FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Gundam Unicorn
Wersja do druku
Broken Fang Płeć:Mężczyzna
Zeon Axis


Dołączył: 19 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2010, 23:54   

Cytat:
to dopiero marzenie ściętej głowy. Szybciej Macross dorobi się głównej bohaterki z prawdziwego zdarzenia.


Cóż... Ja sądzę, że to właśnie prędzej Gundam doczeka się głównej bohaterki niż Macross, a to z kilku powodów. Generalnie chodzi o to, że to Gundam UC (nie nie Unicorn, chodzi mi o całe uniwersum) słynie z bardzo dobrze rozwiniętych i silnych osobowości kobiecych: Haman, Aina, Cecily (pewnie gdyby F91 miał okazje stać się tą 52 odcinkową serią, to pewnie ona zaczęła grać główne skrzypce) Emma, Reccoa czy Marbet. Żeńskiego pilota G otrzymaliśmy już w 0080 (choć drugoplanowa postać), ba w sumie główną bohaterką Stargazera jest kobieta, więc wcale a wcale się nie zdziwię, jeżeli głównym bohaterem będzie przedstawicielka płci pięknej.

_________________
Sieg ZEON!! For the glory of Haman Karn!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-12-2010, 09:23   

Gamer2002 napisał/a:
Zapowiedzieli serie, a SEED

O czym ty mówisz?

Wkleiłem i przetłumaczyłem ci konkretne wypowiedzi Ookawary.

NIE MA nic poza nimi, wszystko co mogłeś przeczytać, ponad to, zwłaszcza po angielsku czy polsku, stanowi wymysły fanów.

Przeczytaj mój post, a raczej wypowiedzi Ookawary jeszcze raz?

Z wypowiedzi wynika tylko tyle że podpisał umowę, a zatem że jest jakiś projekt, że ma zakaz wypowiedzi, i że coś będzie ogłoszone w marcu. Owym projektem jak najbardziej może być kinówka SEED, zwłaszcza że ostatnimi czasy kinówki jako kontynuacje w ramach popularnych franczyz zdarzają się częściej niż dotychczas.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Broken Fang Płeć:Mężczyzna
Zeon Axis


Dołączył: 19 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2010, 11:03   

Moim zdaniem prawdopodobieństwo, że ma być to kinówka SEEDa, bo ta (od dwóch lat jest o niej głucho) została zapowiedziana już dawno temu (4lata) i nie robiliby z tego jakieś wielkiej tajemnicy...

A i tak pewnie w marcu dowiemy się, że chodzi albo o mangę, albo o kolejną grę na PS3 :P

_________________
Sieg ZEON!! For the glory of Haman Karn!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2010, 11:36   

Cytat:
Co do drugiego punktu - to dopiero marzenie ściętej głowy. Szybciej Macross dorobi się głównej bohaterki z prawdziwego zdarzenia.


E, mieliśmy przecież już jedną żeńską pilotkę głównego Gundama. Nie ma miłości dla Chris? :P

@wa-totem, dobra, dobra, my bad, byłem już trochę zmęczony.
Bardziej jednak spodziewam sie serii niż filmów. Film już jeden ostatnio mieliśmy, wciąż mamy OVE, brakuje serii. Film SEEDa wciąż ma szanse powstać, ale nie stawiałbym na niego.
I Broken Fang ma chyba racje, gdyby to byłby film SEEDa nie trzymaliby tego w tajemnicy, bardziej by im zależało by przypomnieć o SEEDzie. Taki Unicorn z UC był zapowiadany w masę czasu a ANN nawet przez jakiś czas streamowało MSG, Zete i SEEDa przed premierą.
Nowa gra/manga też raczej odpada. Gość mocno związany z Gundamami „przypadkiem z zapału” hintuje że coś się szykuje ale „nie wolno mu niczego mówić”... zbyt klasyczne zagranie marketingowe.

A teraz pora na fusy ode mnie.
Powstaje nowy tajny projekt pod znaku Gundam.
Yosuhiro Imagawa pracuje nad swoim jakiś tajnym projektem.
Imagawa będzie reżyserem nowego Gundama.
MESJASZ POWRÓCI.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-12-2010, 13:25   

Gamer2002 napisał/a:
brakuje serii

Nie chodzi o to czego brakuje, zwłaszcza fanom, a o to co się sprzedaje.

Wyniki kontynuacji i re-make'óww których stosuje się schemat film kinowy - po (pół) roku kinówka są przyzwoite, a serie TV są coraz częściej deficytowe.

IMO cały biznes zmierza do tego, że najpierw będzie robiona seria lub dwie, a dalsze kontynuacje będą już wyłącznie w formie kinowo-oavkowej, bo tam najlepiej się zarabia. Oczywiście, popularność trzeba zdobyć i od tego jest seria TV, zwłaszcza jeśli materiał nie należy do mainstreamu jak Index, ale potem...

