FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
  Jaką książkę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-10-2013, 16:11   

Tren napisał/a:
Tylko w tym momencie mam problem przypomnieć sobie jakie konkretnie tytuły pasowałyby najlepiej do prośby.

Straż nocna oczywiście. Nie ma nadmiaru magii*, jest trochę mrocznie i nawet odrobina humoru się znajdzie >]. Tylko jak już czytał Pratchetta i jest "od biedy", to jednak niekoniecznie przypasuje.

* - ale to już zależy od definicji

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-11-2013, 19:05   

Wydzielono reklamę umieszczoną nie tam gdzie trzeba do właściwego działu.

Przypominam, że temat ten służy odpowiadaniu na konkretne prośby o polecenie, a nie losowemu polecaniu tytułów. Zaś miejscem na reklamę jest dział Ogłoszenia.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luksor45 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2013, 09:08   

Ja polecam w swoim imieniu sagę Wiedźmina, oraz wszystkie części Czarnego Maga oraz Zdrajcy. Znacie tytuły godne polecania przypominające książki, które wspomniałem teraz ? Obecnie nie mam co czytać kompletnie i poszukuje coś na nudę ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-11-2013, 23:25   

Brian Weeks - Trylogia Czarnego Anioła
oraz
Matthew Stover - cykl Akta Caine'a

ma szansę Ci się spodobać.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Luksor45 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2013, 09:09   

Myślę, że sięgnę w wolnym czasie po pierwszą trylogię. A co myślicie o sadze Zwiadowcy ? Często widzę ją na pułkach w Empiku ale jakoś nie sięgnąłem jeszcze po tą pozycję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-11-2013, 09:16   

Sam tego przeglądałem, ale znajomy czyta i twierdzi, że idealnie homogeniczne czytadło fantasy. Przeczytasz pierwszy rozdział i już wiesz wszystko. Kto jest villianem? Kto protagonistą? Jakie role mają postaci? Jaka jest intryga? A potem możesz pominąć dowolny fragment książki, a i tak po stronie już wiesz, co się dzieje i czytasz dalej.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2013, 16:22   

Jest też oczywiście klasyczny cykl Czarnej Kompanii Glena Cooka (choć radzę poprzestać na pierwszej trylogii). Z drugiej strony to właśnie klasyka, więc pewnie już znana.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-11-2013, 19:12   

Może ktoś polecić jakąś powieść z planującym bohaterem? Chodzi mi o to, żeby miał jakiś cel który chce osiągnąć i tworzył plany jak to zrobić. Ostatnio mnie to trafiło, że praktycznie w każdej książce przeczytanej to albo bohaterowie cały czas poświęcają na rozwalenie planów ich przeciwników sami nic konstruktywnego nie wnosząc, albo plątają się po okolicy jak grupa kurczaków z poodcinanymi głowami, czekając aż autor się ulituje i podrzuci im nie wiadomo skąd jakieś wskazówki albo wręcz gotowe rozwiązania.
Gatunek może być dowolny, chociaż tematyka raczej to mocno ogranicza - w kryminale detektyw raczej pląta się bez celu szukając wskazówek, więc odpada. W sensacji najczęściej bohater jest przerzucany od porwania do strzelaniny przez kilka efektywnych pościgów, więc "plany" ograniczają się do tego gdzie się schować, kogo przesłuchać, a jak już wiadomo o co chodzi, to kogo powstrzymać - czyli też nie. Nie wiem gdzie takiego motywu szukać. W klasycznym układzie to przeciwnicy mają plany i pomysły, a bohater "przypadkiem" się w to wszystko wplątuje. Interesuje mnie właśnie punkt widzenia kogoś, kto to wszystko organizuje.
Przyjmę wszystkie sugestie :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 21-11-2013, 19:57   

Artemis Fowl..?

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 21-11-2013, 20:09   

Mistborn - grupa, do której dołącza bohaterka, stopniowo wciela w życie kolejne elementy planu obalenia evil overlorda (na zasadzie złodziejskiego skoku). Fantasy.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-11-2013, 13:31   

"Mistborn" już czytałem, faktycznie pierwszy tom pasował do moich wymagań. Niestety pod koniec ubili jedyne dwie postacie które coś potrafiły zaplanować, przez co pozostałe 3 tomy to bohaterowie błądzący we mgle ;P Tam już tylko Zachowanie i Zniszczenie mieli jakieś długofalowe plany, ale to były postacie co najwyżej trzecioplanowe
"Artemis Fowl" nie znam, więc oczywiście wypróbuje :) chociaż opis sugeruje raczej serię typowo młodzieżową, co nie zawsze nadaje się do czytania. Z drugiej strony "Achaja" Ziemiańskiego też celuje w tą grupę wiekową, a postać Zaana całkiem nieźle wpasowywała się w to czego szukam, więc może niepotrzebnie jestem uprzedzony.
Dzięki za sugestie, jak komuś coś jeszcze wpadnie do głowy to nie krępujcie się pisać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 22-11-2013, 22:33   

Artemis jest serią skierowaną do młodzieży, acz czy to ubliza przyjemności czytania? Główny to mózg, który dokładnie rozpatruje każde swoje działanie, i co prawda nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu te książki robiły na mnie duże wrażenie. Są w miare lekkie i przyjemne.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
lukim Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lip 2006
Skąd: Nowy Tomyśl/Poznań
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2013, 12:40   

Norwegian Wood - Murakami
Przyjemnie i szybko się czytało. W książce jest kilka miejsc, w których można przystanąć i się zastanowić nad sobą. Ja osobiście jeszcze wrócę do tej książki. Dla ludzi lubujących się w ludzkich, realnych dramatach, którzy nie oczekują szczęśliwych rozwiązań, pozycja obowiązkowa.

_________________
...internet nie zapomina...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-11-2013, 16:01   

Ten Murakami to chyba nie w kontekście pytania Virgila? Bo pomijając imponującą odwagę, na jaką wskazuje śmiałe polecanie książek Murakamiego, to sama w sobie książka ma się nijak do wspomnianych kryteriów poszukiwań.

...a skoro już w temat się wtrącam: Virgil, możesz spróbować z trylogią barokową Stephensona (Żywe Srebro, Zamęt, Ustrój Świata). Fabuła obejmuje losy wielu postaci, głównie znanych z kart historii, w tym większość z nich o planach bardzo ambitnych, o zasięgu światowym. Na czele z członkami Towarzystwa Królewskiego. Muszę jednak dorzucić tu pewne "ale", bo to może przeszkadzać Ci - określenie sposobów na realizacje tych planów to zdecydowana większość historii, nieporównywalnie istotniejsza od samej realizacji.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lukim Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lip 2006
Skąd: Nowy Tomyśl/Poznań
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2013, 18:39   

Cytat:
pomijając imponującą odwagę, na jaką wskazuje śmiałe polecanie książek Murakamiego


Nie polecam książek Murakamiego. Polecam konkretny tytuł :)
Temat ciągnie się od 2009. Pytania Virgila nie zauważyłem. Tak po prostu rzuciłem tytułem, który ostatnio wpadł mi w ręce i zaintrygował.

A jeśli chodzi o pytanie Virgila... Skoro gatunek dowolny to może jakaś książka o zarządzaniu projektami? :D Zapomnij o tej całej nudnej fantastyce. Zdążyć przed terminem - Tom DeMarco Do opisu pasuje, a i czegoś się nauczyć można. :D

_________________
...internet nie zapomina...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group