FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Czy warto za to płacić?
Wersja do druku
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-11-2010, 23:39   

Z moich doświadczeń z kupowaniem jak najtańszych komputerów wynika, ze eksploatuje się do oporu nie wymieniając niczego, a potem po 6-7 latach po prostu kupuje nowy. Więc może jako alternatywę można by rozpisać tani zestaw "na sztywno", o parametrach, na których dosyć długo przy tych warunkach brzegowych pochodzi?

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Kashue Płeć:Mężczyzna
Nightstalker


Dołączył: 06 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2010, 00:01   

Ja się zgadzam całkowicie co do zasilacza osobnego...ale tylko dla komputerów do gier i renderów jakiś dużych...bo:
gdy korzystamy z karty graficznej albo zintegrowanej w płycie głównej albo w procesorze jak w przypadku I-3 który podałeś i jakiegoś procesora 65W czyli takiego normalnego domowego nie ma po co szaleć bo zasilacz z obudowy będzie miał 450W co prawda jego wydajność to powiedzmy 60-70% i nie ma co tego porównywać z markowymi zasilaczami ale do filmów/offica starcza.
Jeśli chodzi o procesor stawiałbym raczej na AMD na slocie AM3 ponieważ zmiana procesora następuje bez zmiany płyty głównej a sprytny Intel co chwile zmienia sloty procesora.
Taktowaniem ramu bym się nie przejmował bo rzeczywista różnica między 1333 Mhz a 2000Mhz jest nieodczuwalna dla zwykłego zjadacza chleba.
Na dobrą sprawę przy USB3 zmieni się przepustowość portu...ale dla Nas jeśli nie kopiujemy czegoś całymi dniami to różnica czy film się zgra w 30 sekund czy w 2 nie jest aż taka ważna. poza tym nie wiem kiedy wyjdą nośniki umożliwiające aż taki szybki zapis.

PS
Czekam jeszcze na opinie autorki zapytania o opinie o pomyśle tego zestawu all in one za 1299 co podałem...bo jest to idealne do filmy/officy, bardzo ładnie się prezentuje i odpada kupno monitora i systemu operacyjnego.
PS2
Najlepiej też poczekać aż dowiemy się ile właściwie kasy ma iść na taki komputer

Ktoś może mi zarzucić,że wymądrzam się a mam bardzo znikomy staż na forum, ale w tej tematyce siedzę od bardzo dawna i mam dość sprecyzowane pojęcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2010, 09:51   

Bardzo dziękuję i przepraszam, jeśli nie wyrażałam się dość precyzyjnie. Jestem dość intensywną użytkowniczką komputerów, ale nigdy nie rościłam sobie pretensji do wiedzy, co dokładnie one mają w bebechach.

Używany komputer nie, z paru powodów, z których główny jest taki, że mimo wszystko to loteria. A ja wolę zapłacić trochę więcej, a za to mieć solidny sprzęt, który postoi kilka lat i - jak napisała Serika - będzie działał, dopóki się go nie zarżnie. Na tej zasadzie użytkuję własny komputer chyba już piąty rok. Podana powyżej propozycja zigntegrowana nie budzi mojego zaufania. Po pierwsze, nie jestem przekonana do jakichkolwiek nowinek technologicznych. Po drugie - dotykowego ekranu i tak moja matka by nie wykorzystywała. Po trzecie, mam podejrzenia, że tak zintegrowany komputer działa jako jedna całość, a wolę chyba pudełko, do którego można wsadzić dodatkową kostkę RAM w razie potrzeby.

Chodziło mi dokładnie o coś takiego jak wycena Cracka - ogólne zorientowanie się, jakie parametry właściwie wchodzą w grę, co w tym momencie jest standardem. Pewnie w tym już nie zdążę, ale na początek przyszłego tygodnia przetuptam się do tego Komputronika i zobaczę, co mi tam spróbują sprzedać. Bardzo dziękuję!

