FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 21, 22, 23  Następny
  Gundam AGE
Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-10-2011, 21:32   

Odcinek 3
Podany przez Gamera komiks okazał się samospełniającą się przepowiednią - emodziewczynka przesiedziała cały odcinek na kolanach Flita, robiąc mu za radar z wbudowaną funkcją przewidywania przyszłości, uaktywniany łapaniem się za rączki. Dodatkowo mieliśmy jeszcze więcej różowego dymu, heroiczne poświęcenie i pod sam koniec kogoś, kto być może będzie antagonistą - choć znamienne, że pokazano jego twarz, a zwykle najpierw długo kryje się ją za maską.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-10-2011, 21:50   

Cytat:
, kto być może będzie antagonistą -

Nie oglądałeś zapowiedzi odcinka? Wolf jest asem dobrych gości.
I w następnym odcinku niczym Monsha z Stardust Memory będzie się pojedynkować o Gundama ;P
Mam nadzieję że jak sugeruje jego pojawienie się będzie batshit insane. Będzie miał wtedy cudowne stosunki z Flitem >]

Więcej o odcinku później bo muszę jutro wcześniej wstać.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 23-10-2011, 22:45   

W zasadzie przebolałbym marne postaci i fabułę. Ale dlaczego... DLACZEGO... dlaczego mechy są takie brzydkie? Chyba najbrzydsze od czasu pierwszego Gundama. Walka jest również totalnie do kitu. No chyba, że Sunrise rozpieścił mnie Unicornem, bo tam naprawdę czułem te emocje. A tu Gundam jest niezniszczalny a zły mech jest kreską w oddali.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2011, 17:15   

Cytat:
marne postaci

Ke? Flit jest całkiem w porządku, choć widać, że jest w nim nie tak mało złości. Kapitan jest interesujący a komandor też niczego sobie
Spoiler: pokaż / ukryj
nawet jeżeli był dość typowym Gundamowym "rozsądnym gościem w dowództwie który musi tragicznie zginąć", przynajmniej jego śmierć była męska i heroiczna
Reszta obsady nie jest jeszcze rozwinięta, ale w swej prostocie są sympatyczni.
Cytat:
fabułę

Też się nie zgodzę, na razie jest to całkiem zgrabnie zrealizowane. W 3 odcinki przeszliśmy przez Typowy Gundamowy Początek, UE są rozsądni, kompetentni i tajemniczy (podoba mi się że działają na zasadzie komandosów) i doszło do heroicznego czynu do którego byli potrzebni i Gundam i reszta załogi, choć wciąż było pokazane, że bohaterowie nie odstają zbytnio od planów UE.
Cytat:
Ale dlaczego... DLACZEGO... dlaczego mechy są takie brzydkie?

Ponieważ oldschool + prostota wymagana by utrzymać porządną animacje nie uciekając się do CGI. Spójrz też na AGE-2 i AGE-3 których projekty dałem wcześniej (jednak był prawdziwe). Poza tym, dla mnie jednostki UE są seksowne. Głównym problemem jest w sumie kolorystyka.
Cytat:
Walka jest również totalnie do kitu. No chyba, że Sunrise rozpieścił mnie Unicornem, bo tam naprawdę czułem te emocje. A tu Gundam jest niezniszczalny a zły mech jest kreską w oddali.

Tak, powstająca w odstępach ponad pół roku 6 odcinkowa OVA z zajefajnie szczegółowymi projektami maszyn, które powstały gdy nikt nie myślał że będą animowane, mogła cię nieco rozpuścić. Pozwól, że dla porównania pokażę ci typową walkę z 00 s1.
Rzeczy, które na tym filmie NIE zobaczysz:
- Gundam mocujący się z mookiem, który nie chce pozwolić, by ten wymierzyć w niego z karabinu, który by go zniszczył jednym trafieniem.
- Bohater z racji niedoświadczenia tracący opanowanie i potrzebujący rady, by się uspokoił
- Przeciwnika, który by pokazywał, że gdyby chciał to by zrobił bohaterom Game Over
- Kogokolwiek poświęcającego się w imię czegokolwiek
- Kogokolwiek wykonującego zadanie, którego Gundam by nie zrobił
- Bohatera, który nawet z wsparciem Newtype'a, jest w stanie jedynie trzymać rywala z dala od reszty i to tylko półki mu nie skończy się amunicja. Choć z drugiej strony, Setsuna w s1 też został skopany w pojedynku przez asa każdej nacji (Graham, Ali, Siergiej), więc to tyczy się tylko tego filmiku.
Swoją drogą, będę musiał to rewatchnąć, czy ja na pewno powinienem był dać temu 8/10?
Dwie rzeczy które osłabiają dramatyzm walk w AGE to mimo wszystko średnia muzyka oraz fakt, że UE są przeciwnikiem nie posiadającym twarzy.

