FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Oficjalny protest ;P

Dyskusje na forum Tanuki.pl o polityce itp. kontrowersyjnych tematach:
Tak
39%
 39%  [ 16 ]
Nie
34%
 34%  [ 14 ]
Who cares
26%
 26%  [ 11 ]
Głosowań: 41
Wszystkich Głosów: 41

Wersja do druku
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-02-2006, 19:48   

Tego... To absurdalne. Wszyscy wiedza że wszyscy inni mają rację, ale jednak dobro ogułu zakazuje postepowania sprzecznego z nim...

Przepraszam ale ten temat jest tak dziwaczny ze chyba powinno się go zamknąć...

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2006, 19:51   

Niestety, zycie pokazuje, że czasami może. Ale, jak już mówiłem, przeciwnościom dobrze jest stawic czoła, zamiast przed nimi uciekać.
ktos zaraz powie "łatwo powiedzieć" - jedno rozwiązanie już przedstawiłem, jego modyfikacje też się pojawiły. Oczywiście ciężko znaleźc osobę, która by się podjęła moderowania tych tematów i szlag by jej nie trafiał - ale nawet nie spróbowano.
Wiem wiem - były takie tematy i zakazano ich, bo był powód. Jednak samochody też bardzo często ulegają wypadkom, a ludzie jakoś jeżdżą i nie ma z tego powodu ogólnej tragedii.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2006, 19:54   

Moja opinia (jak na razie opinia, a nie wykładnia wielkiej wyroczni) jest taka, że zabraniać tych tematów nie ma sensu, z powodów dość sensownie wykazanych powyżej. Natomiast jedno jest pewne - nie są to tematy, gdzie da się z góry ustalić, jaka temperatura dyskusji jest dopuszczalna. Bo bywa, że dwie osoby poważnie biorą się sobie za pióra, ale do niczego złego to nie prowadzi, a bywa, że stosunkowo łagodna wymiana zdań kończy się jakimś nieprzyjemnym zajściem. Niestety, zdrowy rozsądek moderacji (także w oparciu o to, kto aktualnie dyskutuje) jest rzeczą niezbędną. Ale ja bym raczej oponowała przeciwko zakazowi dyskusji politycznych.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-02-2006, 21:53   

Narazie wszystko wskazuje, że zakaz zostanie uchylony w związku z takim, a nie innym wynikiem głosowania.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2006, 15:04   

Zegarmistrz napisał/a:
Cytat:
romzowy o polityce powinny być... forum jest do swobodnego wyrażania opinii na różne tematy


To groźna herezja, którą trzeba szybko trzeba wyplenić. Forum jest do wyrażania opinii takich, jak chcą admini, na tematy, na jakie pozwalają admini...

Niestety, rzadno forum nie było i nie jest demokracją. Wszystkie są - mniej lub bardziej zamordystycznymi - dyktaturami osób, które mają władze nad kontem, na którym stoi forum i kodem.

1.fajnie, jestem heretykiem
2.forum jest do swobodnego wyrażania opinii na różne tematy. gdyby forum było po to żeby admin sobie porządził, to nikt by na nie nie wchodził
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-02-2006, 15:21   

Cytat:
2.forum jest do swobodnego wyrażania opinii na różne tematy. gdyby forum było po to żeby admin sobie porządził, to nikt by na nie nie wchodził


Spójrz na to w ten sposób:
- przychodzi admin
- pisze scrypty
- programuje
- traci dziesiątki godziny czasu
- wydaje kilkaset złotych na konto na płatnym serwerze
- znajduje ludzi
- przez 4 lata z hakiem wykonuje frustrującą, zupełnie niepotrzebną pracę, za którą nikt mu nie płaci, a z której ma tylko bluzgi i zszargane nerwy.

