FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Eden of the East
Wersja do druku
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2009, 12:59   Eden of the East

Wpadł mi z rana w ręce świeży epizod Eden of the East.
Spodziewałem się dużo dobrego po tej serii i o dziwo nie zawiodłem się.
Pierwszy epizod był całkiem przyjemny.
Taki Burne albo XIII w dużo dużo lżejszym wydaniu.
Kreska ładna, głosy dobrze dobrane i przyjemne dla ucha, postaci dające się lubić, wsęp do interesującej fabuły czego chcieć więcej?
Ogólnie epizod był lekki zabawny i przyjemny w oglądaniu.
Polecam.
Zapowiada się druga bardzo dobra seria w tym sezonie.
Druga po Guin Sadze.
Opening
Ending
Opening jest dobry i ma fajną muzykę a z kolei ending jest dość oryginalny i też ma niezłą muzę.
Polecam.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
gentle_monster Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2009, 10:39   

Obejrzałem jakiś czas temu pierwszy odcinek.
Całkiem miła niespodzianka. Wprawdzie nie wiem czym to właściwie będzie (lajtowa seria, czy może coś innego?), ale oglądało się naprawdę przyjemnie.

Akcja z Johhnym była raczej pr0 :) Projekty postaci są całkiem w porządku. Animacja na poziomie, nawet samochody w 3D nie zabrały mi HP, a jestem na tym punkcie dosyć wrażliwy :P Opening też dosyć konkretny (aczkolwiek fanem Oasis nie jestem). Nawet mówiony angielski nie był engrishem :P

Będę oglądał dalej.

edit: faktycznie, brzmi to tak jakby to stwierdzenie odnosiło się do OPa, wyedytowałem


Ostatnio zmieniony przez gentle_monster dnia 14-04-2009, 16:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2009, 15:53   

Cytat:
Nawet angielski nie był engrishem

Jesli chodzi ci o op, to chyba logiczne, bo Oasis to nie japonski zespol xD
ale jesli chodzilo ci o teksty angielskie w 1 odcinku, to na szczescie nie mowili tego japonczycy, tylko zalatwili sobie amerykanów ;]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2009, 19:22   

Idealny pierwszy odcinek.
Świetny opening (zarówno muzycznie jak i wizualnie). Idealne wyważenie tego co się dzieje w trakcie odcinka. Mamy zatem odrobinę humoru, milutką główną bohaterkę, intrygującego bohatera i na tyle tajemnic i pytań, żeby przyciągnąć widza do kontynuowania seansu za tydzień. Interesująca jest zupełna nieadekwatność tego co się dzieje (coś jak komedia romantyczna) na ekranie do tego co prawdopodobnie będzie fabułą (czyli tajemnica pochodzenia bohatera). Mam tylko nadzieje, że w dalszych odcinkach seria nie stanie się się ckliwym romansem. Animacja na poziomie, nawet 3d nie razi co już zresztą zauważyli poprzednicy. Porządny angielski. Woo hoo. Nie wiem tylko po co skanlatorzy dają do niego napisy :)

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2009, 19:56   

Ostatnio czytalam fajny komentarz na temat pierwszego ep xD
Cytat:

Spoiler: pokaż / ukryj
BTW, największą tajemnica/zagadką w tym anime nie jest wcale jak Akira stracił pamięć, czy też kim tak na prawdę jest, czy może jaka tajemnicza organizacja stoi za tym wszystkim ... Nie, największą tajemnicą w tym anime jest dla mnie jakim cudem ten facet oddał mu spodnie na chodniku

padlam xD

Nie musze pisac, ze mi tez sie bardzo podobał pierwszy ep ;]
jak dla mnie na razie najlepsza seria tego sezonu
1 ep ogladalam juz chyba z 5 raz (od kazdej ang grupy ktora to wydala xP)
i ciagle usmiechalam sie przy wiekszosci akcji xP

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2009, 21:58   

Dokładnie.
Muszę przyznać tu rację Issinie(mam nadzieję, że odmieniłem to poprawnie).
Akcja ze spodniami jest po prostu porażająca.
Cytując bohaterkę:
"This is nuts!"

