FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Phantom Requiem for the Phantom
Wersja do druku
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-06-2009, 21:48   

11
Tak, to był odcinek powtórkowy, pomijając kilka minut. Ale te nowe sceny były baaardzo zabawne. Claudia ma thagiczną przeszłość >D A obwołanie Reijiego nowym Phantomem było cudnie głupie i patetyczne - prawie jak pasowanie na rycerza... Matko. W zapowiedzi następnego odcinka usłyszałam ten słodki głosik, co znaczy, że
Spoiler: pokaż / ukryj
dostajemy smarkulę i epizod z Drei, który prawdopodobnie zakończy się jej śmiercią (oby, oby!) No Zwei zaczyna na poważnie romansować ze swoją przełożoną.
Cud, miód i orzeszki, słowem cudo! Coraz radośniej.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2009, 22:55   

odcinek 11

Hmm, w sumie jedyne co mi się nie podobało to to, że większość to powtórki choć ładnie zlepione. Dostaliśmy też kilka nowych informacji, a także znów dodatki od twórców odbiegające od gry, aczkolwiek w tym wypadku raczej mi się spodobały niż gryzły. Ale od początku

Podobało mi się, że pokazali retrospekcje Claudii odnośnie śmierci jej brata w służbie Inferno, bo jest to ważna kwestia, choć według mnie mogli to pokazać jakoś bardziej szczegółowo, pomijając przypomnienia z poprzednich epizodów. Ale ukazało to motywację Claudii do przystąpienia do Inferno i do jej późniejszych (i wcześniejszych) działań, ale o tym w innych odcinkach.

Spotkanie młodszego brata rodziny Godo (chyba tak się nazywali) z Giuseppe (czyli naszą Kosą) zostało pokazane bardzo wcześniej, jako, że do ujawnienia jego prawdziwego imienia i współpracy z Godo dochodzi w grze później, ale nie oceniam, bo zobaczymy jak to twórcy pogodzą. Ale w sumie miły akcent bo pobudował troszkę napięcie, jeśli brać pod uwagę, że to Claudia wcześniej rozpoczęła współpracę z Godo.
Spoiler: pokaż / ukryj
Może ktoś z was już w miarę potrafi połączyć elementy? ;)


Ok, "pasowanie" Reijiego na Phantoma. Po pierwsze, w grze tego nie było. Dostajemy od razu w chapterze 2 wydarzenia po roku od zakończenia chaptera 1 i Zwei po prostu jest Phantmem i tyle, dostał nowe stanowisko i dziękuję. Żadnego pasowania. Tutaj mam mieszane uczucia bo przez sentyment do gry nie lubię tak dużych zmian, ale mimo wszystko jakoś mi się to mimo wszystko nawet podobało, szczególnie jeśli połączyć to z muzyką. Ech, nie mogę się OST'a doczekać :).

Cóż odcinek to taki przerywnik, chwila oddechu, więc pozostaje czekać na 12 ep.

Co na koniec...No cóż, witamy w chapterze 2 historii Phantoma, życzę miłego seansu.

A jeśli chodzi o
Spoiler: pokaż / ukryj
Drei, czyli Cal, to nie mogę się doczekać bo to naprawdę ciekawa postać. Będzie się działo naprawdę wiele. I również Enevi to czy ona zginie zależy od twórców i wybranej drogi w grze, ale ja stawiam, że będzie nam towarzyszyć do samego końca (prawie, tak jakoś do 23,24 epizodu, ale to tylko szacunki) niemniej to dość skomplikowana postać, więc strasznie mnie ciekawi co z nią w anime zrobią :D


Enevi napisała:

Spoiler: pokaż / ukryj
No Zwei zaczyna na poważnie romansować ze swoją przełożoną.

Hmm, no więc
Spoiler: pokaż / ukryj
to również zależy od obranego przez twórców zakończenia gry. Jeśli wybiorą specyficzny to tak, można mówić o romansie. Jeśli nie, to to tylko sex.


Aha, tak dla ciekawostki może wiek bohaterów:

Chapter 1:
-Ein 14
-Zwei 15

Chapter 2:
-Zwei 16
-Cal 14

No, a zakończeń twórcy mają 6 do wyboru (+ że niektóre w kilku miejscach fabuły), z czego jedno już poszło się bujać, choć może jeszcze wrócić (ale wąąąąątpię), a więc zostało 5 :). Pozostaje czekać. :D

