FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
Shinpū Płeć:Mężczyzna
I'll never pray to God


Dołączył: 26 Mar 2008
Skąd: z Polski
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2008, 22:05   

Norrc napisał/a:

PS. Easnadh, to że masz małe piersi to nie wina twórców anime (wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać).

Tak i niczyją winą są "niezdrowe"(z naszego punktu widzenia) fascynacje Japończyków:)

Właśnie skończyłem oglądać Mnemosyne hmm i moje uczucia są bardzo mocno mieszane. Mnóstwo tu krwi, mocno psychicznych i sadystycznyuch postaci, seks(w tym również z udziałem bohaterki wyglądającej na nieco nieletnią),anioły etc. Podczas oglądania towarzyszyła mi myśl, że może jednak coś z tego będzie ciekawego. I niby wszystko na końcu się wyjaśnia jednak całość sprawiła na mnie wrażenie źle przemyślanej, a z braku pomysłu sięgnięto po tony przemocy, sadyzmu, seksu etc.
Technicznie, szczególnie jak na OAV i 2008 rok, jest mocno średnio.

_________________
Nulla lassitudo impedire officium et fidem debet

Żadne zmęczenie nie powinno przeszkadzać obowiązkowi i wierności.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8431400
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-08-2008, 22:30   

Shinpū, mogę prosić na PM o te rzeczy związane z Mnemosyne o które głośno na forum zapytać nie wolno ? Jak nie na PM (bo tam chyba też jest zakazane) to w moim profilu masz GG. Byłbym wielce wdzięczny.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-08-2008, 23:29   

Zastanawiające, że nagle płeć męska stanęła murem w obronie biuściastych lolitek. Hm, nie. To oczywiste, a nie zastanawiające. Życie po prostu. Jakkolwiek myślałam, że to działa głównie na Japończyków.

Szkoda tylko, że nikt nie wyłapał lekkiej ironii, z jaką zwykle piszę. Ech, bywa. Więc napiszę wszem i wobec:
Proszę nigdy nie trakować moich postów aż tak bardzo serio-serio.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-08-2008, 00:39   

Droga Easnadh, Nie traktowałem Twojego posta "serio-serio". Poprostu naprawę nie mogłem się oprzeć pokusie napisania tego zdania. Nie jestem fanem lolitek, choć nie przeszkadzają mi. Na dowód na to, iż dokuro-chan nie jest produkcja moich marzeń, niedługo wyślę reckę drugiej serii na Tanuka. Po jej publikacji z pewnościa twórcy tego anime nie będą chcieli się ze mną zaprzyjaźnić...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2008, 13:07   

Easnadh napisał/a:
Proszę nigdy nie trakować moich postów aż tak bardzo serio-serio.

Ja także żartowałem i tak samo jak Norrc nie mogłem się oprzeć pokusie napisania tego zdania. Dokuro-chan jest dennym anime i tego nic nie zmieni, z niecierpliwością czekam na recenzje Norrc-a.

Zero no Tsukaima 3 ep 4 - Ja Już nie wiem czy Saito ma lepiej czy gorzej... ale jedno mogę powiedzieć: ELVEN BUST BANZAI!!! NOTO-SAMA BANZAI!!!

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
viesiu Płeć:Mężczyzna
Ten tam taki jeden.


Dołączył: 22 Mar 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-08-2008, 16:16   

Claymore - ep15 Sam nie wiem co o tym myśleć. Momentami świetne, a momentami irytujące i nudne :/ Fajna kreska, animacja też nienajgorsza. Z kolei muzyka jest po prostu fatalnie tragiczna - nie da się tego słuchać lol. Ending się fajnie zaczyna, ale potem pojawia się kiepskawy wokal... Póki co mieszane odczucia, ale zdecydowanie więcej tych negatywnych :(

The Melancholy of Haruhi Suzumiya - ep5 Trudno cookolwiek powiedzieć o tej serii po 5 odcinkach, ale jedno jest pewne - popaprane to strasznie :p Oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Oglądając pierszy odcinek uśmiałem się jak nigdy dotąd :D

_________________
"Go beyond impossible and kick the reason to the curb! That's the way of Gurren-dan!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1223942
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-08-2008, 19:09   

Easnadh napisał/a:
Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan 1-3 (licząc, że jest 8 odcinków)

R...r...rrranyyyyyyyyyy, co to byłoooooo? O____o'

No... przecież ostrzegałem w recenzji dość wyraźnie. A cena "3" jest też dość wymowna...

