FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Drukarki
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-09-2006, 15:32   Drukarki

Z racji tego, że posypała mi się drukarka (HP 710c - tak, stara ==)(czytaj: trzeba wymienic będzie pasek na którym chodzą pojemniki, oraz kupić czarny i kolorowy kartidż, bo już kolejny raz się nie da nabić, co wyniesie ok 400+ zł) mam pytanie:

Czy opłaca się kupić kombajn: skaner-drukarka (do ok 300 zł) i której firmy: HP czy Cannon, a może innej?

Mam czas do soboty poniewaz mniej więcej w tym czasie nawiedzę MediaMarkt Wrocławski. Druga opcja - zadzwonic do sklepu w Olesnicy, zamówić i po drodze odebrać... pytanie tylko którą? http://www.ps.com.pl/index.php?module=sklep&ga=35&gb=789
Przy czym o ile przemawia do mnie mniej więcej przelicznik strona/na minutę, to w połączeniu z pikselami w skanerze i innymi parametrami, mój mózg krzyczy "nie!" i odmawia współpracy. Doradźcie, bo me się skłania ku HP, ale Cannony też wyglądaja na dobre...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2006, 17:26   

Kartridże możesz kupić od innego producenta albo odnawiane, wyjdzie dużo taniej przy tym samym efekcie (ja kupiłem odnawiane: czarny za 20 zł i kolor za 50 zł na allegro - wszystko działa jak trzeba :D).

A co do kombajnu to najwyraźniej się opłaca - znajomy od dwóch lat ma HP i nie narzeka, pięknie mu skanuje, o drukowaniu nie mówiąc. Modelu nie pamiętam, ale to był jeden z najtańszych :P.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2006, 18:35   

Ja osobiście nie kupowałbym kombajnu, w myśl zasady - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego - nigdy na coś takiego kasy nie wydałem, tylko, że ja nalezy też do ludzi, którzy nigdy nie bawią się w nabijanie, uzupełniacze, zapasowe kartidże itp - zawsze kupuje oryginały - może i przepłacam, ale nigdy nie narzekam.

Osobiście gdybym chciał kupić coś takiego to nie chodziłbym do Mediamarkt - ale to jest moja osobista uraza do tego sklepu - i nie chodzi mi o te idiotyczne reklamy

Muszę w tym miejscu polecić drukurkę, która aktualnie jest w moim oisiadaniu: HP Deskjet 5740. Ma wszystko co moim zdaniem powinna posiadać drukarka - drukuje bardzo szybko, jest bardzo tuszooszczędna i na najgorszej jakości wydruku (których jest zresztą 5) drukuje się bardzo dobrej jakości tekst, a nawet jakieś mniej wazne obrazki. Dla przykładu: jak drukowałem moją pracę dyplomową to na początku wydruku wyskoczył mi komunikat żebym wymienił pojemnik - mimo to zdołałem wydrukować wszystkie 70 stron i zacząć drukowac pracę drugi raz - na jakości druku "normalna" (ta środkowa z pięciu). Mam ją już chyba 1,5 roku, nie drukuje jakoś strasznie dużo - wydaje mi się przeciętnie - tu jakieś sprawozdanie, tu jakieś podanie, tu coś tam i tego, strzeliłem sobie parę obrazków na ścianę i 2 nadruki na koszulki, wydrukowałem chyba ze 100 zaproszeń na wesele (na jakości "normalna" - tak wogóle ze świetnym efektem - ludzie myślą, że zaproszenia kupione) - kupiłem dwa pojemniki z tuszem czarny i kolorowy, z czego kolorowy kupiłem z myślą o zaproszeniach, ale ciągle jade na starym bo się cholerstwo nie chce wyczerpać! :). Innymi słowy w mojej opinii świetny sprzęt - gorąco polecam - ach kosztował coś 300 PLN 1,5 roku temu.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2006, 18:45   

Azag napisał/a:
jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

Tylko że to się stosuje do rozwiązań kompromisowych ;]. W wypadku kombajnu to tak, jakbyś na pólce postawił drukarkę, a na niej skaner - ot, oszczędność miejsca, okablowania itd.

Odnosnie kupowania sprzętu w Mediamarkt to w pewnym stopniu się zgadzam.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2006, 09:12   

BOReK napisał/a:
Tylko że to się stosuje do rozwiązań kompromisowych ;]. W wypadku kombajnu to tak, jakbyś na pólce postawił drukarkę, a na niej skaner - ot, oszczędność miejsca, okablowania itd.

Całkiem możliwe, że masz rację :)

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
damianos18 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2008, 10:57   

A ja się zastanawiam nad wyborem jakieś taniej drukarki laserowej do drukowania czarno-białych dokumentów. Póki co rozważam takie modele: Samsung ML-2010PR, HP LaserJet 1018, Canon LBP-2900, Brother HL-2030; myślałem też o trochę droższych modelach: HP LaserJet 1020 i Brother HL-2040. Czy ktoś z was mógłby się wypowiedzieć na temat tego, która z tych drukarek ma najlepszy stosunek jakości i możliwości do ceny?

Z góry dzięki
Damianos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2008, 17:05   

O pozostałych trudno mi się wypowiadać, natomiast z HP LJ 1020 miałem styczność zarówno w domu jak i w pracy (w tym drugim miejscu z większą ilością egzemplarzy) i jak na razie mam o niej bardzo dobrą opinię. HP LJ 1018 jest tańszą wersją tego samego modelu z nieco słabszymi parametrami, ale 600x600 dpi powinno na warunki domowe wystarczyć.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-02-2008, 17:15   

Kupiłem LJ 1080 na otwarciu nowego Media Marktu za 200 zł - sprawuje się dobrze, nie narzekam.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
damianos18 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2008, 12:40   

Dzięki za odpowiedzi, chyba faktycznie zdecyduję się na LaserJeta ...

Pozdrawiam
Damianos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group