FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Twój system operacyjny ^^

Jaki masz system?
Windows 95
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 98 & 98 SE
15%
 15%  [ 20 ]
Windows Me (Millenium)
1%
 1%  [ 2 ]
Windows NT 4
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 2000
3%
 3%  [ 5 ]
Windows XP
58%
 58%  [ 77 ]
Linux
18%
 18%  [ 24 ]
..inny (jaki?)
3%
 3%  [ 4 ]
Głosowań: 89
Wszystkich Głosów: 132

Wersja do druku
tzok Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2003
Skąd: Bielsko-Biała
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2003, 20:20   

Miałem Me ale wróciłem do 98SE - to coś co się zwie Media Player 7.0 mnie do tego skłoniło.
Na laptopie miałem XP ale też jest 98SE, bo 96MB i Cel366 to trochę za mało dla XPka.
Poza tym wychowałem się na DOSie i nie mogę się przekonać do systemu, który na nim nie bazuje. Nie lubie kreatorów i komunikatów, że czegoś nie mogę zrobić. Długo mi zajęło przekonanie się do P'n'P (z początku miałem to wyłączone i zasoby przydzielałem ręcznie ale na moim nowym kompie już się tak nie da :( ). Dla mnie idealnym systemem był PC-DOS 6.30 z NC 5.0, to były czasy...
Linuxa znam z WinLinux'a i Knoppixa - zwłaszcza z tym drugim mam pozytywne odczucia. Ale Linux to z kolei przegięcie w drugą stronę, ten system ma wszystkie "wnętrzności" na wierzchu, przez to niestety dużo zajmuje na dysku i do najszybszych nie należy (mowa głównie o GUI - KDE).

_________________
Nie wierz w cuda... polegaj na nich!!!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
169048
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-09-2003, 20:21   

Dwa kompy, dwa Xp-ki ( punkty doswiadczeniaO_o). Komp TYLKO moj nie wywiesil sie jeszcze ani razu. Komp, do ktorego maja dostep moje nieletnie siostry wywiesza sie regularnie...
Powrót do góry
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-09-2003, 16:17   

Debian GNU/Linux. Wolność, kontrola, stabilność, bezpieczeństwo. Debiana cenię za to, że daje administratorowi pełną władzę nad systemem - nic nie dzieje się z systemem bez mojej wiedzy. Żadnych kreatorów, żadnych klikadełek, żadnej autodetekcji. Pełnia władzy i kontroli. Na tym fundamencie zbudowane jest wygodne środowisko zarówno do pracy deweloperskiej, jak i zwykłego użytkowania, które zapewnia mi maksymalną produktywność.
Dla ciekawskich - screenshot. Warto zauważyć brak ikonek na pulpicie - według mnie zarządzanie plikami z shella, ewentualnie Midnight Commandera jest bardziej wydajne, oraz niewielkie paski okien i pasek sterowania na dole - nie lubię marnotrawienia miejsca.
tzok napisał/a:
Linuxa znam z WinLinux'a i Knoppixa - zwłaszcza z tym drugim mam pozytywne odczucia.

Knoppix bazuje na Debianie, więc te dobre odczucia znikąd się nie wzięły :)
tzok napisał/a:
Ale Linux to z kolei przegięcie w drugą stronę, ten system ma wszystkie "wnętrzności" na wierzchu, przez to niestety dużo zajmuje na dysku i do najszybszych nie należy (mowa głównie o GUI - KDE).

Dużo zajmuje na dysku? Żartujesz sobie chyba. Minimalny zestaw programów można spokojnie zmieścić w obszarze 200 MB, a mając do dyspozycji 1 GB można spokojnie zmieścić kompletne środowisko graficzne z pakietem biurowym, edytorem grafiki, odtwarzaczem multimediów, a nawet profesjonalnym kompilatorem C/C++ z kompletem bibliotek. Zapewne Twoje odczucie związane jest z zainstalowaniem nadmiaru niepotrzebnych Ci programów, albo z zignorowaniem faktu, że dystrybucja Linuksa to nie tylko system operacyjny... A KDE - owszem, ma duże wymagania, w szczególności, jeśli idzie o pamięć operacyjną. Ale nikt nie każe nikomu używać KDE - nie podoba się, zainstaluj coś innego. W Linuksie chodzi o wolność wyboru.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Xel Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Lip 2002
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2003, 16:34   

w98 se, póki potrafię go naprawiać, to nie chce mi się zmienać :> no i nowe wirusy mi nic nie robią :P

_________________
'dzięki diabelskiej pysze, jednych nie widzę a drugich nie słyszę'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3015513
KArolCIA Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Lip 2003
Skąd: stamtąd, gdzie diabeł mówi dobranoc
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2003, 18:19   

Dobra, mam drugie pytanko :) :
Jeśli mam do wyboru Windows 98SE, 2000 i XP to który mi polecacie, a który odradzacie?