A odcinków jest więcej, bo powstała kontynuacja... kolejne dwa dwuodcinkowce, które były jeszcze gorsze...

A swoją drogą, obejrzyjcie BARDZO UWAŻNIE wzorek na poduszce z głównego screena do recenzji...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2008, 00:41   

5-ty odcinek Onegai Twins...

Spoiler: pokaż / ukryj
Karen i Miina usiłują się upewnić, że Maiku nie jest gejem. A Maiku stara się nie zwracać na nie uwagi, oj bardzo się stara... XD
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
dakkon Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2008, 17:12   

Detroit Metal City ep. 1 - nie pamiętam kiedy ostatnio pierwszy odcinek jakiegokolwiek anime zmiótł mnie z siedzenia, ale DMC wymiotło mnie, oj wymiotło :O
W skrócie jest to o kolesiu, który osiągnął sukces jako wokalista zespołu metalowego, lecz w rzeczywistości jest wrażliwy i nieśmiały, a w skrytości ducha marzy o śpiewaniu piosenek o kwiatkach i miłości XD
Graficznie jest przeokropne. Odcinek trwa zaledwie 10 min, a beczkę toczyłem niemiłosiernie długo po jego zakończeniu. Momentami ostro jedzie po bandzie :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2008, 09:56   

Oj tak, DMC wymiata! Wymiata kompletnie! Chyba najbardziej hardcorowy humor jaki dotychczas widziałem w anime.

Obejrzałem też Eurekę 7, bo niby podobna do Xamda (Bounen no Xamdou - Xamd: Lost memories). Hmm... podobieństwa niby są ale Xmad jest klasę wyżej jeśli chodzi o wykreowanych bohaterów, realia, czy grafikę. W każdym razie tyle można wydedukować po 3 odcinkach. Japończycy pokazali nie raz, że potrafią skopać dobrą serię, więc Xamd ma szansę by stać się gniotem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-08-2008, 12:57   

Moyashimon - apoteoza powiedzenia "mała rzecz, a cieszy". Jedenaście odcinków o wspólnych perypetiach studentów i mikrobów, niezbyt poważnie, ale z wdziękiem. Sympatyczni (i realistyczni!) bohaterowie i trochę prostych prawd o życiu. Do tego ładna, by nie powiedzieć urocza grafika i mamy idealną seryjkę na poprawę nastroju.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ishamael Płeć:Mężczyzna
Tkacz Sieci


Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Shayol Ghul, więzienie dla potępionych
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2008, 20:54   

Obejrzałem dzisiaj ostatnie dwa odcinki Samurai Champloo, oj działo się...

Najpierw sprawy techniczne, grafika na wysokim poziomie, choć projekty twarzy postaci były dość charakterystyczne. Muzyka, sam miód. Opening w stylu hip-hop zapadł mi w pamięć na długo dzięki rewelacyjnemu tekstowi...

Cytat:
Ostry jak krawędź samurajskiego miecza
Metalowe ostrze tnie ciało i kości[...]
Zastanawiam się czemu miłość nie podąża ścieżką klanu
Ufam tylko instynktom gdy brakuje mi planu


Oł yeaaah! Natomiast Ending to cudowna, nastrojowa ballada z piękną muzyką i, równie wciągającym tekstem. Taaak.

Animacja daje kopa porównywanego z łykiem dobrej whisky. Ta jeees, walki są tak wypaśne i znakomicie wyreżyserowane, że ich zakończenie przyjmowałem z żalem. Mugen porusza się jak drapieżnik, a Jin jest dostojny i charyzmatyczny. Tak samo można wychwalać czołowych mącicieli, zwłaszcza Shouryuu i Kagetoki Kariyę. Ten ostatni to najbardziej cool bad guy jakiego można sobie wyobrazić. Jego spokój i opanowanie wyznaczają granicę jego klasy. Gdy go zobaczyłem po raz pierwszy pomyślałem sobie: "Żeby tylko Mugen i Jin go nie zabili!".

Na koniec fabuła, już wcześniej w tym temacie troszkę o niej pisałem. Są z nią dwa problemy. Po pierwsze, wątpliwe spoiwo utrzymujące bandę trojga ze sobą przez pierwsze kilkanaście odcinków. Ale to pewnie ta chemia. A po drugie, kilka fillerów, chodzi mi zwłaszcza o odcinki z taggerami i żywymi trupami. Ten drugi przespałem.