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2009, 22:51   

a tu jak dla mnie jest odpowiedz

Spoiler: pokaż / ukryj

Hipnoza xD


p.s odmienione poprawnie ;]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2009, 23:09   

Haha.
Tak czy siak nie potrafię wyobrazić sobie takiej akcji w realu.
Co jest najbardziej dziwne to reakcja tego faceta oddającego swoje spodnie. Dialog między nimi pewnie zrywa czapki z głów.
Druga akcja z policjantką też jest powalająca.
Przyznam, że 1 epizod jest bardzo rozweselający. Niektóre sceny to "instant classic". Jakiś nieźle zwichrowany umysł musi się kryć za tym. Szkoda, że ma być tylko 11 odcinków.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2009, 08:07   

Cytat:
Szkoda, że ma być tylko 11 odcinków.

a skad wiesz, ze wlasnie te 11 odcinków nie bedzie wlasnie za duzo ;]
Moze tworcy tak wyprowadza cala sytuacje, ze taka licza bedzie idealna i przedluzanie na sile do ~20-tych odcinków mogloby byc zlym rozwiazaniem ;]

Co do glownych bohaterów, to sa oni prze sympatyczni :D
Morimi odwalala przeslodkie minki
seiyuu tez jest dobrze dobrane, choc aktorzy jak widzialam nie sa jakos bardzo doswiadczenie pod tym wzgledem ;]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2009, 15:29   

Drugi epizod wyszedł.
Całkiem niezły. Nie tak przyjemnie zakręcony jak pierwszy ale jest ok. Myślę, że ciężko byłoby powtórzyć całe te WTF? z 1go epizodu.
Fabuła się rozkręca w interesującym kierunku. Będzie dobrze.

Co do tylko 11 odcinków. owszem niektóre serie zyskałyby na ich skróceniu, jednak jeśli zrobili by długą i dobrą serię to wolałbym ja od krótkiej i dobrej.
Proste jak produkcja kija bambusowego.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2009, 14:28   

Trzeci epizod.
Akcja się zagęszcza.
Dostajemy trochę odpowiedzi i wiele więcej pytań.
Nie ma już takich śmiesznych patentów jak z pierwszego odcinka, jednak za to jest...

Spoiler: pokaż / ukryj

pies zabójca ropuch(Dog who kills the frogs).

Ogólnie fajnie. Nie mogę się doczekać aż będę miał w swych łapskach całą serię.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-05-2009, 12:21   

Odcinek siódmy. Coś mi mówi, że zacznie się narzekanie...

Co nie do końca rozumiem - zakończenie nie było ani odrobinę bardziej nierealistyczne od tego, co serwowano nam do tej pory, tylko trochę bardziej efektowne. Ale to właśnie mnie zastanawiało do tej pory, dlaczego wśród "mesjaszy" nie pojawił się taki, który dbałby o mniej lub bardziej pokazową otoczkę. Jedenastka na zaaranżowanie scenki wydała sporo, miała też na nie niemało czasu, więc w porównaniu do typowych akcji Juiz - których przygotowanie zajmuje zwykle kilka sekund - telekineza, skrzydełka i lot przez okno nie powinny dziwić. Inna sprawa, że nie do końca wiadomo, dlaczego właściwe Jedenastka chciała odstawić tę całą szopkę przed Saki - tylko dla własnej satysfakcji (właściwie, to pasowałoby do postaci)? Może w następnym odcinku do tego wrócą.

Zwrot akcji z cyklu - "ha, myśleliście, że to on, a to nie on!" - zdecydowanie na minus, pachnie Geassem. Co się właściwie działo z prawdziwym Ohsugim? Zawsze może się okazać, że podmienienie go na randomowego brzydala to część iluzji Jedenastki, więc jeszcze zobaczymy.

Akiry próby nawrócenia psychopatki, której hobby to kastracja przypadkowych facetów, były trochę śmieszne i naiwne, ale akurat do jego charakteru pasują.

Seria już w połowie, a nie poznaliśmy jeszcze połowy Selecao... Ciekawe, czy TV przyniesie jakiekolwiek sensowne rozwiązanie, czy będzie trzeba czekać na kinówkę? W każdym razie, wciąż najlepsza seria sezonu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-05-2009, 14:42   

Dobra, strasznie mnie ten odcinek uwierał, więc obejrzałam go jeszcze raz. I okazało się, że wrażenia mam inne, ha... Winę najprawdopodobniej należy przypisać temu, że Eden włączyłam zaraz po obejrzeniu siódmego odcinka TtT, przypuszczam, że to dziadostwo potrafiłoby mi zepsuć nawet odbiór Bebopa.