_________________
Dawno mnie tu nie było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-09-2003, 18:34   

dobra... moja wypowiedź może nie będzie szczególnie łądna ale w każdym bądź razie:

XP - cukierkowy, na siłe próbujący pomagać (z nieszczególnym skutkiem -_-) plus to wysszukiwarka plikó jakaś taka yy.. złożona.. nie umiem z niej korzystac ^^''' [KYAAAA!!! Oni chcą mi to szachrajstwo w szkole poinstalować T___T]. Reakcja na windows moja i taty - "KYAA!! To windows dla idiotów!! <==to tak przy okazji ^^
2000 - stabilny, ale nie wszystkie gry chcą na nim działać. Polecam tym, którzy w gry nie grywają :D
98 - yy.. starsze toto ^^ I gry działają :D I więcej nie powiem bo go miałam dawno temu :D

koniec końców - polecam 2000 a wzbraniam przed XP. Ale mnie zawsze trafia jak widzę ten cukierkowy system operacyjny ^^''' Tylko trzeba jeszcze zwrócić uwagę, że gry zamierzasz grać też w starsze gry - na 2000 mogą Ci nie działać...

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-09-2003, 19:01   

Ja używam XP. I nie wiem gdzie on jest cukierkowy...

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
MrBat Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2003, 19:12   

he he a ja już mam linuxa ! :) ta tylko żebym wiedział co i jak to byłby najlepszy SO :P (tak przyanjmniej mówią...)

BTW Sory Tilk. Przeczytałem ten artykuł i tera zaluje ze marnowalem twoj czas...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-09-2003, 19:46   

Jeśli nie planujesz uzywać bardzo starych programów, to zdecydowanie polecam XP. Cukierkowy wygląd mozna zmienić na ten ze starych windowsów, a pomyloną wyszukiwarkę mozna zmienić na normalną poprzez dodanie jednego wpisu do rejestru. I przede wszystkim jest stabilny.

Jedyny problem to wymagania: co najmniej 128 MB RAM (chociaż lepiej mieć więcej). Jeśli nie masz tyle RAM-u, to zainstaluj 98SE.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Martin Płeć:Mężczyzna
Wszechbiblia.Net Admin


Dołączył: 07 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2003, 23:42   

Hymm.. ale 128 MB ja na te czasy to wartosc nadywraz mala i problemu raczej nie powinna stanowic.

_________________
http://www.wszechbiblia.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-09-2003, 06:22   

Eee, nie... Ja do zeszłego roku miałam 64 ^_^ - a i to podkręcane ^__^

( i 600 MB na dyksu - nie wolnego, całości ^__^)

Ale już wszystko w porządku, mam normalnego (akurat) kompa...

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KArolCIA Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Lip 2003
Skąd: stamtąd, gdzie diabeł mówi dobranoc
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2003, 15:09   

Satsuki napisał/a:
dobra... moja wypowiedź może nie będzie szczególnie łądna ale w każdym bądź razie:

XP - cukierkowy, na siłe próbujący pomagać (z nieszczególnym skutkiem -_-) plus to wysszukiwarka plikó jakaś taka yy.. złożona.. nie umiem z niej korzystac ^^''' [KYAAAA!!! Oni chcą mi to szachrajstwo w szkole poinstalować T___T]. Reakcja na windows moja i taty - "KYAA!! To windows dla idiotów!! <==to tak przy okazji ^^
2000 - stabilny, ale nie wszystkie gry chcą na nim działać. Polecam tym, którzy w gry nie grywają :D
98 - yy.. starsze toto ^^ I gry działają :D I więcej nie powiem bo go miałam dawno temu :D

koniec końców - polecam 2000 a wzbraniam przed XP. Ale mnie zawsze trafia jak widzę ten cukierkowy system operacyjny ^^''' Tylko trzeba jeszcze zwrócić uwagę, że gry zamierzasz grać też w starsze gry - na 2000 mogą Ci nie działać...


hmmm... Ja wogóle mało grywam, ale jeżeli już to w Heroes III.

XP: miałam raz z nim do czynienia. Ocena: eee... chyba po prostu nie jestem przyzwyczajona ^^"
2000: cudze opinie na jego temat są mi bardzo pomocne, bo ani razu tego na oczy nie widziałam, a tym bardziej użytkowałam
98SE: Ten system mam najlepiej obcykany i się do niego przyzwyczaiłam.

No i mam problem :?

Crack napisał/a:
Jedyny problem to wymagania: co najmniej 128 MB RAM (chociaż lepiej mieć więcej). Jeśli nie masz tyle RAM-u, to zainstaluj 98SE.


Problem nie istnieje, bo wiem że będę miała 250 MB RAM z możliwością rozbudowy do ok. 500 MB RAM ^^

_________________
Dawno mnie tu nie było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-09-2003, 16:33   

ja mam 256RAMu i mój 2000 dziala śpiewająco na nim =)

A swoją drogą - rozważam pomysł Linuxa tylko musialabym się porządnie pobawic w partycje i zapewne musialabym zrobić na wszystkim format więc wstrzymam się póki nie będę miala nowego dysku ^^.
Poczekamy zobaczymy - chcę się w tym szachrajstwie trochę pobawic :D

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-09-2003, 16:41   

No to możesz instalować XP. Przy takim kompie będzie chodził jak błyskawica, a Heroes III na nim działa. Jak juz pisałem wygląd mozna zmodyfikować. Za nim przemawia:
- obsługa najnowszych technologii (pamięci przenośne pod USB, drukarki pod USB - nie zacinają windowsa podczas druku)
- możliwość zmiany wyglądu okienek (np. możesz przwrócić te z poprzednich windowsów)
- nie sprawia problemów z nowszym sprzętem (np. ze sterownikami)
Do samej obsługi dość łatwo się przyzwyczaić. A jak czegoś nie wiesz, po prostu szukasz w necie^^

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-09-2003, 17:11   

Crack, na XP bawet Prince of Persia działa...^^

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group