FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Programy bez których nie da się żyć
Wersja do druku
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2009, 17:47   

Notatnik - jeśli edytor tekstowy to tylko on. Prosty, bez zbędnych funkcji, nie denerwuje ich nawałem. Idealny jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych (szczególnie jeśli chodzi o aukcje na Allegro). Jeśli trzeba sprawdzić tekst to kopiuję do Worda i sprawdzam. Poza tym odwlekam trochę moje przejście na Open Office.

Internet Explorer - Nie potrzebne mi są żadne dodatki z Firefoxa, poza tym IE ma wg mnie lepszy system kart. Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do Firefoxowego. Poza tym zapłaciłem za mojego Windowsa ciężką kasę to chcę korzystać z tego za co płacę. Nie potrzebne mi nic lepszego.

Winamp - Podstawowa skórka Modern sprowadzona do najmniejszego paska, cały czas "na wierzchu" tuż nad belką Windowsa.

GOM Player - czyli mój ulubiony program do odtwarzania filmów, który otwiera większość plików wideo jakie istnieją, przy tym całkowicie darmowy. Sam znajduje odpowiednie kodeki.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2009, 20:53   

Doktor J napisał/a:
Poza tym zapłaciłem za mojego Windowsa ciężką kasę to chcę korzystać z tego za co płacę. Nie potrzebne mi nic lepszego.

Niestety będę musiał zaburzyć twoje błogie poczucie bezpieczeństwa...
http://www.emetro.pl/emetro/1,82493,6107711,Internet_Explorer_niebezpieczny.html
Jeśli nie chcesz mieć problemów z wirusami i trojanami, lepiej będzie, jak jednak przesiądziesz się na firefoxa...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2009, 22:28   

W sumie możesz mieć rację. Jednak repertuar moich stron internetowych jest dość stały i niezmienny. Z wirusami nie miałem problemów od 3 lat. Przez ten czas miałem dwa antywirusy - NOD 32 i lepszy moim zdniem F-Secure, który wykrywał wirusy, które pozostawił NOD 32. Te wirusy to było coś co się przyplątało w archwium zipa z nutami (Na szczęście nie odpakowałem, ale całe poszło na śmieci) i na pendriveie z uniwersytetu.

Ostatecznie chyba jednak zmienię przeglądarkę, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale też ze względu na dodatek służący do zgrywania filmików z YouTube (Jedyny jaki chyba mnie interesował). Poza tym F-Secure żre trochę dużo pamięci i IE od czasu instalacji trochę zwolnił - szwagier niedawno zainstalował Firefoxa i mówi, że dużo szybciej chodzi. Do tej pory przy łączu 2 Mb nie zwracałem na to uwagi, jednak ten pamięciożerny anty vir...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
TrawNick Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2009, 14:53   

Paint


Ostatnio zmieniony przez TrawNick dnia 20-08-2010, 18:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2009, 13:04   

Standardowo:
- MS Word, bo wstyd się przyznać, ale nie umiem już pisać opowiadań na papierze
- Firefox
- Winamp, chociaż mam iPoda i teoretycznie mogłabym używać iTunes... ale nie znoszę tego programu
- komunikator, z przyzwyczajenia używam Tlena
- jakikolwiek program do ściągania torrentów, ostatnio przerzuciłam się z Bitlorda na Vuze
- PowerDVD, do robienia screenów i oglądania anime, Subedit Player, do oglądania seriali z napisami albo anime w .mkv
- Nero
- jakiś program do wywalania niepotrzebnych plików i czyszczenia rejestrów, Odkurzacz albo inny CCleaner

Do tego Photoshop i Illustrator do wektorów, Wakan jako przydatne narzędzie do kanji i tłumaczeń i styleXP, bo lubię kombinować z wyglądem okien i przezroczystością.

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
Piontek Płeć:Mężczyzna
człowiek z lasu


Dołączył: 30 Lis 2008
Skąd: Z lasu
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2009, 16:16   

Wordpad - sporo żeczy musze pisać na kompie
Paint - do obróbki grafiki, prac do szkoły itp
Winamp - tylko na nim trawię playstę do muzy
Opera - można zmieniać skiny, jest prosta i wygodna w obsłudze, nie wiesza się jak exploler
Avast - darmowy program przeciw wirusom z którymi często się spotykam (czasami bardzo często)
MWSnap 3 - wycimna grafikę na wymiar przydatn program
winrar - wiadomo
notatnik - w niego wrzucam kody itp co jest za krótekie wordpada.

