FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
  Katastrofa w Smoleńsku, nie żyje prezydent
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-04-2010, 17:37   

Morg napisał/a:
A czy Kaczarowski nie miał przypadkiem spocząć w Świątyni Opatrzności Bożej?


Tak pro forma - Kaczorowski. Pogłoski o tym, że jest spokrewniony z Avellaną są przesadzone;p.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-04-2010, 17:59   

Morg napisał/a:
Mitsurugi - jaki post, taka odpowiedź. Można nie lubić Kaczyńskiego i/lub jego polityki. Ale Ty (i, zauważ, nikt tu inny) podczas żałoby po człowieku atakujesz go. Ocenę tego pozostawię Tobie samemu.

A może obaj dajcie sobie na wstrzymanie. Rozumiem, że część społeczeństwa w świetle ostatniej tragedii jest zirytowana tym w jakim świetle pokazywany był prezydent, a jeszcze innym osobom przeszkadza nadmierne wybielanie jego prezydentury, ale w czasie żałoby przydałoby się zachować odpowiednio do sytuacji i nie naskakiwać na inne osoby.

A jeśli chodzi o miejsce pochówku - chyba rzeczywiście najlepszym miejscem byłaby Warszawa, ale skoro rodzina zmarłych i kuria już podjęły decyzję o pogrzebie na Wawelu, to uznałem, że jakakolwiek krytyka jest niepotrzebna. Co prawda, państwo Kaczyńscy będą tam chowani wyłącznie z powodu katastrofy 10 sierpnia, a nie z powodu jakichkolwiek zasług, ale osobiście oceniam to jako sposób dodatkowego uhonorowania ofiar niedawnej tragedii, czyli coś co zasługuje na poparcie.
Powrót do góry
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-04-2010, 18:01   

A propos mediów. Nieco dołujące jest, że trzeba było tragedii, żeby ogólnopolskie stacje radiowe zaczęły grać porządną muzykę. Co prawda nadal średnio dają się słuchać ze względu na wywiady i newsy co 15min, ale w międzyczasie playlista nie zawiera drących się topowych gwiazdek.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-04-2010, 18:51   

A ja się wyłamię i powiem, że mam naprawdę głęboko w swoich czterech literach gdzie prezydenta pochowają. Mogą go nawet, jak to napisał ktoś na twitterze, w kosmos wystrzelić.
Po prostu nie chce mi się szukać dziury w całym.


GoNik napisał/a:
A propos mediów. Nieco dołujące jest, że trzeba było tragedii, żeby ogólnopolskie stacje radiowe zaczęły grać porządną muzykę.

Kontynuując lekki offtop: "porządna muzyka" to kwestia jabłek i pomarańczy, a poza tym popowe hity podobają się większej części naszego społeczeństwa. Gdyby było inaczej, to ZET i RMF by nie były tak popularne. Zresztą zawsze jest cała masa innych stacji.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-04-2010, 18:58   

Crof, ależ oczywiście, ze jabłka i pomarańcze, nie mam zamiaru twierdzić inaczej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2010, 19:42   

Grisznak napisał/a:
Tekst, który wyjaśnia m.in. czemu od niedzieli nie oglądam TV.


Już jakiś czas temu przeczytałem i też wolę nie oglądać TV, polecam również:

Odnośnie "Dupolewa".

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Samuel Płeć:Mężczyzna
Dinozaur


Dołączył: 17 Sty 2009
Skąd: Warszawa/Marysin
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2010, 14:56   

Ja nie oglądam TV bo po prostu nie mam czasu. A ten tekst "Mendy" jest beznadziejnie tendencyjny. Rany, przecież to wydarzenie miało na jednoczyć...

