FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Rezerwacje - poprawki do zasad
Wersja do druku
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2009, 18:45   

No dobrze, wydaje się, że kwestię wprowadzenia obu zasad na Anime mamy omówioną.

Powstaje obecnie pytanie, czy i jak wprowadzić je na Tanuki Manga. Proponuję na Mangach wprowadzić tylko zasadę "Pierwszeństwo do rezerwowania wszelkiego rodzaju kontynuacji ma osoba, która recenzowała część poprzednią.", z zaznaczeniem że nie dotyczy to doujinshi (doujinshi sensu stricto, czyli twórczość fanów inspirowana konkretną mangą lub anime). Zasady drugiej raczej bym nie wprowadzał, bo o ile w przypadku anime zazwyczaj łatwo określić, ile będzie emitowanych odcinków, to w przypadku mang często nie sposób określić, ile zostanie wydanych tomów.

Jeszcze tylko jedna uwaga co do ilości recenzji do uzyskania uprawnienia do rezerwowania serii od początku - proponuję, aby w regulaminie wyraźnie napisać, że do X recenzji (ilość do ustalenia) liczą się wszystkie opublikowane na Tanuki Anime i Tanuki Manga, tj. włącznie z recenzjami woluminów i tomików.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-02-2009, 18:47   

kic, ty pisałeś na tanuka jakąś recenzję, albo na własnej skórze doświadczyłeś tego, o czym piszesz? Trzeba mieć naprawdę gigantyczne mniemanie o sobie, żeby nie odnaleźć się w tak prostej drabince. Nawet, kiedy była ta zasada niepisana, to nikomu nie sprawiała problemów adaptacja i jakoś nie wynikały wielkie konflikty, z pwoodu podbierania recenzji.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2009, 18:48   

Kic, ale byłoby dobrze, gdybyś dla odmiany przeczytał mój pierwszy post. Cała Twoja argumentacja dotycząca "niepisanych zasad" jest całkowicie chybiona, ponieważ chodzi mi właśnie (i mam wrażenie, że pozostałe osoby wypowiadające się w tym temacie nie miały problemów z zauważeniem tego) o dodanie tej zasady do obecnie obowiązujących, czyli zapisanie jej.

Mam również wrażenie, że reszta Twojej argumentacji całkowicie rozmija się zarówno z założeniami tematu, jak i aktualną praktyką. Na wypadek, gdyby dla kogoś jeszcze było to niejasne, doprecyzuję. Nie mam najbledszego pojęcia, skąd w ogóle wziął się pomysł, że zapisywane rezerwacje mogą być "odbierane" jeśli ktoś ze starszych recenzentów uzna, że jednak miałby ochotę coś opisać. Tak nie jest, nie było i nigdy nie będzie, prosiłabym więc o zakończenie tego wątku, jako całkowicie niezwiązanego z rzeczywistością.

Zgłoszenia rezerwacji (wpisywane w temacie) działają na zasadzie pierwszeństwa, ale ich potwierdzeniem jest uzupełnienie przeze mnie grafika rezerwacji. Innymi słowy, zazwyczaj sytuacja wygląda tak:

Recenzent 1 wpisuje w temat, że chce recenzować serię A. Inni to widzą i się nie wtrącają. Ja przy najbliższym uzupełnianiu grafika wpisuję jego rezerwację, sprawdzając, czy np. nie pomylił się i dana rzecz nie jest już zarezerwowana albo wręcz zrecenzowana pod innym tytułem. Od tej pory to jest jego i tylko jego rezerwacja i nikt nie może po miesiącu stwierdzić, że jednak to będzie pisał. A jeśli stwierdzi - to może ponegocjować, ale tylko od dobrej woli R1 zależy, czy odda rezerwację.

Teraz sytuacja druga:

Recenzent 1 wpisuje w temat, że chce recenzować serię A. Recenzent 2 pisze "łeeee, sama chciałam to recenzować". Ja przy okazji uzupełniania grafika zapisuję serię dla R1, ponieważ zgłosił się jako pierwszy. Dalej jak wyżej.