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-06-2009, 20:29   

Nie bardzo wierzyłem w to, co pisałem, kiedy pisałem, że seria odbije się od dna - a tu proszę, miła niespodzianka: odcinek 12. I dowód na to, że Zwei nie musi być emo! Zaczyna się świetnie, nawet mimo idiotyzmu akcji na scenie (z jednej ręki, nie celując, jednym strzałem? dalej może być już tylko podkręcanie kul...) grafika i muzyka robią swoje, wstęp do odcinka jest bardzo klimatyczny. Przemiana z niezrozumianego i niekochanego nastolatka - romantyka, który nadawałby się na marnego wierszokletę, a nie na zabójcę - w zimnego, zepsutego killera to pomysł, za których trzeba autorów pochwalić - dzięki temu, do kosza idzie cały sztuczny dramatyzm, jęczenie i użalanie się nad ciężkim losem (mamy go trochę i u nowego Zweia, ale wyraźnie widać, że chłopak trochę sensowniej do tego podchodzi, nie chcąc nas zarzucić swoimi niekończącymi się traumami i angstami). Jak wspomniałem, nieźle wypada w tym odcinku muzyka (no dobra, właściwie to tylko jeden, powtarzany do znudzenia utwór - ale zanim zdąży się znudzić, jest naprawdę dobry) i strona wizualna (miejskie pejzaże mają wreszcie właściwy klimat). Pojawia się postać blond lolitki, której seiyuu wydała mi się znajoma - choć po sprawdzeniu jej ról na ann, znalazłem tylko jedną, która mogła być na tyle charakterystyczna, żeby zapadła mi w pamięć: Perrine ze Strike Witches (dla niewtajemniczonych w złożone realia fascynującego uniwersum wykreowanego przez Gonzo - to taka w okularach, która oprócz majtek ma na sobie, o zgrozo, czarne rajtuzy). Poza tym - nic specjalnego, jest średnio, miejscami dobrze, ale biorąc pod uwagę to, jak żenujące były poprzednie odcinki - to naprawdę znacząca poprawa. Zobaczymy, co będzie dalej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ariello Płeć:Mężczyzna
Ohayo!


Dołączył: 20 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-08-2009, 21:40   

A czy to prawda, że ma wyjść tylko 26 epizodów Phantoma?
Przy dodawaniu anime do myanimelist zobaczyłem takie ograniczenie... ;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5045004
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-08-2009, 21:54   

Ariello napisał/a:
A czy to prawda, że ma wyjść tylko 26 epizodów Phantoma?


Prawda, przynajmniej tak wynika ze scenariusza gry, który składa się z trzech rozdziałów i już zekranizowano jego lwią część, teraz jeszcze trzeba wybrać odpowiednie zakończenie albo wymyślić własne.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2009, 23:19   

wielkie pytanie do tych co obejrzeli już odcinki od 12. Czy dobrze podejrzewam że Elen nie żyje ? że nie będzie happy endu że będą razem czy coś takiego ? bo jak tak to nie oglądam dalej ;-(

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-08-2009, 23:28   

Żyje. Niestety. Na następne odcinki wymienią ją na loli, prawie znośną (choć zdania co do tego są podzielone), ale generalnie Elen wróci - motyw "zabili go i uciekł" wiecznie żywy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2009, 11:32   

Doszedłem do 21 odcinka i musze przyznać ze to anime coraz bardziej mnie zadziwia. Już co najmniej były dwa zwroty akcji, niejako wybijające z rytmu widza. To że Elen i Reiji są razem mi się podoba, takiego zwrotu akcji oczekiwałem ;-] ale to że zrobili z Cal phatoma to mi sie tak średnio podoba ;-| Z tego co wiem to jeszcze 5 odcinków zostało, także myśle że akcja może się jeszcze dobrze skończyć ;-] pozdrawiam

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Aznable Płeć:Mężczyzna
The Red Comet


Dołączył: 21 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2009, 21:51   

Szczerze mówiąc trochę się zdziwiłem zmianą OP i ED. Ali Project znowu nie przypadł mi do gustu, ale Kokia jak najbardziej. 'Transparent' wyszedł naprawdę przyjemnie.
Czekam z niecierpliwością na
Spoiler: pokaż / ukryj
Zahlen Schwestern
.


Ostatnio zmieniony przez Aznable dnia 03-09-2009, 20:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2009, 22:59   

Super anime ;-] daje do myślenia, motywuje, świetnie się ogląda, super soundtrack, trzyma w napięciu, graficznie super. Podoba mi się motyw że nie ma tu żadnego super fantasy, super mocy itp. Nie mówie żebym tego nie lubił ale do tego anime nie pasuje. Anime nie odbiega właściwie od rzeczywistości. No bo czy w rzeczywistości da się człowiekowi "wyprać mózg" ? - oczywiście, wystarczy radio maryja albo oglądanie reklam w tv ;-]. Czy da się z pozornie zwykłego np. mnie zrobić morderce ? - oczywiście, odpowiednim treningiem i "zmotywowaniem" ;-] Czy da się zmienić kolor oczu na taki czarny jak ma Elen, bądź taki mroczno zielony Reijiego ? - pewno, laserek i jazda ;-] Anime polecam, zachęcam do konwersacji na jego temat i pozdrawiam ;-]

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2009, 20:55   

Cytat:
Anime nie odbiega właściwie od rzeczywistości


No nie przesadzajmy. Nierealności jest sporo, jak w każdym anime. Ale nie będę nic wymieniał, bo fajnie, że podoba ci się to anime tak bardzo. A to jest najważniejsze, i wara od przekonywania innych, że tak nie jest. :)

Ale wracając do anime. Podsumowując odcinki, twórcy wyraźnie na razie zmierzają drogą ku głównemu, kanonicznemu zakończeniu gry. Przypominam iż zakończeń jest w sumie około 6. Na ten czas zostały do wyboru 3, o ile dobrze pamiętam. Liczę na to, że twórcy dalej pójdą drogą zakończenia kanonicznego, co dawałoby najbardziej satysfakcjonujący ending w mojej ocenie.

