FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
  Toradora! [SPOILERY]
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 24-01-2009, 12:35   

Paweł napisał/a:
Jeśli chodzi o Ami i Minorin, o czym wspominał wa-totem, to przyznam że nie zrozumiałem za bardzo o co chodziło, a przynajmniej nie jestem pewien. Ktoś się pokusi o małe przełożenie z naszego na nasze? :D
Jak mówiłem wczoraj na IRC, moja teoria jest prosta.
Minorin pewnie coś tam jednak do Ryuujiego czuje (vide rozmowa na pewnym tarasie), ale gra niezainteresowaną by nie wchodzić w paradę Taidze. Jak mówiła Avellana, nawet jeśli Taiga Ryuujiego nie widzi jako chłopaka per se, to jednak w pewnym sensie go "ma" - przesiaduje w domu, spędza kupę czasu, jest blisko. Takie spoufalanie się nie wchodziłoby w rachubę w przypadku chłopaka koleżanki, a ta bliska osoba jest czymś czego Minori Taidze nie chce zabierać. Mając to na uwadze, Minori mówiła nad rzeką Ryuujiemu, że jest nieszczera. To właśnie miała IMO na myśli :) I miała rację, Ami się domyśliła. Tyle, że ta scena, wraz z fotką Maruo w legitymacji, dość wyraźnie pokazuje że Taidze zależy na kim innym. Właśnie tego dotyczyła uwaga Ami pod adresem Minori - "[skoro ona woli innego, to może] przeszło ci już poczucie winy?". Ewidentnie Ami stara się obecnie nieco już "zastały" układ zdynamizować. Jakieś kroki ze strony Minorin, obiektu westchnień Ryuujiego, napewno by to sprawiły. Widać Ami woli "jakieś" rozwiązanie niż obecny pat. Swoją drogą, ta uwaga sporo ją kosztowała - zaciśnięte zęby zaraz potem wskazują że gdyby była na miejscu Minorin, raczej by się nie wahała :)

Inna sprawa, że obecnie tylko Ami wie, kto był na DRUGIEJ fotce - bardzo szybko się wtrąciła, nie pozwalając koleżankom dalej przeglądać Taigowej legitki. Osobiście obstawiam, że jakieś zdjęcie z Ryuujim :)

Easnadh napisał/a:
Szkoda mi Taigi. Bardzo bardzo. Zwłaszcza po
Spoiler: pokaż / ukryj
Kitamurowym wrzasku... ekhu, wyznaniu miłości na apelu. Co za dupek. Ja rozumiem, mógł i właściwie musiał to zrobić, ale czemu nie mógł bardziej na osobności, a nie przy wszystkich, z Taigą stojącą w pierwszym rzędzie? Zero empatii.
Wiesz, IMO nie masz racji. On BARDZO JASNO dał Taidze odpowiedź w drugim odcinku. I podejrzewam, że widzi ją raczej jako dziewczynę Ryuujiego. Ja rozumiem że Taiga się nie poddaje itp itd, ale to jest JEJ problem, akurat Kitamura zachowuje się względem niej fair - nie jak typowy rozmemłany bohater anime który z reguły unika jasnego i kategorycznego określenia się.

Uch. Chyba czas założyć wątek o ToraDorze w Alfabecie...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu


Ostatnio zmieniony przez wa-totem dnia 24-01-2009, 12:43, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 12:57   

To co piszesz naprawdę ma sens, co prawda jakieś tam swoje przemyślenia miałem, ale nie spodziewałem się tak dogłębnego wywodu z Waszej strony na temat tak króciutkiej sceny, która pomimo swej długości jak widać naprawdę ma duże znaczenie. Czyli wszystko kręci się wokół Taigi i Ruujiego, którzy jak zwykle najmniej wiedzą, a praktycznie nie wiedzą nic.

Rozumiem też, że uwaga dotycząca "prawdopodobnego bycia lesbijką" miała odwrócić uwagę Ruujiego od niej, bo jednak na darmo tego nie wypowiedziała. Druga sprawa - wygląda na to, że tak jak mówiłem wcześniej Ami doskonale wie co komu chodzi po głowie i doskonale wie czego pragnie, jednak przedkłada interesy reszty nad swoje, w wyniku czego pewno cierpi najbardziej. Nadal uważam też (tu odwołanie do recenzji Kannagi by JJ), że jeśli porównać Ami do Zange, to jednak są to całkiem inne postaci, ze wskazaniem na złożony charakter tej pierwszej.


