FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Kara no Kyoukai
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 15-12-2009, 00:18   

GoNik napisał/a:
Coś w tym jest XD

Wiesz, ja osobiście uważam że ich zwyczajnie rozwiązanie tego romansu na stosownym poziomie po prostu przerosło. Przez siedem filmów prowadzili wszystko zgrabnie... i spartolili cały efekt w te ostatnie pięć minut (nie licząc napisów końcowych).

Właśnie dlatego pisałem, że Shiki w trybie dere była przerażająca, co ewidentnie komuś wyżej umknęło... =="

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-12-2009, 19:28   

wa-totem napisał/a:
co ewidentnie komuś wyżej umknęło...

O, komu? Gonik, umknęło ci?

Totem, wzmiankę o Shiki w trybie dere przeczytałem, po prostu rozbawił mnie kontrast między twoimi ochami i achami, a tym, co jakieś pół godziny wcześniej widziałem w filmie :)

A co do ostatnich pięciu minut - akurat scena z rozmową pokaleczonej pary była po prostu uroczo absurdalna. I w sumie niezła. Pasowała jakoś do Shiki.

Btw - MAL uważa, że KnK doczeka się jeszcze wydanego osobno epilogu. ANN na ten temat milczy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2009, 21:21   

Dobra. Mam zamiar przed Świętami zmaratonować Kara no Kyoukai. Czy mógłby mi ktoś podać ostateczną chronologiczną kolejność filmów? Będę wdzięczny :). Zresztą, takie wysokie oceny to wreszcie trzeba się zabrać, a zdecydowanie wole oglądać anime "na raz" niż wyczekiwać po kolei :).

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
gaijin Płeć:Kobieta
czasem daje się oswoić


Dołączyła: 15 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2009, 22:37   

Mitsurugi napisał/a:
Dobra. Mam zamiar przed Świętami zmaratonować Kara no Kyoukai. Czy mógłby mi ktoś podać ostateczną chronologiczną kolejność filmów? Będę wdzięczny :). Zresztą, takie wysokie oceny to wreszcie trzeba się zabrać, a zdecydowanie wole oglądać anime "na raz" niż wyczekiwać po kolei :).


Ja jednak polecam po kolei, 1234567:) Jest pewien dyskomfort przy jedynce, że wpada sie w środek zdarzeń, ale taka kolejność nie jest przypadkowa i moim zdaniem ostatecznie jest o wiele lepsza i dająca więcej satysfakcji z oglądania, aniżeli porządek chronologiczny:)

A chronologicznie to by bylo 2431567, zdaje się....
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2009, 23:25   

Warto sobie obejrzeć wcześniej Shingetsutan Tsukihime - dzieje się w podobnych realiach - Shiki ma zdolności głównego bohatera z S.Tsukihime ;)

Co do 7demki - jak już zostało wspomniane - wybielili ją do granic możliwości ;]

Tak czy inaczej - 5część i tak zostaje moim nr. 1 ;] za całokształt kompozycji ...

ps. nie polecam oglądania chronologicznie za 1 razem ;)

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2009, 23:31   

Dzięki serdeczne gaijin :).

Zdaję sobie sprawę, że oglądanie w kolejności "pierwotnej" niesie ze sobą na pewną większą dozę klimatu i emocji, szczególnie jeśli chodzi o wyjaśnianie wątków. Jednakże mój mankament jest taki, że ja wprost nie znoszę oglądania w nie chronologicznej kolejności. Krótko mówiąc, więcej się denerwuję i irytuję w wyniku czasowych przeskoków, niedopowiedzianych wątków itp. niż zachwycam fabułą i całością produkcji. Wiem, po części każdy tak ma i niby w tym jest urok, ale u mnie to naprawdę ciężko przechodzi. Nawet Haruhi musiałem oglądnąć w kolejności chronologicznej (co w niczym nie popsuło mi wrażeń), bo nie dałem rady.

Może spróbuję, jeszcze nie wiem. Zobaczę jak pierwsza kinówka i zdecyduję, czy chcę się zagłębiać w chronologiczność czy też nie.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
gaijin Płeć:Kobieta
czasem daje się oswoić


Dołączyła: 15 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2009, 23:35   

Mitsurugi napisał/a:
Dzięki serdeczne gaijin :).

Zdaję sobie sprawę, że oglądanie w kolejności "pierwotnej" niesie ze sobą na pewną większą dozę klimatu i emocji, szczególnie jeśli chodzi o wyjaśnianie wątków. Jednakże mój mankament jest taki, że ja wprost nie znoszę oglądania w nie chronologicznej kolejności. Krótko mówiąc, więcej się denerwuję i irytuję w wyniku czasowych przeskoków, niedopowiedzianych wątków itp. niż zachwycam fabułą i całością produkcji. Wiem, po części każdy tak ma i niby w tym jest urok, ale u mnie to naprawdę ciężko przechodzi. Nawet Haruhi musiałem oglądnąć w kolejności chronologicznej (co w niczym nie popsuło mi wrażeń), bo nie dałem rady.

Może spróbuję, jeszcze nie wiem. Zobaczę jak pierwsza kinówka i zdecyduję, czy chcę się zagłębiać w chronologiczność czy też nie.