Co można powiedzieć o samym anime, to to, że od odcinka mniej więcej 12-stego, seria wyraźnie poprawiła swój poziom, ograniczając zbędne melodramatyczne elementy i bardziej inwestując w postacie i fabułę. Nie obeszło się bez drobnych zmian ze strony twórców w stosunku do fabuły gry, ale ogólnie w swojej drugiej połowie anime trzyma się gry zdecydowanie bardziej niż w pierwszej (czyżby ktoś wyciągnął lekcje?). Tu duży plus.

Cytat:
wymyślić własne


Wolałbym nie. Powiem szczerze, według mnie Japończycy mają zbytnią tendencję do spartolenia zakończeń w anime. Dlatego wolę by trzymali się pierwowzoru.

Cytat:
super soundtrack


ST jest rzeczywiście dobry, choć lwią część oprawy muzycznej stanowią 2-3 kawałków w kółko powtarzanych, ale trzeba przyznać też, że nie często zdarzają się anime w których muzyka tak bardzo wybija się na pierwszy plan. Teraz od gustów zależy czy to plus czy minus.

Cytat:
Zahlen Schwestern


W sumie to spoiler, więć wypadałoby ubrać to w odpowiednią "ramówkę", ale zgadzam się, również wyczekuję tego :)

Cytat:
może się jeszcze dobrze skończyć


Dlatego liczę na kanoniczne, główne zakończenie...........inaczej spadnie moja ocena tego anime baaardzo :(

No, a teraz nasi bohaterowie mają lat:
Elen 17
Reiji 18
Drei 16

Więc bez zdziwień z tym zagraniem w liceum :)

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2009, 22:27   

Cytat:
...Przypominam iż zakończeń jest w sumie około 6. Na ten czas zostały do wyboru 3....

Nie grałem w grę i choć zżera mnie ciekawość co do tych zakończeń to choćbym błagał to nie mów ;-] tak lubie to anime że chce na "świeżo" poznać zakończenie ;-]
Cytat:
....Japończycy mają zbytnią tendencję do spartolenia zakończeń w anime....

No niestety, niejednokrotnie w anime widziałem zakończenie totalnie nie pasujące do całości albo takie o którym by nawet Zenek pod klatką nie pomyślał ?! Oczywiście nie zawsze tak jest, są też anime w których zakończenie jest...no powiedzmy że ok ;-] A spotkałem się też z takimi zakończeniami które aż na kolanach proszą o kontynuacje, a tu takowej....ni ma.
Cytat:
Drei 16
No właśnie to jest ciekawe że pomiędzy 15 a 16 rokiem życia z małej dziewczynki zmieniła się w kawał laski ;-]

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-09-2009, 15:23   

odcinek 25: twórcy mają u mnie wieeeeeelkiego plusa za wybrane zakończenie:

Spoiler: pokaż / ukryj
Droga Błękitnego Nieba - ach, ależ rhomaaaantycznie, czyli Reiji kończy z Elen.
<--- hurrra! Gdyby wybrali te z drugą panią w roli głównej byłabym zuaaaaa. Ale jest ok. Jeśli chodzi o odcinek to standardowe zarzuty:
-ta "emocjonalność" niczym lateksowe rękawiczki w dotyku...
-schematy (ileż ich tu jest)

Spoiler: pokaż / ukryj
pojednanie na łożu śmierci, taaaaaak Cal poniekąd wybaczyła i kaput.


Teraz czekać na ostatni i wielki show z doktorkiem w roli głównej. Seria ma też ogromnego plusa za zekranizowanie całego materiału źródłowego. Nieważne jak niezajmująca by nie była, stanowi zamkniętą całość. Mru!

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2009, 15:51   

Odcinek 25: Juhuuuuuuuuuu! Tak jak być powinno! Twórcy wybrali kanoniczne zakończenie!
Spoiler: pokaż / ukryj
Elen kończy z Reijim, Drei kaput! Love
. Czasami jednak japończycy potrafią nie schrzanić zakończeń. Teraz pora na
Spoiler: pokaż / ukryj
Akt finałowy, wspólną podróż, kilka egzystencjonalnych tekstów i finito! I HAPPY END pod otwartym niebem. Eternity Love
. No, jest satysfakcja. Bardzo dobrze, jeszcze jeden odcinek i można pisać :). A tak w ogóle, to Reiji za dużo myśli :). Czasami to męczy

^^ ^^ ^^ ^^

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2009, 20:35   

Z tego co wiem to odcinków jest 26 a wy tu o jakimś zakończeniu gadacie to raz a dwa to 25 odcinek najwcześniej w niedziele bedzie to co wy gadata ;p

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group