FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  One Piece
Wersja do druku
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-04-2008, 19:31   One Piece

Nie znalazłem tematu o tym anime, jak jednak jest, to najmocniej przepraszam.

Większość zapewne słyszała o tym anime, wiec opis fabuły maksymalnie skrócę: Jest sobie Luffy, niezbyt bystry 16-latek o szerokim uśmiechu i monstrualnym apetycie na mięso, który zamierza zostać Królem Piratów dzięki swojej mocy rozciągania ciała, zyskanej po zjedzeniu Diabelskiego owocu. Zbiera gromadę podobnych sobie świrów, wśród których są:
szermierz walczący 3 mieczami
długonosy kłamca i strzelec
nawigatorka kontrolująca pogodę
kucharz walczący wyłącznie za pomocy nóg
renifer (sic!) lekarz, a to i tak nie całą gromadka.

Główny wątek niemal nie istnieje, akcja toczy sie od przygody na wyspie do przygody na kolejnej wyspie, choć jest też kilka kilkudziesięcioodcinkowych arców. Idealne anime na odstresowanie, zdecydowanie bardziej mi sie podoba od np. Bleacha, skoro o Shoneneach mowa. A wy co o OP sądzicie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-04-2008, 14:57   

Właśnie niedawno zaczełam oglądać. Jestem na 17 odcinku i już jakieś zdanie mi się wyrobiło. Po pierwsze to pierwszy shonen, który naprawdę mnie śmieszy. Ani DB, ani Bleach, ani tym bardziej Naruto nie śmieszyły mnie tak jak One Piece. Niektóre teksty czy sceny są naprawdę rozbrajające. Po drugie dość fajni bohaterowie. Luffy jest po prostu niesamowity i z wyżej wymienionych shonenów, jest dla mnie najlepszym głównym bohaterem. Nami mnie urzekła swoją zaradnością i Shanks też przypadł mi do gustu. To co mnie tam trochę irytuje to to, że bohaterowie mogą walczyć nieważne ile by dziur mieli w ciałach. Zoro miał z 6 poważnych rozcięć na brzuchu i piersiach, a walczył jakby w ogóle ich nie było. Upcoc czy jak on tam ma, też był pocięty, wycienczony, poobijany i pobity, a cały czas był przytomny, jak dla mnie to z 6 razy powinien już zemdleć. No i niestety można znaleść jeszcze dużo chwytów typowych dla shonenów. Drobne minusiki, ale jednak. I nie jest tak wciągające jak myślałam. Czasami wręcz nudzę się jak oglądam odcinek. Ta ocena może się jeszcze zmienić zobaczymy, jak dalej to się potoczy, mam nadzieję, że im dalej tym lepiej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 12-04-2008, 17:39   

Ja własnie na odcinku chyba 17 skończyłam One Piece oglądać. Dlaczego tak wyszło? A no pamiętam, że serię tą zaczęłam oglądać po paru ambitniejszych tytułach - miałam szczerą ochotę na cos lekkiego i śmiesznego. I faktycznie, trzy powiedzmy pierwsze odcinki są takim powiewem czegoś nowego, dobrze zapowiadającego się. Co prawda postać Luffiego dla mnie sama w sobie jest nazbyt komiczna, ale ponoć jego kompania ma być znacznie większa - mówie sobie, że poczekam aby ich wszystkich zobaczyć w komplecie, ale nie wytrwałam hm..

Głównie dlatego, że moje poczucie humoru wymija się z serią (czasami się zastanawiałam, co w tym wszystkim jest śmieszne?). Nie jest dobre, ani złe - jeśli występuje, to po prostu nie jest moje :/ Bardzo mnie denerwował, że pojedynki powiedzimy ze "złymi" są po prostu przedługaśne, trwają przez klika odcinków - są megaprzegadane i wypełnione nie moim poczuciem humoru. Historii z blond pięknością już nie wytrzymałam. Ileż rany można wracać do tego wątku, dłużyło mi się niesamowicie i nudziło.