Jeżeli chodzi o wypowiedź Easnadh, to również uważam, że Kitamura akurat zachował się dobrze, przynajmniej wie czego chce i jasno to okazuje. To Taiga (jak już wspomniałem wcześniej) zdaje się niczego nie rozumieć i nie zauważać. Szczególnie, że dla Kitamury jest oczywiste, że Taiga czuję coś głębszego do jego kolegi, a cała otoczka bycia jej "psem" to tylko jej sposób na okazywanie sympatii/miłości, gdyby kolegi zabrakło to na pewno by się zorintowała ile dla niej znaczy - co osobiście by mnie nie cieszyło, bo bynajmniej tej parze nie kibicuję...

_________________


Ostatnio zmieniony przez Paweł dnia 24-01-2009, 13:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 24-01-2009, 13:30   

Mnie najbardziej szkoda było przewodniczącej. Takie nieoczekiwane wyznania miłosne (mimo że tak częste w anime) są krępujące w normalnych warunkach, a tu Kitamura postanowił z siebie i z niej zrobić widowisko na całą szkołę. Przypomniały mi się programy typu "Wybacz mi.", gdzie do cudzych domów ładowały się ekipy telewizyjne z kwiatami i dana osoba, gdy już się dowie kto ich przysyła, nie bardzo może wywalić wszystkich na zbity pysk, bo przecież ludzie patrzą i nie wypada. Bardzo ładnie wybrnęła z sytuacji i należą się jej za to brawa.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-01-2009, 15:02   

A mi najbardziej szkoda Ami, bo IMHO to ona najbardziej pasuje do Smoka. A na love-story z nią w roli głównej są najmniejsze szanse...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-01-2009, 12:07   

Nie obejrzałem jeszcze całej serii do końca, ale z wielkim trudem mi to przychodzi. Po prostu jest dla mnie nijaka, wszytsko co tam jest, już gdzieś było. Humor też pospolity. Główni bohaterowie, a bohaterki zwłaszca (Poza Minori, bo to obrotna dziewucha, wszedzie się zakręci, zajęcie znajdzie, wszystko umie, w dodatku pozytywnie postrzelona) denerwują mnie okropnie. Taiga mogłaby dla mnie dalej z domu nie wychodzić, a Ami jest rozpuszczona i dla niej już ratunku nie ma. Przynajmniej narazie takie wrażenia. No, plus dla Taigi taki, że się przewodniczącej postawiła.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2009, 16:23   

Slova, na którym odcinku jesteś? Bo ta wtórność o której piszesz i rozpieszczona Ami to mi się kojarzy tylko z początkiem, wszystko zaczęło się zmieniać ok 7 odcinka jeśli dobrze pamiętam.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-01-2009, 17:02   

6 i narazie nic mnie nie zachęca do dalszego oglądania. Oczywiscie, serię skończę, bo komuś to obiecałem, ale nie zapowiada się, bym zmienił nastawienie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2009, 17:06   

Twoja indywidualna sprawa czy zmienisz zdanie, czy nie. Jakby się wszystkim podobało to samo to różnorodność pod względem gatunków serii traciłaby sens.

Ehh dla mnie odcinek 7 był kosmiczny, od niego zaczął się tak naprawdę rozwój postaci, które już teraz w większości należą do moich ulubionych :)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-01-2009, 11:04   

Nowy opening - stwierdzenie, że nie należy zmieniać czegoś, co już jest dobre, sprawdziło się w stu procentach. Muzyka z gatunku "hicior minionego lata", strasznie monotonna i "łupana". Ale przynajmniej Taiga i Ryuuji fajnie wyglądają w zimowych wersjach.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2009, 11:13   

Ano właśnie - patrzę i mówię "zabrali mi moje pre-parady"! Chociaż piosenka jako tako nie jest super fajna, to ewidentnie zrobiło się melancholijnie i po prostu widać, że klimacik się trochę zmieni, co się potwierdziło podczas tego odcinka. Jak zwykle ryłem ze śmiechu, natężenie pozytywnych emocji w dawce jak najbardziej pożądanej, z drugiej jednak strony pewne relacje się pozmieniały, jest zimowo ale cieplutko zarazem. Co do endingu - ten wypada lepiej, a Ruuji - cukiernik to mistrzostwo.

