FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Vista
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-05-2007, 13:02   

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Vista#Development - Tutaj można poczytać o tworzeniu Visty, w tym zmianie nazwy.
Zabieg normalny - Wii miało się na przykład nazywać Revolution, a skrót "PSX" dla pierwsze Playstation również wziął się z nazwy roboczej (Play Station X).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Arashino Shiro Płeć:Kobieta
władająca czasem...


Dołączyła: 28 Mar 2006
Skąd: Poznań
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 03-05-2007, 14:16   

niewiele z tego zrozumiałam(nie znam się na informatyce), jednak to w połączeniu z tym co napisał Totem robi wrażenie...

_________________
Żyj póki możesz, bo każdy twój dzień może być twoim ostatnim...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
następne+pytanie...
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 10-05-2007, 23:01   

Dla lepiej znających technologię (i angielski) mam kolejny link:
http://www.cs.auckland.ac.nz/~pgut001/pubs/vista_cost.html

Cappy napisał/a:
W każdym razie gracz nie ma wyjścia...w końcu gry będą działać tylko na Viscie...mowa oczywiście o nowych grach...
Zapominasz o konsolach. Poza tym, wielu producentów już kręci nosem na DX10, a pamiętaj że migracja zupełnie nowych produktów na coś bardziej otwartego, jak OpenGL, nie będzie dla nich bardziej trudna od zabawy z DX10 i nowymi wymysłami M$ jak Game Explorer Visty, i powiązanymi obciążeniami związanymi z ratingami.

Cappy napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
Tak, już widzę jak firmy produkujące gry strzelają sobie kolektywnie w głowę.
Niby dlaczego używasz takiego porównania ?
Bo jest uprawnione?
Sam Alex St. John, człowiek dzięki któremu windows stał się platformą do gier, teraz ma własną firmę - a micro$oftowe brudy wywleka z radością na światło dzienne.
Jak ktoś chce się dowiedzieć dlaczego na Vistę będzie mało gier, to może przeczytać jego artykuł na gamasutrze:
http://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=12314

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-05-2007, 01:04   

hihi: http://www.apple.com/getamac/ads/
Powrót do góry
ronin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2007, 02:24   

Probujac wepchnac moje 3 grosze.
Vista jest przerazliwie droga, a to co otrzymujemy w zamian, nie jest w moim mniemaniu zadna rekompensata, sliczna grafika kosztem olbrzymiego zapotrzebowania na moc. Dadatkowo Microsoft nadal nie zmienil swojej polityki odnosnie, obecnosci innych systemow (Linux,Unix etc.) na dysku, radosnie zerujac Mbr'a, zostawiajac litosciwie, co najwyzej innego Windows'a. Oczywiscie pan Bill, wytlumaczyl nam, nierozgarnietym user'om, iz przewspaniala Vista posiada porogsa zwanego VP (Virtual Pc) gdzie mozemy sobie instalnac, inny konkurencyjny system. Jak do VP, osobiscie nic nie mam, to do konfiguracji sprzetowej, ktora jest wymagana, by postawic sobie imc pana(nia) Viste, no to juz przesada (choc faktem jest ze zwykle informatycy sa jak szewc co bez butow chodzi, choc nie jest to zasada). Dodatkowo "spy'e" o ktorych tu juz pisano, w sumie to mnie troche zatkalo jak uslyszalem o tym jakis czas temu. To moze panowie z Microsoft zmienia w koncu to dumnie brzmiace konta administratora w normalne konto usera, i bedzie wszytko jasne, bo skoro nie moge czegos zrobic bo Vista "wie lepiej" no to po co mi admin. Od siebie dodam ze okolo 2 miesiecy temu absolutnie przesiadlem sie na Linuxa, (polecam wszystki zainteresowanym Ubuntu 7.04), i skonczyly sie moje problemy. Oczywiscie ktos zapyta o Xp, Xp to dobry system, jesli ktos zastanawia sie nad Winda, to Xp lub 2000 sa, moim zdaniem, jedynymi podlegajacymi dyskusji.
A co sie tyczy gier, to granie na komputerze ogranicza sie w sumie do gier online (jak WoW, itp) bo jesli mowimy o innych gatunkach to console uzyskaly tu absolutna supremacje. A rynek ten jest warty mmiliardy dolarow, (pan Bill tez o tym wie, przeciez mamy Xbox'a). A nowo powstale console jak Ps3, nowy Xbox, Cube itp, to na niespotykana dotad skale potezne maszyny, w sumie "tylko"do gier

