FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Nana
Wersja do druku
olka
Gość
PostWysłany: 08-08-2008, 00:07   

ehh... nana to najpiękniejsze anime jakie oglądałam;] potwornie smutne zakończenie. poryczałam się i sie długo pozbierać nie mogłam;p a z nobu jest cholerny tchórz... gdyby otworzył te drzwi to zupełnie inaczej by wyszło... jestem ciekawa jak to będzie dalej. i kiedy wyjdzie druga seria. a na oficjalnej stronie oczywiście nic nie da się odczytać xD
a takumi mnie od samego początku wkurzał i nigdy go nie lubiłam;p i mam nadzieje że wpadnie pod samochód;p tak!

i powie mi ktoś gdzie znajde magnę po polsku? Kupiła bym ale niee bo po co ją wydawać w polsce;pp
Przejdź na dół
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-08-2008, 16:56   

Nie czytałas zapewnie regulaminu, więc zaskoczę cię jeśli powiem, że podawanie linków do stron mających dział DOWNLOAD jest tu zabronione. Ale chodzą słuchy, że Waneko myśli nad wydaniem tej mangi po polsku. Stanie się to zapewnie, gdy zakończą ten tytuł w Japoni, bo manga cały czas wychodzi.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
olka
Gość
PostWysłany: 12-08-2008, 00:40   

ok sorry. mój błąd;pp
mam nadzieje że wydadzą już niedługo^^
Powrót do góry
Yukihime Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2008, 22:08   

Nie, Waneko podobno zarzuciło pomysł z powodu braku porozumienia z Ai Yazawą. Szkoda....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
milusia_13 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 03 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2008, 17:45   

Ja właśnie czytałam wypowiedzi na forum Waneko i podobno się starają, ale na pewno nie wydadzą jej w najbliższym czasie niestety :( A szkoda, bo uwielbiam Nanę i chętnie przeczytałabym ją po polsku...

Co do drugiej serii, to wydaje mi się, że powstanie po tym jak manga się skończy. Te 47 odcinków mieści się w 42 rozdziałach, a obecnie jest ich 77, więc jest spore wyprzedzenie :)

A tak poza tym- czy jest tutaj ktoś na forum obecny, kto jest z mangą na bieżąco?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 26-08-2008, 17:17   

Jest! Co prawda trochę się pogubiła, bo na ostatni rozdział trzeba było czekać chyba 1,5 miesiąca. Trochę mi się pozapominało o co poszło z Reirą,

Spoiler: pokaż / ukryj
Dlaczego wyjechała i opuściła zespół? Skąd tam nagle matka Nany?

Ale jakoś nie mam czasu sobie odświeżyć, bo musiała bym zagłębić się we wcześniejsze tomy :/
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
milusia_13 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 03 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2008, 19:36   

Co do Reiry to nie jestem pewna, więc wolę nie mieszać, ale co do matki Nany:

Spoiler: pokaż / ukryj
Chodzi ci o najnowszy chapter [77]? Bo jeśli tak, to chodziło tam o to, że matka Nany po wysłuchaniu tego reportera z "search" poszła odebrać Misato od Shion, po tym jak uciekła dowiedziawszy się że jest siostrą Nany Osaki (chyba o to chodziło :P). A poza tym zasmucił mnie fakt, że Ren najprawdopodobniej umarł :( Wszyscy myśleli, że on się zaćpa na śmierć,a tu niespodzianka- wypadek samochodowy... ale nic nie jest pewne. ciekawe też, czy to nagłe 'widzenie' Nany było skutkiem przemęczenia czy jakimś ubocznym brania dragów? Jedyna dobra rzecz to to, że Yasu i Miu są razem- moim zdaniem pasują do siebie :)

Ja też ostatnio niezbyt dokładnie czytałam mangę, więc nie wiem na 100% czy to co tutaj pisze to prawda :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yukihime Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2008, 19:44   

Z mangą jest czasami tak, że nie wiadomo, o co jej (Yazawie) chodzi...A na 78 rozdział niestety trzeba będzie poczekac.........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2008, 15:46   

Jak dla mnie Yazawa pogubiła się trochę w ilości postaci i wątków. Jakoś tak od połówy drugiej części (jeżeli za pierwszą uznamy te rozdziały, które obejmowało anime) zauważyłam osłabienie mojego zainteresowania tą serią. Nie wiem, czy jest to spowodowane czasem oczekiwania na kolejne rozdziały, czy spadkiem jakości samej mangi - w każdym razie to już nie jest ta sama "Nana" co na początku. Co się stało z humorem? Uważałam go zawsze za ogromną zaletę serii, ponieważ tak doskonale równoważył dramatyzm i angst wylewający się z każdego rozdziału. Poczekam, aż historia dobiegnie do końca (który zbliża się wielkimi krokami) i wtedy przeczytam całość od początku. Wiem jednak, że recenzja drugiej serii anime, którą zamierzam napisać gdy tylko ją wyemitują, już nie będzie tak entuzjastyczna jak na początku. Szkoda. Gdyby autorka zdecydowała się trochę mniej to rozwlekać, manga nadal należałaby do ścisłej czołówki moich ulubionych. Teraz trochę traci, bo doskonałe wrażenie początku zaczyna się zacierać i ustępuje miejsca zawodowi. Ja chcę drugi ParaKiss! ;_;

