FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
  Umineko no Naku Koro Ni
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-12-2009, 11:30   

JJ napisał/a:
potwierdzenie przez Lambdę

Obejrzyj jeszcze raz?

One obie, dopowiadając jedna drugiej rozpoczęte nawzajem zdania, potwierdzają że Beato nie wygra, a cud się nie zdarzy.

Ale... ogólnie, meh :S

Spodziewałem się więcej po tej serii... a wyszło ot takie sobie guro. Do pięt nie dorasta Higurashi. I true, na kokardce padłem ze śmiechu. Ahaha... jeszcze brzuch boli... oh well.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-12-2009, 18:13   

wa-totem napisał/a:
Obejrzyj jeszcze raz?

Przeczytaj VN? ;P

Afair w grze Lamda powołuje się na swój tytuł i stwierdza 'pewność' tego, że wygrana Beatrice jest niemożliwa. Dodajmy do tego rozmowę o mocach wiedźm, bodajże w epilogu pierwszego rozdziału - moc Bern pokonuje moc Lambdy jak wodny pokemon ognistego xD (w grze była analogia do kamień, nożyczki, papier).

Moim zdaniem wspomnienie o "cudzie", nawet w takim kontekście, znacząco zwiększa szanse Beato - w końcu szanse jeden na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć, prawda? Ale to tylko spekulacje.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lady_Bernkastel Płeć:Kobieta

Dołączyła: 14 Wrz 2009
Status: offline
PostWysłany: 31-12-2009, 13:52   

Wydaje mi się, że Bernkastel potwierdziła niemożliwość wygranej przez Beatrice również w grze, powołując się na swój tytuł.Trudno mi powiedzieć, co Wiedźma Cudów knuje, ale wygląda na to, że jest najbardziej nieludzką ze wszystkich wiedźm i okrutniejszą nawet od Lambdadelty.Warto wspomnieć, że to z jej winy relacje między małą Ange a opiekującą się nią Evą tak źle się układały, jak wynika z "Witches Tanabata".

_________________
I will have to quit my act as the "witch".I will have to become "Furude Rika" again, and not the Witch of Bernkastel.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-01-2010, 23:44   

A ja ten tego zabrałem się za tą serie i na razie jestem po dwóch odcinkach. A moje wrażenia po nich są takie - kurcze, że też już w drugim odcinku musieli walnąć z grubej rury, człowiek nie zdążył się nawet oswoić z tym serialem. Echh, no ale zobaczmy co będzie dalej, anime zapowiada się nie najgorzej.
A opening ma boski, zwłaszcza sam początek gdy jest obrazek z wiedźmą i ta muza. Kurcze, fajnie im to wyszło,
Powrót do góry
Lady_Bernkastel Płeć:Kobieta

Dołączyła: 14 Wrz 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2010, 19:29   

Naprawdę radze zagrać w grę, tam mija więcej czasu nim dochodzi do tego "walenia z grubej rury" a postacie są lepiej przedstawione.Polecam! :)

_________________
I will have to quit my act as the "witch".I will have to become "Furude Rika" again, and not the Witch of Bernkastel.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-01-2010, 11:45   

A ja dalej męczę tą serie. Co prawda anime jest takie sobie, ale mimo wszystko warto je oglądać dla Beatricie. Kurcze piękna kobieta, co prawda lekko pyzata na buzi, ale śliczna ;p
Powrót do góry
IamDevil Płeć:Mężczyzna
Overcoming Darkness


Dołączył: 31 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2010, 01:23   

Anime po prostu dobre moim zdaniem. I nie chcę porównywać do Higurashi, ponieważ serie są trochę inne. Pierwszą rzeczą i pewnie najdoskonalszą jest muzyka. Fabuła wciągająca, co widać po moim jak i wielu innych osób niezadowoleniu z braku wyraznego końca w anime. Seria mnie osobiście zachwyciła jak zresztą Higurashi. Jedak znalazła się i rzecz, która mnie zirytowała. W sumie raczej mnie zdziwiło, że od razu w 2 odcinku było takie rozwinięcie akcji, ale pogłębiając się w tym, zrozumiałem cel takowy tego, czyli ten główny wątek pojedynku.

_________________
Wanna take a ride?
I'll take you with me to hell.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 10-01-2010, 23:22   

Dla mnie, w ostatecznym rozrachunku, umineko było jednym wielkim rozczarowaniem.

Cóż, Higurashi było i jest pierwsze i jedyne?

