FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Z jaką klasą postaci mógłbyś się utożsamić

Jaką rolę w drużynie chciałbyś pełnić?
Wojownik
13%
 13%  [ 11 ]
Paladyn
7%
 7%  [ 6 ]
Czarodziej
30%
 30%  [ 26 ]
Uzdrowiciel
4%
 4%  [ 4 ]
Złodziej
13%
 13%  [ 11 ]
Bard
9%
 9%  [ 8 ]
Strzelec
8%
 8%  [ 7 ]
Maskotka/element komediowy
13%
 13%  [ 11 ]
Głosowań: 84
Wszystkich Głosów: 84

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-09-2008, 16:18   Z jaką klasą postaci mógłbyś się utożsamić

Ostatnio brakuje mi spamtopików...

Temat mówi sam za siebie. Zakładając, że żyjemy w świecie fantasy, zakładając, że zamierzamy udać się na quest - jaki archetyp postaci uważacie za najbardziej pasujący do Waszego charakteru i osobowości? I nie, temat nie służy do wymieniania czym się grało w grach, X, Y czy Z. Chodzi o określenie postaci z którą się moglibyście się utożsamić.

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 07-08-2012, 17:29, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2008, 16:39   

Standardowo robiłem za element komediowy, w dowolnej profesji.
Powrót do góry
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 17-09-2008, 16:47   

Healer, podejrzewam. Robienie krzywdy przeciwnikowi w dowolnej postaci jakoś mnie nie bawi.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-09-2008, 16:57   

Zapewne mag lub inny czrodziej, jako że taka postać:
- ma możliwość walczenia na spore dystanse (a im dalej od ostrych przedmiotów wroga tym lepiej)
- może się chronić tarczami magicznymi wszelkiej maści
- może wygrać walkę bez zabijania przeciwnika
Oczywiście wszystko to przy odpowiednim asortymencie zaklęć.

Ewentualnie mogłabym jeszcze być strzelcem (z podobnych powodów).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-09-2008, 19:19   

Zdecydowanie brakuje jednej postaci, która rzadko pojawia się jako typ bohatera, ale występuje na każdej sesji: OnBędzieGadać-ia. Jak nietrudno zgadnąć jest to postać, która w krytycznych momentach jest posyłana do przodu, by podjąć się negocjacji, poprosić o więcej pieniędzy lub negocjować warunki kapitulacji. Ma też za zadanie zatrzymać wroga, gdy reszta będzie zwiewać.

Za diabła nie podjąłbym się tej roli.

Widziałbym się natomiast jako czarodziej. Czarodzieje są fajni. Mają wieże, szklane kule, zwoje, książki... Dużo książek. Jak powszechnie wiadomo jestem uzależniony od książek.

Ponadto magia jest drogą samotnych.

Prawdopodobnie nie dobierałbym za dużo zaklęć bojowych, choć najpewniej umiałbym przyfajerbalić. Skupiałbym się najpewniej na szkołach Wieszczenia i Transmutacji, w mniejszym stopniu Iluzji i Przywołania. Chętnie liznąłbym coś z Zauroczeń i może nawet Odpychania. Inkantancje i Nekromancje zapewne olałbym ze szczętem.

Czemu tak?

Pierwsza szkoła zdecydowanie najbardziej przydałaby mi się w życiu i przygodzie. Pozwala udzielić informacji na wiele ważnych pytań: Kupić czy sprzedać? Kiedy przyjedzie pociąg? Czy będzie padać? Udać się na tą wyprawę czy nie? Jakie potwory są w tej dziurze? O bardziej wyrafinowanych nie warto wspominać.

Druga ze szkół zdecydowanie bardzo przydałaby mi się w domu. Generalnie pozwala na zmienianie jednych obiektów w inne. Na przykład: kartofli w alkohol, nieprzydatnych w przydatne, szkodliwych w nieszkodliwe, szkodliwych dla wrogów w bardziej szkodliwe, małych w duże, dużych w małe i łatwe do zadeptania, niejadalnych w jadalne, bezwartościowych w cenne, żywych w martwe.

Przydatność Iluzji i Przywołania jest duża. Zwłaszcza, że zawierają takie czary jak Niewidzialność czy Teleportacja oraz wiele innych, wartych rozważnie.

Uroków pewnie bym za długo nie studiował. Podobnie Odrzuceń. To wartościowe dziedziny, ale nie wydają mi się szczególnie ważne. Ochronę zapewnią mi Transmutacje. Co do uroków: jestem magiem w starym, dobrym stylu, to znaczy: mieszkam w wieży i zagłębiam się w aspołeczność. Po co mi zauroczenia?

Inkantancje są fajne, ale to głównie czary bojowe. Ostatecznie bym się kilku mniej bojowych nauczył, ale niewielu. Jestem magiem starego typu, nie Liną Inverse. Do ataku służy mi moja, przywołana, powiększona, niewidzialna latająca wiewiorka z kamienną skórą i polem siłowym. Nekromancja natomiast to podrzędne połączenie Inkantancji, Transmutacji i Przywołań zawierających strasznie słabe czary. Nie polecam.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2008, 19:22   

Zakładając własne ciało, albo commonerem w mieście (księgowy, sklepikarz?), albo krasnoludzkmi wędrownym górnikiem >P
Zakładając pewne modyfikacje osobnicze, złodziejem. Według nomenklatury dedekowej, Łotrem.
W stylu doktora Jones'a najchętniej.

