FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Następny
  Elfen Lied - anime
Wersja do druku
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 13:00   

Slova napisał/a:
Ze zachowywała się jak chore zwierze, ale na tle gatunku własnego była zdrowa.


Zachowywała się jak człowiek, który może wszystko i jest chętny krwi swoich oprawców.


Slova napisał/a:
A może raczej rozum i samokontrola?


Rozczaruję Cię, zniszczę Twój optymistyczny wizerunek własnego gatunku, ale NIE.

Aaa, ja nie przeczę, że Lucy zachowywała się jak zwierzę. Ludzie też zwierzęta, a Lucy na pewno grzybem nie jest. Tylko staram się pokazać, iż jej zachowanie pasuje najlepiej do najokrutniejszego gatunku z królestwa Animalia, ludzi.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 13:10   

Jak dla mnie za dużo uwagi poświęcacie analizie postaci i fabuły. EL ogląda się całkiem przyjemnie i z sporą dozą emocji, o ile nie zaczyna się za wiele myśleć nad przedstawionymi motywami (cierpi na to zresztą wiele serii). Z tym podejściem nic dziwnego, że tyle krytyki spada na tą produkcję.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ryuzaki Płeć:Mężczyzna
Smok Samurai


Dołączył: 12 Lis 2008
Skąd: nie wiem
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 13:39   

Slova napisał/a:
A może raczej rozum i samokontrola?


Ciebie czy mnie może powstrzymuje rozum. Pomyśl jednak o ludziach którzy na co dzień nie zabijają, ale po wysłaniu na wojnę będąc bez kontroli mordują cywilów.


Lain napisał/a:
Ale nie tylko to się liczy treść co przedstawienie tej treści, a twórcy EL jeśli mieli coś wartościowego do przekazania to może powinni się zastanowić nad inną formą.

Przepraszam, zapomniałem. "Przecież jeżeli ktoś ma coś wartościowego do przekazania to powinien zatrudnić aktorów, a nie robić to w formie bajeczki dla dzieci." <-- Kojarzycie tego typu wypowiedzi? Czuję, że wpadłaś w takie same schematy jak tacy ludzie. Cukierkowa grafika to tylko cukierkowa grafika! Chwyt marketingowy który ma na celu przyciągnąć jeszcze kilku widzów którzy gdzieś mają fabułę. Nagość jest jak najbardziej uzasadniona. Gdyby taka Lucy nie wisiała jak ją pan Buk stworzył to po prostu zwinęłaby parę gaci, albo kurtkę, albo urwała guzik czy coś w tym stylu i użyła jako broni. Pamiętajcie, że Lucy uwolniła się dzięki temu, że jeden długopis wpadł w pole zasięgu jej wektorów, a Wy byście jej wręczyli takie uzbrojenie jak majti, skarpetki itp?! Jedyna scena w której sprawy nagości był wykorzystane dla rozrywki widza to scena zakładania Nyu majtek. Ot taki "comic relief" i nic więcej.


Lain napisał/a:
Bando ze swoją nieukrywaną chęcią zabijania może wzbudzać co najwyżej śmiech, jego okrucieństwo było przejaskrawione
Bando to moim zdaniem najmniej udana postać w całym anime. Jego zachowanie rzeczywiście było strasznie przerysowane.


Lain napisał/a:
EL próbowało wyciągnąć współczucie od widza waląc go po twarzy i krzycząc NO SPÓJŻE JAKIE ONE SĄ BIEDNE I W OGÓLE JAK MOŻESZ IM NIE WSPÓŁCZUĆ!!! prawie każda manga/anime robi to samo, sęk w tym że EL robi to w sposób żałośnie oczywisty, w dodatku obrażając inteligencje widza.

Rozumiem, że twórcy walili Cię po twarzy scenami dziewczyn mordujących ludzi, urywających im kończyny, wywołujących u innych skojarzenia z "bydlakami" i krzyczą do Ciebie, ze one sa biedne?! Musisz dac mi numer swojego dilera ;) A tak na poważnie to powiedz mi proszę gdzie w tym anime coś krzyczało do Ciebie, że one są biedne w sposób który obraża Twoja inteligencję.


