FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  One Piece
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-07-2009, 11:40   

One Piece Movie 1 - standardowa onepiece'owa fabuła. Załoga dowiaduje się o skarbie (i/lub) kolejnym legendarnym piracie, o którym nikt wcześniej nie słyszał. Luffy na wyspie udziela lekcji życia gamoniowatemu szczeniakowi, a następnie pierze po pysku paskudnego, złego bossa. Można obejrzeć, ale trochę szkoda czasu.

One Piece Movie 2 - Clockwork Island Adventure - to samo co wyżej. Lepsze sceny walk i kilka niezłych momentów (choćby ten, jak banda zamiast czekać na otwarcie się bezpiecznego wejścia
Spoiler: pokaż / ukryj
wybiera drogę po schodach, uruchamiając wszystkie możliwe pułapki).
Z drugiej strony ma też dobijający głupotą fragment, gdy Luffy i Zoro
Spoiler: pokaż / ukryj
podtrzymują opadający sufit i błagają o pomoc towarzyszącego im leszcza. Chwilę później okazuje się, że Luffy potrafi sam utrzymać sufit, ale Zoro zamiast wyciągnąć go z pułapki rzuca się w stronę wroga.
i rozczarowujący finał.

One Piece Movie 3: Chopper Kingdom of Strange Animal Island - jak tytuł wskazuje, film Chopperocentryczny. Fabuła znowu na jedno kopyto, tylko tym razem dzieciak jest wyjątkowo denerwujący i upierdliwy ze swoją traumą na punkcie piratów -
Spoiler: pokaż / ukryj
wynikającą z kompletnie opacznego kojarzenia faktów.
Ma też dziwną koncepcję przyjaźni, skoro cały czas stara się wbić klin między Choppera i jego załogę.

One Piece Movie 4: Dead End - w mojej opinii najlepsza z kinówek. Po pierwsze - piraci, dużo piratów, a nie tylko jedna spotkana grupka przeciwników. Po drugie - większa część dzieje się na morzu, a nie na kolejnej zabitej dechami wyspie. Po trzecie - załoga Luffy'ego nie zgarnia całej chwały, bo po stronie (chaotycznych) dobrych pojawia się łowca nagród, który brak nadludzkich zdolności nadrabia walcząc w inteligentny sposób. Po czwarte - godny przeciwnik, który zmusza głównego bohatera do wykorzystania wszystkich sztuczek z arsenału ciosów specjalnych. Po piąte - wreszcie dostajemy dzieciaka z charakterem, a i lekcja życia jest inna niż zazwyczaj -
Spoiler: pokaż / ukryj
dobrze jest potrafić rzucić życie na szalę, ale warto też zadbać o to, by przeżyć.
Jedyny minus, jakiego się dopatrzyłem, to że gdy zdrowie (a raczej jego brak) pewnego staruszka przestało być istotne dla fabuły, wyzdrowiał on sam z siebie (chyba ze coś przegapiłem).

One Piece Movie 5 - The Curse of the Sacred Sword - odcinek poświęcony Zoro i jego (rzekomej) zdradzie. Nawet niezły, ale twórcom zabrakło pomysłu na zakończenie finałowej walki.

One Piece Movie 6: Baron Omatsuri and the Secret Island - tym razem z opowieści o pełnym przygód pirackim życiu postanowiono zrobić dramat psychologiczny - z opłakanymi skutkami. Postacie zachowują się nielogicznie i niezgodnie ze swymi charakterami. W normalnych okolicznościach konflikt w załodze wygląda tak, że kłótnia przeradza się w krótką bójkę, Nami daje wszystkim po głowach i nie ma potrzeby rozpamiętywać dawnych nieporozumień. Tutaj wszyscy na wszystkich zaczynają się boczyć i doszukiwać ukrytych motywów w postępowaniu. Wyjątkowo nieprzyjemnie się to oglądało.