_________________
ॐ भूर्भुवः स्वः । तत् सवितुर्वरेण्यं ।
भर्गो देवस्य धीमहि । धियो यो नः प्रचोदयात् ॥
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-04-2010, 15:42   

Już pal licho ten artykuł. Szkoda, że nasz władze dość często podejmują decyzje, które dzielą i skłócają ludzi.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-04-2010, 15:52   

W tej konkretnej sprawie akurat władze niewiele miały do dyskusji, pomysł na pogrzeb na Wawelu wyszedł od kapciowego JP2, a biorąc pod uwagę, w jakim stanie jest rodzina prezydenta (przypomnę, że matka braci Kaczyńskich leży w bardzo ciężkim stanie w szpitalu), nie sądzę, aby komukolwiek z niej chciało się w tej sytuacji dyskutować. Zresztą, wdowa po Karolu i tak musi być nieźle wkurzony, bo okazało się, że papież przyśle swojego wysłannika, ergo, Dziwisz, który pewnie po cichu liczył na to, że będzie celebransem mszy żałobnej, będzie musiał zadowolić się koncelebracją.
Powrót do góry
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 15-04-2010, 17:14   

Grisznak, dwie strony wcześniej prosiłam o spokój i powstrzymanie się od przypinania ludziom łatek. A ty totalnie olałeś moją prośbę i w sposób, który może kogoś urazić (i uraził) napisałeś o kardynale Dziwiszu. Dlatego zgodnie z moją obietnicą, otrzymujesz pierwsze ostrzeżenie.

PS Przypominam wszystkim, że dyskusje na temat polityki i religii są na forum zabronione, ten temat to wyjątek od zasady. Gest dobrej woli Moderacji w sytuacji wyjątkowej. Ale jeszcze jeden taki wyskok, a temat zamknę.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2010, 18:22   

Co do Wawelu, ta wiadomość też mnie zaskoczyła, jednakże decyzja już zapadła, tak zadecydowały władze kościelne i rodzina zmarłych, w obliczu śmierci wszelkie protesty i demonstracje są moim zdaniem nie na miejscu, to nie jest czas na tego rodzaju spory.
Ponadto gdybyśmy mieli zastanawiać się nad wszystkimi, którzy spoczęli na Wawelu, czy zasłużyli na to, czy też nie, czy Piłsudzki winien być w tym samym miejscu, co chociażby królowa Jadwiga, tudzież święta, to okazałoby się, że powinniśmy utworzyć szczególne wytyczne, według których, ktoś może być pochowany w tym, czy też mniej czcigodnym miejscu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-04-2010, 13:53   

A czy Ty płaczesz po Kaczyńskim? Sugeruję przeczytać stronę do pełnego zrozumienia zamysłu autora. Tytuł jest celową prowokacją.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-04-2010, 14:25   

Sm00k - podstawowa sprawa jest taka, że to co się wydarzyło faktycznie jest tragedią narodową, przy której bledną śmierć papieża i masakra w kopalni "Wujek".

Czy żałoba jest zbyt ostentacyjna? Zależy jak spojrzeć. Biorąc pod uwagę co działo się po śmierci papieża (czy nawet Michaela Jacksona!) powiedziałbym, że jest całkiem zrozumiała - widać tacy po prostu jesteśmy, mamy potrzebę publicznej manifestacji przekonań, bólu i smutku. "Katolicy" (także ci tylko kulturowi - niewierzący, ale wychowani w specyficznej kulturze), w tym Polacy, mają słabość do celebry, uroczystości i momentami irracjonalnych zachowań. Oczywiście uogólniam, bo na przykład ja nie mam takiej potrzeby, ale też w odróżnieniu do autora nie czuję by cokolwiek mi narzucano.

A prezydent był tylko jedną z 96 ofiar - sprowadzanie całej katastrofy do tego jaki się miało i jaki się ma stosunek do niego jest zwyczajnie krótkowzroczne i obrzydliwe.

Cytat:
Pomijam styl wypowiedzi i formę, ale jestem w stanie się założyć, że połowa z tych najgłośniej krzyczących, to bezmózgie dresy na codzień dziesionujące dzieci z komórek, albo dla zabawy robiące sobie ustawki w lesie. Ale to ja i mi podobni jesteśmy ograniczeni, to my jesteśmy dziecinni.


