FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Czy warto za to płacić?
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-07-2010, 14:07   Czy warto za to płacić?

Zegarmistrz kupuje nowy komputer. Komputer ma mieć następujące parametry:

Procesor: I3-530 2,93GHz
Płyta: Asus P7H55
Pamięć DDR3 4GB 1333
Dysk: 500GB
DVD-R
Czytnik FDD
Karta 8800 GT 1GB DDR3
Obudowa Midlatx 400W
Software: Windows 7 64 bit, Starcraft II

Coś warto pozmieniać?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 09-07-2010, 09:32, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Stary_Umęczony Płeć:Mężczyzna
Andrzej

Dołączył: 30 Cze 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2010, 14:33   

Ile za to? Ja bym większość rzeczy pozmieniał.
Płyta raczej jakoś inaczej się nazywa.
Dysk nieznany.
Zasilacz nieznany (to najgorsze).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kanon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2010, 21:05   

To zależy ile za to chcesz płacić. Jak gorsze, to warto... jak sporo kasy, to NIE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-07-2010, 22:46   

Po pierwsze: popraw literówkę w płycie, bo ta którą podałeś nie istnieje.

Po drugie: ja się niespecjalnie znam, ale jesteś pewien, że 400W wystarczy? Zwłaszcza jeśli zasilacz nie będzie bardzo dobrej firmy, warto kupować z zapasem - a najlepiej po prostu zainwestować w dobry jakościowo.

Po trzecie: z tego, co mi mówiono, jak składałam swój komputer wynikało, że różnica w wydajności DDR3 i najszybszych DDR2 jest prawie żadna. Jeśli chcesz kupić jak najtaniej, może nie warto w DDR3 pakować? (chociaż ja przyznaję, że zainwestowałam w trójkę).

Po czwarte: po co Ci FDD? Dołóż tę kasę do szybszego dysku twardego (szybkiego, nie większego).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 05 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 09-07-2010, 03:41   

Racja, zamiast FDD lepiej zainwestować w czytnik kart pamięci, albo całkiem zrezygnować bo zastosowania nie ma praktycznie żadnego.

Co do zasilacza, to wiem z doświadczenia ze lepiej kupować osobno. Te dołączane do obudowy mają tendencję do warczenia wentylatorem jak kosiarka po kilku miesiącach użytkowania kompa. Lepiej kupić coś z dużym wolnoobrotowym wiatrakiem bo inaczej można oszaleć od hałasu. To ile mocy trzeba można oszacować takim czymś kalkulator

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-07-2010, 09:44   

Kanon: zdefiniuj "grosze" i "dużo".

Wiatraczki, zasilacze i inne choróbstwo są akurat tanie, więc tym nie warto się zajmować.

FDD jest włączony do zestawu, kosztuje kilkanaście złotych. Jest to cena bagatelizowalna.

Różnica cenowa między DDR2 i DDR3 także jest nieznaczna. Na to drugie trzeba dłużej czekać, bo nie ma go w magazynie.

Dysk twardy jest nieważny. Nie zdażyło mi się jeszcze, żebym wypełnił moją starą 60 gigówkę. Zresztą i tak planuje kupić w najbliższym czasie 2 dyski przenośne 1,5 terra.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Stary_Umęczony Płeć:Mężczyzna
Andrzej

Dołączył: 30 Cze 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2010, 13:11   

Po prostu napisz za ile chcesz mieć kompa i do czego go używać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serik
Gość
PostWysłany: 09-07-2010, 13:16   

Nie, dobry zasilacz nie jest aż taki tani, żeby go zbagatelizować.
Ja nie pisałam o pojemności dysku, tylko o jego szybkości, to zupełnie co innego :) Chcesz szybki i dużo cache.

A poza tym Kanon zadał dobre pytanie: ile za to coś dajesz? Wejdź sobie na ceneo i poprawdzaj poszczególne części (jesli nie są zdefiniowane, przyjmij najtańszą możliwą opcję) i policz, ile wyszłyby oddzielnie.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-07-2010, 13:34   

Wyszło 200 złotych drożej, niż w katalogu sklepu stacjonarnego. Zadowolona? Czy możemy skupić się na rzeczach ważnych, zamiast drugożędnych peryferiach i poradach z katalogu Kapitana Obvius'a?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
S.
Gość
PostWysłany: 09-07-2010, 13:46   

Przepraszam że próbowałam pomóc, więcej nie będę :)
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-07-2010, 20:01   

Lepiej kup jakiś czterojajowy procesor od AMD, za 450 złotych kupisz Phenoma II i będzie to inwestycja w przyszłość. A 8800 może być słaba do SCII, dla performance proponuję zainwestować w czerwonych, a mianowicie w HD4870, który po wprowadzeniu nowej generacji kart graficznych kosztuje 400 złotych, a w osiągach nie różni się praktycznie niczym od 5770 za 700-800 złotych. Poza tym inwestycja w podstawkę AMD zwraca się tym, że za kilka lat wystarczy wymiana samego procesora i aktualizacja BIOSu(tak, mój phenom II x4 doskonale działa z AM2+ i na trzyletniej płycie głównej), a nie kupowanie nowej płyty głównej, a co za tym idzie także i pamięci. Lepiej nieco się wykosztować, a mieć spokój na kilka następnych lat.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-07-2010, 01:13   

Slova napisał/a:
A 8800 może być słaba do SCII


Bluźnisz, chłopcze. Na ponad dwuletnim laptopie z HD3650 na pokładzie SCII śmiga aż miło, na średnich detalach. Nie doceniasz talentu panów z Blizza jeżeli chodzi o optymalizację i tworzenie estetycznej, ale przy tym niezbyt wymagającej grafiki. Z 8800 to będzie mógł włączać cienie na full i odpalać antyaliasing. Lepsza grafika może się owszem przydać, ale bynajmniej nie do SCII.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-07-2010, 09:22   

No tak, ale po co kupować grafikę, która już na tę chwilę stanowi minimum dla wielu gier? Ba, to już nawet nie jest średnia półka... Nie oszukujmy się, karta grafiki za 120PLN jest na dzień dzisiejszy nieopłacalna, za rok czy dwa i tak trzeba będzie ją wymienić, a wtedy już nie będzie zapewne takiego zrównoważenia między kartami grafiki nowej i poprzedniej generacji.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zeg
Gość
PostWysłany: 10-07-2010, 11:23   

Przepraszam. Karta graficzna to GeForce 9800, a nie 8800. Gość z tego sklepu pisze, jakby skończył medycynę.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-07-2010, 12:05   

To już lepiej, ale w tym przedziale cenowym, jak już mówiłem, HD4870. Co jak co, ale, mimo, że 9800 i ów radeon są z tego samego okresu i teoretycznie tej samej ligi, to jednak ten drugi radzi sobie lepiej, mimo upływu czasu. A ceny podobne.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group