FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Vista
Wersja do druku
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-04-2007, 10:21   Vista

Ma ktoś Vistę ? Polecacie ?
Kumpela zastanawia się nad nowym sprzętem. Ja jej mówię żeby się streściła póki jeszcze produkują XP bo niedługo to nie będzie wyboru. Sama mam XP i jestem zadowolona.
Ale może się mylę i kumpela powinna kupić Vistę. Co myślicie i co byście poradzili ?

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 26-04-2007, 10:28   

Sakura_chan napisał/a:
Ma ktoś Vistę ? Polecacie ?

Mam viste, zajrzyj w temat Poratuj Lile... to zobaczysz jak ten system jest do dupy. Bron boze zmieniac XP na Viste... moznasieprzyzwyczaic, ale wiekszaosc programow do obrobki graficznej, wypalania a tym bardziej ogladania folmow nie dizala... w ogole ! nie polecam nigdy!!

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-04-2007, 10:34   

Lila napisał/a:
XP na Viste


Ta kumpela ma bodajże Windows 2003 i właśnie ma dylemat czy postarać się o sprzęt z XP czy z Vistą

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 26-04-2007, 10:37   

Sakura_chan napisał/a:
Ta kumpela ma bodajże Windows 2003 i właśnie ma dylemat czy postarać się o sprzęt z XP czy z Vistą

Nie ma znaczenia. Pewnie latiwej teraz o Viste, bierzesz do domu, pierwsze co robisz, to nie instalujesznic, tylko format i XP instalujesz. Ale to moje zdanie, sama mam Viste...

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-04-2007, 11:09   

Po ch****ę brać coś z Vistą? Przecież to pieniądze kosztuje! Żaden sklep nie ma prawa odmawiać sprzedania komputera bez systemu jeśli ktoś sobie życzy.

Jeśli ma się legalny system, należy zażądać sprzedania nowego zestawu ale nie jako zestaw, tylko żeby na fakturze była lista części. Wtedy można przeinstalować swój stary OS legalnie, zostawiając ze starego kompa np. dysk... i tak, wiem że system się wtedy brącha i żąda reaktywacji. Ale to i tak jest legalne - wystarczy twierdzić "najpierw zmieniłam obudowę, potem płytę, procesor i RAM, potem dodałam nowy dysk..."

Ze względu na w.w. zostałem przy w2k - bo wspomniane wyżej w2k3 to właściwie serwer, i nie zawsze dobrze radzi sobie z aplikacjami typu desktop.

Ale jeśli ktoś się upiera że chce XP, to zawsze można.

W ostateczności można kupić OEMa na giełdzie, z kompletem nalepek nawet. Ale oczywiście lepiej w sklepie, nie ma co rzeźbić jak nie trzeba.

Co do śVisty czyli lepu na technofrajerów - polecam poniższy artykulik:
http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=39087

Już nawet sam Micro$owd przyznaje otwarcie, że Vista jest śmieciem którego nikt normalny nie chce, nawet za darmo! Największy na świecie producent gotowych komputerów, DELL, już ogłosił że Micro$oft może spadać na drzewo, a oni I TAK znowu pozwolą klientom zamawiać komputery z XP.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2007, 14:00   

Microsoft najwyraźniej też uważa Vistę za system "testowy", bo tak się dziwnie składa, że support dla Visty wygaśnie w 2012 roku, a dla XP (teoretycznie starszego) w 2014.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cappy Płeć:Mężczyzna
Free Bird


Dołączył: 20 Kwi 2007
Skąd: Poznan, Poland, EU
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2007, 19:37   

Etam....
Na XP też ludzie narzekali...i co ? Teraz dla większości to ukochany system...za kilka lat jak wyjdzie następca Visty, wszyscy będą wychwalać Vistę pod niebiosa, a na nowy system psioczyć...wyjdą wszystkie sterowniki, większość nowych applikacji będzie na Vistę, wyjdzie Service Pack i wszyscy będą szczęśliwi ;)
Odnośnie problemu Lily to powiem, że miałem kiedyś coś podobnego na XP...jakoś sobie poradziłem.

_________________
UNITE !
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Sie 2005
Skąd: Jugów
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2007, 09:51   

Cappy napisał/a:
za kilka lat jak wyjdzie następca Visty

Właśnie a zamiast tej Visty wolał bym Longhorna to microsoft się wycofał i zrobił viste a na Viste która ledwo co wyszła już jest SP2 :/ ehh...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
10023056
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 27-04-2007, 10:19   

jak wyszlo XP tez ludzie narzekali... i byly debaty ala ta. Przypomnijcie sobie. Malo kto chcial zieniac system. A teraz ... pelno poprawek i wiekszosc ludzi ma XP i sie ciesza. Prawdopodobnie tak samo bedzie za jakies pol - do roku od teraz z Vista.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 27-04-2007, 12:10   