_________________
Znajdę cię gdziekolwiek byś nie był... I zabiję Cię... Rozerwę Cię na pół... Zmiażdżę twoje kości i zjem twoje ciało.. Wypiję twoją krew... Pochłonę Cię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hammer Płeć:Mężczyzna
Master of disaster

Dołączył: 28 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 21:40   

pozwolę sobie do czegoś nawiazać przed postem:
korsarz napisał/a:

A pod Ubuntu...
- Totem - jedyny (póki co) program odtwarzający pliki filmowe. Szkoda, że nie jest trochę szybszy... Oglądając ściągnięte pliki mam wrażenie, jakbym oglądał z YouTube'a... I tak dobrze, że w ogóle mogę coś oglądać.


Dziecko ubuntu.. nieeee xD Zanim się zjeżysz pozwól ze powiem że to określenie samo nasuwa się na usta bo nawet mplayera nie zna... "sudo apt-get install mplayer w32codecs" xD dobra, musisz dodać repo z multimediami ^^ (root ma tylko w do tego, /etc/apt/source.list) w moim przypadku to jest repo debian-multimedia gdzie jest repo z multimedialnymi pakietami do zła tego świata czyli ubuntu nie wiem, ale polecam google i tyle, system trawi wszytko co ma związek z audio/wideo. Może jest w jakimś repo ubuntu które masz dodane, w każdym razie "sudo aptitude search mplayer"

a bez czego nie da się życ, bez
repo, konsoli i apt-get nie ma nawet opcji... do tego
Iceweasela,
mplayer,
wine (wow addic :P),
compiz-Fuzion
no i w sumie bez kadu byłby problem

edit: jeśli to możlilwe powiedz mi co to znaczy, tzn co dokładnie rozumiesz przez zasady interpunkcji, bo jestem z tym an bakier kilkanaście lat.

_________________
Boże czemuś nas pokarał ciepłym alkoholem i zimnymi kobietami?


Ostatnio zmieniony przez Hammer dnia 28-04-2009, 22:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 28-04-2009, 22:33   

Uprzejmie proszę o stosowanie się do zasad interpunkcji języka polskiego i zedytowanie posta.
Przypominam, że zdania rozpoczynamy wielką literą, kończymy je kropką. Zdania podrzędne i przymiotniki oddzielamy przecinkiem, a spację stawiamy po znakach przestankowych.
Mam nadzieję, że to jest klarowne.

Kolejne posty pisane w takim stylu jak powyższy post zostaną usunięte.

IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-06-2009, 14:43   

Niezależnie od systemu:

-Mozilla Firefox
-OpenOffice.org (2.4.2)


-oprogramowanie stricte programistyczne
Linux:
-K Desktop Environment (jedyne słuszne środowisko graficzne, najlepiej sprzed linii 3.5)
-conky (wyświetla staty systemowe bezpośrednio na pulpicie)
-Amarok (jedyny słuszny program do odtwarzania muzyki z funkcja jej katalogowania)
-Kaffeine (odtwarzacz wideo)
-Midnight Commander (tego programu nie muszę linuksowcom przedstawiać)
gdy nie mam dostępu do systemu graficznego:
-MOC (Music On Console)(konsolowy odtwarzacz dźwięku polskiej produkcji)
-Kate (edytor tekstu pod linuksem)
-vim (do pisania skryptów Basha na OS)
-KPDF (czytnik PDF)


Windows:
-Notepad.exe (windowsowy notatnik, potrzebny do m.in. artystycznego wysilania mózgu)
-Windows Media Player 11 (tak mi wstyd...;( )
-TweakUI (zmienia pewne ustawienia systemowe tak, jak ja sobie zażyczę)
-SysInternals BGInfo (wyświetla dane na temat komputera)
-Alcohol 52% (wiadomo do czego...)
-Notatnik (najbardziej przydatny mi program z palety wbudowanych w Windows XP)
-DevC++
-FASM
-EasyCleaner (czyści dysk i rejestry systemowe)
-Sumatra PDF (czytnik plików *.pdf)
-Rapid Express (do pobierania plików z rapidshare za pomocą opcji free)