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-11-2010, 10:35   

Cytat:
Dysk: 320 GB SATA II - 160 zł


Zasadniczo nie warto kupować dysku twardego poniżej 500 GB. No, chyba, że komuś bardzo zależy, żeby oszczędzić 5-10 złotych.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Kashue Płeć:Mężczyzna
Nightstalker


Dołączył: 06 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2010, 11:00   

ten zintegrowany wynalazek nie ma ekranu dotykowego i można do niego dorzucic dodatkową pamięc.
Tak szczerze gdy ktoś nie gra i nie pracuje nad profesjonalna grafiką, to co dokupuje do komputera?czasami ram i dysk jak brakuje miejsca. Procesor jeśli działa z filmami/officem/www i systemem dziś to poradzi sobie też z tym samym za 5 lat, grafika zintegrowana i tak jest za mocna do tych zastosowań :)
Taki zestaw ideologicznie przypomina Maca, wyciągasz z pudełka i to działa. Nie musisz konfigurowac systemu, martwic się że akurat ta płyta główna gryzie się z tą czy inna grafiką , albo że pamięc ram jest nie kompatybilna. Taki zestaw jest jak laptop, komponenty są tak dobrane by ze sobą działały.
Ja wiem że czasami boimy się nowości ale powiedz czego Ci brakuje w tym zestawie?
Zajmuje mało miejsca, jeden przewód do zasilania i działa.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-11-2010, 12:46   

Kashue, ja Ci powiem - procesor trochę jednak za słaby. Obecnie będzie działał i miał się dobrze, a za jakiś czas zarżnie go antywirus i flash w przeglądarce. To świetna propozycja na najbliższe 2-3 lata, nie 6-7. Jeżeli siedzisz w temacie, to pewnie wymieniasz sprzęt regularnie i nie miewasz takich problemów, w moich wiekowych komputerach właśnie takie pozornie nieistotne programiki skutecznie uniemożliwiały zrobienie czegokolwiek.

(chociaż szczerze mówiąc ta zintegrowana zabawka mi się generalnie szalenie podoba, zwłaszcza że jesli odjąć cenę monitora, zostają naprawdę niewielkie pieniądze za sprzęt).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Kashue Płeć:Mężczyzna
Nightstalker


Dołączył: 06 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2010, 13:04   

W sumie procesor w tym zestawie jest powiedzmy umiarkowany, musiałbym sprawdzic czy jest wersja tego z atomem 2 rdzeniowym, czy jakimś innym procesorem w dobrej cenie.
Powyżej kwoty 1600zł raczej się nie opłaca już takiego AiO, wtedy normalny składak.

W moim przypadku z wymianą to nie tak, jestem graczem ale wymiany w komputerze to błędne koło, próbuje kupowac sprzęt w optymalnej cenie do jakości, taki by był dobry na dziś, ale też za 3lata w miarę działał, bo po tym czasie jeśli chce dalej zagrac w coś nowego to niestety trzeba liczyc na wymianę procesora i grafiki. T_T co najgorsze te 3 lata wypada mi w tym roku mniej więcej.

Oprócz standardowego opiekacza mam też netbooka z atomem, do filmów i offica czasami nawet autocada starcza, pracy antywirusa nie zauważam, choc z flashem jako duże gierki ma problem. Znajomy ma atoma 2 rdzeniowego z karta ION i na tym wszystko mu pięknie śmiga

Pozdrawiam :D będę dzielny ^_^ i może jeszcze coś fajnego wynajdę a jak nie to wspólnymi siłami forum zbudujemy idealny zestaw dla Ciebie.

PS.
Czy mogłabyś określic tak mniej więcej kwotę do której zestaw miałby się zamknąc?

(obecnie pisze z pracy i akurat na tym pc mam problem z litera "ci" :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-11-2010, 13:26   

Kashue, spoko, ja po prostu piszę z perspektywy osoby, która komputery eksploatuje do momentu, w którym NAPRAWDĘ już nic na nich nie chodzi ;) Więc wiem, na co mniej-więcej zwracać uwagę i co pierwsze przestanie wystarczać.

Gdybym ja miała coś polecać, to obstawiałabym tak:
- najtańszy procesor typu i3 (360 zł);
- najtańsza płyta główna obsługująca powyższy procesor, ze zintegrowanym wszystkim czym sie da, byle przyzwoitej firmy (ok. 350 zł);
- 2 giga markowego ramu, niekoniecznie z najwyższą możliwą częstotliwością, bo w tej chwili różnice przy domowych zastosowaniach są minimalne (ok. 160?);
- dowolny twardy dysk, dla Mamy raczej nie będzie się specjalnie liczyła pojemność, więc zwróciłabym uwagę raczej na szybkość - ale tu też różnice cenowe nie są duże (ok. 160);
- co do zasilacza, to zgadzam się, że lepiej zainwestować w dobry i cichy (jakieś 230)
- absolutnie dowolona nieświecąca się obudowa (100)
- dowolny napęd DVD (ok. 80)
- monitor - 22", jeżeli za duży, to 19". Matryca wystarczy TN, w tej chwili to wydatek około 450 złotych.
- A, i jeszcze system...