Slova napisał/a:
To by chyba była symbioza jakaś alternatywna. Tak jak w przypadku przekraska mróweczki i korników.
Może gdybyś cytowała całymi zdańmi to byś zrozumiała o co mi chodzi. Gdyby ludzie pokazali Dicloniusom, ze nie są dla nich zagrożeniem to żyliby ze sobą jak Ci tutaj --> link


Slova napisał/a:
Mów za siebie.
Mówię o nas jako o gatunku ludzkim. Może ty nalezysz do tych chwalebnych wyjątków, ale większość ludzi gdzieś ma ochronę środowiska. Tak zapatrzeni jesteśmy w bezmyślny konsumpcjonizm, ze nie obchodzi nas nawet to, że tą fajną parę butów zrobiło jakies dziecko w Chinach za łyżke ryżu. Ludzie pewnie szybciej niż wszyscy myślimy zniszczą Ziemię, ale na szczęście ziemia sobie da radę ( przykład


Slova napisał/a:
Do tej rozmowy prowokują fani szukający i wymyslający tę ową głębię.
Cos Ci powiem, ale obiecaj, że nikomu tego nie powtórzysz ;) Mamy takie tajne forum. Zatrudniliśmy psychologów, socjologów i wielu innych mądrych ludzi i oni na tym forum umieszczają różne przykłady tego co można na siłę dorobić do tego anime. Takie forum to przecież jedyne wytłumaczenie jak mogliby wszyscy zwolennicy EL wymyślać dokładnie te same rzeczy ;)


Padła też teza, ze Lucy zabijała bez powodu. Nie wiem skąd ten pomysł. Lucy zabijała ludzi bo ludze to śmiertelne zagrożenie dla niej i jej gatunku. Człowiek to gorszy gatunek który Dicloniusa może co najwyżej zdradzić, albo zadać ból. Takie zagrożenie należy jaknajszybciej eliminować.

_________________
10 razy upaść, 11 razy wstać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7793866
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-01-2009, 14:45   

Ryuzaki napisał/a:
Może gdybyś cytowała

T___T który to juz raz w tym tygodniu...

Dobrze, skoro już idziemy w stronę degradacji siata przez człowieka, to nawet załóżmy, że diclonusy są wyższą formą ewolucji i zajmą miejsce człowieka. Ale co potem? Jezeli mają zabijanie zapisane w genach, nie będą mogły tej wysokiej pozycji utrzymać, gdyż ani społeczeństwa nie stworzą, ani sie dalej nie rozwiną. Ogólnie rzecz biorąc po wyniszczeniu człowieka gatunek zostanie skazany na wymarcie poprzez samozniszczenie. To tak jak agresywny pasożyt.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 15:07   

Nie bardzo. Jak wybiją ludzi, zajmą się rozwijaniem cywilizacji. Oni mają zakodowane mordowanie naszego gatunku, a nie niesienie śmierci samej w sobie. Tutaj akurat nie widzę żadnych sprzeczności. Tak jak Homo Sapiens wyprał Neandertalczyka.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-01-2009, 16:51   

Cytat:
Tak jak Homo Sapiens wyprał Neandertalczyka.

Błąd. Neandertalczyk nie był w stanie dostosować się do warunków po epoce lodowcowej. Homo sapiens na pewno neandertalczyków nie zabijał, zwłaszca, że homo sapiens bliżej do afryki, niż do europy.
Norrc napisał/a:
Oni mają zakodowane mordowanie naszego gatunku, a nie niesienie śmierci samej w sobie.

Są w tedy dwie opcje. Albo gen się uwsteczni i zaniknie, albo ewoluuje. Ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna, zważywszy na specyfikę gatunku (perfekcyjne narzędzia do zabijania na odległość). W wyniku zgładzenia ludzkosci gen odpowiadajacy za popęd do zabijania ludzi ewoluowałby, gdyż organizm zapewne dalej wytwarzałby hormony etc. które nie miałyby ujścia. No a proces wyniszczania ludzkości by raczej krótko nie trwał.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 17:31   

Cytat:
Muszę zakodować, iż Lucy jest "Typową bohaterką z haremówki". Człowiek całe życie się uczy.

Nie musisz mi dziękować, Lucy podpada pod zazdrosną panienkę razem z kuzyneczką głównego bohatera.
Ryuzaki napisał/a:
Przepraszam, zapomniałem. "Przecież jeżeli ktoś ma coś wartościowego do przekazania to powinien zatrudnić aktorów, a nie robić to w formie bajeczki dla dzieci." <-- Kojarzycie tego typu wypowiedzi? Czuję, że wpadłaś w takie same schematy jak tacy ludzie. Cukierkowa grafika to tylko cukierkowa grafika!

Nie mówię ze mają stworzyć film, tylko czy nie można było tego zrobić subtelniej? Czy naprawdę taka ilość flaków i krwi jest do tego niezbędna. Sądzę że nie.
Cytat:
Nagość jest jak najbardziej uzasadniona.