Przede wszystkim jesteście szufladkującymi ludzi i wywyższającymi się ignorantami.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-04-2010, 15:48   

W pewnym sensie żałoba się zrobiła groteskowa - mamy cały żałobny naród (co akurat, tak osobiście, jest z mojej perspektywy całkiem fajne), żałobnych polityków, żałobne media, jak i osoby które tę "żałobność", w jakiejkolwiek by nie była formie, krytykują twierdząc, że to za dużo. Powiem szczerze - beznadzieja. Nie odcinam się od informacji ale docieram do nich albo przez w ogóle media zagraniczne, albo te nie aż tak często odwiedzane strony internetowe unikając tak radia, jak i telewizji oraz zastanawiając się czy jako osoba inteligentna lepiej mieć stanowisko czy zaszyć sobie papę, bo to chyba bardziej opłacalne.
Bo autor tego czegoś "nie płaczę po Kaczyńskim" miał w jednej głupiej rzeczy rację - żałoba powinna być czasem wyciszenia. Tyle, że można sobie wszystko przemyśleć siedząc w domu, oglądając, czytając (choćby to był Tomek w krainie kangurów a nie Gazeta Wyborcza), stojąc pod Pałacem Prezydenckim (jak i może to po nas spłynąć... kurczę, robię się stronnicza). Ale o błagam, nagle żałoba stała się okazją do wytknięcia w jednej chwili wszystkim politykom i ludziom mediów ich szalonej hipokryzji (co de facto jest prawdą ale sam fakt jest zwyczajnie niesmaczny), żarliwych dyskusji, pojawiły się konflikty i ostra krytyka. Ba, nawet tutaj na forum była dyskusja o miejscu pochówku, której forma sprawiła, że zrezygnowałam z napisania - ktoś by mi odpowiedział niekulturalnie a tego nie lubię. Tak, teraz media powinny być rzetelnie i na bieżąco. Niech śledztwo trwa, markety ruszają, ludzie stoją pod Pałacem, wpisują kondolencje, niech płaczą choćby pod wpływem samej zbiorowości i skłonności do czynienia sytuacji jeszcze bardziej dramatyczną. Z perspektywy osoby, którą prywatnie ta sprawa poruszyła sama w sobie, mówię: odpuśćmy sobie trochę. Co ta krytyka obecnych władz daje? Nic. Doszukiwanie się teorii spiskowych i tajemnego udziału władz Kraju na Wschodzie? Figę z makiem. Protesty w Krakowie? Budzą niesmak. Takie wypowiedzi jak ta powyżej? Są inne okazje aby krytykować społeczeństwo, tylko teraz żeruje się na tym, że jest posłuch kiedy naprawdę dużo osób, przynajmniej przez pierwszych parę dni, czuło się przytłoczonych bo jakby tego nie określić - to była tragedia. Na dzień dzisiejszy jestem bardziej zadowolona więc z tak zwanego "motłochu" niż szczególnie internetowej pseudointeligencji.
Dziękuję i mam nadzieję, że nikogo nie obraziłam. A nawet jeżeli, to po prostu jestem trochę zła.

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-04-2010, 21:35   

Ysengrinn napisał/a:
Przede wszystkim jesteście szufladkującymi ludzi i wywyższającymi się ignorantami.

Żebyś wiedział. Człowiek może się nieźle zdziwić gdy się dowie, że podobnie "krzyczący" tekst rzuca w komentarzu własny, zupełnie inteligentny i konkretny kuzyn (taki przykład, nie związany bezpośrednio z sytuacją). Co nie zmienia faktu, że doznaje się mocnego dysonansu poznawczego wobec takiej osoby, bo w końcu nie wiadomo która natura jest prawdziwa, a która jest maską, a może to jedno i to samo.
Ogólniej rzecz biorąc przykro patrzeć, jak człowiek w sposób niekulturalny zarzuca drugiemu brak kultury.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group