One Piece Movie 7: Karakuri Castle`s Mecha Giant Soldier - kolejny dowód na to, że Japończycy mechy potrafią wszędzie wrzucić. Bez większych rewelacji, ale nadaje się do oglądania.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-08-2009, 16:07   

No i jestem na 407 odcinku. Trochę mi to zajęło i doszłam do bierzących wydarzeń, ale... Matko chyba na gorszy moment nie mogłam trafić, jeśli chodzi o zawieszenie oglądania. Cała reszta tasiemcy się może schować przy One Piece, a ja na myśl, że mam tyle czekać do ukończenia sagi, to epilepsji dostaję. Co prawda koleżanka zapowiadała mi, że manga ma się ku końcowi, więc nie wiem czy na zupełny koniec nie będe musiała czekać. Ech, jak zawsze pod górkę...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2009, 22:26   

Shizuku napisał/a:
No i jestem na 407 odcinku. Trochę mi to zajęło i doszłam do bierzących wydarzeń, ale... Matko chyba na gorszy moment nie mogłam trafić, jeśli chodzi o zawieszenie oglądania. Cała reszta tasiemcy się może schować przy One Piece, a ja na myśl, że mam tyle czekać do ukończenia sagi, to epilepsji dostaję. Co prawda koleżanka zapowiadała mi, że manga ma się ku końcowi, więc nie wiem czy na zupełny koniec nie będe musiała czekać. Ech, jak zawsze pod górkę...


z tego co wiem .. to manga ma się ku końcowi ,, od bardzo dawna " więc .. eh

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-08-2009, 00:20   

Tak też już słyszłam, że powoli się manga kończy. Trochę mi smutno, bo nie chcę się rozstawiać z OP, ale wszystko się musi kiedyś skończyć.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2009, 07:46   

Miałem na myśli, że manga zmierza do końca od bardzo dawna, więc na Twoim miejscu nie wierzyłbym w to co słyszysz od znajomych.

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-08-2009, 10:21   


Spoiler: pokaż / ukryj
Hmm no, ale z tego co wiem walczą ze sobą 3 największe siły i ktokolwiek wygra skończy się era pirarów.
No, ale racja autor może z tego jeszcze jakoś sprytnie wybrnąć i dale kontynuować. W ogóle to dość osobliwe, że mimo takiej ilości rozdziałów One Piece, wcale się nie psuje, jak reszta tasiemnców, tylko wręcz przecinie - ma tendencję rosnącą. Na początku był nudnawy, ale im dalej tym lepiej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2009, 19:27   

Dokładnie, zresztą wystarczy poszperać w necie i popatrzeć na oceny mangi & anime. Tak czy owak, fillery czy nie; należy pamiętać o tym, że anime może lecieć po końcu mangi jeszcze przez spory czas, bo twórcy One Piece mają tendencje do wciskania bardzo wielu porozbijanych na drobny mak, wątków w sagi/ważniejsze wydarzenia.

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 27-09-2010, 13:57   

Potrzebowałama troszkę czasu by zmienić zdanie o tej serii. Aktualnie jestem w granicach 111 odcinka "One Piece" i nic nie wskazuje, bym miała na tym poprzestać. Seria może nie jest ambitna, nie ma odkrywczej fabuły, ale pomimo tego, że jest tasiemcem - ogląda się to na prawdę dobrze. Przyjemność z oglądania, przynajmniej w moim przypadku, zaczęła się w momencie, kiedy kompania Luffi'ego wpłynęła na Grand Line. Bohaterowie zaczęli się bardziej zazębiąć, humor mnie rozśmieszał, a sama energia "One Piece" czy klimat - w końcu poddziałał i na mnie. Nadal uważam, że pojedynków jest zbyt dużo (będąc bardziej dokładnym: są one zbyt długie), także często jest się katowanym retrospekcjami - ale jeśli przymknie się na to oko, to idzie się wciągnąc w tą przygodę. No mam słabość do tytułów, gdzie bohaterowie udają się na poszukiwanie niemalże legendy.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-12-2010, 11:54   

krew_na_scianie napisał/a:
Przyjemność z oglądania, przynajmniej w moim przypadku, zaczęła się w momencie, kiedy kompania Luffi'ego wpłynęła na Grand Line


Podobnie było w moim przypadku. Poza kilkoma dobrymi wątkami wcześniej, raczej oglądałam z obąwiązku (zawzięcia?) niż z czystej chęci. Dopiero na Grand Line zaczęła się prawdziwa zabawa. To chyba największy minus OP - bardzo wolno się rozkręca, przez co trudno wciągnąć w to nowe osoby. Dobrze, że ma fajnych bohaterów i niezły humor, to ludzie są w stanie przeboleć kilkadziesiąt nudniejszych odcinków.

krew_na_scianie napisał/a:
Nadal uważam, że pojedynków jest zbyt dużo (będąc bardziej dokładnym: są one zbyt długie),


