FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Procesory czterordzeniowe.
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-02-2010, 14:50   Procesory czterordzeniowe.

No dobra, dyskusję o czterogłowych pokemonach czas zacząć. Ostatnio usłyszałem opinie, że mój procek nie nadąża za resztą podzespołów (radek HD4870, 4 giga ramu, a procesor Athlon Dualcore 2.31 4450e), więc zaczynam coraz poważniej myśleć nad krokiem w przyszłość. I takie pytanie, czy są jakieś specjalne wymagania od płyty głównej względem procesora?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Snajper Płeć:Mężczyzna
Nobilitująca ranga


Dołączył: 14 Lut 2010
Skąd: Mam wiedzieć ?
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2010, 15:45   

Puki co nie opłaca się kupować 4-rdzeniowych procesorów ponieważ gry/programy etc. Korzystają jedynie z 2-rdzeni, wniosek jest więc taki że 2-rdzenie leżą bezczynnie.


Ewentualnie (szczególnie dla programistów/grafików) przy Viście i zawalonym komputerze przez skrypty, można coś próbować.


Ja mam 2-rdzenie i zużywam 30% mocy ;D Przy 3dMax, 16 otwartych kartach,gimpie i Animation Shop.

Po za tym wszystkie gry chodzą gładko i pięknie na 32-bitach,Open GL, i maksymalnych teksturach,cieniach,animacjach etc.

Jak chcesz zmienić kompa to polecam :

*260 GB dysku
*AMD Athlon 2.6 Ghz 2x
*Radeon HD 9200 (poprzednia wersja jest chyba mocniejsza)
*3 Gb Ram (więcej nie trzeba)


Z tą kartą intel padł , więc lepszym rozwiązaniem z AMD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4249890
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 14-02-2010, 17:01   

Snajper, pytanie było inne... Poza tym zysk z czterech rdzeni jest dopiero w momencie, gdy wykorzystuje się komputer w sposób który umożliwia skorzystanie z nich.

Na temat: sprawdź w instrukcji płyty głównej (a lepiej - na stronie producenta) co ona obsługuje, może to także zależeć od wersji BIOSu.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-02-2010, 17:36   

Snajper napisał/a:
Puki co nie opłaca się kupować 4-rdzeniowych procesorów ponieważ gry/programy etc. Korzystają jedynie z 2-rdzeni, wniosek jest więc taki że 2-rdzenie leżą bezczynnie.

Battlefield Bad Company 2 do płynnego grania na medium wymaga 4rdzeniowca, dwurdzeniowy jest obciążony non stop na 80-90%. Bez czterordzeniowego procesora ta gra nie wyciąga więcej, niż 30FPS. Taki silnik...

Poza tym często konwertuję wideo i ogólnie bawię się montażem filmików, więc dwa razy więcej procesorów z pewnością by mi pomogło.

Crack, o, jak miło, producent podaje, że moja Asus m3a78 pro wspiera czterordzeniowe Phenomy. Dzięki, teraz tylko wystarczy się nieco rozejrzeć po sklepach.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-02-2010, 20:42   

Slova, bynajmniej nie sugeruj się tym wczesnym buildem na którym jedzie beta BC2 - jest tak beznadziejnie zoptymalizowana, że niektórym chodzi dobrze na kiepskich konfiguracjach, a innym na potworach wydajności potrafi zamulać.
W retailu powinno być o niebo lepiej.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2010, 21:00   

Ja posiadam 4 rdzeniowy Intel Core i5 2,67 GHZ na każdy rdzeń. Nie podkręcany. Do tego 4GB ramu i Radeon 5850 HD 1GB GDDR 5. Procesor jest dość tani, wyniósł mnie coś koło 720 złotych, a przy tym pozostaje zabezpieczeniem na przyszłość, co najmniej 2-3 lata kompletnego spokoju. Obecnie nawet najnowsze gry wykorzystują 2 rdzenie, ale prędzej czy później wymagane będą 4. Biorąc pod uwagę cenę procesora, jest to dobra inwestycja na przyszłość.

Co do wydajności, to nie ma żadnego problemu i dłuuugo nie będzie. Polecam jednak dokupić dodatkowe chłodzenie, najlepiej jakieś dobre, szczególnie jeśli komputer stoi "we wnęce".

Osobiście doradzam, w przypadku posiadania funduszy, zainwestowanie od razu w 4 rdzenie, jeżeli jest się zdecydowanym na nowy komputer na kolejne lata. To tylko moje zdanie, informatykiem nie jestem. Ale do tej pory jak składałem sobie komputery, to jeszcze przy żadnym się nie zawiodłem ;).

i7 nie polecam kupować. Raz, że drożej, a dwa, że zanim zaczną wychodzić gry wymagające 4 rdzeniówki, to i5 będzie imo wystarczający. Że nie wspomnę, iż i5 można spokojnie podkręcić do ponad 3 GHZ na rdzeń jak będzie trzeba.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-02-2010, 21:11   

Keii, wiem o tym, ludzie mówią, że im na GF 9800 śmiga na medium, a mi na 4870 ciężko zipie, ale to raczej niemożliwe, by zoptymalizowali to aż tak mocno. Poza tym klamka jeszcze nie zapadła, chwilowo jedynie rozeznanie terenu.

Mitsurugi, Phenomy czterordzeniowe po 500-600 PLN chodzą obecnie, wczoraj sprawdzałem.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-02-2010, 21:14   

Slova napisał/a:
ale to raczej niemożliwe, by zoptymalizowali to aż tak mocno.

Jak najbardziej możliwe, uwierz mi :)
Tyle offtopu o BC2 z mojej strony :P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group