Gdzieś na forum wyczytałem, że kilku osobom nie spodobał się odcinek z baseballistami. Dla mnie to była perełka. Co za humor! Trener rządził, dziadek wymiatał, a Mugen i Jin jak zwykle uratowali dzień. Chwała Bohaterom!;)

Na koniec zaspoileruję bo jedyne co mi się nie spodobało to zakończenie. Nie do końca, ale zawsze.


Spoiler: pokaż / ukryj

IMO Kariya był całkowicie poza zasięgiem Mugena i, przynajmniej częściowo, Jina. A jednak zginął. To jeszcze nie byłoby najgorsze, ale Mugen i Jin przeżyli! Po co? Bardzo lubiłem obu, nawet wiecznie flegmatyczny Jin stał się sympatyczny pod koniec serii, ale jakże piękne i dramatyczne byłoby zakończenie gdyby Mugen zginął w wybuchu, a Jin i Kariya zadali sobie nawzajem Cios Karmiczny*. Wtedy jedyną ocalałą byłaby Fuu i tak byłoby dobrze! Przypomnijcie sobie jak wyglądała śmierć Spike'a z Cowoya Beopa. Piękna, prawda? A tu takie Hollywood.

Ale tylko to mi przeszkadzało. Cała reszta znajdowała się na swoim miejscu. Końcówka rządzi.:)

*W pojedynku między samurajami, gdy obaj giną zadając sobie cios jednocześnie


Jeszcze wrócę do tego cuda. Nie raz i nie dwa. Dla Mugena, Kariyi, tej małej ninja-girl (zapomniałem imienia) i jeszcze paru innych. Oglądajcie, smacznego.:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2008, 01:47   

13 odcinek Onegai Twins...

Spoiler: pokaż / ukryj
Dwa odcinki wcześniej okazało się, że to Karen jest siostrą Maiku :) . Wskazówką okazała się stara książka znaleziona w ruderze naprzeciwko domu...

A teraz Maiku usiłuje skupić się na robocie, na co siostrzyczka mu nie pozwala... Po czym udaje się na obóz...
Zorganizowany przez Ichigo, która za pomocą sprzętu szpiegowskiego oczekuje ciekawych wydarzeń...

Jeszcze jedno - Ichigo rządzi. To jej "hehehehe"... XD Zaznaczam, że oglądałem w angielskim dubbingu, w oryginale mogła brzmieć trochę inaczej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enkidu Płeć:Mężczyzna
I'll show you the Sky


Dołączył: 09 Kwi 2007
Skąd: Newport/Rzeszów
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 10-08-2008, 10:02   

W końcu obejrzałem Elemental Gelade. Anime na początku nie przypadło mi do gustu zbyt cukierkowe, ale panienka Reverie Metherlence pomagała mi to oglądnąć. Jej postać najbardziej przypadła mi do gustu w tym anime. W sumie ciężko mi to zrozumieć bo nieraz podobne typy postaci widziałem w wielu seriach ale dopiero tu naprawdę polubiłem jedną z nich. O zakończeniu nie będę wiele mówił żeby nikomu nie psuć nic ale strasznie sentymentalne ;D, choć podobało mi się. Ogólnie dość interesująca seria polecam :p

_________________
Hoping for the best but expecting the worst

Do the Kirby dance! <("<) <( " )> (>")>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5401878
kacperpl1 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2008, 11:09   

Obejrzałem Mnemosyne i mam co do tej serii mieszane uczucia. Z jednej strony dość ciekawy pomysł na fabułę i dobrze ukazany postęp czasu(między innymi postęp technologiczny, rozwój miast itp) z drugiej zaś wulgarny negliż, seks i perwersja. Może niektórym to się podoba ale anime zyskałoby wg mnie gdyby wypuszczono "lekką" wersję bez soczystych scen oraz innym motywem przewodnim walki między aniołami a nieśmiertelnymi niż popęd.

Poza tym ostatnio obejrzałem Hanaukyo Maid Tai i Hanaukyo Maid Tai: La Verite - jeżeli ktoś ma trochę wolnego czasu to może sobie pozwolić na porównanie dwóch odsłon tego samego dzieła( o ile to można nazwać dziełem :P ). Obie wersje mi się podobały, chociaż to co pierwsza ciągnęła przez całą swoją długość, La Verite pokazało w przeciągu trzech pierwych odcinków. Doskonale widać różnice w podejściu autorów do realizmu i klimatu. Starsza wersja przepełniona jest przesadzonymi, nierealistycznymi i głupkowatymi wręcz gagami a na dodatek nie zamyka fabuły(zabrakło środków na dokończenie - takie info z wikipedii ;]) a nowsze pozostawia w pewnym sensie otwarte zakończenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5653682
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 300 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group