*edit* AMD o podobnych parametrach wyjdzie prawdopodobnie trochę taniej, ale w AMD nie grzebałam, jak składałam ostatnio swój, więc kompletnie się nie znam.

W tym zestawie można ewentualnie dołożyć później RAM, reszta zostaje "na sztywno". Na moje oko pochodzi stabilnie dłuuuuugo. Opinie, panowie mądrzejsi ode mnie? ;)

_________________


Ostatnio zmieniony przez Serika dnia 08-11-2010, 13:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-11-2010, 13:26   

Kashue napisał/a:
W sumie procesor w tym zestawie jest powiedzmy umiarkowany, musiałbym sprawdzic czy jest wersja tego z atomem 2 rdzeniowym, czy jakimś innym procesorem w dobrej cenie


Raczej nie ryzykowałbym Atoma. To bardzo słabe procesory które nie koniecznie zostały pomyślane o użytkownikach komputerów. Może, jeśli ktoś chce się ograniczyć do pisania to wystarczy, ale w zasadzie chyba każda, szersza działalność będzie bardzo utrudniona.

Ten komputer, znając Ave ma stać w domu i prawdopodobnie znajdą się dla niego jakieś dodatkowe funkcje.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Kashue Płeć:Mężczyzna
Nightstalker


Dołączył: 06 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2010, 14:33   

Hmm, zwykły Atom z karta zintegrowaną intela odtwarza płynnie film FullHD, więc nie jest tak źle z tym.

Powiedzmy że coś takiego by mogło wyjśc (dalej upieram się przy zasilaczu z obudowy ze względu na to że grafika jest zintegrowana)


Spoiler: pokaż / ukryj

ProLine - Konfigurator PC - Zestaw z dnia 2010-11-08 14:29 - www.proline.pl

Procesor AMD Phenom II X2 555 Black Edition s.AM3 BOX 315,00
Płyta główna MSI GF615M-P33 nF430+GF6150se s.AM3 165
Pamięć RAM GV32GB1333C9SC Geil 2GB DDR3 1333 Value 9-9-9 115
WD WD5000AADS 500GB sATA II 32MB 135
Obudowa TRACER_755_EX_450 * Tracer Exclusive 4Life 450W TRO-755 219
Napęd lub nagrywarka LG_GH-22LS50_B_O LG DVD Recorder GH-22LS50 LightScribe Sata Black Oem 95
Monitor LG_22_E2240S-PN LG 21,5 E2240S-PN LED wide 525
System operacyjny MS_GFC-00612 MS Windows 7 Home Premium OEM 64-bit PL 1-pack 345
Głośniki CT_5.1_INSPIRE_A520 Creative 5.1 Inspire A520 165

Cena zestawu brutto: 2079

Wybrałem AMD ze względu na cenę płyty głównej oraz na większa szanse że AMD nie zmieni w bliskiej przyszłości slotu AM3, w przeciwieństwie do Intela który co procesor to zmienia gniazda :) tak by nie można było zmienic procesora na inną generacje bez zmiany płyty głównej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-11-2010, 15:24   

[quote="Zegarmistrz"]
Kashue napisał/a:

Raczej nie ryzykowałbym Atoma. To bardzo słabe procesory które nie koniecznie zostały pomyślane o użytkownikach komputerów. Może, jeśli ktoś chce się ograniczyć do pisania to wystarczy, ale w zasadzie chyba każda, szersza działalność będzie bardzo utrudniona.
.


Mój celeron generację starszy niż atomy (netbooki) z dwugigowym ramem odtwarza pliki do 720. Atomy w Asusach EEE bezproblemowo dają sobie radę z filmami w HD. Oczywiście, w którymś momencie kończy się im wydajność, ale to ma być przecież komputer rozsądny cenowo, a nie kombajn.