Cappy napisał/a:
.za kilka lat jak wyjdzie następca Visty, wszyscy będą wychwalać Vistę pod niebiosa, a na nowy system psioczyć...wyjdą wszystkie sterowniki, większość nowych applikacji będzie na Vistę, wyjdzie Service Pack i wszyscy będą szczęśliwi ;)
Nie masz niestety racji.
Zadowoleni zapewne będą głownie frajerzy, którzy komputera tak naprawdę mało używają.
Dlaczego?
Bo VISTA niczym ćpun heroiną, napchana jest gestapowskimi pomysłami spółki M$ i RIAA/MPAA.
Może szpiegować twoje dane, i wysyłać po cichu ich próbki do M$ albo "innych, wskazanych" firm. A ty otwierając pudełko na to się zgadzasz!
Może wybiórczo blokować ci dostęp do twoich własnych plików, jeśli uzna na podstawie hashu że twój plik zawiera "ukradzione" utwory muzyczne na przykład.
Może o fakcie znalezienia takiego pliku donieść.
System może uruchamiać tzw. PROCESY CHRONIONE - specjalne programy micro$oftu lub innych korporacji, a ty, frajer-użytkownik, nie masz ŻADNEGO wpływu na uruchamianie tych programów, ani nie możesz ich wyłączyć, a nawet stwierdzić ich uruchomienia.
Sama Vista, albo jakiś 'proces chroniony' - mogą dowolnie odmówić uruchomienia programu, którego M$ bądź inna korporacja postanowiła zabronić ci używać - i o tym przekonała się Lila, próbując zainstalować Alcohol - bo M$ uznał, że M$ musi mieć prawo decydowania czym wypalasz płytki (a zatem czy i jakie możesz wypalić, i kto będzie o tym wiedział).
Osławiony rootkit/wirus który sony-warner umieszczał na swoich płytach z muzyką robił to samo - dodatkowo przejmował kontrolę nad napędem (uniemożliwiając odczyt płyt CD audio i DVD w JAKIMKOLWIEK odtwarzaczu innym niż badziewny szajs Sony), ale nawet na XP dawało się ich wirusa odkryć (a zwłaszcza to, że przesyłał do Sony dane o tym jakie płyty wkładano do napędu oraz jakie programy były uruchomione na komputerze).
Osławiony rootkit SONY to w porównaniu z Vistą NIC - cała vista jest takim jednym wielkim rootkitem, przejmującym kontrolę nad twoim komputerem i robiącym z nim co się micro$oftowi żywnie podoba.
Zresztą mechanizm "procesów chronionych" już został wykorzystany - do stworzenia całkowicie nieusuwalnych wirusów. Znaczy, usuwalnych - format c: ROFLMAO.

Podsumowując, każdy kto jest dość naiwny by mieć w w głębokim poważaniu swoją prywatność, i nie ma nic przeciwko temu by ktoś za niego decydował jakie programy wolno mu uruchamiać, tudzież nie ma nic przeciwko temu by micro$owd wiedział o wszystkim co on z kompem robi - z pewnością polubi vistę. Zwłaszcza, że pod Vistą dowolny komputer jest zauważalnie wolniejszy niż pod dowolnym innym systemem operacyjnym...


Wrrr... Totem, jak bardzo byś nie cierpiał MSa to jednak proszę o trzymanie się regulaminu. Ok?
/me zrobiła CUT

IKa

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Cappy Płeć:Mężczyzna
Free Bird


Dołączył: 20 Kwi 2007
Skąd: Poznan, Poland, EU
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2007, 14:44   

Cytat:
Właśnie a zamiast tej Visty wolał bym Longhorna to microsoft się wycofał i zrobił viste a na Viste która ledwo co wyszła już jest SP2 :/ ehh...

Jaki znowu SP2 ? Przecież na Viste nie wyszedł nawet pierwszy SP...SP2 ma XP :P
A co do longhorna to system wyjdzie...będzie to taka serwerowa Vista...

Cytat:
Podsumowując, każdy kto jest dość naiwny by mieć w w głębokim poważaniu swoją prywatność, i nie ma nic przeciwko temu by ktoś za niego decydował jakie programy wolno mu uruchamiać, tudzież nie ma nic przeciwko temu by micro$owd wiedział o wszystkim co on z kompem robi - z pewnością polubi vistę

Tak, tak...na XP były podobne psioczenia...
W każdym razie gracz nie ma wyjścia...w końcu gry będą działać tylko na Viscie...mowa oczywiście o nowych grach...

_________________
UNITE !
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 29-04-2007, 19:53   

Cappy napisał/a:
W każdym razie gracz nie ma wyjścia...w końcu gry będą działać tylko na Viscie...mowa oczywiście o nowych grach...

Tak, już widzę jak firmy produkujące gry strzelają sobie kolektywnie w głowę.
Visty nie należy porównywać do XP - jest to raczej odpowiednik Millenium

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cappy Płeć:Mężczyzna
Free Bird


Dołączył: 20 Kwi 2007
Skąd: Poznan, Poland, EU
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2007, 11:32   

Bezimienny napisał/a:
Tak, już widzę jak firmy produkujące gry strzelają sobie kolektywnie w głowę.
Visty nie należy porównywać do XP - jest to raczej odpowiednik Millenium

Niby dlaczego używasz takiego porównania ?
BTW: Osobiście miałem ME i 98 SE...dawno temu, ale miałem...ME był całkiem dobrym systemem...naprawdę nie wiem dlaczego ludzie tak na niego narzekali...na moim kompie ME był równie stabilny jak 98SE :)

_________________
UNITE !
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2007, 12:08   

Fakt, Me nie był taki straszny (używałem go 4 lata - do czasu założenia neta :P).
Na Vistę gry będą wychodzić głównie ze względu na DX10 i nic więcej - to chyba jedyna rzecz, jaką ten system może tak naprawdę zaoferować. Ciekawe tylko jak długo te sterowniki będą dostępne wyłącznie na Vistę.

Jakie to szczęście, że gry komputerowe już mnie tak nie pociągają - i tak na moim sprzęcie nowe nie pójdą, a modernizacji raczej nie będzie XD.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arashino Shiro Płeć:Kobieta
władająca czasem...


Dołączyła: 28 Mar 2006
Skąd: Poznań
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 03-05-2007, 11:49   

A właśnie...nie jestem na bieżąco...
kiedyś głośno było o powstaniu Longhorn beta...a teraz cisza...zamiast tego wyszła vista...wiecie może dlaczego?

_________________
Żyj póki możesz, bo każdy twój dzień może być twoim ostatnim...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
następne+pytanie...
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group