Jeszcze jasne? No to sytuacja trzecia:

Recenzent 1 wpisuje w temat, że chce recenzować serię B, która jest sequelem serii A, opisanej przez recenzenta 2. Jeśli recenzent 2 sam się nie wypowie w temacie, przed uzupełnieniem grafiku piszę do niego z pytaniem, czy jest zainteresowany rezerwowaniem serii B. Jeśli jest, rezerwacja zostaje zapisana dla niego, mimo że nie zgłosił się jako pierwszy. Jeśli stwierdzi, że nie jest, rezerwacja zostaje zapisana dla R1. Dalej jak w przykładzie pierwszym.

Podobnie jest w przypadku przywileju dotyczącego rezerwowania serii od początku. Jeśli nikt z uprawnionych nie pofatyguje się z zarezerwowaniem do czasu ukazania się tych 2/3 serii, to zostanie ona zarezerwowana przez pierwszą zgłaszającą się osobę, niezależnie od jej stażu.

Tak czy inaczej wszelkie przetasowania mogą następować tylko przed wpisaniem rezerwacji do grafiku, czyli na pewno nie ma obawy, że ktoś po miesiącu się dowie, że mu "zabrano" recenzję.

Innymi słowy, wszystkie zgłoszone przez kica zastrzeżenia po prostu nie mają zastosowania o tyle, że nie dotyczą faktycznie stosowanych lub planowanych praktyk.

Prosiłabym o powrót do tematu: czy widzicie jeszcze jakieś potrzeby uzupełnień lub zmian zasad rezerwacji?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-02-2009, 18:59   

kic napisał/a:
Po miesiącu okazuje się jednak, że starszy stażem recenzent chce też zrecenzować ten tytuł, a w myśl zasady „móc to chcieć”, to na mocy tej nowo powstającej zasady odbiera młodszemu stażem rezerwacje.
I co wtedy?


Avellana napisał/a:
Nie odbieram i nigdy nie odebrałam nikomu wpisanej rezerwacji (chyba, że byłaby ewidentną pomyłką, chociaż nie przypominam sobie takiego przypadku).


kic napisał/a:
2. Ktoś od dłuższego czasu przymierza się do zrecenzowania nowo wychodzącego tytułu. Istnieje jednak „ta” niezapisana zasada. Recenzent próbuję sobie zarezerwować tytuł X, ale nie może, bo działa niezapisane prawo…
To uderza w godność tych, którzy nie orientują się we wszystkich niepisanych zasadach. Dlatego co do przyszłych takich niedomówień, radziłbym jednak by nie brać pod uwagę takich praw do czasu aż nie będą zapisane. W ten sposób nieświadomy recenzent ma prawo obrony.


Dla mnie to nie było "niezapisane prawo", a raczej kwestia pewnej kultury. Poza tym pisanie recenzji to NIE jest wyścig szczurów. Niemniej jednak chce się spisać teraz tą zasadę, więc do czego odnoszą się twoje obiekcje, których nie podnosiłeś wcześniej?

kic napisał/a:
2. Morg, czytaj mój pierwszy akapit.


Czytam więc po raz kolejny...

kic napisał/a:
Nie widzę "głębszego" sensu tworzenia takiego podziału. Takie stopniowanie recenzentów jest dość niezdrowe i tworzy tylko dodatkowe problemy. Bo nasuwa się pytanie, po co w ogóle ktoś z "niższego stopnia" ma mieć możliwość rezerwacji, skoro w każdej chwili owa może mu być zabrana przez "bardziej doświadczonego" twórcę? Jest to również sprzeczne ze semantycznym znaczeniem słowa "rezerwacja", bo cóż to ma ona za znaczenie, jak odebrać ją można w każdej chwili bez logicznego argumentu, a osobie której odebrało się ją, dostanie tylko odpowiedź "bo to jest w regulaminie"...


...i dochodzę do wniosku, że popełniasz parę podstawowych błędów rzeczowych:

  • rezerwacja będzie conajwyżej niewpisana - możliwości zdjęcia, bo komuś się nie podoba nie ma;
  • jeśli jakaś reguła jest w regulaminie w chwili rezerwowania, to rezerwujący nie ma żadnego prawa narzekać na jej realizację - dura lex, sed lex.


