FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny
  Jaką książkę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-11-2013, 20:56   

lukim napisał/a:
Polecam konkretny tytuł :)


A ja przypominam po raz kolejny, że ten temat służy wyłącznie zamieszczaniu próśb o polecenia jakiegoś tytułu i odpowiadaniu na nie tak jak we wszystkich innych tematach poleceniowych na forum.

Jak ktoś chce umieścić swoje wrażenia po przeczytaniu jakiejś książki to może to zrobić w temacie do tego przeznaczonym.

(wielki jenocie ile razy jeszcze będę musiała o tym przypominać...)

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2013, 17:51   

Costly, Cykl barokowy jest bardzo fajny, ale to faktycznie nie do końca to czego w tej chwili szukam. Tam były 3 główne punkty widzenia chyba - Daniel, który był raczej obserwatorem i komentatorem latającym od jednej postaci historycznej do drugiej - dopiero w końcówce, przy poszukiwaniach złota i tym podobnych, zaczął faktycznie cośtam działać. Jack to z planowaniem nie miał za wiele wspólnego, zdecydowanie lepiej mu wychodziło działanie na instynkt - wystarczy spojrzeć na jego "genialny" pomysł wyprawy do Afryki. Tylko Eliza się do czegoś nadawała, jej zmagania finansowe ogólnie, a plan bankrutowania przeciwnika w szczególności, śledziło się bardzo przyjemnie.
lukim, nie czytałem, więc chętnie przetestuję. Jeśli faktycznie dobrze sfabularyzował rozwój firmy, to powinno mi pasować.
Dzięki za propozycje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
lukim Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lip 2006
Skąd: Nowy Tomyśl/Poznań
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2013, 21:03   

Virgil Ta książka to nie jest jakieś wielkie dzieło :D, ale przedstawia mniej więcej problemy z jakimi muszą się borykać wyżej usytuowani managerowie w korporacjach.

_________________
...internet nie zapomina...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michiyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 19 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2013, 12:08   

Może polecany do wcześniejszego pytania Cykl Scotta Lyncha ("Kłamstwa Locke`a Lamory", "Na szkarłatnych morzach", "Republika Złodziei"). Główny bohater planuje całkiem sporo. ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2014, 22:09   

Cykl Scotta Lyncha kompletnie nie pasuje. Na samym początku jednym celem bohaterów jest tworzenie przekrętu za przekrętem, a i to tylko dla zabawy bo z uzyskaną kasą nie mają pomysłu co robić. A już kilka rozdziałów wgłąb pierwszego tomu pojawiają się magowie i wszystkie długofalowe plany (jeśli jakieś mieli, w książkach nic o tym nie było) biorą w łeb. Dalej fabuła jest już tylko od porwania przez tortury, szantaże, ucieczki, otrucia, kolejne ucieczki, kolejne szantaże itp itd przez kolejne tomy aż do znudzenia. W trzecim tomie to już w ogóle zostali zredukowani do najemników, przyszli, wykonali robotę i sobie poszli. Jak nie mieli pomysłu na początku pierwszego tomu co dalej ze sobą robić, tak pod koniec trzeciego nic się nie zmieniło. Nie zrozum mnie źle, ta seria jest bardzo fajna i przyjemna w czytaniu. Ale bohater tylko reaguje na otoczenie, nie ma żadnego większego konceptu który byłby tam realizowany (magowie cośtam mieli, ale to nie oni są częścią centralną książek :) ).

Skoro już piszę w temacie to dorzucę, że udało mi się znaleźć coś co bardzo ładnie mi się wpasowało w moje oczekiwania. Mianowicie cykl K.J. Parkera "The Engineer trilogy" - jestem teraz na drugim tomie i mimo że sama seria jest "tylko" dobra, to ma jednego bohatera wpasowującego się prawie idealnie w moje poszukiwania. Bez zdradzania zbyt wiele z fabuły, zaczyna on praktycznie od zera, a plany ma epickie w skali. Jego wzrost, budowanie wpływów, realizowanie celi pobocznych za pomocą najróżniejszych narzędzi, wszystko to wpasowuje się ładnie w moje oczekiwania. Jak w każdej książce jest wiele wypadków, porażek, niespodzianek, ale to nie wydarzenia rządzą bohaterem - to on stara się dostosować wszystko do swojego nadrzędnego celu. Innymi słowy jak ktoś kiedyś będzie szukał tego co ja, to polecam ten tytuł :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
123Nowy! Płeć:Mężczyzna
Ołowiany żołnierzyk


Dołączył: 27 Lis 2010
Skąd: Therabiti
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2014, 18:44   

Jeśli to nie ten temat to proszę o przerzucenie go tam gdzie trzeba.

Szukam książki Andre Norton, którą kiedyś czytałem. Klasyka, młoda dziewczyna odkrywa w sobie moc. W tym konkretnym przypadku jest to magia prawdziwych imion. O ile pamiętam bohaterowie toczą bój z oddziałami Kolderczyków. Ale fabułą jest podporządkowana właśnie motywowi magii imion.

Pomożecie?

_________________
Nieoficjalny fan Zabuzy Momochi i Mitarashi Anko.
Oficjalny fan Ohtsuki Akio.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
31522071
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2014, 20:16   

123Nowy! napisał/a:
Jeśli to nie ten temat to proszę o przerzucenie go tam gdzie trzeba.