Większości przypadków miałam wrażenie, że nagie dziewczynki miały na celu podniecić widzów płci męskiej . Bo to na pewno tylko wypadek że goły chodziły tam tylko dziewczyny.
Cytat:

Rozumiem, że twórcy walili Cię po twarzy scenami dziewczyn mordujących ludzi, urywających im kończyny, wywołujących u innych skojarzenia z "bydlakami" i krzyczą do Ciebie, ze one sa biedne?! A tak na poważnie to powiedz mi proszę gdzie w tym anime coś krzyczało do Ciebie, że one są biedne

Chodziło mi między innymi o ich wygląd śliczne wielkie oczy, ogólne bycie moe i oczywiści thagiczną przeszłość. Niby czemu innemu miało to służyć jak nie wzbudzeniu współczucia u widza.
Z tym obrażeniem inteligencji wyraziłam się z pośpiechu nieprecyzyjnie, chodziło mi o to że w dodatku fabuła obraża inteligencje widza.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hexe
Gość
PostWysłany: 24-01-2009, 18:54   

Cytat:
Jak wybiją ludzi, zajmą się rozwijaniem cywilizacji. Oni mają zakodowane mordowanie naszego gatunku.

Rozumiem, że jest to informacja z mangi. W sumie ciekawa. Ja to widzę tak: Na Diclinusy działa instynkt zmuszający je do mordowania ludzi, dodatkowo instynkt ten nie może być poskromiony. Tylko, że Nyu nikogo nie mordowała. Przecież to Diclonus jak inny (dobra straciła pamięć, ale to i tak nic w genach jej nie zmienia). Jakaś taka sprzeczność nie sądzicie?

Cytat:
Padła też teza, ze Lucy zabijała bez powodu. Nie wiem skąd ten pomysł. Lucy zabijała ludzi bo ludze to śmiertelne zagrożenie dla niej i jej gatunku. Człowiek to gorszy gatunek który Dicloniusa może co najwyżej zdradzić, albo zadać ból. Takie zagrożenie należy jaknajszybciej eliminować.

Dlatego że mają „skłonnośc do zabijania ludzi w genach”. Z drugiej strony Lucy zabijała nie z zagrożenia tylko z zemsty na ludziach. Mimo wszystko to nie powinno podlegać dyskusji.

Cytat:
Jedyna scena w której sprawy nagości był wykorzystane dla rozrywki widza to scena zakładania Nyu majtek. Ot taki "comic relief" i nic więcej.

W trzecim bodajże odcinku Nyu zachęcała Kyote do macania jej po piersiach piersi. Niby, że nie nagość, ale cen ten sam - podniecić widza. Były jeszcze jakieś sceny ale boże nie chce mi się jeszcze raz reszty oglądać.

Cytat:
dalsza dyskusja na temat owego "instynktu" chyba już nie ma sensu, bo nie sądzę, by udało mi się przekazać Tobie to, o co mi chodzi (cały czas mam nieodparte wrażenie, że nie rozumiesz "mojej strony")

Rozumiem, ale nie wydaje mi się przekonywująca.

Cytat:
Przepraszam, zapomniałem. "Przecież jeżeli ktoś ma coś wartościowego do przekazania to powinien zatrudnić aktorów, a nie robić to w formie bajeczki dla dzieci." <-- Kojarzycie tego typu wypowiedzi? Czuję, że wpadłaś w takie same schematy jak tacy ludzie. Cukierkowa grafika to tylko cukierkowa grafika! Chwyt marketingowy który ma na celu przyciągnąć jeszcze kilku widzów którzy gdzieś mają fabułę.

Szczerze to dla mnie Elfem Lied wśród anime z przesłaniem wygląda jak okruchy życia w porównaniu do filmów psychologiznych. Po prostu kiczowata forma dla mas. Nie bijcie jak jakieś okruchy życia były ambitne, bo widziałem trzy, z których każdy był durny.
Powrót do góry
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 23:45   

Ryuzaki napisał wcześniej ciekawą rzecz:

Ryuzaki napisał/a:

Tak odbiegając od konkretnych argumentów którymi się zajmujemy mam propozycje dla tych wszystkich co krytykują EL za "pustość" i "brak treści". Przyjrzyjcie się o czym my tuta rozmawiamy. Zastanówcie się z dwa razy czy płytkie anime może prowokować to rozmów na tak istotne i trudne tematy?


To anime ma wiele wad, których wcale nie mam zamiaru negować, czy "odwracać kota ogonem", ale mało jest anime, które wywołuje dyskusje mimo wszystko poważne, także na poważne tematy. I nie chodzi mi o żadne "przesłanie" czy "głębię" (bo one oba to zazwyczaj po prostu banały, nawet w tych ambitniejszych tytułach).

