FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Firefox vs Opera
Wersja do druku
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2010, 15:04   

Pomogło. Dzięki :)
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BoginiMarzeń Płeć:Kobieta
Marzycielka

Dołączyła: 23 Lip 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2010, 12:32   

Przez dłuzszy czas korzystałam z opery i to ona była najlepsza a teraz przerzuciłam sie na firefoxa;)

_________________
www.nasze-marzenia.eu Forum marzycieli
Wejdź i się zarejestruj ;) Warto ;) To jedyne takie forum w sieci :) Na forum wystartował nabór na moderatora, więc zapraszam bardziej gorąco :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4087488
Athi Płeć:Kobieta
Apple Girl


Dołączyła: 21 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 24-07-2010, 13:02   

Najpierw korzystałam z FireFoxa, potem zauważyłam, że Opera lepsza, teraz Opera zaczęła się psuć i znowu jestem na FF :) A Chroma nie trawie.

_________________
I looked at the world through apple eyes
And cut myself a slice of sunshine pie
I danced with the peanut butterflies
Till time went and told me to say hello but wave goodbye

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3568587
KurosakiVasto Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Karakura
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2010, 13:04   

Ja używam Google Chrome ;] Najlepsza

_________________
Bleach 4EVER !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2010, 12:34   

Niedawno wyszła stabilna Opera 11. Grupowanie kart działa i może być nawet wygodne. Z rozszerzeniami trochę gorzej - próba wejścia na stronę z rozszerzeniami kończy się pięknym komunikatem o błędzie...
Widać na operowego adblocka przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać.

(Tak, wiem, że Opera ma opcję blokowania reklam, ale ręczne blokowanie ich przy każdym wchodzeniu na daną witrynę jest mało wygodne).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-12-2010, 12:45   

Czy to źle że udało mi się skutecznie zawiesić nową Operę po 5 sekundach? :D Wystarczyło że się uruchomiła i kliknąłem na link na stronie startowej...

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2010, 12:49   

Z tego co widzę, strona z rozszerzeniami po prostu nie działa (próbowałem wejść pod innymi przeglądarkami).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2010, 19:16   

No dobra, mam już nową Operę. U mnie przynajmniej działa bez zarzutu, poprawa w szybkości jest zauważalna, i nawet strona z rozszerzeniami, rano niedostępna, wczytuje się prawidłowo.

A żeby było na temat - ostatnio jakoś tak się złożyło, że niemal równie często co Operę, używam Firefoksa. Dlaczego? Otóż naprawiam linki zewnętrzne na Wikipedii, i okazuje się że starsze strony (a do takich często prowadzą stare linki) bardzo kiepsko wyświetlają się pod Operą. Co gorsza, Internet Archive, czyli moje podstawowe na Wikipedii narzędzie, o wiele lepiej działa pod Firefoksem, aniżeli Operą.

I tak z dwoma przeglądarkami zostałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2010, 20:02   

korsarz napisał/a:
(Tak, wiem, że Opera ma opcję blokowania reklam, ale ręczne blokowanie ich przy każdym wchodzeniu na daną witrynę jest mało wygodne).

Można przecież uzupełnić plik urlfilter.ini gotową listą potencjalnych reklam (plik taki można znaleźć w sieci), albo po prostu skorzystać ze skryptu (również łatwego w znalezieniu). Korzystam z pierwszego rozwiązania od bardzo dawna i jeszcze żadnych problemów z tym związanych nie uświadczyłem...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2011, 11:04   

Jakiś czas temu wyszła stabilna 4 Firefoksa. Co nowego? Przede wszystkim opcja grupowania kart i tworzenia grup kart w tzw. panoramie. Całkiem wygodna rzecz. Plus parę zmian w interfejsie.

Opera ma grupowanie kart, Firefox też, czekam na reakcję programistów Google...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-04-2011, 11:22   

"Przede wszystkim" w końcu jest stabilniej, każda karta to osobny proces jak w Chromie i w końcu dostaliśmy obsługę sprzętowego przyspieszenia ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-04-2011, 11:54   

W osobnym procesie działają tylko pluginy (np. Flash), cała reszta dalej leci na jednym ;)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-04-2011, 12:27   

O, faktycznie. Widać natknąłem się na jakąś nieprawdziwą informację albo wishful thinking niedługo przed premierą. Szkoda, może zmienią to w FF5.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 20-10-2013, 21:21   

Niedawno zainstalowałem Operę 17. Nowa Opera ma bardziej minimalistyczny interfejs od poprzedniczki. Zlikwidowano między innymi klienta poczty. Z jednej strony szkoda, bo właśnie to mi się podobało w Operze, że wszystko było pod ręką. Z drugiej - może teraz nie będą mi wyskakiwać co pięć minut komunikaty o błędzie logowania, co w poprzednich wersjach było męczące. Inne zmiany, to zlikwidowanie grupowania kart i rozbicie kart na oddzielne procesy. Poprawiło się trochę wczytywanie stron.


- tak się ta strona wczytywała w Operze 12. Nawet jeśli ustawiłem w preferencjach dla witryny "przedstawiaj się jako Firefox".


- A tak w Operze 17.
Opcje które do tej pory nie działały pod Operą (lub działały słabo), jak wyszukiwanie obrazkami w grafice Google, teraz działają.

Ciekawe, co przyniosą kolejne aktualizacje...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2013, 12:50   

Cytat:
Ciekawe, co przyniosą kolejne aktualizacje...

Pewnie niewiele nowego, bo Opera od wersji 15 zmieniła silnik z Presto na WebKit, przy okazji bardzo upodabniając wygląd do Chrome. Obecnie różnice między Chrome i Operą mają charakter głownie kosmetyczny, z których chyba tylko jedna jest bardziej istotna - mianowicie szybkie wybieranie w miejsce najczęściej odwiedzanych stron. Czy jest teraz sens używać Opery w miejsce Chrome? Raczej nie, chyba że komuś bardzo ale to bardzo podoba się któryś z tych elementów operowej kosmetyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group