Ostatnio zmieniony przez zonk486 dnia 13-08-2009, 01:06, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2009, 15:23   

Ostatnio zainstalowałem na swojej wingrozie następujące programy:
- Defraggler - program do defragmentacji dysku. Nieco wygodniejszy od tego systemowego. Mam nadzieję, że przy mniejszej ilości miejsca na dysku będzie działał równie sprawnie :)
- CCleaner - program do czyszczenia dysku (usuwanie śmieci i plików tymczasowych, naprawa rejestru i takie tam). Alternatywa dla systemowego "Oczyszczanie dysku", które odmówiło mi działania po zainstalowaniu motywu Crystal Clear (zmiana wyglądu ikon i takie tam)
- StatBar - pasek na dole pulpitu, który pokazuje mi: jak długo laptop jest włączony, ile pamięci RAM jest zajęte, jakie jest obciążenie procesora i czy nie ma przypadkiem wciśniętego klawisza caps-lock, czy ins ^^. Przydałoby się jeszcze coś w rodzaju linuksowego polecenia "top", w którym mogę sprawdzić, która aplikacja najbardziej obciąża system (i podjąć decyzję, który proces zabić).
- Ad-Aware - program do wykrywania i usuwania spyware'u. Póki co, wykrywa same ciasteczka.
-HijackThis - a tak na wszelki wypadek...
- Advanced SystemCare - darmowa wersja programu konserwującego. Niestety, ostatnio po każdym skanowaniu wyskakuje mi, że jeszcze jest ponad 100 błędów w systemie i powinienem kupić wersję professional ^^; Jasne, jasne... Nawet jeśli mnie stać, to nie mam konta bankowego, żeby móc zapłacić przez internet, więc nie ma o czym mówić.
-MyPhoneExplorer - polecony podczas rozmowy na ircu, całkiem wygodny program do zarządania Sony Ericssonem po podłączeniu do kompa przez port USB. I nie trzeba wchodzić w tryb "transfer plików" by przenieść pliki na kartę pamięci na przykład :).
- Nettalk - darmowy klient irc, który nie jest częścią przeglądarki (klient będący częścią przeglądarki ma jedną wadę - jak się przeglądarka wywala, to klient razem z nim...) i ma normalne kodowanie znaków (utf-8). Również polecony podczas rozmowy na ircu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-06-2009, 15:41   

korsarz, lepszy od Ad-Aware jest chyba SpyBot, też darmowy.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2009, 01:25   

Aktualizacje:
- W StatBar znalazłem opcję "CD Door eject/close" - opcja szczególnie przydatna w laptopach, gdzie nie zawsze idzie wymacać guzik otwierający czytnik płytek
- Znalazłem odpowiednik polecenia "top" - Process Viewer. Okazało się, że najwięcej ramu zabiera firefox...
- Spybot Search & Destroy spróbowałem, sprawdza się nieźle. Oczywiście większość z tego, co wykrywa, pochodzi z firefoksa...

Dalsze aktualizacje (22.07.2009):
- zalogowałem się na Windows XP na starym kompie. Chciałem sprawdzić, czy oprogramowanie antyspyware, którego używam w laptopie, sprawdzi się również tam, gdzie jest więcej użytkowników, a który dawno nie był skanowany (antyspywarem w zasadzie nigdy). Wykonałem następujące czynności:
* wywaliłem Avast! Home Edition, od dawna nie aktualizowany, na rzecz Aviry - również darmowego antywirusa, który podobno mniej obciąża sprzęt, co na słabym kompie jest nie bez znaczenia...
* zainstalowałem Spybot Search & Destroy - instalacja przebiegła bez problemów, skan też, ale... przy próbie "naprawienia problemów" program najzwyczajniej w świecie się zwiesił. Spróbowałem Ad-Aware, ale nie chciał się uruchomić, bo brakowało mu jakiegoś elementu. Ostatecznie wsadziłem tam 1-2-3-Spyware Free...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group