Ogólnie jeszcze o odcinku: Jestem zadowolony. Co prawda to trochę dziwne, że kapitan Not!Jamil i Not!Tiffa pomagają powtórzyć MSG, ale być może AGE chce czerpać z poprzednich serii mając w tym jakiś cel. Myślałem po PV, że planują
Spoiler: pokaż / ukryj
zabić przez samo-wysadzenie dziadzia a nie admirała
, to jednak lepiej w sumie że tego nie zrobili, głównym motywem serii ma być współpraca międzypokoleniowa, więc niech 3 pokolenia mają wciąż swych przedstawicieli.
Teraz jest okazja by trochę rozwinąć postacie. W następnym odcinku będzie skupienie na Wolfie (swoją drogą, przyda się wyjaśnienie czemu dopiero teraz mu się wstało), ale przyda się trochę więcej relacji międzyludzkich. Flit + zespół techniczny powinni zamienić parę słów z mostkiem, Emily i mały gruby powinni przypomnieć sobie co widzieli, Largan powinien zacząć z młodym rozmawiać o pilotażu, ktoś powinien podrywać panią operator i takie tam.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2011, 17:38   

Cytat:
Ponieważ oldschool + prostota wymagana by utrzymać porządną animacje nie uciekając się do CGI. Spójrz też na AGE-2 i AGE-3 których projekty dałem wcześniej (jednak był prawdziwe). Poza tym, dla mnie jednostki UE są seksowne. Głównym problemem jest w sumie kolorystyka.

W sumie Gundama to się nie czepiam. Klasyczny projekt i tyle. Dla mnie smoki EU nie są seksowne. O ile projekty z 00 mi się podobały, to te wcale. Gorsze były chyba tylko w Wingu i pierwszym Gundamie. Co do walk, to nawet na załączonym filmiku mamy jakieś urozmaicenie. Gundam wyciągnąć tego beam sabera i trochę pomachać (chyba, że nie ma go jeszcze na wyposażeniu).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2011, 18:24   

Cytat:
ale przyda się trochę więcej relacji międzyludzkich

Moar NTR flags?
Cytat:
ktoś powinien podrywać panią operator i takie tam.

Byle nie był to murzyn o aryjskim kolorze włosów - za każdym razem, gdy widziałem tą postać, zaczynałem się śmiać.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2011, 18:27   

Cytat:
Gorsze były chyba tylko w Wingu

Ale przecież jednostki w Wingu to była jedna z lepszych rzeczy z tej serii :o (ich wygląd, nie fakt że eksplodowały od kichnięcia ;P). Ale tak, 00 było pod tym względem świetne.

Cytat:
chyba, że nie ma go jeszcze na wyposażeniu).

ma chyba tylko beam knife.

Cytat:
Byle nie był to murzyn o aryjskim kolorze włosów - za każdym razem, gdy widziałem tą postać, zaczynałem się śmiać.

Może przefarbował :P
Zresztą, Gundam miał już białowłosego murzyna. I to jako głównego bohatera.
I ogólnie mówimy o serii gdzie główny bohater to biały chłopak o zielonych włosach.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2011, 18:38   

Zielone włosy kojarzą mi się pozytywnie (Sailor Neptune anyone?), a blond murzyn to absurd wyższego poziomu, na dodatek ta postać wygląda po prostu tak, że nic tylko zastanawiać się, na jakiej fazie byli projektanci, tworzą obsadę mostka Divy. Nawet wyglądający jak Wolverine Grodek na jego tle wygląda generalnie dość normalnie.