Nie jest jednak też tak, że nie ma żadnych wad - prawda jest taka, że system rezerwacji oganicza poniekąd materiał recenzencki debiutantom - ja jednak bym się tym nie przejmował, bo większym problemem dla debiutanta jest ogromna ilość tytułów już zrecenzowanych - i to często w rzetelny sposób, a tego za wadę serwisu przecież nie uznamy. Są po prostu pewne konieczne efekty uboczne z którymi należy się pogodzić i tyle.

Ja mam jedną propozycję - czy nie możnaby zmienić w punkcie drugim rezerwacji anime i mang odpowiednio "Tanuki-Anime" i "Tanuki-Manga" na "Tanuki.pl" w obu przypadkach (i może przy okazji - ale ten nawias to bardziej random myśl niż propozycja - uznać tu też ewentualne recenzje na Czytelni)? W końcu recenzja to recenzja - kryteria chyba są takie same (albo bardzo zbliżone), a myślę, że byłoby to pewnym ułatwieniem dla debiutantów, a może i przysporzyłoby paru recenzji Teukrosowi.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-02-2009, 19:03   

Dodałbym zasadę, że w przypadku kiedy recenzentowi poprzednich części zdjęta zostanie rezerwacja (której zarezerwować nie pozwolono innemu człowiekowi), analogicznie prawa jak najpierw recenzent ma osoba, która wcześniej się pierwsza zgłosiła.

Znaczy się:

Recenzent 1 chce zrecenzować serię X. Wtedy recenzent 2 mówi, że X jest kontynuacją Y i sam chce recenzować X. Czyli X wędruje do rezerwacji recenzenta 2. Po pewnym czasie zostanie zdjęta. I w tym przypadku recenzent 1 miałby pierwszeństwo przed takim recenzentem 3, który chciałby zarezerwować serię X po tym, jak zdjęto ją recenzentowi 2.

IMHO tak byłoby sprawiedliwiej.

Dodałbym też pewien limit czasowy dla twórców poprzednich części - żeby np. czyjś wyjazd na wakacje (i niemożliwość odpowiedzi) nie sparaliżował tego systemu. Myślę, że trzy dni, czy tydzień to na tyle długi czas, aby ów podjął decyzję - a żeby czas ten nie wpływał na fukcjonowanie procesu recenzjowania.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2009, 19:06   

Zgadzam się, że doujinshi należy wyłączyć z zasad. Z mangami jest bardzo trudno, bo nie mówiąc nawet o 2/3 czy zakończonych seriach, problem jest ze stwierdzeniem, kiedy mangi jest dostatecznie dużo, aby kwalifikowała się do recenzji. Zastanawiam się, czy nie byłoby warto dodać takiego właśnie celowo nieprecyzyjnego zapisu o tym, że redakcja podejmuje decyzję o tym, czy danej mangi jest "wystarczająco dużo" do recenzji?

Oczywiście, recenzje mang i anime liczą się łącznie. Mam natomiast nadal pewien problem z recenzjami polskich wydań. O ile na anime są one zwykle dłuższe, o tyle na mangach potrafią obejmować dosłownie trzy lakoniczne akapity. Co więcej, są przypadki, że ktoś z recenzją tomiku (wymagającą opisania fabuły i jakości wydania) radzi sobie nieźle, ale nie bardzo umie zanalizować tytuł jako całość. Szczerze mówiąc, nie podoba mi się stawianie znaku równości między recenzjami mang i anime a recenzjami tomików i woluminów - te drugie wymagają jednak mniej pracy i znacznie mniejszych umiejętności pisarskich.