Szukam książki Andre Norton, którą kiedyś czytałem. Klasyka, młoda dziewczyna odkrywa w sobie moc. W tym konkretnym przypadku jest to magia prawdziwych imion. O ile pamiętam bohaterowie toczą bój z oddziałami Kolderczyków. Ale fabułą jest podporządkowana właśnie motywowi magii imion.

Pomożecie?
O ile kwestia mocy prawdziwych imion jest ogólnie dość istotna dla magii w Świecie Czarownic, nie przypominam sobie ani jednej książki z cyklu gdzie motyw ten byłby centralny dla fabuły, czy koncepcji postaci. Oznacza to prawdopodobnie, że książka należy do końcowego łuku. Szukaj wśród ostatnich tytułów z cyklu.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
123Nowy! Płeć:Mężczyzna
Ołowiany żołnierzyk


Dołączył: 27 Lis 2010
Skąd: Therabiti
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2014, 21:04   

Bezimienny, dziękuję. Tak zrobię.:)

Jeszcze jedno mi się przypomnło. Czytałem kiedyś takie dwie książeczki o bohaterach z dzikiego zachodu rodem, teraz chciałbym sobie przypomnieć (chomik, a jak:)) Głównym bohaterem był niejaki Jim Fantom, kowboj co się kulom nie kłaniał, a głównym szwarzcharakterem niejaki Kendall i jego zwierzchnik - Quay. Miejscem akcji zaś była tzw. Dolina Szczęścia, gdzie zrehabilitowani przestępcy wiedli życie bogobojne i uczciwe. Jak to było naprawdę tylko nieliczni wiedzą.

Pamiętam, że obie książki były drukowane na dość kiepskim papierze i były dość chude, tak na maks. 150 stron każda. Aha, jednym z bohaterów był niejaki Chip Lander, też dość charakterystyczna postać.

Dopomożecie?

_________________
Nieoficjalny fan Zabuzy Momochi i Mitarashi Anko.
Oficjalny fan Ohtsuki Akio.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
31522071
Cgan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2013
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2014, 16:33   

Dzień dobry,

studiuję filologię polską i na trzecim semestrze otrzymałem zadanie napisania analizy wybranego utworu literackiego. Kryteria wyboru są jednak następujące: ma to być opowiadanie lub krótka powieść, której motywem przewodnim jest czytanie lub pisanie. Może to być utwór, w którym znaczącą rolę odgrywa tekst literacki lub postać pisarza. Pisanie może być również obecne na poziomie narracji (dialog autora z czytelnikiem, itp.) Niestety do głowy nie przychodzi mi tytuł żadnego interesującego dzieła, dlatego zwracam się do Was o pomoc. Dla ułatwienia dodam, że gustuję przede wszystkim w literaturze fantastycznej, kryminalnej oraz horrorze, ale nie pogardził bym również jakimś interesującym opowiadaniem surrealistycznym. Kraj pochodzenia autora jest zupełnie dowolny. Za wszelkie propozycje tytułów będę wielce zobowiązany.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-11-2014, 17:07   

Może Atramentowa trylogia Cornelii Funke? Czytałam tylko pierwszy tom, ale generalnie jest to historia rodziny która ma dar przywoływania fikcyjnych postaci do życia, gdy czytają oni jakieś dzieło literackie na głos. Brzmi jak coś co pasowałoby ci koncepcyjnie.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2014, 19:22   

123Nowy! napisał/a:
Bezimienny, dziękuję. Tak zrobię.:)

Jeszcze jedno mi się przypomnło. Czytałem kiedyś takie dwie książeczki o bohaterach z dzikiego zachodu rodem, teraz chciałbym sobie przypomnieć (chomik, a jak:)) Głównym bohaterem był niejaki Jim Fantom, kowboj co się kulom nie kłaniał, a głównym szwarzcharakterem niejaki Kendall i jego zwierzchnik - Quay. Miejscem akcji zaś była tzw. Dolina Szczęścia, gdzie zrehabilitowani przestępcy wiedli życie bogobojne i uczciwe. Jak to było naprawdę tylko nieliczni wiedzą.

Pamiętam, że obie książki były drukowane na dość kiepskim papierze i były dość chude, tak na maks. 150 stron każda. Aha, jednym z bohaterów był niejaki Chip Lander, też dość charakterystyczna postać.

Dopomożecie?
Ależ proszę.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
123Nowy! Płeć:Mężczyzna
Ołowiany żołnierzyk


Dołączył: 27 Lis 2010
Skąd: Therabiti
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2014, 21:55   

Że też nie można tego znaleźć przez google. Bezimienny, jeszcze raz dzięki.

_________________
Nieoficjalny fan Zabuzy Momochi i Mitarashi Anko.
Oficjalny fan Ohtsuki Akio.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
31522071
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-10-2015, 18:29   

Sf fajnego szukam, najlepiej space opery... Choć bez opery się obejdzie, ale na pewno ma być kosmicznie i wielo-planetarnie. Ocenę stopnia fajności pozostawiam respondentom.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość
PostWysłany: 30-01-2016, 15:11   

Poleci ktoś jakieś dobre Fantasy i SF?
Powrót do góry
lianna
Gość
PostWysłany: 31-01-2016, 15:09   

Z sf polecam bardzo Hyperiona, chyba najlepsza ksiązka sf jaką czytałam. Oprócz tego z autorów moim zdaniem świetni są Heinlein czy Resnick. Z fantasy polecam Świat dysku (na wesoło), cykl demoniczny Petera V. Bretta (mniej wesoło), twórczość Jonathana Carrolla (ale to trochę inny odłam, bez smoków, mieczy i rycerzy).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 17 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group