Swoją drogą, jak już przy obsadzie mostka jesteśmy - to akurat była mocna strona SEEDa, mam wrażenie, że zabraknie tu tego. Chyba, że pani operatorka będzie się stawiać Grodkowi - na co jednak na razie się nie zanosi.

No i jeżeli Emily chce być mamusią kolejnej generacji, to musi się wziąć do roboty, bo póki co nie wiadomo, czy ma wbudowany system samonaprowadzania Gundama na cel, jak jej konkurentka.

Przy okazji, Celestial Being w Gundam Age?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Patricko Płeć:Mężczyzna
Pro Driver


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: Akina
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2011, 18:49   

Przepraszam, że się tak wtrącę w temat :)

Ale chciałem sobie w końcu obejrzeć Gundamy, tych starych nie oglądałem w ogóle, ale podobno seria miała restart jeśli dobrze słyszałem? Podobno od Gundam 00 czy jakoś tak, zgadza się?
Chciałem się spytać jak wygląda chronologia tych "nowych" Gundamów, bo chętnie bym je sobie obejrzał.

Bo jak wpisałem na takim anime-planet "Gundam" to się przeraziłem ile tego jest :)

_________________
Ekstaza płynąca z ryku wyjącego silnika
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-10-2011, 19:16   

Nie ma jakiejś ustalonej chronologii.
Różne serie mają własne linie czasowe.
Przykładowo:

Mobile Suit Gundam (orginał) to Universal Century (UC)
SEED i SEED Destiny to Cosmic Era (CE)
Gundam 00 to Anno Domini (AD)

Krótko mówiąc SEED i 00 to stand-alone. Można oglądać bez zapoznawania się ze starszymi.
Universal Century to inna para kaloszy. Różne serie są czasami przedzielone dziesiątkami lat (jak chociażby F91 który dzieje się po Char's Counterattack).
Ogólnie oglądać/czytać chronologicznie należy w tej kolejności:

Universal Century:
* Mobile Suit Gundam MS IGLOO (January, UC0079)
* Mobile Suit Gundam (September, UC0079)
* Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team (October, UC0079)
* Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket (December, UC0079)
* Gundam the Ride: A Baoa Qu (December, UC0079)
* Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory (UC0083)
* Mobile Suit Zeta Gundam (UC0087)
* Gundam Neo Experience 0087: Green Divers (UC0087)
* Mobile Suit Gundam ZZ (UC0088)
* Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack (UC0093)
* Mobile Suit Gundam Unicorn (UC0096) <wciąż wychodzi>
* Mobile Suit Gundam F91 (UC0123)
* Mobile Suit Victory Gundam (UC0153)
* G-Saviour (UC223) <NIE OGLĄDAĆ chyba ze jesteś masochistą>

After Colony - tu tylko Mobile Suit Gundam Wing i Mobile Suit Gundam Wing:Endless Waltz

Correct Century - Turn A Gundam (dla maksymalnej przyjemności oglądać po seriach UC, Wingu, G Gundamie i X.

Future Century - Mobile Fighter G Gundam (uwaga to seria super-robo!)

Cosmic Era - tu jest ten problem ze oprócz dwóch serii TV i OVA jest jeszcze parę dobrych mang. Wymienię je wszystkie:

* Gundam SEED, 50 epizodów, plus pięciominutowe Po-Fakcie.
* Gundam SEED: Special Edition - 3 filmy/epizody, powtórka Gundam SEED
* Mobile Suit Gundam SEED Destiny, 50 epizodów,z OVA Po-Fakcie będącym rozszerzeniem ostatniego epizodu of Mobile Suit Gundam SEED Destiny.
* Gundam SEED Destiny: Special Edition - 4 filmy/epizody, przypomnienia Gundam SEED Destiny.
* Mobile Suit Gundam SEED C.E. 73: STARGAZER - 3 OVA Gundam SEED Destiny.
* Gundam SEED Astray, manga side story Gundam SEED.
* Gundam SEED Astray R, manga side story Gundam SEED.
* Gundam SEED Astray B, manga side story Gundam SEED.
* Gundam SEED X Astray, manga side story Gundam SEED.
* Gundam SEED Destiny Astray, manga side story Gundam SEED Destiny.
* Gundam SEED Frame Astray, manga side story Gundam SEED Destiny.
* Mobile Suit Gundam SEED C.E. 73 Δ ASTRAY, manga podąza za Mobile Suit Gundam SEED Destiny Astray. Powiązania z OVA Mobile Suit Gundam SEED C.E. 73: Stargazer.
* Mobile Suit Gundam SEED VS Astray, photo novel . Sequel Mobile Suit Gundam SEED Destiny.