Edit - Costly: nie, z przyczyn praktycznych. Recenzja "spada" po pół roku albo nawet po roku od jej wpisania. Nie widzi mi się przekopywanie się przez wszystkie posty od tamtego czasu, żeby zobaczyć, czy ktoś się tym nie interesował, a potem pisanie do niego z pytaniem, czy dalej jest zainteresowany. To samo tyczy comiesięcznego potwierdzania - niewykonalne w praktyce.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-02-2009, 19:09   

Odnośnie innych uwag co do zasad rezerwacji, to myślę, że warto było by rozważyć tą kwestie potwierdzenia rezerwacji o której kic mówił. Może co miesiąc to przesada, ale powiedzmy, po upływie połowy czasu trwania rezerwacji (3 miesiącach), wysłanie zapytania do recenzenta, czy nadal zamierza zrecenzować daną pozycje mogło by się przydać. Ale mogło by się przydać tylko przy założeniu, że sytuacje gdy ktoś mimo posiadanej rezerwacji nie wysyła recenzji zdarzają się. To już zapewne Avellana wie najlepiej, czy to zjawisko na tyle częste, aby wprowadzać takie zasady dla zabezpieczenia przed nim.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2009, 19:15   

Cytat:
czy nie możnaby zmienić w punkcie drugim rezerwacji anime i mang odpowiednio "Tanuki-Anime" i "Tanuki-Manga" na "Tanuki.pl" w obu przypadkach (i może przy okazji - ale to bardziej random myśl niż propozycja - uznać tu też ewentualne recenzje na Czytelni)?

Można, sam o tym myślałem. Widzę jedno przeciwwskazanie - formuła artykułów zamieszczanych na Czytelni jest bardzo luźna (można tam opublikować wszystko, co dobrze napisane), wobec czego trafiają się artykuły na pograniczu recenzji (np. relacje z konwentów, albo tekst Szyszki o tłumaczeniach). Biorąc pod uwagę, że jak na razie publikują tam osoby które tak czy inaczej nie miałyby problemów z zaklepaniem recenzji na Tanuki, niespecjalną mam nadzieję, że zwiększy to ilość tekstów na Mangach. Niech Avellana zdecyduje.

Cytat:
Zastanawiam się, czy nie byłoby warto dodać takiego właśnie celowo nieprecyzyjnego zapisu o tym, że redakcja podejmuje decyzję o tym, czy danej mangi jest "wystarczająco dużo" do recenzji?

Można, dobry pomysł. Jeżeli zjawi się osoba chętna do recenzowania nie dokończonego tytułu, zdecyduję "czy już".

Co do porównania recenzji woluminów i tomików - uważam, że to raczej problem umiejętności konkretnego recenzenta, aniżeli obiektywnie koniecznego nakładu pracy i umiejętności do napisania recenzji. Rzeczywiście, mamy całkiem sporo bardzo słabych, liczących kilka zdań recenzji tomików, ale łatwo można też znaleźć tomiki zrecenzowane obszernie i wyczerpująco.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-02-2009, 19:17   

Teukros napisał/a:
Biorąc pod uwagę, że jak na razie publikują tam osoby które tak czy inaczej nie miałyby problemów z zaklepaniem recenzji na Tanuki, niespecjalną mam nadzieję, że zwiększy to ilość tekstów na Mangach.


Chodziło mi raczej o sytuację, w której X (który nic na Tanuki jeszcze nie napisał) właśnie obejrzał anime A (które wyszło dawno temu) i postanowił napisać jego recenzję. W trakcie pisania zerknął na forum i zobaczył, że Y (który ma na koncie całkiem sporo recenzji) właśnie serię A zarezerwował.
W takiej sytuacji X (z założeniem, że recenzje mang i anime liczą się razem) mógłby dojść do wniosku, że łatwiej by mu było zacząć najpierw pisać recenzje mang.
(tak, X to ja sprzed jakiegoś czasu)

Avellana napisał/a:
Mam natomiast nadal pewien problem z recenzjami polskich wydań.


Może uznać, że recenzja woluminu/tomiku uprawnia jedynie do rezerwacji woluminu/tomiku? A poza tym byłyby liczone (do tej dwudziestki) <tu dwa warianty podaję - nie wiem który redakcja ewentualnie uzna za słuszny i warty wpisania do regulaminu>:
- albo jako pół recenzji (zaokrąglane w górę);
- albo jako cała.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2009, 19:28   

