FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  HELP jak przegrac vhs na dvd (ah te stare wspomnienia)
Wersja do druku
hermes Płeć:Mężczyzna
lezy na ziemi i ryje xD


Dołączył: 19 Paź 2009
Skąd: Bytów
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2009, 16:32   HELP jak przegrac vhs na dvd (ah te stare wspomnienia)

mam w domu wiele ciekawych wspomnień... ale niestety większość na kasetach VHS wie możne ktoś jak bez używania specjalistycznego sprzętu przegrać te filmy na płytkę DVD ?
byłbym wdzięczny za pomoc---------------->mam kompa mam nagrywarkę i mam magnetowid co dalej?

_________________
DB - jest Bogiem
WALKA - Nałogiem
TRENING - podstawą.
A RESZTA - zabawą
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5252436
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2009, 16:38   

I musisz mieć kartę TV.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
hermes Płeć:Mężczyzna
lezy na ziemi i ryje xD


Dołączył: 19 Paź 2009
Skąd: Bytów
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2009, 16:51   

i co dalej?

_________________
DB - jest Bogiem
WALKA - Nałogiem
TRENING - podstawą.
A RESZTA - zabawą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5252436
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2009, 17:23   

Nic, podłączasz video do kompa i zgrywasz materiał na kompa. Stworzenie z tego płyty video DVD jest proste. Wystarczy ściągnąć jakieś darmowe oprogramowanie, które wykonuje pracę za ciebie (np. Video DVD Maker, aczkolwiek do tunera pewnie dodadzą odpowiednie oprogramowanie).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-10-2009, 17:25   

Jeśli nie jest tego dużo, można zapytać w zakładach fotograficznych- tam mają sprzęt do tego- ja za przegranie swojej kolekcji płaciłam 4 PLN/sztuka

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
hermes Płeć:Mężczyzna
lezy na ziemi i ryje xD


Dołączył: 19 Paź 2009
Skąd: Bytów
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2009, 17:34   

nie bo ojciec mnie chce wykorzystać daje 100 za przegranie ;)

_________________
DB - jest Bogiem
WALKA - Nałogiem
TRENING - podstawą.
A RESZTA - zabawą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5252436
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2009, 18:09   

Cytat:
Jeśli nie jest tego dużo, można zapytać w zakładach fotograficznych- tam mają sprzęt do tego- ja za przegranie swojej kolekcji płaciłam 4 PLN/sztuka

LOL, u mnie ceny idą od 20 zeta w górę.

Jest też inna metoda. Jeżeli na taśmach masz materiały powszechnie dostępne i znane (czyt. są to jakieś seriale, bajki, itp, a nie na przykład nakręcony kamerą wypad rodzinki, czy inny ślub lub komunia święta). Jedyne, co Ci potrzebne to kabel typu mini jack <------= 2xchinch_composit. Oprócz tego programy VirtualDub, AudaCity lub WaveLab (ten nie jest darmowy, ale daje świetne rezultaty, jeżeli umiesz się nim obsługiwać) i AutoGK.

1. Zgrywasz ścieżkę dźwiękową z VHSa
2. Przycinasz ją odpowiednio w AudaCity
3. W VirtualDubie podkładasz (wcześniej trzeba odpowiednio "umodelować" w programie dźwiękowym) pod obraz w przyzwoitej jakości wcześniej pobrany
4. Zapisujesz
5. Kompresujesz w AGK.

Jak będe miał chęci, to mogę zrobić dużo dokładniejszy tutorial. I oczywiście, jeśli będzie ktoś chciał.

Nie wiem, jakich efektów oczekujesz. Jeśli profesjonalnych, coś dla Ciebie. Jeśli coś byle dało się oglądać, np filmik nagrany kamerką z telefonu, nawet się tym nie interesuj.

Ja tą metodę przetestowałem wielokrotnie. Dzięki niej mam (i przy współudziale pewnej znajomej) Record of Lodoss War z lektorem w bomba jakości.

POWTARZAM: jeśli są to jakieś nagrania z kamer wideo, sposób się kompletnie nie przyda. W tym wypadku można zainwestować w tuner (kartę) TV. Polecam model AVerTV Go 007 FM Plus. Miałem go, gdy chciałem sobie coś nagrać z TV, nigdy mnie nie zawiodła (kopnęła w kalendarz dzięki kompletnemu braku wyczucia siły ze strony płodziciela). Dzięki temu mam całą Tsubasę Chronicle z HYPERa (druga seria). ^___^

Przez dość długi okres czasu bawiłem się w encode i digitalizowanie materiałów zarówno analogowych, jak i cyfrowych. Jakbyś miał jakieś pytania - wal w ciemno. ^_________^

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hermes Płeć:Mężczyzna
lezy na ziemi i ryje xD


Dołączył: 19 Paź 2009
Skąd: Bytów
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2009, 18:25   

mam znalazłem cały poradnik jak zgrać z VHS na DVD za pomoc z waszej strony dziękuje

http://divx.howto.pl/art-132_z-kasety-vhs-na-plyte-dvd-krzysiekw.htm

Dred napisał/a:
Jest też inna metoda. Jeżeli na taśmach masz materiały powszechnie dostępne i znane (czyt. są to jakieś seriale, bajki, itp, a nie na przykład nakręcony kamerą wypad rodzinki, czy inny ślub lub komunia święta)
są to waśnie wypady rodzinne komunie itp (jest tam nawet jak mam 1/2 latka wiec szkoda trochę tego)

_________________
DB - jest Bogiem
WALKA - Nałogiem
TRENING - podstawą.
A RESZTA - zabawą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5252436
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2009, 18:49   

Świetne źródło, Videoaudio mi wielokrotnie pomógł w mych początkach. :)

Ja mam jedną taśmę, na której prezentuje się czteroletni Dredziu. Jest zdigitalizowane i schowane w czeluściach mojego twardziela. Nigdy, przenigdy tego nikomu nie pokarzę. Istna kompromitacja. :)

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hermes Płeć:Mężczyzna
lezy na ziemi i ryje xD


Dołączył: 19 Paź 2009
Skąd: Bytów
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2009, 19:44   

ja mam 10 letniego siebie to jest dopiero kompromitacja

_________________
DB - jest Bogiem
WALKA - Nałogiem
TRENING - podstawą.
A RESZTA - zabawą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5252436
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group