FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
  Angel Beats [SPOILERY]
Wersja do druku
Luchianka Płeć:Kobieta
Uguu lolipop girl

Dołączyła: 24 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2010, 20:56   

Podaj oficjalne źródła z którego pochodzi zaprezentowana przez ciebie informacja
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 14-03-2011, 20:32   

Aaaaaa1 boli mnie mózg... Takiej dawki absurdalnego absurdu, który jest absurdalny dawno nie przyswajałem (o ile zdarzyło mi się to kiedykolwiek).

Angel Beats SPECJAL

Spoiler: pokaż / ukryj
Odcinek o idiotycznym zachowaniu się bohaterów (umiejscowiony pomiędzy awansowaniem Yui na człąkinię GDM, a tym co SSS wywijało na egzaminach, chociaż Takatsu prezentował wtedy swój nagi tors więc... ŁAAAA!!! Zupełne załamanie czaso-przestrzeni!)


Chociaż muszę przyznać, że część pomysłów nie ważne jak głupich i idiotycznych mogło się spodobać (chociaż niebywała większość była po prostu SUCHA):
- ogólnie całe zachowanie Otonashiego podczas całej akcji
- nakaz sprzątania
- wyścigi szmat (niebywałe, ale wydawało mi się, że takie coś mogło się wydarzyć (w gimnazjum)).
- TK i jego przejedzenie
- Ekran końcowy "Bad End"

To tak przy okazji robienia rewatch-a serii... I szczerze nie mogę tego polecić nikomu...
Pamiętaj: Oglądasz na własne ryzyko.
Sezon 2 -> ni ma w rozpiskach... :-P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dalejniepamiętamhasła:(
Gość
PostWysłany: 01-05-2011, 21:05   

Obejrzałem i jestem bardzo zadowolony z tego co zobaczyłem ;). W anime była masa zwrotów akcji, debilny humor, jakieś tam wątki dramatyczne (ale mówcie co chcecie, panika bohatera który ma nigdy nie zobaczyć swojej miłości wyszła przednio) i bardzo ładne przesłanie o poszukiwaniu celu w życiu, konieczności "pójścia dalej" niezależnie od okoliczności czy zwrócenie uwagi że żyjemy nie tylko dla siebie, ale też dla innych ludzi, tak samo jak oni dla nas.

Ocenię myślę na 8/10. Było by wyżej gdyby nie głupotki fabularne i totalny brak wyjaśnienia czym ten świat był, w Haibane Renmei jakoś to nie irytowało, ale to pewnie dlatego że tam nikt masowo nie migrował ze świata przedstawionego i nie było tam dziwnych zawirowań czasowych w głupim odcinku specjalnym (To w końcu poszedł dalej czy pozostał w szkole oczekując na Tenshi? Tu od razu pojawia się pytanie czy to nie on jest tym "programistą" z odcinka 10 czy tam 11).


Aaaaaaa, idę oglądać "Dog Days" trzeba pozrywać kilka zbędnych połączeń neuronalnych ;).
Powrót do góry
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2011, 23:59   

Ja tylko pisałem o odcinku specjalnym -> nie przyklejaj tej etykiety czasem do całej serii, która była jedną z lepszych serii, które widziałem.

Widziałeś specjala -> jeśli nie to możesz zobaczyć (polecić ci tego nie mogę, ale najlepiej przekonać się na własnej skórze)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Assin Płeć:Mężczyzna
Moe is serious business


Dołączył: 04 Sie 2011
Skąd: Wolbrom
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2011, 00:58   

Angel Beats kolejne bardzo dobre anime. Akcja umiejscowiona w miejscu życia po życiu? Czyśćcu? Możliwości jakie ten świat oferuje nieśmiertelność, tworzenie rzeczy, modyfikowanie ciała - Taschibana już same te możliwości dają możliwości na dobre anime. A na przede wszystkim liczy tu się fabuła. Historia o ludziach którzy dążą do osiągnięcia szczęścia którego nie mogli doświadczyć za życia. Najbardziej poruszającym faktem jest to że te marzenia nie są jakieś "Bajeranckie" są to rzeczy które w normalnych warunkach powinien doświadczyć każdy. Ukończenie szkoły, odnalezienie miłości itd.
Wszystko to jest opatrzone ładną oprawą graficzną o bardzo wysokiej jakości. Muzyka? Każdy powinien jej posłuchać gdyż jest wyśmienita.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
byczusia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2011
Skąd: z raju
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2011, 23:48   