(Cos dlugie mi te 3 grosze wyszly)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-05-2007, 09:56   

ronin napisał/a:
Dadatkowo Microsoft nadal nie zmienil swojej polityki odnosnie, obecnosci innych systemow (Linux,Unix etc.) na dysku, radosnie zerujac Mbr'a, zostawiajac litosciwie, co najwyzej innego Windows'a.


Uczciwie mówiąc to lepiej tego nie próbuj. Kiedy moi współlokatorzy próbowali naraz zainstalować (na dwóch oddzielnych dyskach) Windows XP i 98 systemy radośnie się dokonały aktu wzajemnego kanibalizmu, nadpisując się na sobie. Naprawde nie było co zbierać.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2007, 11:16   

Zegarmistrz napisał/a:
ronin napisał/a:
Dadatkowo Microsoft nadal nie zmienil swojej polityki odnosnie, obecnosci innych systemow (Linux,Unix etc.) na dysku, radosnie zerujac Mbr'a, zostawiajac litosciwie, co najwyzej innego Windows'a.


Uczciwie mówiąc to lepiej tego nie próbuj. Kiedy moi współlokatorzy próbowali naraz zainstalować (na dwóch oddzielnych dyskach) Windows XP i 98 systemy radośnie się dokonały aktu wzajemnego kanibalizmu, nadpisując się na sobie. Naprawde nie było co zbierać.

Gratuluję utalentowanych kolegów. Mi się nigdy takiego efektu nie udało osiągnąć, a dual booty stawiałem często (i to zarówno 2xWindows w różnych kombinacjach systemowych, jak i Windows+Linux)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-05-2007, 11:46   

To jeszcze nic. Kiedyś podpięcie cudzego dysku twardego spowodowało, że Windows zgłupiał i zgubił wszystkie ścieżki do programów. Dało się go odpalić, ale potem NIC się nie dawało uruchomić, bo wyskakiwał komunikat o nieprawidłowej ścieżce dostępu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
ronin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2007, 15:56   

Problem ktory opisywalem, dotyczyl posiadania Linux, lub Unix'a, z bootloader'em grub lub lilu itp. Instalacje systemow Majkro....., powoduje wykasowanie w/w loaderow. Co nie jest w porzadku (choc chialem uzyc innego slowa, ale "ktos" czuwa) bo jesli instaluje sie jakkolwiek konkurencyjny system np. Linux, to bez wzlgledu na instalowana dystrybucje, uzytkownik jest pytany o posiadana przez niego Winde, a i grub i lilu automatczynie dodaja je do wpisu rozruchu. Ale z drugiej strony, ja dzieki temu sobie dorabiam, dziennie mam okolo 5 osob, ktorzy sobie instalneli Viste, i nie moga sie dostac do innych systemow na dysku :)

Problem opisywany przez Zegarmistrza, heh, moja odpowiedz z pewnoscia wywola u Ciebie usmiech politowania, ale po dwoch tygodniach takich "zabaw" wpisywalem te sciezki z pamieci, hyhyhy, a taki bylem uparty, przeciez mialem Windowsa, prosty, latwy w administracji itp
Hahahahaha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grygus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lut 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2007, 00:00   

Jeśli o mnie chodzi to zawsze robie backup MBR

obecnie mam zainstalowanego XP 2 linuxy i wcześniej miałem viste;
Wystarczyło przywrócić wpis gruba potem przez gruba poszukać visty i problem z głowy.

Jeśli chodzi o Longhorna to ostatnio był jakiś news że longhorn jest popularniejszy od Visty i chętniej instalowany mimo że to poprzednik visty ale wielu twierdzi że lepszy.