Ogółem tytuł wydawał mi się lekki i fajną historią o piratach (lubie taką tematykę), ale gdzieś po drodze seria zgubiła polot, ciągła długo pojedynki i w pewnym momencie "zdradziłam" ją z innym tytułem i do dziś żadnego odcinka więcej nie widziałam. Możliwe, że dalsze i nowsze odcinki skoczyły na innym poziom, a pojedynki nie są już tak nużące. Ciekawe tylko czy kiedyś jeszcze będę miała ochotę to zobaczyć.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-04-2008, 17:48   

Hm, początkowe 20-30 odcinków są dość nudne, potem akcja bardziej się rozkręca. Anime świetność zaczyna pokazywać powiedzmy od 70 odcinka, gdy podstawowa załoga jest skompletowana, i każdy może toczyć pojedynek z kim innym.

Co do ran - potem będzie jeszcze bardziej przegięte, ale np. w Bleachu było tak samo. Z tym, że OP jest jednak anime bardziej optymistycznym, wiec można to wybaczyć. Jeśli was nudziły te pierwsze odcinki, to przeskoczcie do ok. 28, kiedy zaczyna się Arlong arc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-04-2008, 18:13   

Nie, wytrwam obejrzę wszystko. Mam nadzieję, że po 30 coś się polepszy, bo naprawdę nie chce 70 odcinków czekać. W Bleachu, jakoś mi te rany nie przeszkadzały, może dlatego, że tam pojedynki grały kluczową rolę i tam nie było czasu na stękania czy mdlenia. W OP te potyczki wydają mi się takim bardziej dodatkiem. Ale jak zgaduję później to się zmieni.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2008, 10:41   

Istnieje stara zasada, że nie powinno się oglądać tasiemców w formie anime. Za dużo czasu to zajmuje. Manga jest bardzo fajna. To jedyna tak długa seria shounen (może poza Hajime no Ippo), która naprawdę mi się podoba i którą lubię od czasu do czasu nadgonić. Poza tym w przeciwieństwie do miliona innych serii ma naprawdę dobrą i oryginalną kreskę, a autor ma niesamowicie dziwne pomysły na nowych bohaterów, przeciwników czy ich "moce".

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2008, 19:30   

A ja jestem na 299 odcinku ;- ) i powiem tylko tyle, że zakochałem się w One Piece ^__^ mimo, iż na samym początku wydaje się, że jest to seria przeznaczona bardziej dla dzieci to z czasem robi się co raz to lepiej i ciekawiej ;- ) do załogi dochodzą nowi bohaterowie.. jak dla przykładu Robin.. Kucharzyk Lovelas, Tony Tony.. czy chociażby Nami całkowicie wyłowiona z rybnej Sagi : P
Najbardziej w One Piece cieszą mnie dwie rzeczy .. mianowicie zawsze po obejrzeniu chociażby jednego odcinka jest mi do śmiechu przez pół dnia a po drugie.. zawsze mamy do czynienia z jakimś bossem ;) pod którego robiona jest specjalnie caleńka saga, aż na samym jej końcu prezentują nam wyśmienite walki.. te z udziałem Zoro to dosłownie mistrzostwo ^__^ zastanawiam się jednak kiedy One Piece będzie CHOĆ bliskie końca, bo jak wiadomo anime to zaczęło się ukazywać w roku 1999, czyli prawie dziesięć lat temu... No ale póki co ciekawość na bok, a zacieszanie ,,miski'' na pierwszy plan; oby tak dalej...

Na koniec pozwolę sobie zacytować znajomego...
Kiedy spytałem go czy ogląda One Piece, stwierdził jednoznacznie, że nie ma takiej opcji ze względu na liczbę odcinków; która to wtedy sięgała 310.. bodaj ^__^ ale po jakimś czasie zmienił on zdanie, i teraz nie może oderwać oczu od ekranu : P

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-07-2008, 14:42   

Oj, kiedyś to se oglądałem OP na RTL2... skończyłem oglądanie chyba po końcu przygód na "sky pye" czy jak to się tam nazywało. Seria mnie urzekła i wciągnęła oryginalnością i brakiem monotonności. Może i walki są długie, ale przynajmniej ciekawe. No, ale na pewno krótsze niż walka Sakura vs Sasori, bo to była kompletna porażka... Wątków jest setki, a może i więcej. Ponadto widać, że świat jest jakoś uporządkowany, wiemy gdzie co jest.
No i w końcu to, co każdy z nas (ale uogólniam) uwielbia od małego: piraci. Oj, w piratów to ja się mogłem bawić godzinami.