Angel Beats? Uważam je za świetne anime! Chociaż tu świetne to mało powiedziane. Świetne projekty postaci, świetna kreska, akcja którą byłam zachwycona no i humor(hehe, Hinata wymiatał)+ świetny opening. Postacie były ciekawe: każda z nich miała własną przeszłość(większość nieciekawą). Charaktery też dobre. No, ale było mi szkoda
Spoiler: pokaż / ukryj
Tachibany. Że zniknęła w ostatnim odcinku
. Nie było momentu, gdzie akcja stała w miejscu i w którym się nudziłam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
23622260
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 31-10-2011, 00:09   

byczusia napisał/a:
Postacie były ciekawe: każda z nich miała własną przeszłość
No właśnie postacie są, moim zdaniem, największa bolączką tej serii. Bo jest tam za dużo dobrych postaci, w skutek czego większość pozostaje nierozwinięta i niewykorzystana. A szkoda, bo można by tam wpleść jeszcze kilka ciekawych historii, ale by się zwyczajnie nie zmieściły...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kuro_neko Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Gru 2011
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2011, 00:34   

Oglądałam anime dość dawno, ale mogę śmiało powiedzieć, że to jedna z lepszych serii, jakie miałam okazję zobaczyć. Zacznę od fabuły - Podobała mi się. Przesłanie jak i przebieg były bardzo dobrze pokazane. Niestety, oglądając miałam wrażenie, że twórcy chcieli zmieścić w anime zbyt dużo. Ilość wątków pobocznych wnosiła dużo zamieszania do serii. Angel Beats jest jednym z tych anime, gdzie postacie żyją po to, aby posuwać fabułę do przodu. Niby każda z nich ma własną przeszłość, ale stanowi to tylko podporę dla rozwoju fabuły.

Luik napisał/a:
byczusia napisał/a:
Postacie były ciekawe: każda z nich miała własną przeszłość
No właśnie postacie są, moim zdaniem, największa bolączką tej serii. Bo jest tam za dużo dobrych postaci, w skutek czego większość pozostaje nierozwinięta i niewykorzystana. A szkoda, bo można by tam wpleść jeszcze kilka ciekawych historii, ale by się zwyczajnie nie zmieściły...


To fakt. Wydaje mi się, że w tym przypadku zwiększenie liczby odcinków wyszłoby na dobre. Również wątki poboczne mogłyby wypaść lepiej i nie wprowadzałyby chaosu. Ale wiadomo, twórca miał określony budżet. Innym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie liczby postaci i całkowite usunięcie wątków pobocznych, co wydaje mi się wyszłoby serii tylko na dobre.

Projekty postaci bardzo przyjemne, graficznie również wypada bardzo dobrze. Muzyka świetna, opening i ending naprawdę wpadają w ucho.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-12-2011, 21:27   

kuro_neko napisał/a:
Innym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie liczby postaci i całkowite usunięcie wątków pobocznych, co wydaje mi się wyszłoby serii tylko na dobre.
A ja uważam, że to by całkiem rozwaliło serię. Nie lubię szarego tłumu bez wyrazu. A właśnie tym trzeba by zastąpić bohaterów pobocznych. Zwykłym mięsem armatnim. Taka ilość bohaterów, jak jest przedstawiona pozwala scharakteryzować główne postaci. Yuri jest postacią niezwykłą, a barwne tło to podkreśla. Nie trudno stworzyć wyjątkową bohaterkę nie dając jej konkurencji. Ale tu mamy do czynienia z mnóstwem ciekawych indywiduów, a ona dalej jest niezwykła. Natomiast Otonashi i Kanade są szarakami w pewien sposób. I tego też by się nie dało przekazać bez odpowiedniego tła. Często się zdarza, że autorzy chcą pokazać swojego bohatera, jako zwykłego człowieka, ale się to nie udaje bo nie ma porównania z innymi. Co prawda, tu tę "szarakowość" pokazano dając jako tło bande dziwolągów, ale efekt uzyskano.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gość
Gość
PostWysłany: 24-02-2012, 23:14   

Angel Beats - świetne anime. Wszystko idealnie - kreska, muzyka, fabuła, humor, akcja, postacie. "Świetne" to za mało powiedziane. To po prostu Mistrzostwo.