Chociaż numer ze skrzydełkami dalej mi się nie podoba (prześladuje mnie widmo Angeli), jestem w stanie go uznać. Tylko jedno pytanko: dlaczego tak, a nie inaczej? Mogła zwyczajnie zamówić sobie helikopter czy coś. Chociaż z drugiej strony Diana jest dość szczególną postacią, więc właściwie to do niej nawet pasuje. Tylko czemu czekała na Saki? Dalszy dowód na imidż femme fatale?

Za to teraz w ogóle nie mam zastrzeżeń do tego, co chciał zrobić Akira. Było to w sumie najprostsze wyjście i pasowało do sposobu jego myślenia, jego reakcji na zachowanie i nastroje ludzi. Tak samo było, gdy uratował Saki przed policjantami i policjantką; gdy wyciągnął do niej rękę, by wskoczyła na łódkę; gdy stworzył dla niej własne Ground Zero; gdy pocałował ją, gdy płakała mówiąc o Ryosuke. Reakcje najprostsze z możliwych, impulsywne i nieco naiwne. Urocze.

Mam nauczkę na przyszłość - seans Edenu odłożyć na chwilę całkowicie osobną, a już zwłaszcza nie oglądać go po TtT -__-'

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-05-2009, 15:01   

Cytat:
Tylko jedno pytanko: dlaczego tak, a nie inaczej? Mogła zwyczajnie zamówić sobie helikopter czy coś.

Może Diana zaczęła w pewnym stopniu identyfikować się z ptakami? Wiem, że to Juiz wybrała taką metodę rozprawiania się z ofiarami (chociaż być może wcześniej razem to ustaliły, bo wydaje mi się, że Juiz woli konkretniejsze polecenia jak np. sposób zatrzymania Diany jadącej samochodem), ale kto wie, może spodobał jej się ten motyw. Poza tym z tego co pamiętam, to zazwyczaj jak pokazywany był ten hotel, to i również latające wokół niego kruki.

Dlaczego akurat Saki? Diana słyszała, że ktoś dodzwonił się do Akiry, słyszał ich rozmowę i chciał odnaleźć chłopaka. Domyśliła się, że zaraz ktoś wpadnie do pokoju, więc zdecydowała się na przygotowanie odpowiednio efektownego show - w końcu jest przeca modelką wysokiej klasy. Skorzystanie po prostu z helikoptera byłoby zbyt... przeciętnym i mało oryginalnym rozwiązaniem. Chyba nie ma różnicy kto by ich tam zastał, Diana i tak użyłaby iluzji. A że akurat wypadło na Saki, to tym wygodniej - przynajmniej zostawiła dziewczynę z kobiecą radą.

A, i jeszcze co do ptaków - osobiście na symbolach nie znam się zupełnie, ale mozna byłoby poszukac coś na ich temat w kontekście religijnym (w końcu stąd Eden bierze inspirację), ewentualnie pogrzebać w japońskiej symbolice.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-05-2009, 15:32   

Crofesima napisał/a:
A, i jeszcze co do ptaków - osobiście na symbolach nie znam się zupełnie, ale mozna byłoby poszukac coś na ich temat w kontekście religijnym (w końcu stąd Eden bierze inspirację)

Co do odniesień symbolicznych, to Diana kojarzy mi się z Lilith - związek z tytułowym Edenem ma, skrzydła też, przynajmniej w niektórych wersjach, przede wszystkim zaś jest kusicielką, kobietą fatalną. W podlinkowanym artykule na wiki znalazłem nawet stwierdzenie, że uznawano ją za przyczynę bezpłodności (choć nikomu niczego nie obcinała - za to Bóg wykastrował jej faceta), z drugiej strony, raczej nękała kobiety, niż je broniła... Ale była też swego rodzaju symbolem kobiety wyzwolonej:

polska Wiki napisał/a:
Nie zgodziła się ze służalczą rolą (prawdopodobnie podczas stosunku płciowego) i porzuciła męża.

A w dodatku jest demonem wiatru - to miałoby sens, przynajmniej biorąc poprawkę na "japońskie" podejście do wykorzystywania elementów mitologicznych i religijnych.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group