Tak czy inaczej trochę Ci zazdroszczę, że KnK dopiero przed Tobą:) Miłego ogladania:)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gaijin Płeć:Kobieta
czasem daje się oswoić


Dołączyła: 15 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2009, 23:44   

Chemik napisał/a:
Warto sobie obejrzeć wcześniej Shingetsutan Tsukihime - dzieje się w podobnych realiach - Shiki ma zdolności głównego bohatera z S.Tsukihime ;)

Co do 7demki - jak już zostało wspomniane - wybielili ją do granic możliwości ;]

Tak czy inaczej - 5część i tak zostaje moim nr. 1 ;] za całokształt kompozycji ...

ps. nie polecam oglądania chronologicznie za 1 razem ;)


Zgadzam się Dobrze jest najpierw obejrzeć Tskukihime, cała opowieść zawarta w Knk ma dzięki temu jakby drugie dno:)
No i zdecydowanie 5 jest genialna, przemyślana i dopracowana do perfekcji
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 00:14   

hmmm, na pewnej stronie znalazłem, że właściwa kolejność to:

Kara no Kyoukai 2: Satsujin Kousatsu (Part 1) (August 1995 - March 1996)
Kara no Kyoukai 7: Satsujin Kousatsu (Part 2)
Kara no Kyoukai 4: Garan no Dou (June 1998)
Kara no Kyoukai 3: Tsuukaku Zanryuu (July 1998)
Kara no Kyoukai 1: Fukan Fuukei (September 1998)
Kara no Kyoukai 5: Mujun Rasen (November 1998)
Kara no Kyoukai 6: Boukyaku Rokuon (January 1999)

Czyli tak czy nie tak? ^^ :D

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
gaijin Płeć:Kobieta
czasem daje się oswoić


Dołączyła: 15 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 00:21   

Mitsurugi napisał/a:
hmmm, na pewnej stronie znalazłem, że właściwa kolejność to:

Kara no Kyoukai 2: Satsujin Kousatsu (Part 1) (August 1995 - March 1996)
Kara no Kyoukai 7: Satsujin Kousatsu (Part 2)
Kara no Kyoukai 4: Garan no Dou (June 1998)
Kara no Kyoukai 3: Tsuukaku Zanryuu (July 1998)
Kara no Kyoukai 1: Fukan Fuukei (September 1998)
Kara no Kyoukai 5: Mujun Rasen (November 1998)
Kara no Kyoukai 6: Boukyaku Rokuon (January 1999)

Czyli tak czy nie tak? ^^ :D


7 chronologicznie jest ostatnia. Tego jestem pewna na 100%. Jako druga w kolejności będzie mega spoilerem:) Inna sprawa, że łaczy się głownie z dwójką. Ale nie chronologicznie, tylko niejako kontynuje wątek.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 00:38   

gaijin napisał/a:
Tak czy inaczej trochę Ci zazdroszczę, że KnK dopiero przed Tobą:) Miłego ogladania:)


Są jeszcze książki :)

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 18:22   

Mitsurugi napisał/a:
hmmm, na pewnej stronie znalazłem, że właściwa kolejność to:

Kara no Kyoukai 2: Satsujin Kousatsu (Part 1) (August 1995 - March 1996)
Kara no Kyoukai 7: Satsujin Kousatsu (Part 2)
Kara no Kyoukai 4: Garan no Dou (June 1998)
Kara no Kyoukai 3: Tsuukaku Zanryuu (July 1998)
Kara no Kyoukai 1: Fukan Fuukei (September 1998)
Kara no Kyoukai 5: Mujun Rasen (November 1998)
Kara no Kyoukai 6: Boukyaku Rokuon (January 1999)

Czyli tak czy nie tak? ^^ :D



Dlatego nie nalezy oglądac tego chronologicznie ...
a ta chronologia i tak jakaś zła jest ... ne dosc ze fabularnie mi nie pasi to jeszcze te daty/pory roku chyba nie pasują ...

trzeba to sprawdzić ;]

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
THeMooN
Gość
PostWysłany: 16-12-2009, 19:44   

Oglądajcie to w kolejności ich ukazywania się czyli po kolei... od 1 do 7. Oglądane jeden za drugim stworzą po prostu niepowtarzalny klimat.
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-12-2009, 20:47   

Mam mieszane uczucia po ostatnim filmie. Niby wszystko jest na swoim miejscu, akcji jest mnóstwo, a fabuła jest poprowadzona jak należy, no ale... Zupełnie nie trafiło do mnie to całe gadanie o zabijaniu (że jest takie i owakie, oraz że można w ciągu życia zabić tylko jedną osobę), oraz związany z tym wielki dylemat™ Shiki - zarżnąć blondaska, czy nie. Ja przepraszam, ale dziewczyna nie miała żadnych oporów w walkach z Sourenem Arayą i Fujino Asagami, a tu nagle scenarzyści wyciągają z kapelusza jakieś dziwne wahania bohaterki.

A co do reszty filmu - początek był niezły. Wątpliwości Mikiyi związane z zabójstwami, oraz dziwne zachowanie Shiki wyszły bardzo udanie. Retrospekcja też była świetna i szkoda tylko że Souren dostał tak mało czasu. Natomiast blondasek okazał się całkiem ciekawy (genialny był moment w którym na widok Shiki "kończy posiłek"), ale w porównaniu z Arayą wypadł blado. Inna sprawa, że praktycznie wszyscy źli z tej serii w porównaniu do niego są tacy sobie.

Natomiast końcówka wypadła dobrze. Rozmowa dwóch zakrwawionych kotletów mielonych wypadła interesująco, choć wolałbym nieco inne zakończenie. Ogólnie film mi się podobał, ale nie na tyle by ocenić go lepiej niż część piątą.
Powrót do góry
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 21:55   

Cytat:
a ta chronologia i tak jakaś zła jest


Dobra jest :) . Sprawdziłem z Wikipedią: KnKbyWiki . Właściwa kolejność chronologiczna to: 2, 4, 3, 1, 5, 6, 7

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group