To jasne, że forum jest po to, żeby admin mógł sobie porządzić, pousuwać tych, którzy rozmawiają o tym, co mu się nie podoba, lub w sposób jaki mu się nie podoba (gusta tutejszego zarządu są wyrażone w regulaminie)! Innego zastosowania nie znajduje!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 12-02-2006, 15:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-02-2006, 15:21   

Nezumi napisał/a:
2.forum jest do swobodnego wyrażania opinii na różne tematy. gdyby forum było po to żeby admin sobie porządził, to nikt by na nie nie wchodził

w granicach regulaminu, nie obrażając innych uzytkowników. Jak na razie nie zauwazyłam, żeby Admini rządzili sobie tu przez samo widzimisię, a sam zakaz został uchwalony drogą dyskusji po kilku gorących starciach.
Mnie rozmowy o polityce ani ziębia, ani grzeją, polityki mam powyżej uszu, doszłam do wniosku, że "po co sobie życie zatruwać i cisnienie podnosić przez jakies pierdoły." Jednakże, nie jest dobrze jeśli dyskusja pójdzie w strone pyskówki. Jestem za uchyleniem zakazu pod warunkiem, iż nie zacznie sie sypac pierze...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-02-2006, 17:33   

Doprawdy, w tym jednym forum przypomina nasz "rząd" - demokracji to on nie widział....

Przedewszystkim, o czym tu dyskutować? O guzdraniu się rządu, o miałkości prezydenta, o urodzie pierwszej damy?

Proszę panstwa, prawda jest taka, iż nie da się dyskutować o władzy. Da się jedynie dyskutować o wpadkach władzy. A to, naturalnie, wywołuje gorące emocje, zwłaszcza gdy kolejny przekręt dotyka nas osobiście w ten czy inny sposób.


Jednak jestem za dyskusjami. Jeśli wymagają one, ze względu na specyfikę, większej kontroli ze strony Jedynej Słusznej Władzy Moderatorskiej (z Miotłą), niech tak się stanie. Kto powiedział, że Rada Sek.., ten tego, Moderatornia nie może zatrudnić kogoś na społeczny odstrzał?
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2006, 18:11   

Zegarmistrz napisał/a:
Cytat:
2.forum jest do swobodnego wyrażania opinii na różne tematy. gdyby forum było po to żeby admin sobie porządził, to nikt by na nie nie wchodził


Spójrz na to w ten sposób:
- przychodzi admin
- pisze scrypty
- programuje
- traci dziesiątki godziny czasu
- wydaje kilkaset złotych na konto na płatnym serwerze
- znajduje ludzi
- przez 4 lata z hakiem wykonuje frustrującą, zupełnie niepotrzebną pracę, za którą nikt mu nie płaci, a z której ma tylko bluzgi i zszargane nerwy.

To jasne, że forum jest po to, żeby admin mógł sobie porządzić, pousuwać tych, którzy rozmawiają o tym, co mu się nie podoba, lub w sposób jaki mu się nie podoba (gusta tutejszego zarządu są wyrażone w regulaminie)! Innego zastosowania nie znajduje!

forum jest dla ludzi a nie ludzie dla forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2006, 18:24   

Zeg - dobrze mówisz, ale z takim podejściem to człowiek raczej wydaje kasę i siły na założenie firmy, a nie forum ;). Tak mnie się bynajmniej wydaje.
Jakby nie było, powoli ten temat przechodzi w pewnym ujęciu w dyskusję polityczną :P. Jak więc widać, dyskusje polityczne to niekoniecznie musza traktować o rządzie.
Tak więc pozostaje tylko głosować i uzasadniać swój wybór w nieco inny sposób niż określanie oczekiwań Adminów (z wyjątkiem ich samych) ;). Co innego szacunek wśród użytkowników, a co innego ograniczanie tematyki.

Chyba nikt się nie obrazi za takie podejście ^^.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2006, 18:26   

BOReK napisał/a:
Co innego szacunek wśród użytkowników, a co innego ograniczanie tematyki.

powiem inaczej: co innego szacunek wśród użytkowników a co innego władza totalitarna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-02-2006, 20:50   

Nezumi napisał/a:

powiem inaczej: co innego szacunek wśród użytkowników a co innego władza totalitarna


Historia tego forum wykazała, że niestety, co by nie robić - władza totalitarna zawsze istnieje. Przykładem tego może być np. przypadek serwera Xcom, który w pewnym momencie postanowił przestać istnieć to żadna demokracja, prawa człowieka i instytucje parlamentarne nam nie pomogły.

BOReK napisał/a:
Zeg - dobrze mówisz, ale z takim podejściem to człowiek raczej wydaje kasę i siły na założenie firmy, a nie forum ;). Tak mnie się bynajmniej wydaje.