Nie potrafię powiedzieć czego umineko brakuje... ale atmosfera nie ta, bohaterowie nie ci i pomysł nie ten. No przykro mi, nie ta liga. Powielenie sprawdzonego wydawałoby się schematu NIE dało powtórzenia efektu. Pozostają dobre wrażenia po wielkim poprzedniku...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
IamDevil Płeć:Mężczyzna
Overcoming Darkness


Dołączył: 31 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2010, 01:14   

wa-totem napisał/a:
Nie potrafię powiedzieć czego umineko brakuje...

Po zakończeniu serii wydaje mi się, że po prostu w innych kierunkach rozwijały się te światy. Każdy świat w Higurashi prowadził do stworzenia wspólnie jednego doskonałego (dla nich). W umineko jest to zawsze jednakowy koniec każdej osoby. Po prostu inny cel tych "światów". Poza tym rzecz gustu, jeden woli jak kogoś zabiją magią, inny woli loli killer'ów ;]
Ja osobiście nie porównuje, bo uważam, że są inne z w/w względów.

_________________
Wanna take a ride?
I'll take you with me to hell.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Frea
Gość
PostWysłany: 11-01-2010, 18:06   

Niby są inne, ale oparte na podobnych schematach. W Higurashi też były wiedźmy, ale nie aż tak widoczne i nie mówiono tego wprost. Za to tamta seria miała genialny klimat, ciągle trzymała w napięciu, bohaterowie wpadali w szaleństwo i zabijali praktycznie na naszych oczach, przy czym w Umineko znajdowano osoby zamordowane i wszystko toczyło się wokoło poszukiwania mordercy. Do tego już w drugiej pętli było wiadomo o co chodzi, więc kolejny minus.
No cóż, Higurashi jest akurat jedyne i niepowtarzalne. Jeżdżenie w kółko na tym samym schemacie nie zawsze wychodzi (Higurashi, Umineko, teraz Ookami- mam nadzieję, że będzie lepsze)
Powrót do góry
Canis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Mar 2009
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2010, 00:56   

Podchodziłem do tej serii z niepokojem, w końcu miała genialne poprzedniczki. I ogólnie muszę powiedzieć, że wyszło nieźle. Umineko znacznie różni się od Higurashi. Mógłbym się tu rozpisywać, ale podsumuję krótko. Seria ma braki i wady, lecz pomimo to bardzo dobrze się ją ogląda i jest według mnie udana.

Co do zakończenia (lub jego braku), to mnie zaskoczyło. Podobnie jak poprzednicy spodziewałem się czegoś konkretniejszego. Nie uważam jednak żeby było złe, przeciwnie. Bardzo mi się podobało. I nie mogę się zgodzić z opinią, że brakowało mu klimatu, muzyka nadała go idealnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaiyoh Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 21-01-2010, 17:59   Umineko no Naku Koro ni

Witam!
Zastanawia mnie taka sytuacja, na angielskiej wiki piszę coś o "Umineko no Naku Koro ni Chiru". O co w tym chodzi? Na animesub.info są napisy do odcinków "Umineko Special", jednak takowych nie znalazłem w googlach do pobrania. Czy te odcinki to kontynuacja? Czy one już wyszły? A jak nie, to czy będzie drugi sezon? Jak dla mnie, to anime nie ma zakończenia...

Edit1
Czyli to "Chiru", to następna część gry... Fakt, nie doczytałem, tylko zobaczyłem spis "odcinków" na wiki i już myślałem, że next sezon, mój błąd. Ale w takim razie, do czego są napisy na animesub.info?


Ostatnio zmieniony przez Kaiyoh dnia 21-01-2010, 18:23, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-01-2010, 18:05   

Angielska wikipedia napisał/a:
The Umineko no Naku Koro ni Chiru (うみねこのなく頃に散?, lit. When Seagulls Cry Breakdown) games tell the second half of the story and start to delve into the core of the mystery.

Zapewne chodzi więc o dalszą część gry, jako sama angielska wiki podaje...

Swoją drogą, posty do przeniesienia do tego tematu lub do tematu dot. tego anime w Alfabecie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 21-01-2010, 18:47   

Scalono.
IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-01-2010, 21:09   

Umineko Special

Z tego co napisali wynika, że nic powalającego na kolana. To oryginalne sceny z Umineko z inną, parodystyczną wersją dubbingu. Innymi słowy takie Abridged series tylko, że zrobione przez studio, a nie fanów.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group