FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2011, 13:21   

Waldemar Łysiak "Satynowy Magik" - fenomen tego pisarza jest dla mnie czymś nie do końca zrozumiałym. Pisze facet książki niełatwe, nafaszerowane dygresjami, mocno erudycyjne, a jednocześnie, mimo jawnej niechęci części "opiniotfurczej" prasy, każda ląduje na listach bestsellerów. Nie inaczej jest z tą, którą wziąłem z półki z empikowymi bestsellerami. Tym razem Łysiak wziął się za mit faustowski, umieszczając akcję w drugiej połowie lat 30, w III Rzeszy, aczkolwiek w miasteczku leżącym na uboczu fali ogarniającego Niemcy nazizmu, przynajmniej na początku. Jak to u niego w zwyczaju, nie zabrakło całej masy dodatkowych smaczków, zatem w trakcie śledzenia fabuły czytelnik dowie się, czemu Caravaggio nie był lubiany przez katolików, skąd wzięło się pojęcie "Alfons" w stosunku do sutenerów, czym różnią się od siebie gatunki koniaku itd. Jednakże, w odróżnieniu od np. wzorującego się czasem nieudolnie na Łysiaku Dehnela, tu jest to tak zgrabnie wplecione w całość i opisane, że niejako bierzemy to z dobrodziejstwem inwentarza, nie czując się przygnieceni nadmiarem wiedzy.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Derina
Gość
PostWysłany: 01-12-2011, 10:24   

Wiecie co, ja czytałam niedawno pierwszą część serii Dzieci Cienie, "Wśród ukrytych. Wśród oszustów". To jest książka, którą właściwie czyta się na jednym wdechu. Antyutopia. Wizja świata kontrolowanego przez rząd. I chłopaka, nastoletniego Luke'a, który jest nielegalnym dzieckiem, musi ukrywać się przed całym światem. Bo inaczej... zostanie zabity ;/
Powrót do góry
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2011, 21:08   

"Ród Borgiów" Mario Puzo, czyli autor "Ojca Chrzestnego" w tych samych klimatach, tyle że w epoce renesansu. I śmiało stwierdzić mogę, że rzecz równie udana. Nie lepsza, bo jednak "Ojciec..." miał wsparcie w postaci oscarowej ekranizacji, jednak jeśli chodzi o fabułę, to czytało się to równie dobrze.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-12-2011, 23:39   

Zygmunt Miłoszewski, Ziarno Prawdy - omatko, odzyskuję wiarę w polską literaturę!

Książka byłaby świetnym kryminałem nawet gdyby nie osadzono jej w moim rodzinnym Sandomierzu - choć wtedy pewnie bym po nią nie sięgnął tak szybko. Opisy miasta i jego mieszkańców są świetne i cholernie prawdziwe, co przy na wskroś nowoczesnym i rozrywkowym stylu daje niesamowite wrażenie. Autor dotknął chyba wszystkich ważniejszych wątków z dawnej i najnowszej historii miasta - małomiasteczkowość, piękne zabytki, pozostałości po władzy "czerwonych", problemy z mieniem kościoła, antysemityzm (niesławny obraz z Katedry Sandomierskiej, którego usunięcia wielokrotnie żądał m.in. Michnik) i Żydzi. Jednocześnie jest przy tym uroczo niepoprawny politycznie, przedstawiając sprawy uczciwie - to znaczy dokładnie obsmarowując wszystkich zainteresowanych. A przy okazji wbija szpilę za szpilą "Wyborczej", "Faktowi" i innym mediom - i jak tu go nie lubić?

Poza tym, że świetnie się czyta, książka nieźle sprawdza się jako przewodnik turystyczny, z brutalnie szczerymi opisami które knajpy są warte uwagi, a których należy unikać.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2011, 19:49   

O ile dobrze pamiętam wywiad z autorem, który kiedyś czytałem mieszkał on przez pół roku w Sandomierzu i zbierał informacje.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-01-2012, 08:31   

Dla osób czekających na Kłamcę 4:
Fabryka Słów na FB napisał/a:
Kłamca 4. Jest tekst. Jest umowa. Prace ruszyły. Okładka: Piotr Cieśliński. Za 6-8 tygodni premiera (To spekulacja. Kalkulacje trwają).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 18-01-2012, 09:27   

Keii napisał/a:
Dla osób czekających na Kłamcę 4:
Fabryka Słów na FB napisał/a:
Kłamca 4. Jest tekst. Jest umowa. Prace ruszyły. Okładka: Piotr Cieśliński. Za 6-8 tygodni premiera (To spekulacja. Kalkulacje trwają).