ps Zeg, zdefiniuj szerszą działalność? Bo ja się na 900mHz w ostry multitasking bawię, z włączoną szopą, lisem z kilkunastoma zakładkami, winmałpą, openkore, komunikatorami - i faktycznie, filmów na youtube nie pooglądam. Ale żaden z wymienionych wyżej programów nie zwalnia.
Wspominałem że mam podpięty drugi monitor?
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2010, 18:50   

zestaw 1

Spoiler: pokaż / ukryj

MSI G41M-P25 IG41 s775 179zł
procesor Intel C2D E3400 150zł
Kingston 2GB DDR2-800 CL5 Non-ECC KVR800D2N5/2G 139zł
obudowa (obojętnie) ~160zł
Zasilacz Tagan SuperRock TG350-U33II 350W Bulk 140zł
Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2 135zł
nagrywarka dvd ~100zł lub odtwarzacz BD za 305zł (za 5 lat dvd już nie będzie)
system 350zł
całość ~1600zł (wersja BD)


zestaw 2

Spoiler: pokaż / ukryj

Asus M4A78LT-M LE 760G s.AM3 185zł
AMD Athlon II x2 245 s.AM3 BOX 185zł
Kingston 2GB DDR3-1333 Non-ECC CL9 KVR1333D3N9/2G 105zł
Nagrywarka dvd ~100zł lub odtwarzacz BD za 305zł
Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2 135zł
Zasilacz Tagan SuperRock TG350-U33II 350W Bulk 140zł
obudowa (obojętnie) ~160zł
system 350zł
całość ~1600zł (wersja BD)


do tego:
monitor: ~500zł warto kupić z wyjściem DVI. Takie są trochę droższe.
peryferia: ~100zł (należy pamiętać o kablu DVI którego praktycznie nikt nie dodaje do monitora).
głośniki: od 40zł wzwyż (no chyba, że już są)

dlaczego DVI? Wyraźniejsze mniej meczące oczy czcionki.
Dlaczego nie i3 czy kosztowny AMD Phenom II? Tak wydajne procesory nie są potrzebne do prac biurowych czy oglądania filmów. Dla takich zastosowań starczają bez problemów nawet procesory klasy CULV, które taktowane są z prędkością 1,3 GHz. Tym samym wszystko powyżej 2,1 GHz jest tu w zupełności wystarczające.

Można dodatkowo zaoszczędzić kupując obudowę z zasilaczem (należy tylko pamiętać, ze zasilacz powinien mieć 120mm wentylator) i DVD zamiast BD.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-03-2012, 17:37   

Podepnę się z pytaniem: koleżanka planuje kupić laptopa (jest ignorantką, jeżeli chodzi o sprzęt), to ma być sprzęt na dłuższy czas, dziewczyna gra w gry "z wyższej półki" (Wiedźmin, te sprawy), ale najważniejsze jest to, że profesjonalnie zajmuje się grafiką komputerową i chce, żeby na laptopie śmigał jej CS5. Będę zobowiązana za jakieś propozycje, najlepiej konkretne modele. W tej chwili intensywnie zastanawia się nad tym - klik. Warto?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-03-2012, 20:22   

Do gier - bardzo dobry, ale gryzie mi się z "ale najważniejsze jest to, że profesjonalnie zajmuje się grafiką komputerową i chce, żeby na laptopie śmigał jej CS5". Już laptop za ok. 2k Photoshopa pociągnie bez najmniejszego problemu, ale... to się nadaje tylko do hobbystycznej grafiki. Jeśli chce się bawić w PS, to przy laptopie 15,6" powinna mieć rozdzielczość 1600x900 a nie mikre 1366x768.

Do półprofesjonalnej grafiki powinna wydać z 1000-1500 zł na jakiś normalnej jakości monitor, taki który umie względnie poprawnie wyświetlać kolory - laptopowe, nie licząc dosłownie kilku modeli na rynku, tego nie potrafią.

Ok, koniec wytykania nierealnych wymagań, spróbujmy coś znaleźć :)
Zakładam że rozmiar laptopa i to że nie będzie to stacjonarka jest nienegocjowalne, więc do wygodnej pracy na 15,6" polecam rozdzielczość 1600x900 (w tym roku coś ich mało...), oraz kartę graficzną z okolicy 80. miejsca na liście Notebookcheck.net, np. Asus N55SF.

Edit: coby nie zginęło, z 17" mamy np.:
- http://www.x-kom.pl/p/75131-notebook-laptop-17,3-dell-xps-l702x-i5-2450m-4gb-500-dvd-rw.html
- albo FullHD - http://www.x-kom.pl/p/75133-notebook-laptop-17,3-dell-xps-l702x-i5-2450m-4gb-500-dvd-rw-1080p.html

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group