Na razie to wszystko, co o tym anime mógłbym powiedzieć, nie odbiegając za bardzo od tematu przy rozmyślaniach nad innymi, poruszanymi przy okazji, tematami.

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ryuzaki Płeć:Mężczyzna
Smok Samurai


Dołączył: 12 Lis 2008
Skąd: nie wiem
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-01-2009, 00:55   

Lain napisał/a:
Większości przypadków miałam wrażenie, że nagie dziewczynki miały na celu podniecić widzów płci męskiej . Bo to na pewno tylko wypadek że goły chodziły tam tylko dziewczyny.


Skoro Dicloniusami były tylko dziewczyny to ja sie nie dziwię.


Slova napisał/a:
Są w tedy dwie opcje. Albo gen się uwsteczni i zaniknie, albo ewoluuje. Ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna, zważywszy na specyfikę gatunku (perfekcyjne narzędzia do zabijania na odległość). W wyniku zgładzenia ludzkosci gen odpowiadajacy za popęd do zabijania ludzi ewoluowałby, gdyż organizm zapewne dalej wytwarzałby hormony etc. które nie miałyby ujścia. No a proces wyniszczania ludzkości by raczej krótko nie trwał.

Ja cały ten instynkt zabijania odbieram jednak inaczej. Zrozumiałem, ze Dicloniusy odbierając ludzi jako zagrożenie dla swojego gatunnku dążą do pozbycia się ich. Póxniej bardzo możliwe, że odwróciliby się przeciw sobie samym, ale to w taki sam sposób w jaki odwrócili się przeciwko samym sobą ludzie.

Slova napisał/a:
T___T który to juz raz w tym tygodniu...

Sorry, zazwyczaj zwracam uwage na znaczek płci, ale nick "Slava" i ten avatar mnie zmyliły.

_________________
10 razy upaść, 11 razy wstać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7793866
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-01-2009, 09:33   

Sorry za offtop ale mi się kiedyś ten Slova Z Salva mylił ;-)

Według mnie te Diclonusy zabijały ludzi, bo chciały wyprzeć gorszy, jakim był dla nich ludzki gatunek. Lucy może jak była młoda zabijała z zemsty, mam na myśli tutaj rodzinę Kouty. Później jej instynkt wziął nad nią górę i wycinała jak leci.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-01-2009, 11:21   

Ryuzaki napisał/a:
odbierając ludzi jako zagrożenie dla swojego gatunnku dążą do pozbycia się ich.

Ależ skad. W anime było powiedziane wyraźnie, że diclonusy mają zniszczyć ludzi, nie było powiedziane, dla czego. Nikt nie powiedział, że to we własnej obronie.
Ryuzaki napisał/a:
Sorry, zazwyczaj zwracam uwage na znaczek płci, ale nick "Slava" i ten avatar mnie zmyliły.

Nie gniewam się, taka jest cena fajnego nicka i jeszcze fajniejszego avatara : E
Altruista napisał/a:
Slova Z Salva mylił

Teraz jak ona cię zobaczy, to uciekaj szybko ; P
Altruista napisał/a:
Według mnie te Diclonusy zabijały ludzi, bo chciały wyprzeć gorszy, jakim był dla nich ludzki gatunek.

O totototot. Właśnie. Sam środek.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-01-2009, 13:01   

Slova napisał/a:

Altruista napisał/a:
Według mnie te Diclonusy zabijały ludzi, bo chciały wyprzeć gorszy, jakim był dla nich ludzki gatunek.


O totototot. Właśnie. Sam środek.


Slova, no właśnie... Cały czas mi o to chodziło... Choć nie do końca jeszcze, bo ludzki gatunek jednocześnie był dla dicloniusów zagrożeniem, więc tym bardziej mieli powód, by go wyeliminować...

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-01-2009, 13:19   

Fei Wang Reed napisał/a:
Slova, no właśnie... Cały czas mi o to chodziło... Choć nie do końca jeszcze, bo ludzki gatunek jednocześnie był dla dicloniusów zagrożeniem, więc tym bardziej mieli powód, by go wyeliminować...


Oraz zajefajne uzasadnienie, żeby zrzucić napalm na te biedne, niezrozumiałe stworzenia, testować na nich leki, ciskać w nie metalowymi kulami, usypiać i torturować.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-01-2009, 14:08   

No nie wiem, kto dla kogo byl większym zagrożeniem. W każdym bądź razie Diclonusy i tak były skazane na porażkę, ponieważ nie potrafiły współdziałać, a wola przetrwania człowieka jest silniejsza, niż jakiekolwiek vectory.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group