Akurat na koniec sesji. Przypadek? >]

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-01-2012, 20:09   

Stieg Larsson napisał/a:
Nic dziwnego więc, że zdecydowała się na najlepsze w tej sytuacji wyjście: właśnie lansowany Apple PowerBook G4/1.0 GHz w aluminiowej obudowie, wyposażony w procesor PowerPC 7451 z AltiVec Velocity Engine, z dziewięćsetsześdziesięciomegabajtową pamięcią RAM i sześćdziesięciogigabajtowym twardym dyskiem. Laptop miał również bluetooth i wbudowaną wypalarkę CD/DVD


No literacki Nobel za ten fragment, jak nic. Lol. Aż ciekawi mnie, jak poradzili sobie z tym w filmie, żeby nie wyglądał tak.

W każdym razie skończyłem właśnie Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet (ale kochają produkty Apple) Larssona. Trochę późno się za to wziąłem, wiem że książka na topie była już jakiś czas temu, ale co tam. Zdecydowanie udany i wciągający, zwłaszcza w drugiej połowie, kryminał - chociaż ja tam dalej nie rozumiem pisania na modłę "przez pół książki nic się nie dzieje, a potem nagle upychamy całą fabułę na dwustu stronach". Z początku trochę za dużo zachwycania się zajedwabistością bohaterów, potem robi się coraz ciekawiej (pomijając pewien totalnie randomowy i niezwiązany właściwie z historią wątek, wrzucony w sumie wyłącznie dla shock value), a kiedy śledztwo faktycznie rusza z kopyta trudno już się oderwać. Salander, będąca w zamierzeniu główną atrakcją książki, nie rajcuje mnie chyba aż tak, jak umyślił sobie autor, ale z niewyjaśnionych przyczyn polubiłem dzielnego i wspaniałego Kalle Blomkvista - choć zdecydowanie przegięto z kreowaniem go na uosobienie cnót wszelakich i dziennikarskiego Jezusa.

Ale w dalszym ciągu mierzi mnie to umiłowanie do Apple'a ;P Oraz fakt, że książka pachnie feminizmem (no kto by pomyślał z takim tytułem? :D) momentami aż do przesady:
Spoiler: pokaż / ukryj
Dobre zakończenie jest dopiero wtedy, kiedy w zarządzie spólki Vangera kobiety mogą wysiudać facetów i przejąć większość akcji :D
Ale okej, to powieść zaangażowana społecznie jest. A ja dawno nie czytałem porządnej nowoczesnej, kryminalnej cegły.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 31-01-2012, 14:28   

Szykuje się kolejny Wiedźmin. :(

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 31-01-2012, 14:34   

Money, money, money... Mam nadzieję, że to będzie prequel.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 31-01-2012, 14:41   

Keii napisał/a:
Szykuje się kolejny Wiedźmin.


Sapkowski już dawno sprzedał duszę. I tak go nie lubię (acz wiedźmin fajny).

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 31-01-2012, 14:43   

Przypomniałem sobie, że końcówka sagi strasznie mi się nie podobała, więc w sumie gorzej i tak raczej nie będzie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 31-01-2012, 14:46   

Ja się o serial głównie wkurzam. Ale jeśli to będą opowiadania jak w"mieczu przeznaczenia" czy reszta random z poza sagi to może nawet do strawienia będzie.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 31-01-2012, 14:50   

Koranona napisał/a:
Ja się o serial głównie wkurzam.

Jaki serial? >]

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 31-01-2012, 14:50   

Koranona napisał/a:

Ja się o serial głównie wkurzam

Zauważyłbym tylko, że Sapkowski powiedział, że na robieniu filmów się nie zna, więc wtrącać się nie będzie... innymi słowy, twórcy spaprali całość serialu na własne życzenie.

Keii napisał/a:

Jaki serial? >]

Nie istnieje serial Wiedźmin. ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 72 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group