Mi też się tak wydawało, ale potem ich jakoś o wiele bardziej się poprawiła, (a może to ja się przyzwyczaiłam?). Może dlatego, że lubię patrzeć jak bohaterowie rozwijają swoje umiejętności, zawsze bardzo kibicowałam Chopperowi, Nami i Usopp'owi i z przyjemnością oglądałam ich walki, znaczy nadal oglądam. Co ciekawe, w walkach Luffiego niezmiennie się ekscytuje i przeżywam czy da radę pokonać bossa. Wiem, że to shounen i dobrzy zawsze wygrywają i nie wiem jak to Oda robi, że ja nigdy nie jestem tego pewna.
Spoiler: pokaż / ukryj
Przecież ile razy do Crocodila podchodził, żeby go w końcu położyć, nie mówiąc już o Luccim. No i nie za każdym razem dali radę wygrać, patrząc na to co stało się na Archipelagu...


Teraz czekam na zakończenie sagi w Impel Down, co prawda trochę się go boję, bo wiem co się zdarzy, ale z drugiej strony nie mogę się doczekać by zobaczyć jak to pokażą.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
the smilest-man Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2012
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2012, 14:37   

To nie anime,to cudo!Jestem przy 60 odcinku.Żałuję jednak , że zmienili opening.Najlepsza saga:kuro.Najlepsze postacie:Shanks,Jango i Arlong.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Silla Płeć:Kobieta
małe i wredne


Dołączyła: 22 Cze 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-07-2012, 10:15   

Jestem chyba jedną z nielicznych osób, do których OP nie trafia. Gdyby nie moja przyjaciółka, to bym nigdy nawet nie zaczęła tego oglądać, no ale zagrożona mi śmiercią ("jak tego nie obejrzysz w wakacje, to cię utrupię!"), więc co było robić, zabrałam się za oglądanie. I ledwo zmęczyłam do 30 epa. To mnie po prostu nudziło, przy kapitanie Kuru prawie spałam, potem było ciut lepiej, ale nie idealnie. Po przyłączeniu się Sanjiego do załogi byłam tak wymęczona i zniechęcona, że dałam sobie na wstrzymanie. Ale kto wie, może za jakiś czas dam jednak OP szansę.

_________________
Dziwactwo rzecz względna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6409692
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 07-07-2012, 11:04   

W ogóle, zauważyłem, że z Braku Bleacha, i kończeniu się powoli Naruto, oraz braku innych popularnych shońców, One Piece zaczyna wchodzić wszystkim w łaski. Może to również z powodu braku naprawdę dobrych serii z tego Gatunku. Bo o ile Accel World z poprzedniego sezonu jest świetnie wykonany, to nadal jest schematyczny jak diabli.

Moje odczucia? Uwielbiam gry z piratami. Ba, uwielbiam Zoro. Mam pare tomików mangi po polsku. Ba, nawet Zoro jest moim ulubieńcem (jak 1/2 fanów, ale pomijam) Ale nie jara mnie to. Co dzień, gdy patrze na ramówkę anime myślę "może się zabrać za One Piece?" Ale mimo wszystko moja miłość do pewnej "Mafijnej" mangi wygrywa, bo zdaje sobie sprawę, że w OP zakochałbym się podobnie jak do tamtego tytułu.

Nie wiem czemu, wszyscy dopiero teraz zaczęli patrzeć na One Piece. Może dlatego tamte shoneny się pokończyły, żeby Shonen jump mógł lepiej sprzedawać właśnie OP na całym świecie. a może po prostu dopiero teraz wszyscy odkryli piękno tego anime. Ja nie oceniam. Na zakończenie
PIRACI~

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 07-07-2012, 12:23   

Repli, twoje teorie spiskowe są po prostu boskie, serio...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 07-07-2012, 14:07   

moshi_moshi napisał/a:
Repli, twoje teorie spiskowe są po prostu boskie, serio...

Wyrażam tylko swoją, niezależną od nikogo opinię na ten temat.
Nic poza tym ^ ^

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-07-2012, 15:01   

RepliForce napisał/a:
Może dlatego tamte shoneny się pokończyły, żeby Shonen jump mógł lepiej sprzedawać właśnie OP na całym świecie.

Repli, czy ty widziałeś jak sprzedaje się One Piece w Japonii? To jest najlepiej sprzedająca się manga i serio nie potrzebują jej bardziej promować. To raczej prawie wszyscy inni mangacy siedzą i modlą się, by mieć choć 1/10 takiej sprzedaży....

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group