerów - ciekawostka z Japonii, czyli nakładanie eyelinera i mascary za pomocą... łyżeczki. Ciekawa z niej dziołcha jest, chociaż jej makijaże nie do końca są w moim stylu, trochę za mocne.


Uśmiałam się, całkiem ciekawe zastosowanie. Ja sama w prawdzie męczę się codziennie, żeby zrobić równe kreski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group