Chcę kolejny odcinek...

Ps. stanowczo za mało Ami! Minorin natomiast już nie jest lesbijką, teraz myśli co by zostać mnichem :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-01-2009, 11:41   

Siedemnasty odcinek skończony, nowy ending faktycznie wypada lepiej od openingu. Ryuuji, wprawdzie z wyjątkowo opóźnionym zapłonem, ale wreszcie zaczął coś łapać - wygląda na to, że w końcu na dobre zacznie się wątek Takasu x Taiga. Wejście Minori w fanserwiśnym śnie było mistrzowskie, podobnie jak leżący Kitaamura, a poza tym...

Paweł napisał/a:
widać, że klimacik się trochę zmieni

Właśnie że (mam nadzieję) nie, najfajniejsze jest to, że przy rozwijającej się fabule i zakręcaniu związków między bohaterami klimacik i humor wciąż zostaje. Oby tak było do końca.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2009, 12:00   

JJ napisał/a:

Paweł napisał/a:
widać, że klimacik się trochę zmieni

Właśnie że (mam nadzieję) nie, najfajniejsze jest to, że przy rozwijającej się fabule i zakręcaniu związków między bohaterami klimacik i humor wciąż zostaje. Oby tak było do końca.


Owszem, ale nie do końca to miałem na myśli. W tym odcniku widać już było pewną harmonię, mimo humoru (który był naprawdę dobry) było mniej chaosu, Minorin uchyliła rąbka tajemnicy związanego ze swoim dzikim zachowaniem i co najważniejsze, chociaż od początku serial dotyczył sfer miłości/zakochania to w tym momencie po prostu robi się to bardziej poważne. I to właśnie ta pisenka z openingu już mi zasugerowała, na czym skupią się teraz postaci, bo na pewno nie będzie już tak kolorowo, a przynajmniej jedna z trzech pań, które widzimy w endingu, będzie się czuła niezręcznie. Chociaż do końca nie wiem, ten serial mnie już tyle razy zaskoczył, że wszystkiego się mogę spodziewać.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2009, 12:25   

Hmm... odnośnie poprzedniego odcinka. Większość osób mówi, ze Kitamura był zdesperowany i postąpił niecnie. Według mnie to było w jego stylu. To, że nosi okulary nie znaczy, ze jest jakiś wybitnie inteligentny i przewidujący. Wręcz przeciwnie. Z całej piątki to on chyba jest najbardziej oderwany od życia i najmniej empatyczny.

yep, opening dużo gorszy. Takasu jak zawsze rozwalił mnie totalnie swoim spaczeniem na tle porządków. No i mamy rozwój charakteru łysego mnicha Minorin. To mi się w tej serii podoba. Bohaterów nie da się ładnie zaszufladkować, bo mają wiele twarzy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Cedziak
Gość
PostWysłany: 30-01-2009, 18:29   

Cytat:
To, że nosi okulary nie znaczy, ze jest jakiś wybitnie inteligentny i przewidujący. Wręcz przeciwnie.

Hę? Aż się nie mogłem powstrzymać :D

Anime się mi bardzo dobrze oglądała. Żałuje tylko tego co zrobili z Kitamurą i wyborami. Lubiłem w Kitamurze to, że był w stanie sobie radzić, bez zbędnego obnoszenia się ze swoimi uczuciami, a tu nagle

Spoiler: pokaż / ukryj
farbuje włosy i wyznaje miłość do przewodniczącej przed całą szkołą.
Powrót do góry
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2009, 22:08   

Ep. 17

Taiga wygrała konkurs na najbardziej moe bohaterkę roku (a przynajmniej jesienno-zimowego sezonu) - aż miło było patrzeć na tego anioła miłości ^^' Poza tym fanserwiśny sen znajomego Ryuuji'ego (zapomniałam, jak mu jest) był zabójczy - niech oni zrobią taką imprezę XD I fajnie, że kwestie pairingowe idą do przodu. Nowy opening faktycznie gorszy od poprzedniego, ale pasuje do aktualnego klimatu serii.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group