Szczerze pisząc, niechętny jestem komplikowaniu systemu, czy to poprzez nadawanie wartości "ułamkowej" tomikowi/woluminowi, czy to poprzez zawężanie uprawnień. Na papierze (czy monitorze) dobrze to wygląda, ale w praktyce dobrych tekstów od tego nie przybędzie. Wolę raczej przyjąć jako zasadę, że jeżeli ktoś napisał dobrych 10 (czy 20) recenzji, to pewnie i 11 (czy 21) też dobrze napisze. Jeżeli recenzja będzie słaba, "odbije" się od redakcji, i żadne wcześniejsze zasługi tu nie pomogą (bywały już takie przypadki).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-02-2009, 19:39   

Wydaje mi się, że anulowanie rezerwacji jest wystarczającym zabezpieczeniem. Dodatkowy system kontroli przysporzyłby tylko więcej zamieszania i roboty dla Avellany.

Jeżeli chodzi o recenzje tomików i woluminów, to proponowałbym traktowanie ich jako ułamek recenzji prawdziwej, coś na tyle małego, że trzeba by było napisać ich sporo więcej, niż recenzji prawdziwych, ale jednak liczącego się w jakiś sposób. Albo wprowadzić to w np. takiej formie:

Prawo do rezerwacji natychmiastowej mają członkowie redakcji oraz recenzenci z dorobkiem co najmniej 20 punktów i co najmniej 5 recenzji całych tytułów, gdzie recenzja całego tytułu = 1 punkt, a recenzja tomiku/woluminu = 1/2 albo jakiś inny ułamek punktu.

W ten sposób recenzje tomików i woluminów by się liczyły mniej, ale nadal liczyły i jednocześnie ograniczenie, że trzeba mieć co najmniej 5 recenzji całościowych odsiewałoby niejako tych, którzy pisać ich nie potrafią.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2009, 19:56   

Tak, ja też bym nie chciała komplikować systemu w sposób, który utrudniłby mi życie. Podoba mi się pomysł Vodha, ale bez uciekania się do punktów - powiedzmy "20 recenzji, w tym przynajmniej 5(10) głównych"?

Costly, jeszcze wracając do potwierdzania: tak, z mojego doświadczenia wynika, że więcej z tym by było zabawy, niż to by było warte. Recenzje są zgłaszane w trybie ciągłym, więc w praktyce coraz to trzeba byłoby kogoś łapać i tyrpać, a pewnie skończyłoby się na tym, że ja pierwsza bym o tym zapominała. Poza tym jeśli seria jest jest zapomniana przez bogów i fanów, to i tak nie ma znaczenia, czy rezerwacja wisi potwierdzona, czy też nie. Zawsze też jest jak najbardziej na miejscu pytanie "Recenzent 1 zarezerwował serię A, czy można prosić o potwierdzenie, że zamierza ją pisać, bo minęły trzy miesiące od zakończenia emisji?" - a wtedy ja łapię za recenzenta i przepytuję.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-02-2009, 20:06   

Ma to w końcu ułatwić tobie pracę, więc to przesądza sprawę.

Tak trochę obok tematu, ale przypomniała mi się jedna rzecz i chyba tutaj też mogę o to spytać - czy jeden tytuł może posiadać więcej niż jedną recenzje alternatywną?

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-02-2009, 20:13   

Pozwolę się wtrącić - owszem. Proszę, nawet jest taki tytuł: http://anime.tanuki.pl/strony/anime/479-okret-podwodny-707/rec/474

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.


Ostatnio zmieniony przez Morg dnia 15-02-2009, 20:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2009, 20:26   

Poprawki jak najbardziej rozsądne, bo i po co potem jakieś niedomówienia. 20 recenzji zdaje się dobrym progiem, nie rozumiem tylko ostatniej propozycji Avellany, w sensie z 10(5) głównymi, chodzi o to by nie były to recenzje alternatywne?

Chciałem jednak zapytać o co innego. Czy link do topicu z grafikiem rezerwacji i ich regulaminem nie mógłby zostać podpięty do "Zasad współpracy"? Sam po sobie wiem, że jak pierwszą recenzję miałem już na ukończeniu i przez przypadek znalazłem ten temat to się trochę zdziwiłem. Lepiej żeby osoby, które miałyby ochotę zacząć tworzenie takowych na wstępie wiedziały wszystko, hmm...?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group