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2008, 17:09   

Też chciałam drugie Paradise Kiss, a dostałam tasiemca. I mimo to, że nie lubię takich nie kończących się opowieści to czytało mi się dobrze. No, przynajmniej do puki czytałam rozdziały w miarę równych odstępach czasowych. Teraz mam wrażenie, że Yazawa nie tyle, że zagubiła się w swojej historii, ale nie całkiem wie jak ją zakończyć. Miota się pomiędzy dobrze poprowadzoną historią dwóch zespołów, a wpychaniem nowych postaci z przeszłości Nany. Rozumiem krótkie wytłumaczenie dlaczego dzieciństwo Nany było jakie było, ale po co mi do szczęścia cała ta rodzinka o której nawet główna zainteresowana nie wie? Szczerze? Średnio mnie oni interesują. Wygląda to tak jakby Yazawa miała jeszcze do napisania jakąś ilość rozdziałów, ale zabrakło jej weny i zaczyna te braki maskować nowymi bohaterami.
Jest jeszcze jedna sprawa. "Nana" przestała mnie wzruszać. Przykładem może być chociażby to co stało się z Renem w ostatnim rozdziale. Zwyczajnie się nie przejęłam. No, ale winą za to już obarczam długi czas oczekiwania.

A co do samej treści

Spoiler: pokaż / ukryj
Nie sadzę, żeby Ren umarł. W poprzednich rozdziałach tych z pokazaną przyszłością jest rozmowa Hachi z Kimśtam o Renie. Jak on się trzyma po odejściu Nany czy coś. Więc głowa do góry. Ren żyje co najwyżej spędzi ćpun resztę życia na wózku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
Yukihime Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2008, 20:54   

Wiem, o czym mówisz, Sola. Wzruszało mnie tak gdzies do polowy 15 tomu. Oprócz sprawy z Renem, bo jakoś do niego od początku miałam (i mam) wielki sentyment. Może z powodu Sida?? teraz to bardziej zainteresowanie niż szał i byc może zniecierpliwienie czekaniem i spekulacjami.
Na temat powstania drugiej serii anime słyszałam wiele sprzecznych tez,ale mimo wszystko czekam. Może się Yazawa zamknie w 20 tomach. Ale wątpię jakoś...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emiko Płeć:Kobieta


Dołączyła: 29 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2008, 22:21   

uwielbiam ta mange, anime rowniez mi sie bardzo podobała, szczagolnie muzyka <3
teraz jestem na bierzaca z manga i co ~miesiac nie moge sie doczekac nowych chapterkow... szkoda, ze tak rzadko wychodza
i powiem wam, ze teraz, bardziej mi sie Nana podoba. W anime wszystko bylo takie sielankowe, bohaterki miały nadzieje na lepsza przyszłosc. Hachi, ze wyjdzie za Shoujuego i bedzie miala uroczy dom z ogrodkiem, a Nana ze zrobi kariere.
Spoiler: pokaż / ukryj
Wydarzenia w czesi po anime strasznie sie komplikuja. Kazdy wyrob bohaterow nie bedzie dobry, musza isc na kompromis...
pewnie gdyby nie te spore przerwy w czytaniu niezle bym nad tym ryczala ^_^
Sola napisał/a:
A co do samej treści

Spoiler: pokaż / ukryj
Nie sadzę, żeby Ren umarł. W poprzednich rozdziałach tych z pokazaną przyszłością jest rozmowa Hachi z Kimśtam o Renie. Jak on się trzyma po odejściu Nany czy coś. Więc głowa do góry. Ren żyje co najwyżej spędzi ćpun resztę życia na wózku.



Spoiler: pokaż / ukryj
ale zauwaz, ale w poprzednich rozdziałach pojawil sie też dzieciak (prawdopodobnie Hachi i Takumiego) o imieniu Ren... a że Hachi i Takumi zyja w separacji to pewnie ta osoba miała na mysli małego Rena, brata Satsuki ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
milusia_13 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 03 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2008, 19:42   

Na stronie jpf.com.pl jest ankieta o nowe tytuły!! Musimy głosować na Nanę, bo jak narazie to ma dopiero 5 miejsce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yukihime Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2008, 19:51   

no głosujmy... jakoś nie wierzę. Ale warto. Dzięki za cynk:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pchielka
Gość
PostWysłany: 18-09-2008, 20:53   


Spoiler: pokaż / ukryj
Właśnie! Jak chodzi o tego dzieciaka, który pokazał się kilka rozdziałów temu- pierwszy raz pojawił się z Reirą i skubaniec jest (według mnie) okrutnie podobny to Shina. A potem nagle lol- jest przy Takumi i właśnie wydaje się, jakby to było dziecko jego i Hachi. Czy ktoś mi to wytłumaczy, bo się pogubiłam.

Ktoś pytał o drugą serię anime- ma się pojawić po zakończeniu mangi, a gdzieś wykopałam na jakiejś zagranicznej stronie, że ostatni odcinek wyjdzie na początku 2009 roku. Także już niedługo :D
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group