A tak na marginesie - korzystając z okazji, że pisze to anonimowo :) - historia Otonashiego i Kanade całkowicie mnie rozbroiła - mało kiedy się wzruszam przy oglądaniu - ale w tym przypadku z trudem powstrzymywałem łzy.
Powrót do góry
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2012, 13:16   

Wczoraj skończyłem oglądać.
Obejrzałem także dodatkowe odcinki, ale to alternatywne zakończenie to mogą sobie wsadzić (dlatego nie polecam).
Trudno sensownie wytłumaczyć chęć ukarania głównego bohatera
Spoiler: pokaż / ukryj
oczekiwaniem na "wiadomo kogo". W dodatku Otonashi musiałby chcieć aby Kanade miała niespełnione życie - inaczej by tam nie trafiła. Pomysł tak durny, że ręce opadają.

Tak jakby samo to, że

Spoiler: pokaż / ukryj

odszedł ostatni

nie było dostateczną karą.
Ponoć w nowelce autor sugeruje zakończenie jak w serii anime.

Każdy po dobrym anime czuje niedosyt. Ale nie widzę tu szansy na równie dobrą 2 serię.

Otonashi znalazł to czego szukał i coś czego nie szukał.
Dlaczego właściwie trafił do tego miejsca? Sam tłumaczył, że pewnie przez pomyłkę, ale to właśnie końcówka wyjaśnia dlaczego.
Spoiler: pokaż / ukryj
Koncepcja serca które pamięta oznacza, że on nie mógł wiedzieć, że jego życie było spełnione dopóki nie dowiedział się tego od osoby która to serce posiadała. A że w dodatku się w niej zakochał ...


To anime ma wiele wątków.
Kwestia oddania swoich organów, czy w ogóle się nad tym zastanawialiście? Tylko niech nikt nie pisze, że w obliczu śmierci łatwiej o taką decyzję.

Kwestia "dziękuję".
Oczywiście, że było za co. To było bardzo ważne dziękuję dla obojga.

Spoiler: pokaż / ukryj

Dlatego nie mam wątpliwości , że Otonashi zniknął chwilę później. Pomagać innym zawsze może w normalnym świecie, a Kanade znajdzie tylko tam.
Gdyby Kanade tam nie trafiła Otonashi nigdy nie dostąpił by spełnienia. Wtedy były takim aniołem, aczkolwiek to byłoby dla niego bardziej piekło niż raj. Coś jak w Nieśmiertelnym - przyjaciele odchodzą a ty zostajesz.


Kwestia Boga i programisty.
Kto stworzył ten świat i zasady w nim panujące?

Spoiler: pokaż / ukryj
Na pewno nie programista, on był takim Otonashim który nie miał tyle szczęścia. Zauważył, że może zmieniać ten świat i z tego skorzystał. Tak samo jak Gildia korzystała tworząc broń czy Kanade korzystała - co prawda już przy pomocy narzędzia stworzonego przez programistę - do tworzenia broni "obronnych".
Bóg? Ten świat miał wyższy cel, logicznym byłoby założenie, że sam się nie stworzył.


Kwestia Yuri.

Spoiler: pokaż / ukryj
Miło było zobaczyć, że się zmieniła. To musiało być męczące żyć z takim żalem.
Czasem nie da się odwrócić tego co się stało, trzeba iść dalej i obronić to co można obronić. Pokochać na nowo.

My Song jest bardzo smutną piosenką, ale z przesłaniem, że jest nadzieja.

Dziękuję

PS. Mój ulubiony cytat: Proszę, pozwól mi uwierzyć w to co Ty wierzysz.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Haramaki Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 23 Sty 2013
Status: offline
PostWysłany: 18-05-2013, 20:47   

https://www.youtube.com/watch?v=-BaSOvLfGuk 1:26 Wnioskuję stąd,że ma powstać druga seria. Czy zna ktoś przybliżoną datę premiery?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-05-2013, 20:54   

O ile nie zauważyłeś to nie jest ending ostatniego odcinka tylko jednego z środkowych, które całkiem naturalnie kończyły się napisem "To be Continued", więc nie, ten napis nie oznacza absolutnie niczego. I nie wiadomo o żadnych planach stworzenia jakiejkolwiek kontynuacji dla tej serii.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-05-2013, 01:16   

Jeśli już, to Maeda pod wpływem silnej presji społecznej tworzy Angel Beats w wersji visual novel. Być może niektóre wątki zostaną rozwinięte (choć równie dobrze może to okazać się przymitywnym skokiem na kasę).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Haramaki Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 23 Sty 2013
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2013, 10:49   

Już myślałem, że będzie druga seria, a wy zburzyliście moje nadzieje.
Z drugiej strony pewnie następna seria byłaby nieudana. Tak czy inaczej dziękuje za wyprowadzenie z błędu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 15 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group