After War - co-by-było-gdyby dla Universal Century

* After War Gundam X
* After War Gundam X: Under the Moonlight (manga)
* After War Gundam X: Newtype Warrior Jamil Neate (manga)

Anno Domini:
* Mobile Suit Gundam 00 (anime)
Mangi:
* Mobile Suit Gundam 00F (spinoff)
* Mobile Suit Gundam 00I (spinoff)
* Mobile Suit Gundam 00I 2314 (spinoff)
* Mobile Suit Gundam 00: Aoi Kioku (przeszłość Gundam Meisterów)

Podsumowując. Każdą linię czasową można śledzić osobno ale weterani innych serii dostrzegą hinty od twórców.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Patricko Płeć:Mężczyzna
Pro Driver


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: Akina
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2011, 19:29   

Wow, dziękuje bardzo za odpowiedź...nie ukrywam, że się przeraziłem tą ilością :)

_________________
Ekstaza płynąca z ryku wyjącego silnika
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2011, 19:48   

Patricko napisał/a:
Wow, dziękuje bardzo za odpowiedź...nie ukrywam, że się przeraziłem tą ilością :)

Nic dziwnego. Najlepiej zacznij od Seed, jest bardzo user friendly, nie wymaga wiedzy okołoGundamowej i generalnie dobrze się ogląda. Z klasycznych Gundamów warto rzucić okiem na filmową trylogię, streszczającą to, co było na początku - jest ona strawniejsza od przydługiej i dziś już ciężkiej w odbiorze oryginalnej serii TV. Z najnowszych - Gundam 0 pokazuje zupełnie nowe, nieco inne oblicze serii, które jest nade wszystko smakowite dla znawców, ale i laikowi może się spodobać. Wreszcie, powstający ciągle Unicorn to graficzna perełka, ale tu wiedza o UC wydaje mi się dość ważna.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2011, 17:04   

Co do nowego Gundama, czekałem na tą serię, dopóki nie zobaczyłem designu postaci. Już w seedzie ta kreska była... specyficzna, ale tutaj to już przesada. Główny bohater wygląda jakby kończył trzecią klasę podstawówki. (może faktycznie tyle ma lat, jeśli tak to omg). Póki co początek podobny do seeda, aczkolwiek jednak to nie to samo. Na pochwałę zasługuje ode mnie muzyka, póki co jest znośna.

Jedyną postacią, która mnie zaciekawiła jest nowy kapitan, reszta dla mnie to takie noname. Z gundamów widziałem Winga Seeda 00 i Unicorna. Zdecydowanie póki co, te projekty mechów są najbrzydsze. Ogólnie ta oldschoolowa kreska do mnie nie przemówiła. Jestem fanem gundamów, ale kiepsko widzę tego nowego. Mam nadzieję, że się jakoś rozkręci. Walki też są mocno statyczne, a dobrze wiemy że pierwsze epy mają niby pokazać bardzo ładne ujęcia by zachęcić widza. Obejrzę, bo to Gundam, ale póki co, najgorszy z możliwych.

Narzekaliście na 00, to teraz mamy happy three friends.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2011, 18:22   

Cytat:
a dobrze wiemy że pierwsze epy mają niby pokazać bardzo ładne ujęcia by zachęcić widza.

Nie, w tej serii od zapowiedzi wiadomo, że początek będzie najmniej efekciarski a pod koniec będzie 100 lat technologicznego rozwoju.
Cytat:
Póki co początek podobny do seeda

Zabawny sposób by napisać "pierwszego Mobile Suit Gundama".

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2011, 18:34   

Cytat:
Obejrzę, bo to Gundam, ale póki co, najgorszy z możliwych.

Naprawdę widziałeś Gundam "Zabij mnie Heero" Wing?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 23 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 21, 22, 23  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group