Popatrzmy:
Nasuverse - mieliśmy pentalogię kinowo-dyskową, coś jak OVA tyle że z premierami kinowymi.
Macross? Frontier w TV, a teraz kinówki.
Nanoha? A jakże, kinówki.
Eden of the East? Pół serii w TV, reszta w dwóch kinówkach.
Gundamverse? Owszem, Unicorn - i OAVki, a nie seria.
Shana? Po słabszych wynikach drugiej serii, dostaliśmy OVA, i stawiam jabłka przeciw kamieniom że następna będzie jakaś kinówka.
Full Metal Panic? Bah, nawet się o tym nie mówi, ale następne w kolejce jest Verii Merii Kurismasu, które jest AKURAT materiałem na OVA/kinówkę...

Gamer2002 napisał/a:
gdyby to byłby film SEEDa nie trzymaliby tego w tajemnicy, bardziej by im zależało by przypomnieć o SEEDzie
Wiesz... spece od marketingu to control freaks. Możliwe, że nie zaczęli nic mówić, bo chcą by pierwszy komunikat był jak wejście smoka? A do tego prace muszą trochę pójść naprzód.
Zauważ zbieżność marcowego terminu z releasem kolejnego Unicorna - idealny moment na przypomnienie uniwersum SEED i efekt rezonansowy w działaniach reklamowych.


Gamer2002 napisał/a:
MESJASZ POWRÓCI.

Are you a GUNDAM, Sir? =_="

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2010, 14:35   

wa-totem napisał/a:
Zauważ zbieżność marcowego terminu z releasem kolejnego Unicorna - idealny moment na przypomnienie uniwersum SEED i efekt rezonansowy w działaniach reklamowych.

SEED powinien zostać martwy na wieki! Muhahahaha!
A tak na serio, to wątpię. UC to oryginalne uniwersum Gundama i tylko ono może dostawać wznowienia po latach. Uniwersum żyje własnym życiem i jest całkiem nieźle opracowane. SEED tego nie ma. SEEDowi nie pomagają również przekombinowane roboty.

2011 to okrągła rocznica wydania oryginalnego Gundama w wersji filmowej. Osobiście z chęcią bym obejrzał remake filmówki z nową grafiką i może z poprawioną fabułą. Jest to mało prawdopodobne, ale za równie mało prawdopodobny uważam remake Zety, a przecież ten miał miejsce.

Z drugiej strony może być to jakaś nowa seria TV, lub inne OVA z UC.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-12-2010, 20:14   

wa-totem napisał/a:
Gamer2002 napisał/a:
brakuje serii

Nie chodzi o to czego brakuje, zwłaszcza fanom, a o to co się sprzedaje.

Wyniki kontynuacji i re-make'óww których stosuje się schemat film kinowy - po (pół) roku kinówka są przyzwoite, a serie TV są coraz częściej deficytowe.

IMO cały biznes zmierza do tego, że najpierw będzie robiona seria lub dwie, a dalsze kontynuacje będą już wyłącznie w formie kinowo-oavkowej, bo tam najlepiej się zarabia. Oczywiście, popularność trzeba zdobyć i od tego jest seria TV, zwłaszcza jeśli materiał nie należy do mainstreamu jak Index, ale potem...

Popatrzmy:
Nasuverse - mieliśmy pentalogię kinowo-dyskową, coś jak OVA tyle że z premierami kinowymi.
Macross? Frontier w TV, a teraz kinówki.
Nanoha? A jakże, kinówki.
Eden of the East? Pół serii w TV, reszta w dwóch kinówkach.
Gundamverse? Owszem, Unicorn - i OAVki, a nie seria.
Shana? Po słabszych wynikach drugiej serii, dostaliśmy OVA, i stawiam jabłka przeciw kamieniom że następna będzie jakaś kinówka.
Full Metal Panic? Bah, nawet się o tym nie mówi, ale następne w kolejce jest Verii Merii Kurismasu, które jest AKURAT materiałem na OVA/kinówkę...




Are you a GUNDAM, Sir? =_="
I'm a MAN.

Przy zachowaniu filmowej jakości i budżecie jaki się zwykle na nie przeznacza, kinówki są łakomym kąskiem - wyglądają lepiej niż seria, ich zdobycie jest mnie kosztowne, więc kasę można wydać na merczendajsing wszelaki. Wszyscy są zadowoleni, a gotówka od fanów pozwala twórcą kręcić więcej. Zdecydowanie jestem na tak wobec kinówek.

ps chociaż chałtura jaką odwalili przy False Diva troszkę boli. Z drugiej strony, korzystali z materiału filmowego z serii i to te fragmenty były bolesne dla oczu.
Powrót do góry
Broken Fang Płeć:Mężczyzna
Zeon Axis


Dołączył: 19 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2010, 14:14   

http://www.zeonic-republic.net/?p=328

Gość z Zeonica postanowił podpytać jeszcze tego jegomościa.