W tej chwili Tanuki stoi (o ile mi wiadomo) na koncie na Hostbanku. Nie wiem, czy stoją na jednym koncie, czy na oddzielnym. Pierwotnie wykupiliśmy najtańszy pakiet, nie mniej jednak w ciągu 3 miesięcy strona stała na tyle popularna, że przestał on wystarczać. Wówczas to po raz pierwszy renegocjowaliśmy umowę. Od tamtej pory miało to miejsce kilka razy.

Celem zapewnienia prosperity Forum stworzyliśmy stronę z recenzjami - obecnie największą w Polsce, a być może w Europie Środkowej. W tej chwili zawiera ona około 600 recenzji. Napisanie jednej recenzji to dla mnie około 2 godzin (czyli 1200 godzin samego pisania, nie licząc pracy na kodach, korekty, redakcji, moderowania forum i komentarzy itd.), przeprowadziliśmy też 2 wojny domowe...

Mam nadzieje, że rozwiałem część wątpliwości.

Nezumi napisał/a:

forum jest dla ludzi a nie ludzie dla forum.


Można założyć, że nie rejestrujesz się w ciemno... Wiesz, jakie panują w danym miejscu zasady i - jeśli ci nie odpowiadają - to nie rejestrujesz się. Nie ma na szczęście czegoś takiego, jak przymus rejestrowania się na forum i pisania tam.

Pytanie też: dla jakich ludzi? Dla faceta, który jest na nim od 4 lat, brał czynny udział w 2 "wojnach domowych" i napisał pół setki recenzji? Czy dla kogoś, kto zarejestrował się wczoraj i nie wiadomo, czy jutro sobie nie pójdzie?

Cóż... Ja wyznaje prostą zasade: wszyscy są równi, ale im dłużej tu jesteś i im więcej robisz, tym jesteś równiejszy:D

PS. Co do firmy. Kiedyś, przy okazji ćwiczeń z ekonomi policzyłem dla wprawy ile warta byłaby strona, gdybyśmy postanowili ją sprzedać. Podówczas 30 tys. złotych byłoby uczciwą ceną.

Ładnie prawda?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-02-2006, 21:12   

Czy to oznacza, iż Szanowny Pan nie ma szacunku dla osób pilnujących porządku na tym forum? A może tutejsza "władza totalitarna" uczyniła coś, co spowodowało u Szanowego Pana takie mniemanie?

Rejestracja na Forum jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu. Regulaminu, który powstał nie dlatego, że Admin miał takie widzimisię i sobie wymyslił, ale powstał z szacunku dla Użytkowników. Żeby dobrze sie tu czuli i bawili, a nie rzucali się sobie nawzajem do oczu. Tematy polityczne zostały zakazane, ponieważ wywoływały zbyt wiele negatywnych emocji. Teraz ten temat powrócił i jak widać wiekszość jest za zdjęciem zakazu. Co najprawdopodobniej "totalitarna władza" uczyni.

Poza tym nie życzę sobie porównywania to władzy totalitarnej. Jesli zasady obowiązujące na forum, tepienie spamu, trollowania i innych naruszeń regulaminu, komuś się nie podobają, to nikt go nie trzyma tutaj, droga wolna. W przestrzeni wirtualnej także obowiązują zasady Netykiety.

I tak, jestem teraz złośliwa. I zła.
Miłego dnia.
IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-02-2006, 22:04   

To się nazywa prawo. Państwo bez prawa istnieć nie może. Bo nawet najgorsze prawo jest lepsze niż żadne.

Dla nas regulamin jest prawem. A forum państwem. Nie musisz być obywatelem. Ale jeśli tu przebywasz, podlegasz temu prawu.
I wsio.


Od siebie dodam, iż nigdy nie zajrzałem do regulaminu. I jakoś nie miałem poważniejszych zatargów z moderacją.

To też ludzie. Wypadałoby o tym pamiętać, ne?
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2006, 12:12   

Nezumi napisał/a:
forum jest dla ludzi a nie ludzie dla forum.

Polemizowałbym. Raczej forum jest dla administratorów. Tylko od ich widzimisię zależy, czy i jakich użytkowników na tym forum sobie życzą.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group