Natomiast zakładając pełną dowolność, tym draniem. Być. Bo, w zasadzie, po dziesięciu latach współistnienia jesteśmy nierozerwalni ^^
A bycie tą rudą zarazą oznacza bycie...wrzodem na zadku lokalnej cywilizacji. Podpada pod maskotkę w sumie...


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 17-09-2008, 19:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2008, 19:22   

Thief! Thief!
Czyli skradające się, chytre i przebiegłe cos.
Zajdzie Ci za plecy i ani sie obejrzysz kieszenie masz puste.
Przekorne, złosliwe - a przy tym szybkie i profesjonalne - perfect one for me ^^

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2008, 19:44   

W sumie widziałbym się bardzo podobnie jak Zeg - z tym, że zamiast niewidzialności preferuję Pominięcie, oraz przyłożyłbym nieco więcej uwagi do ...odrzuceń? (Abjuration). Znajomość magicznych alarmów i barier jednak polepsza trochę samopoczucie.

PS: dodatkowo zamiast zamkniętych na 4 spusty pancernych wież wolę dobrze klimatyzowaną willę z ogródkiem.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 17-09-2008, 19:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2008, 19:49   

Cytat:
Zdecydowanie brakuje jednej postaci, która rzadko pojawia się jako typ bohatera, ale występuje na każdej sesji: OnBędzieGadać-ia. Jak nietrudno zgadnąć jest to postać, która w krytycznych momentach jest posyłana do przodu, by podjąć się negocjacji, poprosić o więcej pieniędzy lub negocjować warunki kapitulacji. Ma też za zadanie zatrzymać wroga, gdy reszta będzie zwiewać.

O, to bardzo często była moja rola!
Powrót do góry
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2008, 19:54   

Byłabym czarodziejem ze względu na szerokie możliwości. W zależności od rodzaju dysponowanej magii (zaklęć) mogłabym m.in. posiadać zdolności uzdrawiające – czyli taki mag-uzdrowiciel w jednym (a co!). Poza tym, czarodzieje odznaczają się ogromną wiedzą, a ja lubię się uczyć i poznawać świat - nauka nowych zaklęć sprawiałaby mi przyjemność.

Mogłabym też być złodziejem – małym, podstępnym i wrednym stworzeniem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-09-2008, 20:05   

Jakaś mieszanka łotra z magiem. Ciemny kaptur, peleryna, czar niewidzialności, zakradamy się za plecy... A czar o jakim marzę to telekineza. Rzucamy nóż, który krąży od gardła do gardła...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-09-2008, 20:24   

Mojej postaci, CZARNEGO CHAREKTERU, tradycyjnie brak?

:3

Dawanie szans wrogom, w stylu paladynów, nigdy do mnie nie przemawiało. Za to użycie broni palnej jak najbardziej. I nawet najlepszy mag ma kłopoty z inkantacjami, kiedy mu się właduje trochę ołowiu do głowy :) Albo naśle na niego zgraję wiernych orków...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-09-2008, 20:58   

Prawdopodobnie zgryźliwy i marudny czarodziej płci żeńskiej, specjalizujący się w czarach bojowych i iluzji. Tak. Bo bycie czarodziejem jest wygodne w użyciu - można i walczyć, i leczyć, i znikać (brzmi lepiej niż "uciekać"). I czarodzieje mają duży dostęp do książek oraz starych pergaminów, a Easia lubuje się w takich rzeczach i jest uzależniona od książek, szczególnie ma obsesję na punkcie tych starych i zniszczonych. No i to oznacza Wiedzę :)

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2008, 21:24   

Bard.

Bo umie wszystko, choć w niczym nie jest mistrzem. Przyzwie sobie monstrualnego niedźwiedzia jako wsparcie. Przywali Uderzeniem Dźwięku. Głupiego, czterdziestopoziomowego orka-barbarzyńcę okradnie z fajnego toporka, a potem go nim zaciacha. A na koniec zaśpiewa balladę jaki on jest najlepszy na świecie i nikt mu nie podskoczy ;P

ps. Z racji moich zdolności wokalnych pieśni zamiast wzmacniać, musiałyby osłabiać i zadawać obrażenia. Cuz, występy w karczmach odpadają ;P
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-09-2008, 21:38   

Cóż, waham się między wojownikiem a paladynem (szok!). Wybrałem paladyna, oczywiście nie ze względu na kryształowość i pathetyczne przemowy, a dlatego, że oprócz walenia mieczem i zasłaniania się tarczą pewnie próbowałbym wprowadzić jakąś strategię i taktykę. Zapewne tę najprostszą z możliwych, ale zawsze:P. Poza tym lubię, gdy mojemu działaniu przyświeca jakiś Cel - najlepiej moralnie pozytywny, jak wyrzynanie heretyków czy takie tam.

Totem napisał/a:
Mojej postaci, CZARNEGO CHAREKTERU, tradycyjnie brak?


W drużynie?!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group