_________________
Sieg ZEON!! For the glory of Haman Karn!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2011, 12:00   

http://www.youtube.com/watch?v=OgURfHYyLRw&feature=sub
nowy trailer 3 odcinka

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Broken Fang Płeć:Mężczyzna
Zeon Axis


Dołączył: 19 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2011, 19:01   

Jakby kogoś interesowało trzeci epizod jest już w sieci.

_________________
Sieg ZEON!! For the glory of Haman Karn!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2011, 17:58   

Łobejrzane.

Zaczniemy od tego, co mi się nie podobało:
1. Engrish error: c'mon - Puru to nie Plu. (jakby ktoś zapomniała dlaczego Puru: http://www.youtube.com/watch?v=PouA2_Y7vHs)
2. Relatywizm: zazwyczaj Gundamy są na chama pacyfistyczne. Ten jest na chama relatywistyczny. Nie powiem, podoba mi się to, ale jest to trochę za bardzo wyeksponowane.
3. Główny bohater - cóż, chłopak ma pod górkę. Ja bym się pewnie załamał. Ale w filmie wolę oglądać mniej rozdartych wewnętrznie bohaterów.
4. Mój ulubiony mech zdemolowany.

A teraz plusy (w spoiler tagu z konieczności):

Spoiler: pokaż / ukryj

1. Relatywizm - wiem, to minus. Ale strasznie podobał mi się motyw z herbatą. Obie strony zachowały się praktycznie tak samo.
2. Frontall pokazał, że stać go na bycie evil terrorystą. Dotychczas wydawał się być co najmniej przyzwoity. Wystawił biedną Maridę na śmierć.
3. Załogi statków - w zasadzie chyba najfajniejsze postaci w serii. Zarówno Garancierzy, jak załoga New Argama są bardzo sympatyczni.
4. Walki - niesamowicie podobał się motyw z funelami. Cała reszta również stosunkowo dobra. Gundam robi wrażenie coraz bardziej badassowego.
5. Mechy - nareszcie urozmaicono mechy Zeonu. I trzeba przyznać, że pokazane modele są fajne.
6. Patos - bez patosu nie ma Gundama. Ale to on buduje fajny klimacik tej serii. Dostaliśmy w tym odcinku genialną scenę z wyrzutnią rakiet rozpryskującą się po symbolu starego Zeonu.
7. Historia Maridy - um... tak, udalo się im to dobrze i wstrząsająco pokazać. Do tego przyszłość nie rysuje się przed nią szczególnie kolorowo. Zdecydowanie będzie to fajny wątek.


Czekamy na część kolejną. Będzie się działo, to mamy zagwarantowane w kontrakcie ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2011, 14:07   

Po odcinku 3.
Epic is epic.

Bardzo mi się podobało przy rozmowie z doktorkiem jak ten wspomniał o jednym z momentów Zety w którym Char zamachał swą flagą potencjalnego złoczyńcy. Widać że Unicorn dość na siłę odwołuje się do starych serii UC, czasami i z patosem, ale to nie jest zła rzecz. Serie związane rozbudowanym continuity powinny właśnie to robić, ci co je znają z przyjemnością takie rzeczy wyłapują a ci co nie znają mogą zostać zachęceni by wgłębić się w to co było wcześniej.

Cytat:
3. Główny bohater - cóż, chłopak ma pod górkę. Ja bym się pewnie załamał. Ale w filmie wolę oglądać mniej rozdartych wewnętrznie bohaterów.

On jest Newtype, potencjalnie pewnie i Cyber. Rozdarcie ma w pakiecie promocyjnym. Ale nie jest z nim źle.

A jeszcze co do kwestii Full Frontal i Marida

Spoiler: pokaż / ukryj
100% Chara w Charze.
Lalah - przewódź mi i walcz dla mych ideałów!
Kamille - naucz się być żołnierzem i walcz dla naszych ideałów!
Gyunei - przestań być kretynem i walcz dla mych ideałów!
Quess - tak, tak, też cię kocham, walcz dla mych ideałów!

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2011, 11:07   

Skoro dyskusja na temat nowego Gundama jest tutaj
http://twitter.com/#!/TamashiiNations/status/73263925340291072

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2011, 19:11   

Nowy trailer: http://www.youtube.com/watch?v=jivmp5yy_OQ&feature=player_embedded
HA! Noa Bright is back!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2011, 14:03   

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wq_SN-0Rlsk

Nowe PV

Najważniejsza rzecz: Mamy głos Brighta.

Spoiler: pokaż / ukryj
Ken Narita
ZEEEEEEEEROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOoooooooooooooooo

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group