Na pewno OP to najlepszy tasiemiec, jaki oglądałem. W przeciwieństwie do innych tutaj nie widać owego głównego złego, każdy wróg ma własne cele i wcale nie różni się niczym od głównych bohaterów.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-07-2008, 20:05   

Slova napisał/a:
Oj, kiedyś to se oglądałem OP na RTL2...
To One Piece u nas leciał? Niemożliwe. Pamiętałabym cokolwiek, zresztą jak mam stronę z anime co leciały w polsce, to OP tam nigdy nie widziałam.

Aktualnie jestem na odcinku 90 i cisnę dalej. Trzeba przyznać żaden shounen mnie tak nie śmieszył jak ten. Naprawdę można się pośmiać przy tym anime. To chyba jego największa zaleta. No i oczywiście to, że wciąga.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-07-2008, 20:09   

Shizuku, RTL2 jest niemiecki, nie polski :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-07-2008, 23:55   

A no w sumie tak, bo jak się nad tym zastanowi,ć to u nas był rtl7 nie 2;D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Taikoubou Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Cze 2008
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2009, 18:41   

Witam. właśnie zacząłem oglądać one piece i za wszelką cenę chciałbym uniknąć fillerów. czy byłby ktoś na tyle miły i napisał których odcinków mam unikać? ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5113434
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 23-05-2009, 19:13   

Bardzo prosto czytaj mangę.
A na poważnie.....nie masz czego unikać....filery w One Piece w przeciwieństwie do innych shoenów da się oglądać.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Taikoubou Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Cze 2008
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2009, 20:35   

Karel napisał/a:
Bardzo prosto czytaj mangę.


sam bym na to nie wpadł... no jeśli nikt mi pomoże chyba będę do tego zmuszony ;/

Karel napisał/a:
A na poważnie.....nie masz czego unikać....filery w One Piece w przeciwieństwie do innych shoenów da się oglądać.


nie obchodzi mnie czy są dobre czy też nie... nic nie wnoszą do fabuły, szkoda mi czasu na to...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5113434
Isao Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Maj 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2009, 11:22   

Taikoubou napisał/a:
nie obchodzi mnie czy są dobre czy też nie... nic nie wnoszą do fabuły, szkoda mi czasu na to...

Niekoniecznie nie wnoszą... a i z drugiej strony naprawdę praktycznie ich nie było w całej serii...
Nie to co takie powiedzmy naruto, które było na siłę ciągnięte i nie tylko brak słów...
W One Piece co jakiś czas trafiały się ewentualnie odcinki z krótkimi powiedzmy do 5-7minut
flashbackami, ot tak żeby przypomnieć co działo się powiedzmy 140odcinków temu i żeby
widz złapał o co chodzi jeżeli np. nie miał okazji widzieć wszystkich odcinków.
Jedynym momentem nasilającym się to odcinki powiązane z Water 7 i Enies Lobby z tego co
kojarzę tam było dość sporo właśnie wspomnianych flashbacków.
(praktycznie pokazali historię każdej z postaci skracając w ten sposób odcinki do 5minut praktycznie)
Zabieg imo i tak sprytny ponieważ mimo tych no powiedzmy sobie szczerze filerów wciąż dodawali coś nowego do odcinka więc tak czy inaczej można przewijać lub oglądać sobie całość.
Jeśli pamięć mnie nie myli (dość dawno to oglądałem) zaczynało się to koło ~270odcinka.
Dodatkowo chyba był jeszcze trzy odcinki zupełnie nie wnoszące nic do samego anime, a osadzone w realiach feudalnej Japonii przygody 'Łojabuna Luffy'ego', był to specjale emitowane z okazji świąt bożego narodzenia czy też nowego roku (odcinki 291,292,303).
Z pewnością znalazło by się coś jeszcze we wcześniejszych odcinkach, ale po obejrzeniu tych 400 mogę śmiało powiedzieć, że warto. One Piece jest naprawdę świetną odskocznią od czegoś bardziej poważnego jak i tych wszystkich przykrych naruciaków, dragon ballów i pochodnych. W końcu seria wychodzi już od 10lat i wciąż bije wszelkie rekordy popularności więc coś w tym jednak musi być... ^^

_________________
Higepiyo OP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8748912
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group