Mi wystarczyło dzień pobawić się Vistą żeby z niej zrezygnować ale wraz z kumplami nie doszedłem do tego dlaczego przez pierwsze 20 minut od startu vista morduje dysk na max obrotach :/ oczywiście indexowanie to pierwsze co wyłączyłem po starcie.

A w dodatku to Aero z visty mnie dobija tyle wymaga a o niebo gorsze od Beryla.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3171957
Humman Płeć:Mężczyzna
obserwator


Dołączył: 22 Maj 2007
Skąd: gdzie diabeł mówi dobranoc a kokot dzień dobry
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2007, 13:57   

W chwili obecnej zakup kompa z vistą lub samego systemu jest bezsensowny gdyż microsoft ma tendencje do wypuszczania niedopracowany OS-ów, a potem dopiero tworzy do nich pierw hotfixy, potem servis packi. Vista osiągnie dojrzałość jako system za jakieś 2-3 lata i wtedy będzie też sprzet odpowiedni na jej wymagania.
Druga sprawa że vista nie oferuje z urzyteczniejszych funkcji w jądrze systemu nic ponad XP-ka, ani nowego systemu plików dalej NTSF, takie samo zarządzanie procesami i uprawnienia urzytkowników.
Za to wad co nie miara jak wprowadzenie ukrytych modułów do testowania legalności plików z mediami, programów, zasobożerny inteface zwany areo zamiast explorera. Rzeczą bardzo dziwną jest możliwość instalacji directX w wersji 10 i wyżej TYLKO na
MS Vista co oznacza że aby zagrać w najnowsze gry (a raczej w te co dopiero powstają ) trzeba mieć vistę, ogranicza to znacznie liczbę potencjalnych nabywców tych gier i tym samym liczbę robionych pod tą wersje directa gier.
Jednym słowem microsoft wybierając taką strategię przy przodukcji nowego systemu sam sobie dołki kopie a może nawet grób, w konkurencji z systemami Linuxowymi.

I jeszcze jedno Longhorn to nazwa robocza Visty, tak jak XP miał nazwę Wisthler (świstak) a system o takiej nazwie nie pojawił się na rynku.

_________________
in every life we have some trouble, when you worry you make it double don't worry, be happy

człowiek jest jedyną istotą która wie że umrze, zwierzyniec żyje w błogiej nieświadomości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
3672842
Grygus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lut 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2007, 23:26   

To co to znaczy longhorn to chyba każdy wie :P I na rynek jakotako nie wyszedł bo to był system i jest systemem betatestowym
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=6581

Vista akurat z tego co pamietam ma wiele innowacji w zabezpieczeniach(może są dobre ale luk jest co niemiara w inych miejscach) i różnych protokołach np pełna obsługa IPv6 Po jakby ktoś nie wiedział adresy Ip się kończą :P
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=6653

Aero to dobry pomysł i chyba tylko dobry pomysł z założenia efekty pulpitu miały nie obciążać wogóle procesora tylko samą karte graficzną a tu obciąża wszystko również HDD + jeszcze jakieś plotki były że aero żre prąd ale chyba rozwiane zostały.

No cóż dobrze że Xp jest dalej poprawiany :P
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=6639
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3171957
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2007, 11:34   

Grygus napisał/a:
[...] np pełna obsługa IPv6 Po jakby ktoś nie wiedział adresy Ip się kończą :P


Bo, jak wiadomo, 4 miliardy adresów IP (ip4 - dokładnie to 4 294 967 296) - z tego część wewnętrzna (więc w skali świata mogąca się powtarzać) jakoś nam nie wystarcza.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ronin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2007, 14:44   

Bezimienny napisał/a:
Bo, jak wiadomo, 4 miliardy adresów IP (ip4 - dokładnie to 4 294 967 296) - z tego część wewnętrzna (więc w skali świata mogąca się powtarzać) jakoś nam nie wystarcza.


Niestety nie wystarcza, internet sie rozrasta w tempie ktorego nie uwzglednili jego tworcy.
IPv6 nie jest wobec tego propozycja a koniecznoscia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-09-2007, 14:08   

Microsoft przegrał proces

Czy to, co mówią w tym artykule ci dwaj Hamerykanie, to prawda?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group